sevgilim çok sinirli...

Metaphora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
2.502
53
34
sözlüme ne oldu bilmiyorum :sinifsinif:
haksız olan ben bile olsam kendini affettirmek için akla hayale gelmeyecek süprizler yapan bir adam vardı bir zamanlar.hiç bir zaman kaba olmazdı,hep sakindi ne olursa olsun

ancak son birkaç aydır çokk hırçın.

önümüzdeki aylar askere gidecek büyük ihtimal,işi benimle görüşebilmek için bıraktı ve babasından da para almıyor maddi yönden zor durumda bu aralar,ve ailesiyle kavgalı kendi evindede kalmıyor, bunların da baskısı olduğunu düşünüyorum.

sorunlarımıza gelince,en basitinden...

buluşmaya giderken ona yiyecek bişeyler alayım dedim,kafam dalgındı ''sana şu yemeği alıyımmı'' diyeceğime ''alacağım'' yazmışım mesajda,oda haliyle bişey demedi ve konu değişti.bende attığım mesajı okumadığım için heralde yemek almamı istemiyor,istese al diye cwp yazardı diye değerlendirdim.buluştuğumuzda karışıklık ortaya çıktı.

bana demediği şey kalmadı mafoldumben
ben 'aşkım kafan niye bu kadar dalgın kendine çeki düzen ver neyse zararı değil biryerde yeriz' demesini beklerdim.

ama o beni beceriksizlikle suçladı,attığın mesajı daha bilmiyorsun diyip hakaretler etti,ben aç kalıcam şimdi senin yüzünden,sana güvenip yemedim diyip etrafı tekmeledi.çok korkuttu beni mafoldumben

ve en çok üzüldüğüm konu,ben istanbulda doğmadım ama istanbulda büyüdüm hiç memleketime gitmedim,nerelisin dediklerindede şuralıyım ama istanbulda büyüdüm diyorum,o da sen özentisin ne demek istanbulda büyüdüm nerelisin demek köken demek aslını inkar ediyosun dağdan gelipte memleketini gizleyip istanbulluyum diyenlerden farkın kaldımı diyor.

bencede insanın doğduğu yer değil doyduğu yer memleketidir,tamam yurtdışı olsa haklı (türk olup almanyada büyüyüp almanım diyenler gibi) ama neticede ben tc. vatandaşıyım nerden olduğumun ne önemi var,

insanların memleketine göre sınıflandırılması hoşuma gitmiyor,o yüzden ben başından memleket muhabbeti sevmem kimseyide doğduğu yere göre değerlendirmem.ama o bunu kabullenmiyor.

ona ''sen sorduklarında sadece memleketini söyle napıyım beni bağlarmı,ben memleketimide büyüdüğüm yeri de söylerim'' diyorum,oda beni görgüsüzlükle suçluyor offff offfff

hep laf sokuyor,bağırıyor,en ufak şeyden tartışıyor,napıcam nasıl başa çıkıcam bilmiyorum...

kusura bakmayın uzun oldu ama içime çok attım:gitme:

canım sıkıntılı bir dönemde sevgilin ama öyle seni küçük düşürücü sözler yanlış izin verme üzülmede gittiği yere kadar gider ama şu dünyada senden degerli bişi yok unutma sakın üzülme

senin rumuzu her gördüğümde kendim sanıyorum, ben böle bişimi yazdım diye aklımdan geçiyo sonra kendime geliyorum :))

konuna gelince, sözlünün seni kaybetme korkusu yok. seviyosan ona bu korkuyu tattır.. yoksa bu adam terbiyesizleşmeye devam etcek.

memleket konusunda yaptığı ise çok saçma. sordukları vakit ben de baba memleketimi sölerim, ama "aa şurasını bilirmisin" dediklerinde bazı zaman bilemem, bunun için de "ama istanbul doğumluyum" diye eklerim.. hiç görmediğin memleketinin adını sırf sölemekten iyidir yani. hem istanbullu olmanın neresi lümpenlik onu da anlamadım. bu ülkede 5 milyon adam atıyorum giresunluysa 20 milyon adam istanbullu. o yüzden istanbullu olmak daha sıradan bişi. sözlün sadece seni aşağılamak için saçmalıyor. bunu bil ona göre davran..

