Ayak topuklarındaki derin çatlaklar için etkili bakım

ayak topuk çatlakları için benim bi önerim olucak eşim sürekli sabahtan akşama kadar ayakta ve koşturmaca halinde olduğu için ayaklarını çok ihmal ediyodu bu sebeple bu formülü internetten buldum kendimde biraz geliştirerek bu kremi elde ettim.
cam bi kapta benmari usulu 3-4 kaşık vazelin 3 asprin bi giripin bi kaç damla limon isteğe göre deniz tuzu badem yağı gliserin aleo vera veya kokulu yağlar katılabilir. eritilip ağzı kapalı saklanacak. her akşam ayaklara sürülüp çorap giyilecek. 3 gün içinde iyileşmeyi göreceksiniz. çok derin yarık şeklinde çatlaklarda bile olumlu sonuç veriyo bi çok kişi de bu kremi deneyip sonucu gördü. umarım başklarının da işine yarar.

Evet alıntı yaptım soru soracağım hazır ol :KK1:
Vazelin aldım bugün akşam kafama göre karışımın oranını yaptım ama içime sinmedi.
3-4 kaşık vazelin diyorsun ya benim aldığım 100 gramlıktı o yüzden emin olamadım zaten çorba kaşığı kadar büyüklüğü şu içindekileri gram kapak damla hesabına dökelim olmaz mı tabi tuz da kaşık olur da vazelini kaşıkla ayarlayamadım ben :44:

Bir de annem diyor ki bunu sürüyorsun ama o şimdi çatlak olan yerleri pürüzsüzleştirecek oradaki deri incelecek açılma kanama olacak o yüzden sürmemi istemiyor, bu karışımla ne şekilde toparlanacak çatlaklar açıklaman mümkün mü?

Evet alıntı yaptım soru soracağım hazır ol :KK1:
Vazelin aldım bugün akşam kafama göre karışımın oranını yaptım ama içime sinmedi.
3-4 kaşık vazelin diyorsun ya benim aldığım 100 gramlıktı o yüzden emin olamadım zaten çorba kaşığı kadar büyüklüğü şu içindekileri gram kapak damla hesabına dökelim olmaz mı tabi tuz da kaşık olur da vazelini kaşıkla ayarlayamadım ben :44:

Bir de annem diyor ki bunu sürüyorsun ama o şimdi çatlak olan yerleri pürüzsüzleştirecek oradaki deri incelecek açılma kanama olacak o yüzden sürmemi istemiyor, bu karışımla ne şekilde toparlanacak çatlaklar açıklaman mümkün mü?

canım benim kavanozum büyükçe olduğu için 3-4 kaşık dedim sen o 100 gr tamamını kullan
tuz olayını da annenin içine sinmeyecek madem kullanmasan da olur
peeling etkisi için katıyodum ben
ama banyoda keseyi ihmal etmese de olur yani

canım benim kavanozum büyükçe olduğu için 3-4 kaşık dedim sen o 100 gr tamamını kullan
tuz olayını da annenin içine sinmeyecek madem kullanmasan da olur
peeling etkisi için katıyodum ben
ama banyoda keseyi ihmal etmese de olur yani

Tuz da kattım :KK53:
Bir dahakine katmayayım o zaman :44:

Bayramınız mübarek olsun öncelikle şimdiden.
Amonra ben tuzu abarttım diye galiba annemin ayakları sızladı sürdüğünde bir saat kadar tutup yıkadı bir daha da sürmem daha beter oldum diyor :KK14:
Vazelin sürsen sadece dedim onda da vazelin yumuşatıyor yarıklar çatlaklar daha da ilerliyor dedi, ne yapsam da düzelse derin çatlaklar yarık yara var topuklarında :KK43::KK43::KK43:

Bayramınız mübarek olsun öncelikle şimdiden.
Amonra ben tuzu abarttım diye galiba annemin ayakları sızladı sürdüğünde bir saat kadar tutup yıkadı bir daha da sürmem daha beter oldum diyor :KK14:
Vazelin sürsen sadece dedim onda da vazelin yumuşatıyor yarıklar çatlaklar daha da ilerliyor dedi, ne yapsam da düzelse derin çatlaklar yarık yara var topuklarında :KK43::KK43::KK43:

kuzu vazelin çatlakları ilerletmez vazelin nemlendirme amaçlıdır
çatlaklar kuruluktan dolayı olur cilt esnekliğini kaybeder nemsiz kaldığı için
kurudukça da ilerler o çatlaklar
yani annenin dediği mantıken pek mümkün deği
en iyisi anneni cildiye dr götürmek
belki de mantardan kaynaklı bi rahatsızlığı vardır
bazen kaşıntı falan olmaksızın cilt iritasyonuyla belli eden
mantar çeşitleri de var
çok geçmiş olsun kuzum:KK34:
senin de bayramın mübarek olsun

kuzu vazelin çatlakları ilerletmez vazelin nemlendirme amaçlıdır
çatlaklar kuruluktan dolayı olur cilt esnekliğini kaybeder nemsiz kaldığı için
kurudukça da ilerler o çatlaklar
yani annenin dediği mantıken pek mümkün deği
en iyisi anneni cildiye dr götürmek
belki de mantardan kaynaklı bi rahatsızlığı vardır
bazen kaşıntı falan olmaksızın cilt iritasyonuyla belli eden
mantar çeşitleri de var
çok geçmiş olsun kuzum:KK34:
senin de bayramın mübarek olsun

