Çocuk Hastalıkları bebeğim 11 aylık ama hala 2 dişi var

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
kızlar bebeğim 11 aylık. iki dişi var ve ikisini aynı anda 9. ayda çıkardı. o günden beri başka dişi yok. acaba geç mi? bunun sağlıkla ilgisi var mı?

Ben annelerin böyle gereksiz kaygılarını inanın anlayamıyorum. Kilosunu, boyunu, dişini, saçını, kakasını, neşesini, yürümesini, emeklemesini hep başkaları ile kıyaslayan anneler hiçbir zaman keyifle çocuklarının büyüdüğünü izleyemezler bence...
Artık günümüzde herkes 2 yaşına kadar her ay çocuğunu doktor kontrolüne götürüyor. Tüm bu sorularına cevap arıyor doktor 'normal' demesine rağmen niye insanların içi rahat etmiyor işte ben bunu anlamıyorum.
Tüm bunları size söylemiyorum yanlış anlamayın. Ama kendinize de pay çıkarın. Siz hiç dişsiz insan gördünüz mü eni sonu çıkacaktır. Benim oğlum da sanırım ilk dişini 9 aylık çıkardı. 15 aylık yürüdü birsürü çocuk 8 ay 1 yaşında patır patır yürürken. Arkadaşımın kızı 18 aylık hala emekliyor. Her çocuğun gelişimi kendine özeldir. 1 yaşında konuşan çocuklar da var 4 yaşında hala düzgün cümle kuramayan çocuklar da...
Bence dert etmeyin, doktorunuza güvenin. Kendi çocuğunuza özel halleri keyifle izleyin. şutarafagitti

zaten çıkaralı 2 ay olmuş diğerleride yavaş yavaş çıkacaktır daha iyi boşverin benim oğlum 4,5 aylık ilk çıkardı şimdi 6 dişimiz var 2 tane daha patlamak üzere ellerimizi ısırmaya uğraşıyo sürekli malum dişlerde sipsivri :)

Canım benim kızımda 9 ay 3 haftalıkkken 2 dişini birden çıkarı şimdi 11 ayını sürüyor 18inde yaşı:nazar:
Ben hiç endişe etmiyorum.Anlaşıldı ki diğerleri de bu şekilde geç gelecek.
Önemli olan sağlıklı olması bebeklerimizin.

benim kızım 15 aylıkken çıkardı ilk dişini.endişelenmene gerek yok.merak etmeyin vakti gelince oluyor hepsi.

Ben annelerin böyle gereksiz kaygılarını inanın anlayamıyorum. Kilosunu, boyunu, dişini, saçını, kakasını, neşesini, yürümesini, emeklemesini hep başkaları ile kıyaslayan anneler hiçbir zaman keyifle çocuklarının büyüdüğünü izleyemezler bence...
Artık günümüzde herkes 2 yaşına kadar her ay çocuğunu doktor kontrolüne götürüyor. Tüm bu sorularına cevap arıyor doktor 'normal' demesine rağmen niye insanların içi rahat etmiyor işte ben bunu anlamıyorum.
Tüm bunları size söylemiyorum yanlış anlamayın. Ama kendinize de pay çıkarın. Siz hiç dişsiz insan gördünüz mü eni sonu çıkacaktır. Benim oğlum da sanırım ilk dişini 9 aylık çıkardı. 15 aylık yürüdü birsürü çocuk 8 ay 1 yaşında patır patır yürürken. Arkadaşımın kızı 18 aylık hala emekliyor. Her çocuğun gelişimi kendine özeldir. 1 yaşında konuşan çocuklar da var 4 yaşında hala düzgün cümle kuramayan çocuklar da...
Bence dert etmeyin, doktorunuza güvenin. Kendi çocuğunuza özel halleri keyifle izleyin. şutarafagitti

aslında ben kesinlikle pimpirikli değilimdir. sorun şu ki tatilde memlekete gittim ve annem yok bu çocuğun rengi solmuş, zayıflamış, dişi de çıkmıyor, günde 4 kere kaka yapıyor kesin bunda vitamin eksikliği var diye beynimi kemirdi. içime kurt düştüister istemez. halbu ki bebeğimin boyu gayet iyi. doktoru da memnun halinden ama ne biliyim. bi de annelerden duyup rahatlamak istiyorum heralde.

zaten çıkaralı 2 ay olmuş diğerleride yavaş yavaş çıkacaktır daha iyi boşverin benim oğlum 4,5 aylık ilk çıkardı şimdi 6 dişimiz var 2 tane daha patlamak üzere ellerimizi ısırmaya uğraşıyo sürekli malum dişlerde sipsivri :)

patlamak üzere olduğunu nasıl anladınız? ben bi türlü anlayamıyorum. ilk dişini de bakıcımız farketmişti.

Canım benim kızımda 9 ay 3 haftalıkkken 2 dişini birden çıkarı şimdi 11 ayını sürüyor 18inde yaşı:nazar:
Ben hiç endişe etmiyorum.Anlaşıldı ki diğerleri de bu şekilde geç gelecek.
Önemli olan sağlıklı olması bebeklerimizin.

genetik mi ne? aslında benim dişlerim çok geç çıkmamış ama belki eşime çekmiştir. haklısın canım ya önemli olan sağlıklı olması.

patlamak üzere olduğunu nasıl anladınız? ben bi türlü anlayamıyorum. ilk dişini de bakıcımız farketmişti.

görüntüden anlaşılıyo diş çıkan yer baya bi beyazlıyo kabarıyo belki her bebekte öyle olmuyodur bilmiyorum ama bizim çok net gözüküyo hiç öyle annelerin dediğini takmayın tabi doğru bildikleri şeyler var yok değilde bebek bu hepsinin zamanı bir olmuyo ki her anı da bir olmuyo sağlıklıysa mesele yok üzmeyin kendinizi

ya benim oğlumda 13 aylık ve hiç dişimiz çıkmadı hala bekliyoruz bakalım .((((

benim oğlanın üstten dişi görünüyor. beyazlamış ucu. çıkmak üzere. çok mutluyum. hihoyyyt

X