Troid, İnsilün Direnci ve Pco Hastaları ve Zayıflama

evet bende de aynı şekilde, diane35 kesinlikle kullanmam çünkü onu kullanmaya devam edersem ne kadar dikkat edersem edeyim kilo alımına engel olamıyorum..yasmini biraz daha kullanmaya devam edicem bakalım sonuç ne olacak.

kızlar karşınızda 7 yıl aralıksız diane 35 kullanan biri var.12 kilomda o ilacın eseri.ve az kalsın beyin damarlarım yüksek doz östrojenden çatlıyodu.çok dikkatli kullanın ,ben sağlıkçıyım.hep araştırırım okurum.ama Allahın belası bir prof yüzünden başıma gelmeyen yok.72 kiloyum ve özgüvenim perişan.insanların kilo mu aldın demesinden bıktım artık.pco,insülin direnci,hipoglisemi haliyle hep mevcut.ne olur beraber kilo verelim.ben bugün düzenli metformil kullanmaya başlıyorum.

ayol ne menem bi şeymiş bu insülin direnci... inşallah üstesinden geleceğim... ben 35 yaşıma kadar 52 kiloydum...şimdi 43 yaşındayım ve 82 kiloyum ve giderek de alıyorum... doyma duygum yok... yedikçe yiyorum...

Kizlarrr,
Bende de pko ve insulin direnci var :KK43:
4 yildir ugrasiyorum ve sonunda teshis tam olarak bu. Doktor glifor ve yasmin verdi. (ayni zamanda saclarim dokuluyo:KK43: ) Onlara baslicam insallah.
burda kilo vermek cok zor vs. diyen arkadaslara yazmak istedim ozellikle;
ben 5 ayda 20 kilo verdim ve 12 kilo daha vermem gerek. Ayrintilarini da diyet listeleri kisminda 20 kilo verdim kaldi 12 :) topiginde anlattim:)
Umitsiz olmayin kizlar, her seyin basi bu.
Kendinize inanin. Bizler de yapabilirz. Pko ve insulin direnci halt etmis :)

Kizlarrr,
Bende de pko ve insulin direnci var :KK43:
4 yildir ugrasiyorum ve sonunda teshis tam olarak bu. Doktor glifor ve yasmin verdi. (ayni zamanda saclarim dokuluyo:KK43: ) Onlara baslicam insallah.
burda kilo vermek cok zor vs. diyen arkadaslara yazmak istedim ozellikle;
ben 5 ayda 20 kilo verdim ve 12 kilo daha vermem gerek. Ayrintilarini da diyet listeleri kisminda 20 kilo verdim kaldi 12 :) topiginde anlattim:)
Umitsiz olmayin kizlar, her seyin basi bu.
Kendinize inanin. Bizler de yapabilirz. Pko ve insulin direnci halt etmis :)

Bende de insülin direnci ve PCOs var verdiğim kiloları 2 senede verdim ama tabi rejimime sporuma sürekli devam etmedim dikkat etsem şuanda ideal kiloma ulaşmış olurdum sanırım 2 ileri 1 geri devam ediyorum 2 senedir. İnsülin direnci varken kilo vermek çok zor evet... Geçen günlerde tahlil yaptırdım 1 senedir glukofen kullanıyor olmama rağmen HCB1A değerim 5.8 çıktı... 5.7 ile 6.5 arası şeker hastalığı riski taşımaktaymış. Bu değerde son 3 aylık değermiş geçen 1 ayımı yürüyüşle geçirmiştim halbuki :KK25: neyse sonuç olarak rejime ve yürüyüşe ağırlık verdim. Vermem gereken 35 kilom var insülin direncine PCOsa rağmen zayıflıycam ve sağlığıma geri kavuşucam :KK47:

Haa bu arada unutmadan mutlaka D vitamini ölçümlerinizi yaptırın kızlar ben bir arkadaşımla gittim endokrin servisine ikimizde de D vitamini eksikliği çıktı normali 30un üstünde olmalıymış benimki 11di. ve doktor dediki D vitamini eksikliği obeziteye insülin direncine yol açar. Dvit 3 ampul verdi bize./FONT]

