Kocam bir başkasına aşık:(

4 senede cok uzun , ne bitmez askim hayret
o kiza inat senle evlendi , sen kabul ettigin icin esinde baskasini severken senle evlendigi icin ikinizde suclusunuz , keske cocuk yapmasaydiniz ayrilik daha kolay olurdu.
esinle ciddi ciddi konusma vakti geldide geciyor ya kendine ceki düzen ver yada ben gidiyorum de bakalim ne dicek

sorumlulukları konusunda eksiği olsa, ya da kızla görüşüyor olsa bir dk durmaz çeker giderim. ama öyle bir durum yok. git demeyecek gitme de demeyecek. tuhaf bir durumdayım. ailesi de bilişyor durumu. annesi bana çok destek oldu. kızı çok sevdiğini kızın da onu çok sevdiğini annesi de biliyor. bana sadece kızım sabırlı ol, bitecek, unutacak diyebiliyor. ailem bilmiyor:KK43:

Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum .Ama hata iki taraflı olanda çocuğa olmuş.
Size ne önerebilirki insan kendimi sizin yerinize koyamıyorum bile bu benim canımı çok acıtırdı ama maddi imkanım varsa, ne kendime nede eşime daha fazla eziyet etmezdim heralde.

Siz tükenirken çocuğunuzun ne durumda olacağını düşündünüzmü hiç acaba yapmayın bunu lütfen .

çocuk konusunda ikimiz de çok hassasız. tartışmamız, kavga gürültümüz hiç olmaz. dışarıdan bakıldığında çok mutlu örnek bir aileyiz. ikimizde kendi içimizde yalnızız.

eğer güçlü olur. eşinle konuşursan sen kazanırsın.

eşine ''ben ve kızım hayatından çıksak gider miydin o kıza'' diye sor.
alacağın cevap bence hayır olacaktır.

biraz odask noktanızı değiştirin.
başka hobi yada sizi mutlu edecek , imaj değişimi , vb. arayışlara girin.
evde sürekli kura kuraa kendinizi daha kötü hissedersiniz.

4 yıl az bir zaman değil. köprünün altından çoook sular geçti.

çocuk konusunda ikimiz de çok hassasız. tartışmamız, kavga gürültümüz hiç olmaz. dışarıdan bakıldığında çok mutlu örnek bir aileyiz. ikimizde kendi içimizde yalnızız.

Bir gün bakmışsınız ikinizden biriniz patlamış bu yanlızlığı ertelemek yerine oturup konuşsanız geleceğiniz hakkında herkes için böylesi daha hayırlı olur ama....

erca arkadas katiliyorum, bence konusmalisiniz.
icinizdeki kaygilari paylasmadiktan sonra asla icinizi kemiren o sorulara cevap alamazsiniz ki

Offfffffff gercekden cok kotu bir durum ya kendimi sizin yerinize koyyorumda sabir etmek dayanmak cok zor insan elbette hisseder :KK43:( ama bir tarafdanda dayanilmaz bi durum aklima bir sey gelmiyo o kiz hala evlenmedimi hemde ne bicim bir kizmiski hala evli oldugu halde esinizle muhabbete girebiliyor !!!!

kız eşimle muhabbete girmiyor. aramaması gerektiğini eşime söylemiş. eşim de seni çok merak ettiğim içişn aradım demiş. kız bir daha arama demiş zaten.bunu çok yakın arkadaşlarım söyledi. bilen az bu konuyu.

sorumlulukları konusunda eksiği olsa, ya da kızla görüşüyor olsa bir dk durmaz çeker giderim. ama öyle bir durum yok. git demeyecek gitme de demeyecek. tuhaf bir durumdayım. ailesi de bilişyor durumu. annesi bana çok destek oldu. kızı çok sevdiğini kızın da onu çok sevdiğini annesi de biliyor. bana sadece kızım sabırlı ol, bitecek, unutacak diyebiliyor. ailem bilmiyor:KK43:

Unutunca sizdemi unutacaksınız ?Unutabilecekmisiniz?
Bir hastalığın iyileşmesine benzemez bu iş,unutulmaz,acısıda geçmez.

Bir gün bakmışsınız ikinizden biriniz patlamış bu yanlızlığı ertelemek yerine oturup konuşsanız geleceğiniz hakkında herkes için böylesi daha hayırlı olur ama....

kendi adıma o cesareti henüz kendimde bulamıyorum. git demeyecek ama gitme de demeyecek. ben de o suskun kjaldığında gideceğim. buna hiç hazır değilim.

Ben bekarım ne derece doğru yorum yapmam bilmiyorum ama..
eşim kızla görüşse bi dk durmam çekip giderim demişsiniz görüşmesine gerek var mı sizce bunca zaman geçmiş ama içinde yaşatıyor zaten görüşse ne olu görüşmese ne..
hatayı siz en başta yeni ilişkiden çıkmış bir erkeğin evlenme teklifine evet demekte yapmışsınız ...kaç yaşındaydınız evlendiğinizde.

kendi adıma o cesareti henüz kendimde bulamıyorum. git demeyecek ama gitme de demeyecek. ben de o suskun kjaldığında gideceğim. buna hiç hazır değilim.

Bir erkeğin gözlerinde başka bir kadını sevdiğini görebilmek ve bilmek çok acıdır herhalde .
Bunu hiç bir kadın kolaycana kabullenemez.
Daha ne kadar bekleyeceksiniz eşinizin suskun kalmasını..

