Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi uzamış yeni dogan sarılıgı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

aysun83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2009
183
123
bebegım suanda 56 gunluk ve sarılıgı hala gecmedı .. bırsuru kan alındı ıdrar we dıskı testı yapıldı hıc bı sorun yoktu kı bıraz once doktoru aradı we ıdrarda negatıf olması gereken bırseyın eser cıktıgı sabah ılk ıdrarının werılmesı gerektıgını soyledı ıdrardaa reduktan maddesıne bakılcakmıs .. cok korkuorum :KK43:

bizimde 32 günlük hala sarılığımız var.bizimde hiçnişey çıkmadı ne zaman geçecek çok merak ediyorum

Benim bebegimin de sarılıgı bir buçuk iki aya yakın sürmüştü. Hiç bir şeyi yoktu. Doktorumuz uzamıs anne sütü sarılığı demişti. Merak etmeyin, gececek. Renginin bile tam düzelmesi 3 ayı bulmuştu. Kızım esmer doğdu, sarılık sebebiyle de uzun süre rengini anlayamadık. Şimdi akça pakça bir kız.

benim bebeğiminde sarılığı 2 aya yakın sürdü..ilk 1 hafta fototerapi aldı..sonraki haftada evde ve hastanede devamlı fototerapi aldı...elleri ayakları delik deşik oldu..hiç kan alınmadığı gün yoktu 1 ay boyunca..günde 2 kere bile alındığı oldu...ama şimdi bembeyaz bi kartopum var...rengi gerçekten sonradan çıktı ortaya kara sarı bebekti..şimdi pamuk gibi...geçecek hiç üzülmeyin arkadaşlar...allah bebeciklerin ve sizlerin yardımcısı olsun...

benim bebeğiminde sarılığı 2 aya yakın sürdü..ilk 1 hafta fototerapi aldı..sonraki haftada evde ve hastanede devamlı fototerapi aldı...elleri ayakları delik deşik oldu..hiç kan alınmadığı gün yoktu 1 ay boyunca..günde 2 kere bile alındığı oldu...ama şimdi bembeyaz bi kartopum var...rengi gerçekten sonradan çıktı ortaya kara sarı bebekti..şimdi pamuk gibi...geçecek hiç üzülmeyin arkadaşlar...allah bebeciklerin ve sizlerin yardımcısı olsun...

Gerçekten geçiyor mu lutfen yazın bana

Geçer canım hiç merak etme benim iki kızımda sarılık geçirdi ve tam geçmesi ikisinde de nerdeyse üç ayı buldu. Bana sarılığı en iyi güneş alır güneşe çıkar fırsat buldukça demişlerdi doktor tavsiye ederse sende öyle yap geçmiş olsun...

Geçer canım hiç merak etme benim iki kızımda sarılık geçirdi ve tam geçmesi ikisinde de nerdeyse üç ayı buldu. Bana sarılığı en iyi güneş alır güneşe çıkar fırsat buldukça demişlerdi doktor tavsiye ederse sende öyle yap geçmiş olsun...

Cok tesekkur ederim yazdiginiz icin ben ikibucuk ay once dogum yaptim bebegim beyaz pembe dogdu uc gun sonra sarilik oldu degeri 12 cikti ve simdide esmer gorunuyor gecmez diye endiseeleniyorum tekrardan acilir degil mi

Cok tesekkur ederim yazdiginiz icin ben ikibucuk ay once dogum yaptim bebegim beyaz pembe dogdu uc gun sonra sarilik oldu degeri 12 cikti ve simdide esmer gorunuyor gecmez diye endiseeleniyorum tekrardan acilir degil mi

Lutfen cvp yazın mamaya baslasam mi acaba cabuk gecmesi icin

Lutfen cvp yazın mamaya baslasam mi acaba cabuk gecmesi icin

Benim yeğeniminde sarılığı uzun sürmüştü en iyi tedavisi anne sütü mama verme bol bol emzir emzirdikçe sarılığı azalıcaktır

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Benim yeğeniminde sarılığı uzun sürmüştü en iyi tedavisi anne sütü mama verme bol bol emzir emzirdikçe sarılığı azalıcaktır

Acaba anne sütünden mi diyorum rengi bebeginizin ne zaman acildi benimkinin gozleri renkli ama teni acilmiyor cok moralim bozuluyor anltamam ikibucukaylik oldu

Acaba anne sütünden mi diyorum rengi bebeginizin ne zaman acildi benimkinin gozleri renkli ama teni acilmiyor cok moralim bozuluyor anltamam ikibucukaylik oldu

Anne sütünden sarılık olmaz anne sütü az geldiği için olur bol bol emzirmen sarılığı azaltıcaktır. Yeğenimin önce geçti dediler sonra tekrar çıktı doktora götürüldü 2. Ayını bitirmişti o da ilk zamanlar anne sütü çok içemediği için oldu demişti doktor süt bollaşınca sarılık azalmaya başladı. Mama vermeyin imkanınız varsa bol bol anne sütü

Anne sütünden sarılık olmaz anne sütü az geldiği için olur bol bol emzirmen sarılığı azaltıcaktır. Yeğenimin önce geçti dediler sonra tekrar çıktı doktora götürüldü 2. Ayını bitirmişti o da ilk zamanlar anne sütü çok içemediği için oldu demişti doktor süt bollaşınca sarılık azalmaya başladı. Mama vermeyin imkanınız varsa bol bol anne sütü

Yok sütüm bol kilosuda iyi sadece rengi duzelmedi onu kafama takiyorum burdaki arkadaslar 3 ayda duzeldi diyolar ins 3. Ayda geceer

Yok sütüm bol kilosuda iyi sadece rengi duzelmedi onu kafama takiyorum burdaki arkadaslar 3 ayda duzeldi diyolar ins 3. Ayda geceer

Geçer hiç merak etmeyin bol bol emzirin en iyi geçme yöntemi o. Çok geçmiş olsun.

Canım seni çok iyi anlıyorum anne olmak demek hiç geçmeyen bir endişe demek ama hiç üzülme mutlaka geçecek arkadaşın dediği gibi bol bol emzir sadece ve güneşe tut ara ara zamanla geçecektir sakın üzülme lütfen...

Canim gecer tabi hic merak etme...bak benim oglusum su anda 5 yasinda :) ustune bir de kizim oldu o da sarilik oldu gecti abisi kadar uzun ve agir degildi ama simdi ikiside pamuk sekeri bu gorsen..bembeyazlar :)) sakin takma kafana..bebeginin keyfini sur canim :))

Bizim bebeğimizde 45 günlük oldu bizde de var ara ara gidiyor geri geliyor suratına sarılık doktor birşey yok dedi sağlık ocağına ilk aşısı için gittiğimizde var dedi .. Bizde şaşırıyoruz .. Ama o öutlaka yenidoğanlarda bi olurmuş öyle duydum ..

Canim gecer tabi hic merak etme...bak benim oglusum su anda 5 yasinda :) ustune bir de kizim oldu o da sarilik oldu gecti abisi kadar uzun ve agir degildi ama simdi ikiside pamuk sekeri bu gorsen..bembeyazlar :)) sakin takma kafana..bebeginin keyfini sur canim :))

Canim yazdim sana gelmedimi

Benim oglumun da uzamis sariligi vardi 2 aylikken gecti anne sutu sariligi diye bisey var cunku ben mama veriyordum aciliyordu mamayi birakiyordum sarariyordu.mutlaka karaciğer tiroid idrar tahlilini yaptirin bunlarda sorun yoksa gecer

X