biz kızlar! neden kendimize daha fazla değer vermeyi bilmiyoruz!

Morfo

Guru
Pro Üye
29 Kasım 2009
7.066
57
41
erkekler neden ayrılırken hep aynı yalanları söylüyor?Neden hep benzer kelimeler "sen çok iyilerine layıksın;,sen çok iyi birisin ben seni haketmiyorum; şuan kafam çok karışık bana biraz zaman ver...vs" şurda bakıyorumda herkese farklı kişiler tarafından hep aynı cümleler kurulmuş.kızlar muhakkak -çoğu- hayatlarının bir yerinde bu cümleleri duyma şerefine erişmişler..peki yaa biz kızlar! biz de hiç mi suç yok? hep karşımızdakine değer veriyoruz "aman üüzlmesin aman o çok değerlii....aman da aman".onlara verdiğimiz değeri kendimize versek şuan belkide daha kıymet bilen insanlarla karşılaşıcaz/karşılaşcaktık.şurda görüyorum çoğumuzun yanlış yaptığı yer; karşımızdaki erkeğe kendimizden daha çok değer verip önemsememiz.biz duygusal varlıklar,bayanlar olarak keşke dengeyi daha güzel kurabilsek:çok üzgünüm: ve artık terkedilenler değil,değer verilenler olsak! şurda daha çok okusak birbirimizin mutluluk haberlerini...inşallah yeni yılla birlikte düşüncelerimizle birlikte hayatımızda yön bulur,gönlümüzün istediği yere!:asigim:

NOT: bu dediklerimin dışındaki arkadaşlar; yani mutlu olmayı artık sürekli hale getiren,kendine değer vermeyi öğrenmiş yada hayatının bir yerinde bu gibi yanlışları yapmış fakat daha sonra üstesinden gelmiş arkadaşlarım,başarı sırlarınızı paylaşabilirsinizzkaydirigubbakcemile5

sevdiğimiz zaman aptallasiyoruz..ama erkekler sevseler de mantıklı olabiliyorlar..

My December kendisi daha aptalmış, ne geçiyormuş eline ,egosunu mu tatmin ediyormuş, olgun biri değilmiş ki hala böyle oyunlarla uğraşmış ,bitirmen iyi olmuş.Sana bunları anlatması da garip zaten ,belki o bile bir taktik! çoluk çocuk işi.15 yaşındamıymış bunları yaparken ,hadi öyle diyelim ,şimdi sana bunları öve öve anlatması da çocuk olduğunu gösterir.Daha olgun birini bulursun inşallah

Son düzenleyen: Moderatör:
zaten bir erkek "seni üzüyorum, sen daha iyileri layıksın" gibi cümlelerle ayrılıyorsa kesin bir başkası vardır. Bunuda size direk söyleyemediği için vijdan azabı duyar ve ilişkiyi düzgünce bitirmek ister. Kzılarda hala seviyorsa bu şeklide ayrılan erkek geri geldiğinde kabul eder çünkü erkek kendini kötüleyip gider size ne kadr iyi olduğunuzu söyler. Ama konuyu açan arkadaşın dediği gibi her kız bu sözlerle mutlaka terkedilmiştir.
Halbuki madem ben iyiyim ben güzelim niye gidiyosun be adam, sonrada adam geri gelince hiç birşey olmamış gibi kabul edip geri dönüyoruz. En azından ben yaptım ve pişmanım

merhabalar kızlar....evet hayatta pek çok tecrübe ediniyoruz aslında ama bunların hangisinden ders çıkarabiliyoruz acaba? biraz daha mı ilişkilerde erkek gözüyle bakmak gerekiyor acaba yada onların mantığıyla ...ama bu seferde biz biz omaktan çıkmaz mıyız? nasıl kurucaz bu dengeyiiiakannehir artık benim çoookk çoook özveri gösterdiğim ilişkiler yaşamak istemiyorum.karşılıklı bunu sağladığım şeyler yaşamak istiyorumm...madem çok iyiyim,seni haketmiyordum daha iyilerine layıktım neden en başta başlar insan?bu da ayrı bir muallakk!!:bbo:

