Gebelikte ayak ve bacak ağrısı?

ccigdem

ABDULLAH
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
219
10
38
Kızlar 28 haftalık hamileyim son 2-3 haftadır bacaklarım ve özellikle ayaklarım çok ayrıyor uyyamıyorum ağrılarından normalmidir sizce ??

normal canim merak etme bendede olmustu cok sukur bitti o gunler 2 aylik oglum simdi cok tatli sende ailirsin kucagina insallah hayirlisiyla unutuluyo merak etme esin ayaklarina bileklerine bacaklarina masaj yapsin cok faydasi oluyo bide sicak tut sicak sudada beklete bilirsin hayirli hamilelikler hayirli dogumlar Allah gonlune gore versin

benim de agriyo.21 haftalik hamileyim.yeni basladi.geceleri uyurken kramp giriyo ayagima onun agrisina uyaniyorum

sanırım tm bunlar magnezyum eksikliğinden oluyor....

bendede var zaman zaman acaip canımı acıtıyor.ateş basıyor uykudan uyanıp uyuyamıyorum..

evet magnezyum isteyin doktorunuzdan arkadaşlar o krampları çok iyi bilirim . keşke doktoruma danışmak için geç kalmamış olsaydım. o kadar çok bacak krampı yaşadım ki hala sağ bacağımda bi çekilme hissediyorum. yürürken belli olan bişi değil ama o hep benimle :1ninca:

birde kramp şeklinde değilse çok süt için kızlar, kemik ağrısı oluyor. kalsiyumlar bebeğe geçtikçe kemikler sinyal veriyor. sen bana bakmazsan bende ağrırım diyor.
7. aydan itibaren her gün 1 lt süt.. haydin bakim :lepi:

magnezyum eksikliğindendir birde kilo alınca beden artık taşıyamıyor galiba doktorum öyle demişti

3-4 gundur agrıyor magnezyum gunde 2 tane kullanıyorum ama kesılmedı agrı magnezyum eksıklıgındenmı bılmem ama benımkı sanırım vucut agırlıgından olabılır.

benimde aynen bacak ağrrısından gece uyku uyuyamıyordum dr magnezyum verdi şükür artık uyku yüzüz gördüm...sende dr söle magnezyum veriri belki..

Meraba kızlaar.Benimde 20. haftadan beri var 30.haftayım.Belim ve bacağım tutuluyor.Özellikle gece uyuşuyor.Neredeyse ağlayarak uyanıyorum.Ben normal doğum istiyorum ama bir arkadaşım bu sebeple sezryan olmuştu bel fıtığı olma riski var diye.Belinde tutulma uyuşma problemi olanlar nasıl doğum yaptılar acaba?

Bende 28 haftalık oldum ama benim öyle gece uyutmayan bir ağrım yok. Sadece ara ara yanlış hareketlerden kaynaklanan bacak kramplarım oluyor o kadar. ılk hamişliğimde geceleri hiç uyuyamazdım eşimle yattığım için, rahat dönemediğim için her yerim uyuşurdu sabaha kadar. Ama şimdi yalnız yastığımla yatıyorum ve o kadar rahatımki. :nazar:

benimde elimde ayağımda uyuşma oluyordu.
tabi yürüken özellikle de yokuş çıkarken bacağıma kramp giriyordu birde hala hamile olduğumu unutup hızlı yürüyorum 5 dak. sonra tıkanıyorum nefes nefese kalıyorum krap giriyor :))
kendime kızıyorum sonra nereye yetişiyorsun sanki diye :)) bi alışamadım yavaş yürümeye.... herneyese doktoruma basettim ve kalsiyum eksikliği olduğunu söyledi magnezyum önermedi daha önceki doktorumda önermemişti.
eğer magnezyum eksikliğinden olduğunu düşünüyorsanız günde 5-6 tane tatlı badem yiyebilirsiniz.

Meraba kızlaar.Benimde 20. haftadan beri var 30.haftayım.Belim ve bacağım tutuluyor.Özellikle gece uyuşuyor.Neredeyse ağlayarak uyanıyorum.Ben normal doğum istiyorum ama bir arkadaşım bu sebeple sezryan olmuştu bel fıtığı olma riski var diye.Belinde tutulma uyuşma problemi olanlar nasıl doğum yaptılar acaba?

abimin eşi de belfıtığı riskini göre göre normal doğum diye tutturdu. sonrada fıtık ve akabinde ameliyat olunca oğlunu baya uzun bir süre kucağına bile alamadığı için depresyona girmişti. ben doğum konusunda önce anne sağlığı ve güvenliği diyorum. doktor tavsiyesi çok öenemli

X