Kekler - Pastalar tiramisu pastam(resimli)

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
44
bir de böyle deneyin..

..1,5 bardak süt içine bir kaşık nescafe 2 kaşık pudra şekeri koyulup karıştırılır... ayrı bir kapta 1,5 bardak süt ile pasta kreması çırpılıp hazırlanır..

1 kakaolu pastaban
1 adet vanilyalı pasta kreması
3 bardak süt
1 pk labne peyniri(200gr)
2 yemek kaşığı nescafe
1 pk vanilya
4 yemek kaşığı pudra şekeri
2 yemek kaşığı kakao
2 yemek kaşığı hindistancevizi
arjantin şekeri
damla çikolata

hazırlanan pasta kremasının yarısı alınır içerisine labne peyniri,vanilya,bir kaşık nescafe,hindistanceviz,2 kaşık pudra şekeri koyulup çırpılır.kekin ilk katı önce süt şeker nescafe karışımının yarısı ile ıslatılır.üzerine labneli krema dökülür ve düzeltilir.ikinci kat kek koyulur ve kalan sütlü karışım ile ıslatılır o da..labnesiz krema bu kekin üzerine sürülür ve üzerine kakao çay süzgeci yardımıyla serpiştirilir..damla çikolata ve arjantin şekeri ile süslenir..afiyet olsun..

tiramisuz.jpg

tramssssu.jpg

süper olmuş ellerine sağlık bir dilimde bize düşer heraldecokacimcoook

bunu dün yaptı bitnm yeğenimin okulundan istemişler..inan tadına bakmak nasip olmadı..ama bir dahakine bir tabak yolliim anlaştıkmı datlm:eek: kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
süper olmuş ellerine sağlık bir dilimde bize düşer heraldecokacimcoook[/QUOTE

bunu dün yaptı bitnm yeğenimin okulundan istemişler..inan tadına bakmak nasip olmadı..ama bir dahakine bir tabak yolliim anlatıkmı datlm:eek: kaydirigubbakcemile5

:dilcikar: :dilcikar: :dilcikar: :dilcikar: :roflol: opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan yerimseniben

eline sağlık çok güzel gözüküyor.. ya ben yaptım üstüne kakao koydum çok acı oldu neden acababilmiyorumkismile

eline sağlık çok güzel gözüküyor.. ya ben yaptım üstüne kakao koydum çok acı oldu neden acababilmiyorumkismile

hafif acımsı olur bu biraz da tiramisuya has bir tat zaten ama eğer çok acı olduysa sanırım kakaosu biraz fazla gelmiştir.güzel yorumun içinde teşekkürler ediorm cnm bnm..a.s.

wuwww akannehir harika görünüyor canım..ellerine sağlık..ben tiramisuya neskafeyi daha çok yakıştrıyorum bu arada opuyorumnanaktan

canım benım süper görunuyor çokta sık yaparım mısafırlerıme bırde bu şekıl deneyelım görunuş süper ellerıne saglık

wuwww akannehir harika görünüyor canım..ellerine sağlık..ben tiramisuya neskafeyi daha çok yakıştrıyorum bu arada opuyorumnanaktan
teşekkürler ediyorum balım..opuyorumnanaktan

canım benım süper görunuyor çokta sık yaparım mısafırlerıme bırde bu şekıl deneyelım görunuş süper ellerıne saglık

a.s. a.s. çok teşekkürler ediyorum cnm beğenmene çok sevindm..inşallah denediğinde misafirlerinde beğenir..opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

oh oh oh döktürmüste döktürmüs
masallahin var canim
acaba kim kimin hizina yetisemicek :)

CNM CİDDEN HAREKETLİ BİR HAFTASONU GEÇİRDM..ÖNCE ARKADAŞIMIN KIZININ DOĞUMGÜNÜ VARDI ORAYA KENDİ YAPTIKLARIMLA GİTTİM..SONRA YİĞENİMİN OKULUNDAN PASTA İSTEMİŞLER FLN..JET HIZIYLA ÇALIŞTIM..HALİMDEN ÇOK MEMNUNUM AMA..BENİM ARAYIPTA BULAMADIĞIM ŞEYkaydirigubbakcemile3

ÇOK TEŞEKKÜRLER EDİYORUM GÜZEL YORUMUN İÇİN TATLIŞM..opuyorumnanaktan

çok teşekkürler tarif için,tarif defterime ekleyeceğim en kısa zmanda .
ellerine sağlık.

X