Doğuştan Rahmi ve Vajinası Olmayan Var mı Aranızda?

Merhaba fıransada yaşıyorum kızımın rahim küçüklüğü sorunumuz var regl olmuyor burda rahım nakli yapılmakta tek şartları evli 18 yaş sağlı elverişli uygun olmalı hem sade Fransa değil Arap Venezuela bir çok ülkede yapılmakta

Merhaba 20 yaşındayım mrkh sendromundan muzdaribim rahmim yok vajinamın büyük bölümü yok, frank metodu diye bir şey okudum cerrahi müdahale olmadan düzenli dilatör kullanımıyla vajina birkaç ayda uzatılabiliyormuş deneyimleyen veya bu yöntemi düşünen var mı acaba?

Merhaba benim kızım mrkh olmasından Şüphe edıliyor rahımi küçük O yüzden regli olmuyor Doktorlar araştırıyor nedeni belli değil🥲
Merhaba ablamla bende ergenlik donemınde adet goremeyınce Dr dr gezdik yasıtlarına gore rahim kucuk denildi sonra endokrine sevk edildi konjenital adrenal hiperplazi oldugumuz kesınlesmıs oldu gec baslangıclı oldugu ıcın tum olumsuzluklar ergenlikte patlak verdi ve herseye gec kalınmış olundu gel zaman git zaman evlendim zor da olsa gebe kaldım ama gebelıgıme engel olan rahmım degıl hormonlarımdı bebegım oyle guzel gelışmişti ki 4 kilo dogdu normal dogum yapamadım catı da dar oldugu ıcın ve dogum kanalımda kısaymıs olsun saglıkla bebegı kucagıma aldım simdi oglum 8 yasında gebelik donemınde rahmım buyudugu ıcın pubık bolgem tamamen derin catlaklar ile dolu ama hıc problem degıl suan yasıtlarımla aynı rahmım ablam henuz gebe kalmadı o tedavi olsa da esinin de sorunları var ama eminim oda gebe kalsa rahmi sorun olmaz diye dusunuyorum

Mesajını okudum ve gerçekten çok üzüldüm bende sizin gibiyim ama üzüldüğün konu benimle kim evlenir ki lafiniz oldu siz gerçekten çok seven bir karşınıza çıkacak ben evliyim eşimle evlenmeden önce anlattım ve ben seni çocuk dogurasin diye evlenmiyorum ki dedi ve 15yillik evliyim şimdi çocuklarımızı dediğimiz 2tane kedimiz var yani öncelikle evliligi doğurganlık olarak bakmamak lazım illaki karşınıza çıkacak sizi siz olduğunuz için seven bir erkek bunu unutmayin

Merhaba arkadaşlar; bende size kendi hikayemi anlatayım..
14 yaşında iken şiddetli karın ağrısıyla ailem tarafından acile götürüldüğümde yumurtalıklarımda kist olduğu görüldü. Kist için ameliyat olmayı beklerken vajinamın kapalı olduğu farkedildi. Henüz adet görmeye başlamadım diye düşünürken adet gördüğümü ama vajinam kapalı olduğu için dışarı atılamadığını ve rahme aktığını aktığını tespit ettiler. Çok küçüktüm ama doktorum dünyalar iyisi bir insandı, beni karşısına aldı ne tür bir rahatsızlığa sahip olduğumu ve ameliyatta neler yapacağını anlattı.
Benim rahmim ve yumurtalıklarım vardı ancak vajinamın sadece ilk 2-3 cm lik kısmı açıktı gerisinde sanki bir duvar var gibiydi ve rahim ağzımda kapalıydı. Ameliyatla o kapalı olan kısmı açtılar, yapay rahim ağzı yaptılar ve ben parmak kalınlığında plastikten bir aparat kullandım. Ameliyat sonrası 45 gün sürekli takılı kaldı o aparat sonra 3 ay boyunca sadece geceleri taktım. Adet görmeye de başlamıştım ama sancılarım çok şiddetli oluyordu. Ameliyatı yaparken bu işlemin sadece adet görmemi sağlamak için yapıldığını, evleneceğim zaman tekrar bir operasyon geçirmem gerekeceğini söylediler. Çünkü oluşturulan vajina cinsel birleşme için yeterli genişlikte değildi.
Sonrasında 1 kez daha kist ameliyatı oldum. Vajina dar olduğu için kan tam olarak atılamıyordu. Bir süre sonra adet görememeye başladım ve çok şiddetli ağrılarım vardı. Rahim ağzımın bile kistlerle kapanmış olduğunu, kanın hep içeri dolduğunu, rahmimin patlayacak duruma geldiğini teşhis ettiler. Rahmim artık işlevini göremez bir hal almıştı ve kansere çevirmek üzereydi. Tek çözüm rahmimin ve yumurtalıklarımın alınmasıydı. Bunu duyduğumda 19 yaşındaydım. O kadar şiddetli ağrılar çekiyordum ki doğacak çocuklarımdan vazgeçtim ve o ameliyatı oldum...
Evliliği aklımın ucundan dahi geçirmiyordum, talip olanlar ya da hayatıma girenler sırf bu çocuk meselesi yüzünden evlenmek istemediler. Psikolojik olarak gerçekten çökmüştüm. Kimseye belli etmesemde içten içe kendimi yiyip bitiriyordum..
Taa ki eşim karşıma çıkana kadar.. Benimle evlenmek istediğini söylediğinde kartlarımı açık oynadım. Hiçbir zaman bir çocuğum olamayacağını bilerek beni kabul etmesini söyledim. Annem ve babamda ayrıca konuştular. Bu sebepten kızımızı üzmene razı olmayız bil ona göre hareket et dediler ve o da beni böyle kabul etti. Evlendik..
Cinsel birleşmede sorun yaşadık tabii ki çünkü vajinam kapanmıştı. Daha öncede dediğim gibi ilk 2-3 cm si vardı gerisi kapalıydı.
Şimdi ben ameliyat olmak istiyorum ama eşim razı olmuyor. Böyle bir şey için ameliyat olursam ailemin tepki göstereceğini düşünüyor. Bende bir yandan ameliyat olmak istiyorum yöntemleri araştırıyorum bir yandan da ya yine kapanırsa diye korkuyorum..
Baya araştırma yaptım. Bağırsaktan parça alınıp yapılınca enfeksiyon riski olabiliyormuş ya da bağırsağın yapısından kaynaklanan kötü kokular olabiliyormuş. Bu ameliyatı olan arkadaşlar böyle şeyler yaşadınız mı? Bilgilendirebilirseniz çok sevinir

