Doğuma Hazırlık Sezeryan kesinleşti! Peki spinal mi epidural mi tercih etmeliyim???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

biricik mericik

Büyü de gel melegimm :D
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
864
503
Kızlar bebişim dönmediği için 30 ocak günü mecbur sezeryan olacağım.
Kağan kocatepe epiduralde takılan çubuktan amliyat sonrası da uyuşturma yapıldığı için doğumdan sonrasının da daha konforlu geçtiğini anlatıyor. Sizin bu konudaki bilgi ve tecrübeleriniz neler?
Doktoru arayıp spinal değil epidural istediğimi söylemeyi düşünüyorum. Önce bir size sorayım dedima.s.
:enbuyukkk:

evet ben epidural sezaryan oldum doğum sonrasında hastaneden çıkana kadar 3 gün katater takılı kaldı ağrım az oldu 17 şubatta 2, doğumum var ve şimdiden anestezi doktorumuda ayarladım ve yine epidural olacak çok memnun kalmıştım

Ben spinal olmuştum.Ertesi gün katateri çıkardılar. Sezaryenden sonra odama çıktığımda kısa bir süre sonra bacaklarımı ve ayaklarımı oynatabiliyordum. Etkisi geçince ağrı kesiciler devreye girdi.Spinal hemen etki ediyor ve etkisi daha kısa sürede geçiyor. Epidurale göre daha az riski var demişti anestezistim.

çok ilginç bişey oldu bugün. epidural istediğimi söylemek için hastaneye uğradım. doktor bizi görünce yine ne var gibisinden bir baktı:S anestezi uzmanıyla görüştü. sabah görüşmek için odadan çıkıyorduk ki aklıma geldi sordum. "yrn sabah ebeler son bir defa bakarlar dimi dönmüş mü diye" doktor da memnuniyetsiz bir ifadeyle "geç hadi şimdi bakalım" dedi. usg de bebeğin dönmüş olduğunu gördük. çok sevindim. salıya kadar normal doğmasını bekleyelim salı suni sancı veririz dedi. normal olmasını beklicez tabi. salı suni sancıya gitmeye de niyetim yok da şimdiden mesele etmek istemedim:KK70: demek bebekler son 8 gün kalınca bile dönebiliyomuş:KK70:

X