onun bence sensizliğe ihtiyacı var.biraz burnunu sürttür derim.sen olmayınca iyice yalnız kalsında görsün nasıl oluyomuş.kıymetini bilmesi için bu şart
insan sevdiğine bunu nasıl yapar ya.sen neler yapıyosun o ne yapıyor.tamam sııntılı anladıkta senide kendinden uzaklaştırıyor böyle yaparak.biarzcık bile seni düşünmüo kusura bakma.aklını başına getirde görsün.

nede olsa artık garantilediğini düşünüyor... onsuz olamıyacağını o yüzdende özüne dönmüş bence sevgilinn.. bundan sonra görüp göreceğin insan bu.. eğer katlanırım diyosan devam et tabii... ama buraya konu açtığına göre bu durumdan sıkılmışsın demektirr... bi dur düşün derim...

tipik türk erkeği olduğundan ve göründüğünden zaten hep kabalardır sadece maskesi düşmüş ne bekliyordun sürekli cicim cicim mi?zaten romantik tipler sadece aşk filmlerinde mevcut[/FONT]realitede kal ayakların yere bassın kaydirigubbakcemile

stresli olabilir ama sana davranış şekli hiç hoş değil gerçekten
bence altta kalma canım seni küçümsemesine izin verme
sert bi dille uyar senin karşında çocuk yok kendine gel artık diye
sen zor zamanlarında yanındasın ya bundan iyice güç almış o nedenle her kahrını çekeceğini sanıyo
sevgilin olabilir sözlün olabilir ama bi yemek işi için de ne demek orayı burayı tekmelemek
çok kızdım valla..tepkini belli et canım

maddi sıkıntısı varmış askere gidicek kesinlikle ona destek olmalısın
askere gitmenin stresini yaşıyor ailesiyle
sorunları varsa gittiğinde ne yapıcağını düşünüyodur. seni düşünüyodurmirmirmirmir

tamam seni aşağılaması çok yanlış ama nazı sana geçiyor belli ki ailesinden destek yok-tatlicadiarzu-
aşk sevgi kolay şeyler mi elbette her sorunda hemen bas tekmeyi yapmıcaksın.:eek:lmaz:
gidicek orda para ne kadar lazım ailesiyle sorunları var onu hemen yargılamak hoş değil.
ama seni üzmeside hoş değil
seni kırdığını anlatabilirsin üzüldüğünü gittiğinde bekliceğini anlat belki farkında değildir:nazar: bunlar benim fikrim canım :teselli:

herhalde şuan kendini yanlız hissediyor, ailesiyle arası bozuk, parası yok, benimle görüşemk için işi bıraktı diyorsun keşke böyle bişey yapmasaydı bunun acısını çıkarmak istiyorda olabilir, hem kendi işi bırakmış hem faturayı sana çıkarıyor, pişman olmuş belli ki
sadece kapris yapıyorda olabilir ne de o olsa şuna onun kaprisini çekecek sadece sen varsın

Canim sevgilin belliki bu dönem cok sIkIntili ve acisini senden cikartiyor.
Bence alttan al, söylediklerine he de gec, cünkü herzaman böyle biri degilmis, bir kac aydir böyle diyorsun.
Tekrar düzelir merak etme. O da oldugu durumdan memnun degildir bence.
Kirildigini anlat tabiki, ama fazla üstüne gitme, sorunlari var anlasilan.
Düzelir sen merak etme, hangimizinki sinirli degil ki.

canım bi paragrafı atlamışım orda çok kızdım ne demek tekmelemek
sana yemek için hakaret etmek telfon edersiniz gelir yemek değil mi bu ama genede desteğini eksik etmemelisin.

hakaret derken aptal salak demiyor ama yine de üzecek şeyler söylüyor.

huyu olsa ayrılırdım kızlar ama huyu değil biliyorum zor zamanlar geçiriyor,3 yıllık dostluk 2 yıllık ilişki,çoğunlukla güzel aşkla dolu zamanlar geçirdik,şimdi sert davranıyor diye de ayrılmak istemiyorum.

onu da anlıyorum ama askere gidecek diye sadece o benden ayrı kalmayacakki bende o zorluğu yaşıycam.

kaybetme korkusu var ayrıldığımızda ben onu aramam hiç o beni arar bu yüzden dahada hırçınlaşıyor.
benim onu yeteri kadar sevmediğimi düşünüyor,ben aramasam tamamen biter dimi diyor.

