Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
çok tşklr amin otizmin nedeni açıklanamıyor benim dr 3 çocuğumdada aynı metotları uyguladı ama birinde çıktı ayrıca bizim merkezde ikiz çocuklar var ama birinde otizm var bunu nasıl açıklayacaklar eğer ultrasondansa neden birisi değilmi :KK19:

ccnmmm benimmm yaaa süper bi annesinnnn... ben manyagım kesinnn.. hamileyken sigara içtimm cünkü stresli bi hamielelik geciriorum ..işte sık ultrasyonada girdim... bi doktorda bana pratisyen hekim öle demişti .. neyse söliyceğim hep kuruorum acaba söle olurmu böle olurmu sanırım vicdan azabından .. ama sen güclü bi annesin mükemmel bi annesin... seviorum sizin gibi anneleri..keşke bende su sigarayı bırakabilsem.. neler yapıorum cocugma hergün lanet ediorum kendime ... simdi altına tepkili birşey yazmayın lütfen ..ben yine sana söliimmm allahım inşşş bi çaresini verir..... süper şekilde herşey yüzderece deişir. cocugula cok mutlu olursunuzzz...

ccnmmm benimmm yaaa süper bi annesinnnn... ben manyagım kesinnn.. hamileyken sigara içtimm cünkü stresli bi hamielelik geciriorum ..işte sık ultrasyonada girdim... bi doktorda bana pratisyen hekim öle demişti .. neyse söliyceğim hep kuruorum acaba söle olurmu böle olurmu sanırım vicdan azabından .. ama sen güclü bi annesin mükemmel bi annesin... seviorum sizin gibi anneleri..keşke bende su sigarayı bırakabilsem.. neler yapıorum cocugma hergün lanet ediorum kendime ... simdi altına tepkili birşey yazmayın lütfen ..ben yine sana söliimmm allahım inşşş bi çaresini verir..... süper şekilde herşey yüzderece deişir. cocugula cok mutlu olursunuzzz...

şuan hamilesiniz anladığım kadarıyla stres ten uzak olun lütfen hiçbişey karnınızda taşıdığınız candan daha önemli olamaz sizin sıkıntınız onada yansıyor bizim geriye dönüşümüz malesef yok çünkü bende sıkıntılı bir hamilelik geçirmiştim 6 kilo vermiştim 2 kere suyum patladı sonuçta 7.ayda doğum yaptım malum çocuğumun durumuda ortada bunları sizi korkutmak için yazmıyorum ama bebek sizin sıkıntınızdan stresinizden payını alıyor lütfen kendinizede bebeğinizede bunu yapmayın tabiki hamileyken sigara içmek doğru değil ama belli olmuyor hiç içmeyen birindede terslik çıkabiliyorken benim bir tanıdığım kesinlikle onaylanmayacak bir şekilde günde 2paket içiyordu ama allah korudu heralde yavrucağının maşallah sağlıklı ama yinede dediklerimi unutmayın tşklr

şuan hamilesiniz anladığım kadarıyla stres ten uzak olun lütfen hiçbişey karnınızda taşıdığınız candan daha önemli olamaz sizin sıkıntınız onada yansıyor bizim geriye dönüşümüz malesef yok çünkü bende sıkıntılı bir hamilelik geçirmiştim 6 kilo vermiştim 2 kere suyum patladı sonuçta 7.ayda doğum yaptım malum çocuğumun durumuda ortada bunları sizi korkutmak için yazmıyorum ama bebek sizin sıkıntınızdan stresinizden payını alıyor lütfen kendinizede bebeğinizede bunu yapmayın tabiki hamileyken sigara içmek doğru değil ama belli olmuyor hiç içmeyen birindede terslik çıkabiliyorken benim bir tanıdığım kesinlikle onaylanmayacak bir şekilde günde 2paket içiyordu ama allah korudu heralde yavrucağının maşallah sağlıklı ama yinede dediklerimi unutmayın tşklr

anlıorum cnm benim seni.. dediğin gibi herşey allahtan dilerim ve dua ederim allah sen ve senin gii annelere dahada guc kuvvet versinnnn .....allah yardımcınız olsun ...

