Calismalara basladikdan nekadar sonra hamile kaldiniz?

_chocolate_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
1.324
2
37
Cocuk yapmaya karar verdikden sonra hemen olsun isteriz ve sabirsizlaniriz. Eger siz daha tecrübeli arkadaslar hamile kalmaniz nekadar sürdügünü söylerseniz daha mantikli düsünebilir ve gereginden fazla sabirsizlanmayiz diye düsünüyorum... Birde hangi yöntemle hamile kaldiginizi söylerseniz liste cikarabilir ve hangisinin en etkili göründügü hakkinda bir fikir edinebiliriz. (Herhangi bir ilacla mi , sogan kürüyle mi, hicbirsey yapmadan mi, tüp bebek mi gibi)

Ben iki hafta önce calismalara basladim :) Ancak bende uzun sürecek biliyorum cünki bütün gün ayni seyi düsünüyorum, haplar yutuyorum, sogan suyu iciyorum, defalarca ates ölcüyorum. Bukadar cok adapte olunca malum daha uzun sürüyor.

Hadi arkadaslar hepimize kolay gelsin :sm_cool:

Ben geçen hamileliğimde (düşükle sonuçlanmıştı) 3. ay hamile kalmıştım, ilk 2 ay çok kafaya takmıştım sonra amaan bununla mı uğraşıcam korunmicam ama kendi haline bırakıcam dediğim an hamile kaldım işte...

Neyse 2. ayımda düşükle sonuçlandı o, sonra 2 ay korunduk dr. tavsiyesiyle, korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım. Hatta ne gün olduğunu bile biliyorum yurtdışındaydık çalışma yapacak durumumuz bile yoktu başkasının evinde kalıyoruz düşün yani kaydirigubbakcemile3 çalışmalara 1 ay sonra başlicaktık aslında ama öyle bi denk geldi işte yaban ellerde oluverdi zemuszemus

ben 2.çocuk için uğraşanlardanım 2008 haziranda kürtaj oldum 6 ay korundum 8 aydırda yoğun tempoda çalışıyoruz olmuyo geçen ay progestana başladım bu ayda soğan kürüne başlıcam rabbim isteyen herkese versin:Saruboceq:

Merhaba ben de 2,5 yıl yasmin kullandıktan sonra 4 ay eşim korundu ve onun sonrasında 4.ayda hamile kaldım.Darısı tüm isteyenlerin başına...

oglusumun hamileliginden once 4 yil kadar dogum kontrol hapi kullandim, bebek istedik biraktim, 1 yil icinde hamile kaldim:ecrin_bebek:

simdi oglusum 4 yasinda ikinci bebek istiyoruz inshAllah 2-3 ay kadar oldu korunmayali ama uzerine dusmuyorum, rabbim nezaman nasip ederse ozaman olsun daha gencim nasil olsa diyorum..:sm_cool:acelesi yok:ecrin_bebek:a.s

oglusumun hamileliginden once 4 yil kadar dogum kontrol hapi kullandim, bebek istedik biraktim, 1 yil icinde hamile kaldim:ecrin_bebek:

simdi oglusum 4 yasinda ikinci bebek istiyoruz inshAllah 2-3 ay kadar oldu korunmayali ama uzerine dusmuyorum, rabbim nezaman nasip ederse ozaman olsun daha gencim nasil olsa diyorum..:sm_cool:acelesi yok:ecrin_bebek:a.s

Uyyy canim 1 senede az degil, nasil sabir ettin eyvahedigeldismile Umarim bende okadar sürmez cok sabirsizim

merhaba canım ben 3 sene sonunda hamile kalabildim.şimdi 11.haftamın içindeyim.:nazar:kolay olmadı.eşimde de bende de bir sorun yoktu.en sonunda iyi bir doktora denk geldik.klomen+çatlatma iğnesiye 23 mmlik bir tanecik yumurtayla tek denemede hamile kaldım.hiç moralini bozma.ben suna inanıyorum ki allah ol deyince oluyor.vede sen zaten yeni başlamışsın.ben inanıyorum ki sen hiç sorun yaşamadan hemen hamile kalacaksın.:Saruboceq:

Kızıma hamile kalmadan önce 1,5 yıl hap kullandım. Hapı bıraktıktan sonra 3. ayda hamile kaldım.

Son 6 yıldır da bir müddet hapla bir müddet başka yöntemle korunduk. 2008 Temmuzdan beri 2. çocuk için uğraşıyoruz ama daha olmadı.

Treni kaçırdıkmı ne yaptık

merhaba canım ben 3 sene sonunda hamile kalabildim.şimdi 11.haftamın içindeyim.:nazar:kolay olmadı.eşimde de bende de bir sorun yoktu.en sonunda iyi bir doktora denk geldik.klomen+çatlatma iğnesiye 23 mmlik bir tanecik yumurtayla tek denemede hamile kaldım.hiç moralini bozma.ben suna inanıyorum ki allah ol deyince oluyor.vede sen zaten yeni başlamışsın.ben inanıyorum ki sen hiç sorun yaşamadan hemen hamile kalacaksın.:Saruboceq:

Canim ben en iyisi bu üc yili yazmiyayim listeye :) Cok uzun canim benim insanda sabir kalmaz. Üc yil sonra mi doktora gittin ve komen verildi yoksa sürekli giderdin de doktorlar mi üzerine düsmezdi? Gec olsunda güc olmasin allah saglikla kucagina almayi nasip eder insallah melegini. Allah gönlüne göre versin.