bence hayatımızdaki her ilişki bir tecrübedir ve bir ilişkiden çıktığımızda aldığımız dersleri bir sonraki ilişkimizde kullanıp kullanmadığımız önemlidir ki ben şunu öğrendim hepimizde bunu öğrendik bence kendimize değer vermeyi...ben artık ilişkilere bakış açımı çok değiştirdim çünkü öbür türlü üzülen taraf hep ben oluyordum ama artık şu son yediğim sağlam kazıktan sonra değişmem gerektiğini farkettim...sevgilimizi hayatımızın ortasına koyarak hata yapıyoruz bence...kendimizin farkına varmalı ve silkinmeliyiz...ve en önemlisi artık ilişkilerimde beklentiye girmeden sürdürücem...hiç bir şey beklemeden...ben bunları öğrendim son ilişkimden ve ilişkilere bakış açımı değiştirdim...önceden ilişkilere emek harcamak gerektiğini savunurdum her erkek arkadaşım tam evlenilcek kızsın derdi ama noldu hepsi canımı yaktı en sonuncusu ise tam bir saçmalık...o yüzden artık hayatımın ortasına KENDİMİ koydum...bu benim 2010 için aldığım en sağlam karar:lepi: bundan sonra ilişkilerime bu şekilde yaklaşıcam madem onlar böyle davranıyor benim canımı yakıyor bundan sonra bir erkeğin canımı yakmasına izin vermicem Çok üzgünüm çoook

My December kendisi daha aptalmış, ne geçiyormuş eline ,egosunu mu tatmin ediyormuş, olgun biri değilmiş ki hala böyle oyunlarla uğraşmış ,bitirmen iyi olmuş.Sana bunları anlatması da garip zaten ,belki o bile bir taktik! çoluk çocuk işi.15 yaşındamıymış bunları yaparken ,hadi öyle diyelim ,şimdi sana bunları öve öve anlatması da çocuk olduğunu gösterir.Daha olgun birini bulursun inşallah

ben sevgilimi korumuyorum,aman çok doğru şeyler yapmış aferin de demiyorum.ama ben sevgilisi olduğum halde ona birşey demezken siz kim oluyorda benim sevgilime aptal diyorsunuz,o hakkı nerden buluyorsunuz anlamıyorum.bunu da sizin terbiyesizliğinize veriyorum.

sevgilim,daha doğrusu sözlümle 2yıldır beraberiz ve bu yaptıkları 15-18 yaşlarında yaptığı şeyler.o yaşlardada erkeklerden olgunluk bekleyemezsin.

bana öve öve anlattığı da sizin hikayeniz.biz bu konuşmaları gayet ciddi bir şekilde ve fikir alışverişinde bulunarak konuştuk.

gayet olgun bir sevgilim var Allaha şükür askerden dönüncede evlenmeyi planlıyoruz.:nazar:

my december okudum
mesajınızı.
.. ama erkek arkadaşınzı, çok yanlış buldum. hiç bir erkek bir kızı böyle,kandırmamalı,oynamamalı, oynayıp duygularıyla dalga geçmemeli,vee onu da övünerek anlatmamalı....... çok ayıpladım yaptığını.
anlamadığım zeynepe bu sizin hikayeniz demeniz.
pardonda erkek arkadaşınız zeynebimi anlattı size.
merak ettim.
mesaj boşaltmak yasak .ceza,alırsınız.

ben sevgilimi korumuyorum,aman çok doğru şeyler yapmış aferin de demiyorum.ama ben sevgilisi olduğum halde ona birşey demezken siz kim oluyorda benim sevgilime aptal diyorsunuz,o hakkı nerden buluyorsunuz anlamıyorum.bunu da sizin terbiyesizliğinize veriyorum.

sevgilim,daha doğrusu sözlümle 2yıldır beraberiz ve bu yaptıkları 15-18 yaşlarında yaptığı şeyler.o yaşlardada erkeklerden olgunluk bekleyemezsin.