Eğer hissettiklerinizin sağlam gerekçeleri varsa, pek kaldırabilir bir durum değil bence.
Evimin içinde devamlı 2. bir kadının varlığını hissetmeye dayanamazdım ben.
Ama yanlışta hissediyor olabilirsiniz, aradan bayağı zaman geçmiş,
unutmuşta olabilir eşiniz, evlendikten sonra aramış olması, gerçekten merak olabilir.
Bazı şeyleri siz daha iyi hissedersiniz tabi ama duygularınızı eşinizle mutlaka paylaşın.
Geçmişte yaşadığı ilişki bir tarafa, size olan duygularını sorabilirsiniz.
Eğer gerçekten hissettikleriniz doğru ise, evli kalmanın anlamı yok bence.

Birde, beni sever birgün diye beklemek yanlış bir düşünce bence.
Eğer cidden eşiniz dediğiniz gibi sizi sevmiyorsa, boşa kürek çekiyorsunuz.
Geçmişte ki bayanın eşinizi hala sevdiğini nasıl biliyorsunuz o kısmı anlamadım,
hadi eşinizin ki anlıyorsunuzda.
Madem ikisi de bu kadar seviyormuş, niye ayrılmışlar.

benim kocam başka bi kadını düşünecek ha?
Sevgiyi bi kenara atip bırakır giderim o adamı...Benimde Gururum var...

Eğer hissettiklerinizin sağlam gerekçeleri varsa, pek kaldırabilir bir durum değil bence.
Evimin içinde devamlı 2. bir kadının varlığını hissetmeye dayanamazdım ben.
Ama yanlışta hissediyor olabilirsiniz, aradan bayağı zaman geçmiş,
unutmuşta olabilir eşiniz, evlendikten sonra aramış olması, gerçekten merak olabilir.
Bazı şeyleri siz daha iyi hissedersiniz tabi ama duygularınızı eşinizle mutlaka paylaşın.
Geçmişte yaşadığı ilişki bir tarafa, size olan duygularını sorabilirsiniz.
Eğer gerçekten hissettikleriniz doğru ise, evli kalmanın anlamı yok bence.

elbette bunu hissetmek ve karşındakinin suskun kalması, senin de susman hiç kolay değil. ama malesef aşkta mantık olmuyor. ne eşimin içinde yaşadığı aşkta, ne benim eşime olan aşkımda. bende tek mantık, kızımın bazı şeyleri anlar yaşa gelmesini beklemek. bunu beklerken de acaba birşeyler değişir mi, düzelir mi diye umud etmek. boşanmak üstelik çocuk varken boşanmak hiç kolay değil. eşimin bana karşı hissettiği sevgi dostça bir sevgi. korur, kollar, kimseye ezdirmez, saygısız değildir tavırlarında. kimsenin saygısız davranmasına da izin vermez. ama aşk yok işte.

canım çocuğunu alıp ailenin yanında bi süre kal onu yalnız bırak bi süre kafasını dinlesin belki sizin yokluğunuz onu kendine getirir

bi aşkla başedemezsiniz
aşk bu ya adam başkasına aşık
siz hala boşanmayı düşünmüyorum diye biliyosunuz
çok garip daha neler okuycam ben burda

ben 4 yıllık bir ilişkinin ardından ayrılmak üzereyken çeşitli sebeplerden dolayı gönülsüz olarak emrivaki bir şekilde nişanlanmıştım. nişanlım düğün hazırlıklarına girişmememden anlamıştı durumu ve onu sevmiyorsam söylemem için yalvarmıştı. 2-3 hafta boyunca ne yapacağımı düşündüm kara kara. o çok iyi biriydi ve fikren de olsa aldatılmayı hak etmiyordu. ben aklımda başka biri olduğunu ona hiç söyleyemedim ama sizin kadar acı çekiyordu en az. bir yanda çılgınca aşık olduğum biri; öte tarafta evladım gibi sevmeye başladığım eski sevgilim ama aynı zamanda da zoraki nişanlım vardı. yapamadım ve başka sebeplerle bitirdim. günlerce ağladı; telefonlar etti; ben de çok zor atlattım o dönemi sonuçta gönül bağım kalmasa da 4 yılımı ortağıydı ve evladım gibi korumak istiyordum hata yapmaktan alıkoymak istiyordum. nihayetinde tamamiyle bitti. o defalarca kalp sıkışmalarından hastanerlik oldu. sinir krizleri geçirip bayıldı. mide sorunları başgösterdi. o günleri hatırlamak bile istemiyorum çünkü ben başkasına aşık olmuştum ve o benden ayrılmanın acısını çekerken ben aşkıma kavuşmanın hayalini taşıyordum. çok üzüldüm çok kahroldum ama asla geri adım atmadım çünkü o aldatılmayı haketmiyordu. siz de haketmiyorsunuz. kimse hak etmez! kimsenin başkasını böyle küçük düşürmeye sahte bi sevgiyle ömrünü ziyan etmeye hakkı yok! benim eski nişanlım şu an çok mutlu ve evlilik hazırlığı yapıyor. amerikaya yerleşecekler ve eski zayıf günlerinden eser kalmadı.
çocuğunuzu sevgiden yoksun bir yuvada büyütmeyin derim.
siz de elbet birgün gerçek mutluluğu yakalayacaksınız.
her acının bir ödülü vardır muhakkak.
eşinizden ayrılıp yola devam etmeniz tek tavsiyem.

X