beni haddinden fazla özlüyor bu yüzdende gergin.görüşemediğimiz zamanlar sinirleniyor,hatta farkettim yanyanayken genelde sorunsuz kibar daha ılımlı ama uzaktayken kırıcı.

hakaret derken aptal salak demiyor ama yine de üzecek şeyler söylüyor.

huyu olsa ayrılırdım kızlar ama huyu değil biliyorum zor zamanlar geçiriyor,3 yıllık dostluk 2 yıllık ilişki,çoğunlukla güzel aşkla dolu zamanlar geçirdik,şimdi sert davranıyor diye de ayrılmak istemiyorum.

onu da anlıyorum ama askere gidecek diye sadece o benden ayrı kalmayacakki bende o zorluğu yaşıycam.

kaybetme korkusu var ayrıldığımızda ben onu aramam hiç o beni arar bu yüzden dahada hırçınlaşıyor.
benim onu yeteri kadar sevmediğimi düşünüyor,ben aramasam tamamen biter dimi diyor.

beni haddinden fazla özlüyor bu yüzdende gergin.görüşemediğimiz zamanlar sinirleniyor,hatta farkettim yanyanayken genelde sorunsuz kibar daha ılımlı ama uzaktayken kırıcı.

bence ayrılmayı aklından bile getirrme ilişkileri bitmek ne kadar kolay geliyor herkese ya:eek:lmaz:

sende yaşıcaksın ama sen gene olduğun yerde olucaksın oraya gidicek olan zorlukları yaşayacak olan o. aylarca istediği gibi dışarı çıkamaycak

emir altında kalıcak. ve maddi sorunlar yaşayacak belli ki daha ne olsun
nazıda sana geçiyor haklı olarak.
sende asker bekliyen olucaksan
sinirlerin sağlam olmalıkaydirigubbakcemile5
seni seviyorsa sende seviyorsan alttan alıp destek ol:içelim:

hakaret alttan alınacak bişey değildir ama bayanlar. karşındaki bi alıştımı gider öyle.
her sıkıntılı olduğumuzda karşımızdakine hakaret etsek etrafımızda insan kalmaz.

sevgilin koç mu? biraz dürtüsel davranıyor sanki
umarım askerden gelince bu huyları kalıcılık kazanmaz 15 ay mı yapcak?

sanırım çok büyük bir komplexe girmiş. açıkça konuş...

büyük ihtimal senin büyüklendiğini iyi konumda olduğunu kendinni zor durumd çaresiz olduğunu ezik olduğunu düşünüyor. ona yardımcı olmaya çalış ama seni paspas etmesine de izin verme.

sevgilin koç mu? biraz dürtüsel davranıyor sanki
umarım askerden gelince bu huyları kalıcılık kazanmaz 15 ay mı yapcak?
bence değil, koç erkeği bu gibi durumlarda sanki daha duygusallaşıyo hırçınlaşmaktan ziyade.. tabi yanıla da bilirim..

yemek konusunda böyle çünkü yemeği çok sever ve malesef hep aç geziyor son birkaç ayda 8 kilo falan verdi.
birde ben hata yapıyorum bazen (habersiz bırakmak,mesajına cevap vermemek,boş kıskançlıklar şizofrenlikler yapmak) o da seni bırakıp nasıl gidicem askere diyor,gözüm arkada kalacak diye üzülüyor bazen gece ortasında mesaj atıyor uyuyamıyorum diye:gitme:

geçenlerde bir doğum gününe gitti sadece arkadaşlarının sevgilileri vardı,ona kızdım bende, bana ''aşkım sadece sevgilileri vardı hem ciddiler'' dedi; bende ''banane ciddilerse ben sana güvenmiyorum,erkeksin,alkol almışsın bellimi olur'' dedim,yıkıldı resmen sen beni ne sanıyorsun ben o kadar şerefsizmiyim dedi gözleri doldu.

sen şimdi ben askerdeyken yalan yanlış şeyler duyarsın düşünürsün benden ayrılırsın askerde,naparım ben diyor.askerde terkedilme korkusu var.

bunlar geçici mi sizce askere kadar böyle yaparsa napıcam ben son aylarımızı güzel geçirmek isterken kalp kırıklıklarıylamı uğurlycam onu..

ohooo askerde daha beter olur o zaman, her askerde az biraz vardır zaten bu terkedilme korkusu

X