bana öve öve anlattığı da sizin hikayeniz
.biz bu konuşmaları gayet ciddi bir şekilde ve fikir alışverişinde bulunarak konuştuk.

gayet olgun bir sevgilim var Allaha şükür askerden dönüncede evlenmeyi planlıyoruz.:nazar:

şu cümleden onu çıkardım da. zeynebin hikayesimi.

bana öve öve anlattığı da sizin hikayeniz.biz bu konuşmaları gayet ciddi bir şekilde ve fikir alışverişinde bulunarak konuştuk.

canım paylaşımın için çok teşekkür ederim..tatsız bir durum söz konusu olmuş.maalesef burda herkesten aynı anlayışı göremiyoruz.tepkinde haklısın,güzel birlikteliğinizin tamamına ermesini diliyorum...
diğer arkadaşlarım da sadece bu konuyla ilgili değil; diğer tüm konularda da kullandıkları kelimelerde daha seçici davranırsa tartışmak yerine güzel fikir alış verişlerinde bulunabiliriz.kaldı ki kimsenin kimseye burda kırıcı sözler söylemesine gerek yok!sadece düşüncelerimizi paylaşıp yaşadıklarımızdan dersler çıkarıyoruz..

Bu ne şiddet. Ben mi terbiyesizim?? siz örnek vermişsiniz ,sevgiliniz aptal diyormuş o kızlara bende kendisi daha aptalmış dedim.

Benim hikayem mi?? Siz yazmadınız mı uzun uzun sevgilinizin size anlattığı şeyleri (evet öve öve) o kızlar çok aptalmışta,sizin erkek arkadaşınız ayrıldıktan sonra duygu sömürüsü yapıp kızları arıyormuş çok dertliyim ailevi sorunlarım var konuşmaya ihtiyacım var diyip kandırıp buluşmak istiyormuşta ,kızlarda üzülüp kabul ediyormuşta,ben mi yazdım bu öve öve anlattığı şeyleri!!! siz yazdınız

Evet çok çocukça.Zaten dedim 15 yaşında bile yapsa size bunları çok bir marifetmiş gibi anlatması da çocukça.

Yazınızı okuyunca eski sevgiliniz olduğunu zannetmiştim değilmiş...pardon demiştim zaten ama hala yaptığı hareketi basit buluyorum

canım paylaşımın için çok teşekkür ederim..tatsız bir durum söz konusu olmuş.maalesef burda herkesten aynı anlayışı göremiyoruz.tepkinde haklısın,güzel birlikteliğinizin tamamına ermesini diliyorum...
diğer arkadaşlarım da sadece bu konuyla ilgili değil; diğer tüm konularda da kullandıkları kelimelerde daha seçici davranırsa tartışmak yerine güzel fikir alış verişlerinde bulunabiliriz.kaldı ki kimsenin kimseye burda kırıcı sözler söylemesine gerek yok!sadece düşüncelerimizi paylaşıp yaşadıklarımızdan dersler çıkarıyoruz..

beni bilen biliyor ,kırıcı söz söylediğim falan yok.Kızları duygu sömürüsüyle kandırıp aptal dediğini yazmış bende kendisi daha aptalmış dedim.O kelime kullanılmış bende o kelimeyle yanıt yazdım.Kimseyi kışkırtmayın bilip bilmeden

Bu ne şiddet. Ben mi terbiyesizim?? siz örnek vermişsiniz ,sevgiliniz aptal diyormuş o kızlara bende kendisi daha aptalmış dedim.

Benim hikayem mi?? Siz yazmadınız mı uzun uzun sevgilinizin size anlattığı şeyleri (evet öve öve) o kızlar çok aptalmışta,sizin erkek arkadaşınız ayrıldıktan sonra duygu sömürüsü yapıp kızları arıyormuş çok dertliyim ailevi sorunlarım var konuşmaya ihtiyacım var diyip kandırıp buluşmak istiyormuşta ,kızlarda üzülüp kabul ediyormuşta,ben mi yazdım bu öve öve anlattığı şeyleri!!! siz yazdınız

Evet çok çocukça.Zaten dedim 15 yaşında bile yapsa size bunları çok bir marifetmiş gibi anlatması da çocukça.