Inancin icin ayrica tesekkür ederim canim ben daha yeni basladim ama benim tiroit yüzünden fazla kilom var vede 6 ayi askindir adet görmedim. Yani saglik yönünden problemlerim var yarin kadin doktorunda terminim var bakalim ordada sorunlar cikacak mi eyvahedigeldismile Benim icin dua edin lütfen

bende tam 6, ayda hamile kaldım ilk başta çok kafaya takıyodum en sonunda demekki bize anne baba olmak nasip değilmiş artık düşünmicem dedim ve o ay hamile kaldım hatta 1 yıl dolsaydı bi tüp bebek merkezine yada bu alanda uzman bi doktora gitmeyi planlıyoduk eşimle.

canım bende kiloluydum ozamanlar.87 ten 74 e düşebildim anca.3 yıl boyunca beklememin sebebi yok kilolusun önce kilo ver,adetimin 2yada 3 ay gelmediği oldu.sonra rahimde iltihaplanma falan dediler,her ay yapılan hormon tahlilleri,yok bi ay prolaktinim fazlaymış,onu düşürmek için beklediğim 2 ay..yumurtalığımda kist varmış hadi onuda halledelim vs vs..bir sürü sorun çıkardılar sırf para uğruna..ama elde kalan koca bir sıfırdı.onca doktor gezdim..özel muayenelerine verdiğim paraları söylesem dilin uçuklardı..en sonunda bir doktor tavsiye ettiler eşime.ona gittik.dedim ki tahlil yapcakmısınız?güldü ve yaptırdığın bütün tahlilleri getir dedi.baktı ve sorun yok dedi.sana yumurtlama uyarıcı ilaç vericem dedi.klomen..5 gün boyunca günde 1 tane aldım.vücudun alışması için.sonra gittik yumurtaları kontrole.bi baktık tek bir yumurtam oluşmuş.ardından çatlatma iğnesi ve geçmek bilmeyen 14 gün..ve sonuç müspet pozitif..ve başlayan kanamalarım..haftada 3 gün hastanede yatışlarım..ve duyduğum en güzel ses bebeğimin kalp atışları..ardından bizi farketmeyen bebeğimin ultrasyonda o cıvıl cıvıl hareketleri..hepsi bunları yaşamak içindi..ve yaşıyorum..allahım herkesin çocuğuna sağlık sıhhat versin..

canım bende kiloluydum ozamanlar.87 ten 74 e düşebildim anca.3 yıl boyunca beklememin sebebi yok kilolusun önce kilo ver,adetimin 2yada 3 ay gelmediği oldu.sonra rahimde iltihaplanma falan dediler,her ay yapılan hormon tahlilleri,yok bi ay prolaktinim fazlaymış,onu düşürmek için beklediğim 2 ay..yumurtalığımda kist varmış hadi onuda halledelim vs vs..bir sürü sorun çıkardılar sırf para uğruna..ama elde kalan koca bir sıfırdı.onca doktor gezdim..özel muayenelerine verdiğim paraları söylesem dilin uçuklardı..en sonunda bir doktor tavsiye ettiler eşime.ona gittik.dedim ki tahlil yapcakmısınız?güldü ve yaptırdığın bütün tahlilleri getir dedi.baktı ve sorun yok dedi.sana yumurtlama uyarıcı ilaç vericem dedi.klomen..5 gün boyunca günde 1 tane aldım.vücudun alışması için.sonra gittik yumurtaları kontrole.bi baktık tek bir yumurtam oluşmuş.ardından çatlatma iğnesi ve geçmek bilmeyen 14 gün..ve sonuç müspet pozitif..ve başlayan kanamalarım..haftada 3 gün hastanede yatışlarım..ve duyduğum en güzel ses bebeğimin kalp atışları..ardından bizi farketmeyen bebeğimin ultrasyonda o cıvıl cıvıl hareketleri..hepsi bunları yaşamak içindi..ve yaşıyorum..allahım herkesin çocuğuna sağlık sıhhat versin..

Amin canim ama 87 cocuk dogurmaya engel veya zorlastiracak bir kilo degil gercekten ilk doktor cok oyalamis seni. Neyse okadar bekledigine göre sevincide kat kat olmustur. Acikcasi ben öyle kilo vermeyi filan beklemeyi düsünmüyorum doktora da söyliyecegim. Senin dediginide dikkate alip cok güvenmiyeyim bari doktora baktim ugrasmiyor baskasina gideyim :) Hayirli olsun canim bebisiniz :nazar:

benimde ilk hamileligimde 2.5 aylikken dusukle sonuçlanmisti.. ondan sonraki 3.cu ayimda hamileydim çok sukurr , kizim simdi 2.5 yasinda ve yine hamileyimmmm... bu kizimda da korunmayi biraktiktan 11 ay sonra hamile kalabildimm. yumurtaliklarimdaki bazi rahatsizliklardann dolayi iyilesmeden kesinlikle kalamam derken o ay aklimdan hamile olabilirmiyim sorusunu çikarmisken hemile oldugumu ogrendim.. aslinda çokta sabirsizlanmamak lazim galiba stres yaptikca vucutta kendini kasiyor ve rahat ortam hazirlayamiyor sanirim... rahat olun bebeginizin size gelecegi gunu bekleyin sevgilerimle...

1. Ay:
2. Ay:
3. Ay: III
4. Ay: I
5. Ay:
6. Ay: I
7. Ay:
8. Ay:
9. Ay:
10.Ay:
11. Ay: I

Standart süre 3. ay gibi gözüküyor... Zeynepim allah onlari sana bagislasin