2009 Nisan Annelerinden Emziği Bıraktırma Taktikleri

demirim

annesinin lokumu
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
5.383
6
38
kızlar bebişler büyüyo ve akılları dahada ermeye başlıyo tabi emziği dahada benimsiyolar benim oğlum emziksiz uyumuyo gündüz alışmaması için vermiyorum fakat gece uykusunda uyandığında ağzında emzik yoksa onu arıyo peki biz bu canavarları nasıl emzikten vazgeçiririz gelin fikirlerimizi paylaşalım ben emziğin ucunu delerek soğutulacağını duymuştum ama ters tepenlerde oluyomuş

müge bizim dr.da bırakmamız gerektiğini söyledi.
gündüz uykusu gelince veriyorum sadece.
gece de emzikle uyuyor ama emziği atıyor sonra ağzından.
eğer ağlarsa emziğini veriyorum susuyor.
diş çıkartma dönemi olduğu için bu aralar bıraktırmayı düşünmüyorum.
1 yaşından sonra denemelere başlıcam yaza doğru...
hem yürüyüp ,oynayıp yorulcaklar iyi uyuyacaklar...çok emziği aramıcaklar.
2-3 ay daha emziğin tadını çıkartsın ege:)))

yorulup iyi uyumasına bende katılıyorumda gece uyandığında emziksiz uyumuyo bizimkisi aysuncum inş. bırakır

tmm.işte hayatım egede öyle
ağlarsa emzik veriyorum ki uykuya dalsın.
ama bıraktıracağım zaman gece uykuya dalması için başka bir çare bulucam....

ne gibi bi çare bulunabilir ki onu soruorum işte
valla ben yazın sabahtan akşama kdr denize sokucam akşama pestili çıkıcak
gece bi daha uyanamicak hahahahahahaah

Uyuturken emzikle mi uyuyorlar,eğer öyleyse emzik olmadan uyutmaya çalışın..

ben daha erken olduğunu düşünüyorum çünkü bıraktıramayız galiba şimdi gündüz tamam oyalanıyo bi şekilde unutturulurda gece uyandığında hiç bişey sustur muyo emzikten başka geceleri deliksiz uyuduğunda düşünüyorum 1.5 yaş gibi olur inş görümcemin 2 çocuğuda 4 ve 6 yaşında hala emiyolar dişleri tavşan diş olmuşşayyy çok kınamayım ya

Uyuturken emzikle mi uyuyorlar,eğer öyleyse emzik olmadan uyutmaya çalışın..
iyide uyumuyolar ki
ben daha erken olduğunu düşünüyorum çünkü bıraktıramayız galiba şimdi gündüz tamam oyalanıyo bi şekilde unutturulurda gece uyandığında hiç bişey sustur muyo emzikten başka geceleri deliksiz uyuduğunda düşünüyorum 1.5 yaş gibi olur inş görümcemin 2 çocuğuda 4 ve 6 yaşında hala emiyolar dişleri tavşan diş olmuşşayyy çok kınamayım ya

yaaa bnmde halamın oğlu 6 yaşında ve hala emiyo
dışarıda fazla kaldıkları zmn krize giriyomuş eve gidelim die
dışarıda emmiyomuş utandığı için
erken diyoruz ama büyüdükçe daha da bağlanıyolar

ben sadece gece veriyorum oda uyannca yoksa emmedigi için saatlerce ayagımda sallamak zorunda kalıyorum
gündzleri vermiyorum çünkü artık tam alışma zamanı arada bizimkine geliyollar başlıyo meme meme demeye
1.5 yaşından sonra emzik kullanıldıgı zamn hiç hoş durmuyo salya akıyo agzınn kenarları kızarıyo

bişey daha söleyim eger meme için aglarsa ben eline kraker veriyrm unutuyoo her meme istedginde böle bişey yapabilirzz

evet nagihancım güzel bi çözüm yolu
bide geceleri nasıl vazgeçiricez bunu bulursak bu iş oldu dmeektir:)))

bende en az 1,5 yaşa kadar karışmıycam emme dönemini o zaman tamamlamaya başlıyolar..ben elayı emziğe beni emmediği ve emmeye ihtiyacı olduğu için zorla alıştırdım,kendim rahat edeyim ağlayınca veririm susar diye değil yani.en az 1,5 yaşa kadar emen çocuk mutlu çocuk... :)))
ama gece uyandığı zaman emiyo sadece gündüz hiç emmiyoo zaten..ki emziriyo olsaydım da hala benim memem ağzında gezmicekti gündüz :) yani ben anne memesi alma süresi kadar emzik veriyorum..keşke emzirebilseydim :KK43:

deniz bende katılıyorum 1.5 yaşına kadar emme içgüdüsünü tatmin etmeliymiş bebek.

denizcim neden emziremedin?
cancana emziği neden verdin çiçekcim valla
ben 2.ye emziği alıştırmayı hiç düşünmüyorum
demir şuanda emzik emmeseydi belkide deliksiz uyuyacaktı

sizin sölediklerinzde dogru olabilir ama çoçukların aklı yettikçe bu sefer memeden vazgeçemiyolar çevremde bi kaç örnek var resmen memeyle bütünleşiyoolar
ben geçen gün zeynepte de fark ettim diş yüzünden çok huysz du memeyi gündz de verdim inanırmısınz akşam memeyi vermedim 15 dk meme için agladı tabi buda alıştıgı anlamına geliyo ama 3 gündr hiç vermiyorm aramıyoo

mügecim sütüm elaya kilo aldırmıyordu tabi çocuk mamayla doyunca memeyi bıraktı..
ama senin gibi emzirseydim asla emzik vermezdim..sonuçta çocukların döenmleri var 0-18 ay emme dönemi ben kesinlikle bu dönemi tamamlaması taraftarıyım ki bu dönem bi daha gelmeyecek...ama gündüz emzik vermeyip sadece geceye çekebilirsiniz..ama gece nasıl vazgeçecekler onunla ilgili bi fikrim yok şu an :)
nagihancım o beni de korkutuyo gittikçe daha çok alışıyo ama dediğim gibi ileride çekeceğim zorluğu düşünmüyorum şu an elanın emmesi daha önemli..bir de aysunun dediği gibi koşup yorullacaklar gündüz daha az uyuyacaklar gece bayılacaklar o zaman arada kalkıp aramıcaklar..o zaman en mantıklı zaman geliyo bana
bakalım yaza deliksiz uyursa ela emziği kendiliğinden bırakır..gündüz takmıyo ya zaten...

Son düzenleme:
demirde gündüzleri emmiyo
ama diş çıkarma zmnında kesinlikle emzik bıraktırmayın diyolar
o yüzden bende 1 yaşını bekliyorum
hatta yaza doğru diye düşünüyorum
inş. dahada müptelası olmaz

nagihancım 3 gündür aramıyosa sakın gösterme
demekki bırakmış zeynepcik afferin ona

X