Sayfa: 1/6 123 ... SonSon
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: rotarix askıya alınmış duyan oldumu?

1. Konu Sahibi : funda72 #1

İkaz ... rotarix askıya alınmış duyan oldumu?

DİKKAT!! FDA GSK NIN ROTARIX'İNİ ASKIYA ALDI
    Salı, 03/23/2010 - 08:43 — haberler
    FDA, dün sağlık mensuplarına yayınladığı uyarıda rotavirus hastalığından koruduğu söylenen GSK nın ROTARIX aşısını hakkındaki bilgiler tam olarak öğrenilinceye kadar kullanmamalarını istedi.

Yapılan çalışmalarda ROTARIX içinde DOMUZ circovirus tip 1 (PCV1) DNA sı olduğu gösterildi. FDA doktorlara ve hastalara ilk doz Rotarix'i almış olanların daha sonraki 2 dozu RotaTeq ile tamamlamalarını istedi.

Türkiyede tek dozu 142.32 TL olarak 6 haftalıktan itibaren kullanılmasına müsaade edilen ROTARIX'in prospektüsünde içinde domuz PCV1 DNA sı olduğu bildirilmemekte. Prospektüsünde aşının insan rotavirus RIX4414 suşundan elde edildiği söylenmekte.

valla bunu okuyunca ve nette girdiğim sağlık sitelerindeki annlerin uyarılarını okuyunca şaştım kaldım.benim oğlum ilk dozu oldu.bu ay 23nisandada ikincisi vardı.yaptırmıycam 2.dozu.doktorumuz hiç bişey demedi yaaa.2.dozu hatırlattı.sonrasında bu haberi gördüm.srucam doktorumuzada.uffff.....sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

2. Konu Sahibi : funda72 #2
    Giriş tarihi
    May 2008
    haydaaaaa, biz iki dozuda olduk.
    dunyaninda parasi ya.:oklava:

3. Konu Sahibi : funda72 #3
    Alıntı funda72 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    DİKKAT!! FDA GSK NIN ROTARIX'İNİ ASKIYA ALDI
    Salı, 03/23/2010 - 08:43 — haberler
    FDA, dün sağlık mensuplarına yayınladığı uyarıda rotavirus hastalığından koruduğu söylenen GSK nın ROTARIX aşısını hakkındaki bilgiler tam olarak öğrenilinceye kadar kullanmamalarını istedi.

Yapılan çalışmalarda ROTARIX içinde DOMUZ circovirus tip 1 (PCV1) DNA sı olduğu gösterildi. FDA doktorlara ve hastalara ilk doz Rotarix'i almış olanların daha sonraki 2 dozu RotaTeq ile tamamlamalarını istedi.

Türkiyede tek dozu 142.32 TL olarak 6 haftalıktan itibaren kullanılmasına müsaade edilen ROTARIX'in prospektüsünde içinde domuz PCV1 DNA sı olduğu bildirilmemekte. Prospektüsünde aşının insan rotavirus RIX4414 suşundan elde edildiği söylenmekte.

valla bunu okuyunca ve nette girdiğim sağlık sitelerindeki annlerin uyarılarını okuyunca şaştım kaldım.benim oğlum ilk dozu oldu.bu ay 23nisandada ikincisi vardı.yaptırmıycam 2.dozu.doktorumuz hiç bişey demedi yaaa.2.dozu hatırlattı.sonrasında bu haberi gördüm.srucam doktorumuzada.uffff.....sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

vallahi bizde olduk
    bu haber nerde çıktı

4. Konu Sahibi : funda72 #4
    bu haberi klinik farmakoloji derneğinde okudum.ayrıca yabancı yayınlardada var ingilizce olarak...girdiğim sitelerde doktorlar şimdilik askıya alındı yapmayalım demişler.2.dozu rotateq yapılabilir deniyo.ama ben onuda yaptırmıycam.

5. Konu Sahibi : funda72 #5
    Alıntı wannababy kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    haydaaaaa, biz iki dozuda olduk.
    dunyaninda parasi ya.:oklava:

yaa sorma.bir sürü bebişe yapıldı bu.bende uzun süre karasız kaldıktan sonra yaptırdım.ama çok pişmanım.belki bu hastalığı yapmıyodur ama şimdi bu haberden sonra bile bile yaptırmam mümkün değil.çocuk her ateşlendiğinde öksürdüğünde korku içinde olucam.ufffffffffffff

bide şimdi gördüm LOS ANGELES TıMES gazetesinde yayınlamış sanrım bizimkilerde ordan alıntı yapmışlar.
    Düzenleyen: funda72 Düzenleme Tarihi : 13-04-2010 Düzenleme Saati :16:16

6. Konu Sahibi : funda72 #6
    bir araştırmak lazım doğruysa dönüşüde yok yandık

7. Konu Sahibi : funda72 #7
    doğru mu bu haber acaba
    daha önce de duymuştum bunu
    biz rotateq yaptırıyoruz bize doktorumuz o daha iyi old.için onu önerdi
    toplam 3.doz 2 dozunu olduk 3.dozda en geç 8.aya kadar yapılacak
    130,130,130 baya bi pahalıya mal oluyo
    genelde aileler 2 doz olanı tercih ediyor maaliyeti daha düşük old.için dedi doktor
    acaba aileleri 3.doz olana yönlendirmek için yapılmış balon haber olabilir mi?
    tıpkı domuz gribi yALANI GıBı...
    ama yinede gerçek ortaya çıkana kadar riske atmamakta fayda var bence..

8. Konu Sahibi : funda72 #8
    inşallah araştılıp gerekli testler yapılır bu aşı için.umarım yanlış bilgi olurda içimiz rahat eder cnm .((

9. Konu Sahibi : funda72 #9
    Giriş tarihi
    Jul 2009
    ipekte cmt gunu oldu...
    haydaaaaaaaaaaa

10. Konu Sahibi : funda72 #10
    Giriş tarihi
    Feb 2009
    bızımkı 3 doz rotateq
    ama hıc ıyı bı durum degıl sınır bozucu

Sayfa: 1/6 123 ... SonSon