Yazınızı okuyunca eski sevgiliniz olduğunu zannetmiştim değilmiş...pardon demiştim zaten ama hala yaptığı hareketi basit buluyorum

Biz biliyoruz o yazıyı canını sıkma Zeynep, arkadaş niye sildiyse !! ne denilecekti insanların insanlık duygularıyla oynayıp aptal diyen birine ? evlenicez biz falan demeside komik olmuş, aman evlen sevgilinle ,çok kıskandık böyle biriyle evlenmeni

haa bide mydecember yanar döner olmasan sevinirim.Madem sevgilinin yaptığının çocukluk olduğuna katılıyorsun(tepki alınca ) niye o örneği vermiştin konumuz için:nazar: sevgilinin yaptığı çocukluksa herhalde 5-10 yaş büyüklerle çıkmıyordu dimi bu çocuk ,karşısındaki kızlarda yaşıtıdır. Şimdi siz sevgilinle bunları ciddi ciddi konuşuyormuşsunuz ya ve bize örnek diye bunları anlatıyorsun öyle mi. Anlatırken ya aşkım ben böle vicdansız adamdım yaşım küçüklüğüyle bunları yaptım diye çekinerek anlatmıyorda halaa bunları günümüze uyarlayıp aptal kızlar diye sana anlatıyor sen de buraya yazıyorsun.

şu cümleden onu çıkardım da. zeynebin hikayesimi.

sizin hikayeniz derken sizin uydurmanız erkek arkadaşımın överek anlattığını nerden çıkardınız ben böyle birşey belirtmedim anlamında söyledim.
yorumlamadan önce bi sorsaydınız keşke :KK66:

beni bilen biliyor ,kırıcı söz söylediğim falan yok.Kızları duygu sömürüsüyle kandırıp aptal dediğini yazmış bende kendisi daha aptalmış dedim.O kelime kullanılmış bende o kelimeyle yanıt yazdım.Kimseyi kışkırtmayın bilip bilmeden

dikkat ettiyseniz ben orda -BAZI kızların -BAZI konularda aptal olabildiğini yazdım.ve orda kendimi de katarak söyledim biz kızlar böyle hatalar yapabiliyoruz gibilerinden. (başlığa bakarsanız -biz kızlar kendimize neden değer vermeyi bilmiyoruz- kendimi de katarak cvp yazdığımı anlamışsınızdır)
bir kız defalarca aldatıldığı,kazık yediği,aldatılmayı kabullendiği birine geri dönerse bu aptallıktır ki özellikle okypete seninde bir derdim var köşesinde böyle şeyleri kabul eden insanlara böyle imalarda yaptığını çok gördüm.

zeynep ben senin kişisel olarak direk sevgilime hakaret etmene kızdım.sevgilim o tür kızlara aptal diyorsa bu onun ayıbıdır,sen sevgilime aptal diyosanda bu senin ayıbındır.

sevgilimin doğru birşey yaptığını savunsam orda ''gerçi o numaralar bana işlemedi ama:eek:klava:'' yazmazdım dimi?
marifet gibi yada överek anlatmadı siz öyle anlamak istediniz.o bir kızın böyle şeyleri neden kabullendiğini merak ettiği için sordu.gururun bazen ne kadar hiçe sayıldığını aklı almadığı için sordu.

ki aradan yıllar geçmiş-koskoca 3 yıl,bu adam olgun değil diyerekten ayrılıcakmıyım?sen geçmişte böyle böyle çocukluklar yaptın diyerek ilişkimimi bitircem?
yaptığı hareketi zaten bende basit buluyorum

vay be benim sevgilim neler yapmış kızlara ne canını yakmış demiyorum,oda zaten etrafında bunu anlatıp madalyayla gezen biri değil,taktir edersinizki yıllardır süren ilişki-arkadaşlık olaylarımıza dayanarak bana bunu anlatması normal.

X