Merhaba 20 yaşındayım mrkh sendromundan muzdaribim rahmim yok vajinamın büyük bölümü yok, frank metodu diye bir şey okudum cerrahi müdahale olmadan düzenli dilatör kullanımıyla vajina birkaç ayda uzatılabiliyormuş deneyimleyen veya bu yöntemi düşünen var mı acaba?
Merhabalar benimde dogustan rahmim vajinam yok 30 yaşındayım ve bekarim bu yontemi hiç duymadım

Merhaba benmde doğustan rahmim ve vajinam yoktu. Evlenmeden önce uncu modifikasyonu yöntemiyle ameliyat oldum. Karının iç zarından vajina yapılıyor. Kapalı ameliyat ile yani vajina da hiç gmrünürde dikiş vs yok şuan evliyim her şey yolunda. Gürkan uncuyu araştırıp onunla görüşebilirsiniz. Ameliyattan da hiç korkmanıza gerek yok canım tatlıdır benim ama o halde, 2. Gün ayaga kalktım ağrı sızım olmadı hiç 😎 Allaha şükür iyi ki olmusum kendi kabuguma çekilmemişim diyorum

Bende 12 yaşımdayken vajinoplasti oldum pek hoş bir süreç olmadı benim için hacettepenin çocuk cerrahisinde yapıldı ameliyat. benim rahmin vede vajinamın rahme yakın bir kısmı vardı zaten. KAH'tan dolayı dıştan vajinamın oldugu yer dümdüzdü. Ameliyatla vajinam açıldı ve dudaklar yapıldı ancak hastanede 3 haftası yataktan kalkmadan 1 ay yattım idrar sondasıyla. bu kadar uzun süre sondalı kaldığım içinde 18ime kadar idrar tutma sıkıntısı yaşadım. normalde basit bir ameliyatmış vajinoplasti ancak benimki 8 saat sürmüş ve doktorumda serviste benimle ilgilenmediğinden uzun süre yattım hastanede ayrıca yattığım yerde refakatçi ve tv bile yoktu. Bir ay çıldırttılar beni yani. bu nedenle sadece ameliyatı hacettepede olmayın diyebilirim.
Mrb bende hacettepe de oldum 12 yaşında doğuştan rahim ve vajına yoktu vajınaplastı yapıldı kalın bagırsak tan ama süreç uzundu cunki yumurtalık kıstlerım de vardı malesef ProfCenk Büyük Ünal yaptı ameliyatımı ve 18 yaşıma kadar eksiksiz ve herşeyimle ilgilendi şuat 34 yaşımdayım ve hiç bir problem yaşamadım hala da ve hala benimle ilgilenir Allah razı olsun binlerce kez şükürler olsun..

X