Son düzenleme:
Ben yıllarca doktora gitmedim, adet düzensizliği vardı boşverdim hep.. Geçen sene evlendim ve eşimin zoruyla doktora gittim sonuç PKO çıktı.3 ay önce bir ilaç verdi bu ay kontrolüm var gidicem bakalım ordan da iç hastalıklarına görünmeyi düşünüyorum 40 kilo kadar fazlam var.Böbrek üstü bezlerimde ve troidlerde sorun var zaten..
Bir zamanlar ilaçlarıma ve diyetime sadık kalarak 46 bedene düşmüştüm ne sevinmiştim şimdi saldım yine 52 beden bile zor oluyor..
Bilmiyorum ne yapacağım off :KK43:(

kızlar karşınızda 7 yıl aralıksız diane 35 kullanan biri var.12 kilomda o ilacın eseri.ve az kalsın beyin damarlarım yüksek doz östrojenden çatlıyodu.çok dikkatli kullanın ,ben sağlıkçıyım.hep araştırırım okurum.ama Allahın belası bir prof yüzünden başıma gelmeyen yok.72 kiloyum ve özgüvenim perişan.insanların kilo mu aldın demesinden bıktım artık.pco,insülin direnci,hipoglisemi haliyle hep mevcut.ne olur beraber kilo verelim.ben bugün düzenli metformil kullanmaya başlıyorum.

merhaba ,
ben de diane 35 kullanıyorum bu 3. ay ve başımda enseme vuran ağrı hissediyorum. beyinle ilgili bişi diye korkmaya başladım.
bunun belirtileri nedir? kullanmaya devam etmeli miyim?

merhaba ,
ben de diane 35 kullanıyorum bu 3. ay ve başımda enseme vuran ağrı hissediyorum. beyinle ilgili bişi diye korkmaya başladım.
bunun belirtileri nedir? kullanmaya devam etmeli miyim?

Diane 35' in çok etkili bir ilaç olduğu söylenir ama ben yanılmıyorsam 2.ayda 1 haftalık aradan sonra regl olamadığım için ilaç değiştirmiştim yani bana etki etmemişti. Yine de ihmal etmeyin derim ben doktora görünün mutlaka.

Son düzenleme:
Kızlar büttün hastalıklar bendede var 2007 de teshis konldu ilaclar sayensinde o dönemde yirmi kilo verdim 2011 de dogum yaptım simdi bir gram veremiyorum doktora gittim bütün tahlillerimi yaptırıp ilaclarıma basladım dogum yapalı üç yıl olmak üzere ve ben hala vermiyorum
Buraya uye oldum bu durumda olan arkdaslar varmo diye

Kızlar büttün hastalıklar bendede var 2007 de teshis konldu ilaclar sayensinde o dönemde yirmi kilo verdim 2011 de dogum yaptım simdi bir gram veremiyorum doktora gittim bütün tahlillerimi yaptırıp ilaclarıma basladım dogum yapalı üç yıl olmak üzere ve ben hala vermiyorum
Buraya uye oldum bu durumda olan arkdaslar varmo diye
polikistik over ilk agdet olduğunuz günden berimidir var yoksa sonradan kilo alıncamı oluştu acaba ?

Hipotrıid teshisi konulduktan sonra yıne adet olmadıö bu defa kadın doguma gittim pkos teshişi konuldu yasmin kullandım dogum yapana kadar ve glukofen

Yani kilo alınca ..her hastalıgın bası kilo ama veremiyorum ..hadi bu hastalıgı olup kilo verenlerr nerdesiniz

hımm pco lu hastalarda kan pıhtılaşmaya sorunuda oluyomuş doktor dedı gebelıkte kan sulandırıcı iğne kullanmak lazım dedi
Yani kilo alınca ..her hastalıgın bası kilo ama veremiyorum ..hadi bu hastalıgı olup kilo verenlerr nerdesiniz
pco u hastalarda kan pıhtılaşma sorunuda oluyormuş o yüzden gebelıkte kan sulandırıcı iğne kullanmak lazım dedi doktor o yüzden size doğuştan gelen mı yoksa sonradan mı oluştu dıye sordum benım kı ilk agdetımle bırlıkte düzensiz kılo vermeye bende zorlanıyorum gi diyeti yapmak lazımmış bıkmadan yılmadan yapmak lazım kılo çok az gıdınce bıkıyoruz hep

benim gebelikten öncede vardı , cocugun olmaz dediler hiç adet olmuyordum ilaçla zor oluyordum .. ama yasmini adetten sonra unuttum bir hafta kullanmayı o dönemde hamile kalmısım cok sasırdık , simdi diyorum ki iyiki olmus melegim :)

Herkese merhaba :)
bende de pko var ve reglim çok düzensiz doktor ikş defa adet getirici ialç verdi ama ikisindede 1-2 ay olup tekrar düzensizlik oldu bana doğum kontorl hapı vericeğini soyledi yasmin dedi ama yan etkilerinden korkuyorum tüylenme yapmasından beya kilo aldırmasından ? bu konuda deneyimş olan birisi varsa bana bu konuda bşraz bilği verebilir mi acaba ?

X