melodicim canım cok saol merak ettıgın ıcın fakulteye gıttık kıdemlı asistan hekım baktı bastan asagıya kontrol etti hiç bişey demedı ne vardır ne yoktur gercı tanı koyma işini proflar yapıyomuş mr işitme testı agte gelişim testı ıstedıler profa sevk ettı ama tam 2 ay sonraya MR ise 1 yıl sonra saka gıbı dimi ben burdakı hastanede yarın MR cektırecem prof randevu işini araya tanıdık sokarak alabıldıgım kadar erkene alıcam canım Alla hdüşürmesın cok zor ona atıyo o ona Allah sonumuzu hayır etsin canım :KK58:sen ansılsın senın akıllı bıdık ne yapıyo öpüyorum onuu:KK54:

melodicim canım cok saol merak ettıgın ıcın fakulteye gıttık kıdemlı asistan hekım baktı bastan asagıya kontrol etti hiç bişey demedı ne vardır ne yoktur gercı tanı koyma işini proflar yapıyomuş mr işitme testı agte gelişim testı ıstedıler profa sevk ettı ama tam 2 ay sonraya MR ise 1 yıl sonra saka gıbı dimi ben burdakı hastanede yarın MR cektırecem prof randevu işini araya tanıdık sokarak alabıldıgım kadar erkene alıcam canım Alla hdüşürmesın cok zor ona atıyo o ona Allah sonumuzu hayır etsin canım :KK58:sen ansılsın senın akıllı bıdık ne yapıyo öpüyorum onuu:KK54:

mmerak ettim konuştuğumuzdan beri aklımdasın ne oldu acaba diye ne kadar geeeç veriyolar randevuları şaşırdım evet araya birilerini koymadan bi işimizi halledemiyoruz maalesef bizimde dr tanıdık olmasaydı çok beklerdik heralde ama burada hastane sıkıntımız yok allahtan sgk da bile hepsi var ama ben gatada istemiştim uğraşmamak için saolsun dr çok iyi biri hemen halletmişti peki inş bişey çıkmaz ama eğer bişey çıkarsa çıktığı zaman geç olmayacakmıymış bunlar tanıyı koyana kadar 1yıl az zaman değil inş bişey çıkmaz benim bıdığım ali babanın çiftliğini sölemeye çalışıyor ama kuzuyu çok sevdi heralde hangi hayvanı sölesem meee meeee diyor eğitimcisi videoya çekmiş çoğu çalışmalarını bellek istedi bizede vermek için haftaya götürücem hem evdede uygularken banada yol gösterir faceye koyucam ama gizli dediğim gibi paylaşırım senlede hem sanada fikir verir allah kimselere dert verip derman aratmasın canım sen sakin ol bende senin bıdığını öpüyorum :KK70:

kızlar günaydın çok şekersiniz melodicim bıdığına:nazar:öpüyorum onu çok:KK70:kızıldeniz çok uzatmışlar tarihi ama sen bu işlerin içindesin kısa zamanda halldersin inşallah canım bişeyde çıkmaz ana okulu ile çözümlenicek birşeydir umarım malesef tarihleri çok uzatıyorlar bizde araya tanıdık sokmuştuk hep bu şekilde bile 2 ayda halletmiştim allah insanı onların eline düşürmesin ama onsuz da bırakmasın dicem vallahi allah herkese şifa versin...benim oğlumda bu günlerde karı koca ilişklilerini tanıyo senin kocan baba babanenin kocası dedem deyip herkesin kocasını karısını sayıyo..bu havada kardan adam yapıcakmış bide (kadan adam yapıcam bununa havuç koyucam)

kızlar günaydın çok şekersiniz melodicim bıdığına:nazar:öpüyorum onu çok:KK70:kızıldeniz çok uzatmışlar tarihi ama sen bu işlerin içindesin kısa zamanda halldersin inşallah canım bişeyde çıkmaz ana okulu ile çözümlenicek birşeydir umarım malesef tarihleri çok uzatıyorlar bizde araya tanıdık sokmuştuk hep bu şekilde bile 2 ayda halletmiştim allah insanı onların eline düşürmesin ama onsuz da bırakmasın dicem vallahi allah herkese şifa versin...benim oğlumda bu günlerde karı koca ilişklilerini tanıyo senin kocan baba babanenin kocası dedem deyip herkesin kocasını karısını sayıyo..bu havada kardan adam yapıcakmış bide (kadan adam yapıcam bununa havuç koyucam)