Bunun için doktora mı gidilir diye azarlıyor beni ama devamlı ah ayaklarım oy ayaklarım diyo bi yandan da bilemedim ki ne yapsam

Bu kadar malzemeye gerek yok aslında bir kutu vazelin bir kutu aspirin ve 2 tane gripinle de aynı sonucu alabiliyorsunuz..

Son düzenleme:
bende cok derin değil ama ara ara alt kısımları iyice sertleşiyor,annemde var o sorun çatlıyo acıyo...
kış da geliyo, iyice artmadan hazırlayım da sürsün...
gelişmeleri söylerim canım sana da..

Annem sürmemekte çok diretince ben de yazık kaldı diye kendime sürdüm hatta meraktan ellerime de sürdüm, geçen hafta topuklu merakından ayaklarımda ciğer görünümlü yaralar olmuştu onları hafifletmiş, el parmaklarımda da soyulmalar vardı onlar geçmiş. Ayaklar için demiştin ama merak ettim de ben :KK1:

gliserin ve vazelini karıştırıp giyerim çoraplarımı oh mis :KK12:

peki bu yağları sürdükten sonra ayakları durulayacak mıyız canımm:26:

Son düzenleme:
Son iki haftadır falan benim topuklarım da diken diken oluyor. Neden böyle oldu anlamadım :KK43: İnce çoraba falan da takılıyor. Ki ben hemen hemen her banyodan sorna kremlerim ayaklarımı.

Acaba bu uygulamayı yapsam işe yarar mı Amonra?

Son iki haftadır falan benim topuklarım da diken diken oluyor. Neden böyle oldu anlamadım :KK43: İnce çoraba falan da takılıyor. Ki ben hemen hemen her banyodan sorna kremlerim ayaklarımı.

Acaba bu uygulamayı yapsam işe yarar mı Amonra?

canım kullananlar hep memnun kaldı
bu aralar bende de cilt kuruluğu var hava değişimden sanırım
yine bu karışımı yapıcam
ama tariteki banyo tuzu falan olmadan da olur yani aklında olsun

valla ben kenevir sabunuyla yıkıyorum ayağımı, ardına shea yağını sürüyorum, pamuk gibi oluyorlar. eskiden vazelin kullanırdım meğerse vazelin petol yağıymış, adı petrolatum zaten, bunu duyduktan sonra birdaha kullanmadım...

isteğe bağlı konulabilecek olan örneğin badem yağı deniz tuzu vs bunları koyarken bir ölçü var mı yoksa göz kararı mı koyacağız
şimdiden teşekkürler

isteğe bağlı konulabilecek olan örneğin badem yağı deniz tuzu vs bunları koyarken bir ölçü var mı yoksa göz kararı mı koyacağız
şimdiden teşekkürler

deniz tuzu 1 kaşığı geçmeyecek şekilde
yağları da kendi kapaklarıyla yarım kapak koyabilirsiniz:KK34:

Ben bu kremi elime de sürüyorum hatta geçen gün dudağımın kenarı acaip kurumuştu yara gibi oldu daha doğrusu gece sürdüm yattım sabaha düzelmişti nerdeyse, meraktan yaptıklarımla sonum kedi gibi olmaz dimiiii :KK1:

Amonra ben bu badem yağını, deniz tuzunu falan lokman hekimden mi bulurum. Bir ara düzelmişti şimdi feci durumda :S

Amonra ben bu badem yağını, deniz tuzunu falan lokman hekimden mi bulurum. Bir ara düzelmişti şimdi feci durumda :S

aktarlarda var canım
hatta büyük marketlerde falan bile var
kozmetik mağazalarında da bulabilirsin
ama shea yağı denedim bi süre önce çok iyi geldi topuklarıma
dene derim orjinalini bulabilirsen

aktarlarda var canım
hatta büyük marketlerde falan bile var
kozmetik mağazalarında da bulabilirsin
ama shea yağı denedim bi süre önce çok iyi geldi topuklarıma
dene derim orjinalini bulabilirsen

Shea Butteri sipariş ettim tavsiyenle, iki haftadır kullanıyorum, cok memnunum çatlaklarım gözle görülür derecede azaldı, eşim de kullanıyor.

Siparişimle birlikte ergvan cicegi tohumu ve parfüm de gönderdiler :) Çok ilgililer.

Sana da cok teşekkür ederim Amonra :KK71:

X