Bebek Beslenmesi Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Benim kızım 40 günlük. Sebepsiz ağladığı zaman saç kurutma makinasınin sesiyle hemen susuyor ve uyuyor. Tavsiye ederim. Çok işe yarıyor.

Bir gün bebeğim olursa bu söylediklerinizi dikkate alıcam..
Basit ve faydalı bilgiler
Teşekkürler.

çok hoş bilgiler, anne olduğum zaman ihtiyacım olacak :)
çok teşekkürler paylaşım için

Seslere karşı bebekler çok duyarlı, ben bir iki ninniyi sakin ve yumuşak sesle söylerim bir de çok güzel kokan bir bebek yağı var organicare diye onu yavaş yavaş masajla sürünce sanırım doğal olduğu için hemen sakinleşip uyumaya başlıyor

bilgiler icin tesekkurler
Benim bebegim 7 gunluk - masallah simdilik sakin bir bebege benziyor gibi. Sadece ac oldugunda aglar - cok sabirsiz - bekleyemiyor.
Ama geri kalan zamanda aglamiyor cok sukur. Aglarsa bile alip sariliyorum, yada sirtini sivazlayip konusuyorum cok iyi geliyor.
Bunu soylemek zorundayim - bebege de cok sey bagli - eger bebek huysuzsa ne yaparsan yap aglar.

benim arkadas bebegi dogduktan sonra o evde bebek varmi yokmu insan anlamiyor daha 1 bucuk aylik hafif gaz sorunu oluyordu onun icinde eczaneden gaz sorunu icin damla aldi simdi sanki hic sorunu yok bebek varmi yokmu o eve giden sasirir sans iste
bende daha dogmadan gidip eczaneden damla aldim gaz problemine karsi evde bulunsun diye
birde bebegin burnunu oksamak bebegi rahatlatiyormus

bende yeni duydum otobüste yolculuk yapıyorduk bayramda kızım çok ağladı 2 aylıkta bayanın 1 bana çok ağladığı zaman bebeğinağzına parmağınıu sok dedi susuarmış hiç denemedim ama bilinen bir yöntemmiş ama parmaklar ojeli olmasın temiz olsun

benim bebeğimde 2 buçuk aylık ve çok sancıcı oluyor ama babasının yada benim omuzumuza yattıgında sakinleşiyor ona güzel sözler söyleyerek hep yanında olduğumuzu hatırlatarak sakinleştiriyoruz sonra omuzumuzuda uyuya kalıyor çok güzel bir duygu allah herkese nasip etsin

Son düzenleme:
Kızlar yaaa oğlumda kolik sancısı çekmedim çok şükür gazımızı hep çıkardık alltan üstten çokda dua etmiştim doğumdan önce :)) ama 3 ayımızı geçtik geceleri ağlayarak uyanmaya başladık uzun bir ağlama oluyor sonrada uyuyamıyor sonradan mı kolik sancısı çekicez :))

bende yeni duydum otobüste yolculuk yapıyorduk bayramda kızım çok ağladı 2 aylıkta bayanın 1 bana çok ağladığı zaman bebeğinağzına parmağınıu sok dedi susuarmış hiç denemedim ama bilinen bir yöntemmiş ama parmaklar ojeli olmasın temiz olsun

evet ben bunu 2 aylık oğlumda kendim keşfettim.bilinen bişeymiş ama benim haberim yok.sizede tavsiye ederim.

anne kucağı bulunmaz bi liman bebekler için bemim kızımda ancak kucakta duruyor aman kucağa alıştırma diyenlere kulak asmıyorum bi daha bu zamanları geri mi gelecek en güzel duygu bebişimi kucağımda uyutmak

ne zaman bi komşunun ya da akrabanın bebeği ağlasa hep bnm kucağım da susar,hatta uyuturum bile :)) inş.bnm bebeğim de ağlayınca kucağıma aldığımda kolaylkla susar:KK31:

anne kucağı bulunmaz bi liman bebekler için bemim kızımda ancak kucakta duruyor aman kucağa alıştırma diyenlere kulak asmıyorum bi daha bu zamanları geri mi gelecek en güzel duygu bebişimi kucağımda uyutmak

Şu an anne değilim, teyzeyim :) Ablamla beraber bakıyoruz bebeğimize, artık bana da çok alıştı, gerçekten kucağımda uyumasını çok seviyorum, biz de kulak asmıyoruz o tür şeylere.. Bir daha benim bebeğim olunca -inşallah- ancak bu duyguyu yaşayabilirim. O yüzden tadını çıkartıyorum, kucağımdayken bol bol kokluyorumm

X