merhaba yoktun epeydir öpücüklere tşk.ederiiizz bizde sizleri öpüyoruz ben sadece ram da çok oyalandım allah binlerce kere razı olsun dr dan o halletti herşeyimizi hastane faslını yani onun için hiç beklemedim nörolog psikolog rapor hepsinde çabukluğu ona borçluyuz ram 3 ay bekletti işte okadar aynı şeylerden bi daha geçicez rapor tarihi gelmeden yeniden gerek duyarlarda maşallah seninkide erken gidiyor bizim merkezde bi çocuk var bu karı koca ilişkilerini daha yeni öğrenmeye çalışıyor 13 yaşında bide ifadesi yok çocuğun bazen benim 1,5 yaşında olanı sevmeye geliyor sadece yanağını elliyor ama yüzünde hiçbir ifade yok donuk yani kardan adam hmm karda göremedikki

selam kızlar oglumu uyutamadık mr cekılemedık 0 da 0 elde var 0 oldu anestezıde verıldı ama cok dırendı daha kuvvetlısınede ben hayır dedım son planım artık profa randevu alıp gıdıcem valla yapcak bişiy yok aman ne zor yaa fakulteler nevrım döndüü ohh sizin bıdıklarr sakıyo masaaallah benımkı tembel :KK70::81:

selam kızlar oglumu uyutamadık mr cekılemedık 0 da 0 elde var 0 oldu anestezıde verıldı ama cok dırendı daha kuvvetlısınede ben hayır dedım son planım artık profa randevu alıp gıdıcem valla yapcak bişiy yok aman ne zor yaa fakulteler nevrım döndüü ohh sizin bıdıklarr sakıyo masaaallah benımkı tembel :KK70::81:

bir gece önce uyumuşmuydu biz sabaha oturduğumuz halde yinede uyutamadım ilaç verildi birazda salladım zor oldu ama uyudu inatları tutuyo seninkide şakıycak biraz sabır canım susturamıycaksın inş

merhaba..hastaneler gerçekten çok ileri tarih veriyolar..bizede 1 yıl sonrasına vermişlerdi ama 100 lira verdik aynı gün çektirdik..yani para her kapıyı açıyo maalesef sağlıkla ilgili olanı dahi...böle bi sistem var hastanelerde görüşün isterseniz..geçmiş olsun inşallah önemli bişey çıkmaz...

merhaba yoktun epeydir öpücüklere tşk.ederiiizz bizde sizleri öpüyoruz ben sadece ram da çok oyalandım allah binlerce kere razı olsun dr dan o halletti herşeyimizi hastane faslını yani onun için hiç beklemedim nörolog psikolog rapor hepsinde çabukluğu ona borçluyuz ram 3 ay bekletti işte okadar aynı şeylerden bi daha geçicez rapor tarihi gelmeden yeniden gerek duyarlarda maşallah seninkide erken gidiyor bizim merkezde bi çocuk var bu karı koca ilişkilerini daha yeni öğrenmeye çalışıyor 13 yaşında bide ifadesi yok çocuğun bazen benim 1,5 yaşında olanı sevmeye geliyor sadece yanağını elliyor ama yüzünde hiçbir ifade yok donuk yani kardan adam hmm karda göremedikki

evde tadilat vardı canım badana boya falan uğrayamadım pek

canım oğlanı uyutmasaydın hiç bi gün öceden ben 24 saat uykusuz bıraktım oraya gittiğimiz gibi sızdı hemen çektiler...seninkide konuşacak sabır çek ahh ahh ben anne dese canımı vericem diyodum seni ankıyorum ama gün gelcek konuşucak

sağol canım 5 yıl oldu evleneli çok kirlenmişti mis gibi oldu gerçekten ama bir okadarda yorucu ama sonucuna değdi çok seviyorum temizliği:KK12:

