bardaklardaki sararmalar...

ezgi42

selammm...
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2009
253
1
merhaba kızlar.çay bardaklarındaki,fincanlardaki sararmalarını nasıl temizliyorsunuz.ben çamaşur suyunda bekletiyorum güzel oluyor fakat arındırması zor oluyor.kimyasal olduğu için korkuyorum.başka nasıl temizleyebilirim.birde su bardaklarının dibinde oluşan kireç tortularını neyle yokediyorsunuz?cevaplarınız için şimdiden tşk.ederim.a.s.

sararmalara çamaşır suyu etkili bir çözüm oluyor. bardakların dibindeki kireç tortusu içinse sirke kullanabilirsiniza.s

akşam yatmadan önce çamaşır suyu katkılı suyun içine yatır hepsini abah yıka durula mıs oluyo hepsi mis:icecream:

çamaşır suyunda bekletip sonra sıcak detarcanlı suyla yıka pırıl pırıl olur

Çamaşır suyunda 1-2 saat beklettikten sonra pırıl pırıl oluyo ama ne çare kısa bir süre sonra yine aynı sararmayla karşılaşıyorum :S

merhaba kızlar.çay bardaklarındaki,fincanlardaki sararmalarını nasıl temizliyorsunuz.ben çamaşur suyunda bekletiyorum güzel oluyor fakat arındırması zor oluyor.kimyasal olduğu için korkuyorum.başka nasıl temizleyebilirim.birde su bardaklarının dibinde oluşan kireç tortularını neyle yokediyorsunuz?cevaplarınız için şimdiden tşk.ederim.a.s.

bitmiş olan fısfıslı marc-cif şişesine çamaşır suyu ve su koy.ben bunu herşeyde kullanıyorum.bardaklarını tezgahın üstüne yada lavonun içine sıralayıp çamaşır suyunu sıkabilirsin biraz bekletip durulayabilirsin.ben öyle yapıyorum.

X