Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğim arada nefes almayı unutuyor sanki

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
arkadaşlar merhaba 56 günlük bir bebeğim var arada nefes almayı unutuyor bu normalmi biraz sarsıp yada sallayınca nefes alıyor yada kendisi derin bir nefes alıp devam ediyor sizin bebişlerinizde de böle şeyler oldumu

birde arada bıngıldağı çok hafifçe çöküyor dr bunun normal olduğunu söyledi ama ben genede su kaybı olmasın die arada kaşıkla su veriyorum çok ağladığında yada ıkındığında bıngıldağı hızlıca atıyor sanırım buda normal
bide bugün oto koltuğundan alırken kafasını oto koltuğun tutma yerine çarptık biraz ağladı ama emince sustu bakıyorum bi kızarıklık morluk yok sanki bıngıldağını çarptı 7-8 saat oldu çarpalı hareketlerinde bi anormallik yok bişey olmuşmudur. :Saruboceq: :1no2: :gitme: senağlama

yok hayatım endişelenme!ben de daha 2 aylıkken falan kucağıma aldığımda ön taraftaki bıngıldağının attığını fark ettim korktum bişey mi oldu acaba diye meğer normalmiş.ilk bebiş ya telaşlanıyo insan.benimki de hafif içine çöküktü ama çok hafif we atıyodu.onu ilk defa bu şekilde atarken 2 aylıkken görmüştüm we çok telaşlandım.hiç endişelenme Allah'ın izniyle kapanıcak o zaten bikaç aya.sağlıcakla...

bebeğindeki durum gayet normal
ilk aylarda soluk alıp verme adaptasyonu tamamlanır,bu süre içinde bekleme ve derin soluk alma dediğin apne benzeri durumlar olabilir.
bunun dışında bıngıldağın pulsatil olması yani atması normaldir,önemli olan çok çökkün yada bombeli olmaması.hafif çöküklük bıngıldağın esnekliğinden kaynaklanıyor,yani sıvı ihtiyacı var sanıp çoçuğa su vermeye çalışma,annesütü alıyorsa ilk 6 ay su gereksinimi olmaz zira.

kızlar çok teşekkür ederim ilk bebek ya biraz panik oluyorum hamileliğimde sorunluydu azıcık bu bebekten öncede bi düşük yaptım hamile olduğumu öğrendiğim gün dedemi kaybettim ister istemez psikoljim biraz bozuldu bu bebeği çok istediğim için çok fazla telaşlanıyorum :)

X