hayırlı geceler kılzar benım oglan uykusuzdu krestede yordular okadar seslerten cok ürktü yoksa ses olmasa uyurdu ama nasıp degılmıs özel hastaneden randevu aldım hafta içi gidicem işitme testı mr aynı gunde yapcaklar sonrada profa para yatırcam gercı kalktı falan dıyolar ama bence alttan alttan gene verılıyor masumcum hayırlı olsun te4mızlıgın güle güle kırlenmeler :21:melodıcım vıdeoları merak ettım ekledınmı :KK69:

hayırlı geceler kılzar benım oglan uykusuzdu krestede yordular okadar seslerten cok ürktü yoksa ses olmasa uyurdu ama nasıp degılmıs özel hastaneden randevu aldım hafta içi gidicem işitme testı mr aynı gunde yapcaklar sonrada profa para yatırcam gercı kalktı falan dıyolar ama bence alttan alttan gene verılıyor masumcum hayırlı olsun te4mızlıgın güle güle kırlenmeler :21:melodıcım vıdeoları merak ettım ekledınmı :KK69:

yok canım dersimiz salı günü bellek götürücem öğretmen heralde evde geçirir öbür hafta anca getirir bize bu ay hep salı günleri dersimiz 2 saat 5salı vardı bu ayda işte 10 saate tamamladık salıdan salıya gelsin hemen yollıycam sana merak etme bazen benimkide yapıyor öyle Carrefour a götürüyoruz kalabalığı pek umursamıyor her hafta gidiyoruz oyuncaklara binecek diye seviniyor oraya alışkın ama geçen hafta gebzeye gittik alışveriş merkezine babasının kucağından bana bile gelmedi çok huysuzlandı bizde dışarı çıkmak zorunda kaldık bana kalırsa kalabalıktan rahatsız oldu çokmasumcum ben şöyle düşündüm babası Carrefour da neden böle yapmıyor dedi bende oraya alışkın orada etraftaki insanları görmüyor direkt gideceği yeri biliyor ondan dedim rahatsız olmuyor bu hafta elini bırak bakalım insanları görüp duracakmı yoksa koşup çarpacakmı bi deneyelim dedim sence haksızmıyım

hanımlar selam:KK71:benim oğlum sizinkilerden büyük sanırım 4 ay sonra 4 yaşında olucak..geçen sene bizde böyleydik amcamın oğlunun düğünü vardı içeri sokamadık babamla ben dışarda durdum sonra annem çıktıık sırayla baktık sonra okulda öğretmeninle paylaştım bunu kalabalıktan rahatsız olmuş ama keşke soksaydınız dedi zorlada olsa sonra bi gün oğlumu vapura bindircektim binmek istemedi ağladı ürktü ben zorla bindirdim biraz dudağanı büktü ama hemen alıştı şimdi demem o ki bu çocukları biraz dürtüklemek gerekiyo evet ağlayacaklar bağaracaklar ama onları zaten normal hayatın içine sokma çabasında değilmiyiz benim oğlum hele çok inatçı bi çocuk bir şeyi yapmam derse yapmaz ama ben onu balık gibi tutup denizin ortasına atıyorum:KK52:okulda bi çocuk gördüm plastik şeylere dokunamıyodu öğretmeni ise onun üstüne plastik ne varsa top vs.fırlatıyomuş sonra bu takıntısı ortadan kalkmış bunların üzerine gitmezssek takıntı haline geliyo önemli olan değişiklik hep değiişik ortamlara götürün hep değişik yollardan gidin her nereye gidiyorsanız ben okulun yönünü değiştiriyordum oğlum yarım saat sokakta ağlardı bunu bilirim...

evet bugünde başka bi alışveriş merkezine götürdük denemek için yine aynı şeyi yaptı babasının kucağından inmel istemedi bende zorla aldım alışveriş arabasına oturttum ağladı etrafa korkulu gözlerle baktı kucağıma gelmek istedi elini tuttum ama almadım kucağına bi top filan verdim sustu poça yemeyi seviyor bide poça tutuşturdum olay bitti alışacak artık birde bu aralar ali babanın çiftliğini sölüyoruzya oyun halısını aldım çok şaşırdı sesli baya ilgilendi

X