Menopoz e2 Çok Düşük

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

umut.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2009
80
2
kızlar e2 çok düşük 5'ten küçük yazıyor tahlilde yani okumuyor bile düşük olduğu için,prolaktinimde çok yüksek çıktı.ve süreklibu böyle fsh:8.95 çıktı düşme var biraz benim sorum şu olacak şimdi ben bekarım e2 kadınlk hormnu yani benim remen çalşmıyor şimdi çok düşük ilaçla adet oluyorum zaten peki e2nın düşük olması cinselliği etkiliyrmu acaba bu konuda sizden yardım istiyrum lütfen birisi tatmin edici birşey yazsın bana saolun kızlar rabbim bizimd yuzumuzu guldurecek birgün!!!

E2 hormonunun düşük olması evet cinselliği etkiler...Daha çok cinsel isteksizlik, vajinada kuruluk, ağrılı ilişki gibi septomlar görülebilir...

Büyük bir ihtimalle HRT tedavisi görüyor olacaksınız. Bu konuda detaylı ve kesin bilgiyi doktorunuz verecektir...

Geçmiş olsun...

kızlar e2 çok düşük 5'ten küçük yazıyor tahlilde yani okumuyor bile düşük olduğu için,prolaktinimde çok yüksek çıktı.ve süreklibu böyle fsh:8.95 çıktı düşme var biraz benim sorum şu olacak şimdi ben bekarım e2 kadınlk hormnu yani benim remen çalşmıyor şimdi çok düşük ilaçla adet oluyorum zaten peki e2nın düşük olması cinselliği etkiliyrmu acaba bu konuda sizden yardım istiyrum lütfen birisi tatmin edici birşey yazsın bana saolun kızlar rabbim bizimd yuzumuzu guldurecek birgün!!!

canım bu e2 hormunu yükseltmek için yaptığın bişey oldu yani faydasını gördüğün benimde düşük de birde bende düşük olması adet gecikmesi ve kanamamda azalma yaptı seninde mi öyle oldu teşekkürler

Bence etkiler kimsede bir şey yazmamışki :KK43:

Canım doktorun bu değerleri görünce bir şey yapmadı mı?
Ben aşırı tüylenmeden dolayı doktora gitmştim.E2 hormonum 12 çıkmış,yani benimde düşük.Ama doktorum hiçbir şey yapmadı!!! 2 sene önce yaptırmıştım bu testi ve daha yeni farkettim.Bu ay tekrar gidicem. Zaten androjen hormonum yüksek,aşırı tüylenmem var. Göğüs kalça hiçbir şey yok bende :KK14: Nasıl bi tedavi uygulanıyor bileniniz var mı .. ?

kızlar ben de adetin 3.günü yaptırdım benim de 47.73 çıkmış nasıl sizce

kızlar ben de adetin 3.günü yaptırdım benim de 47.73 çıkmış nasıl sizce

Canım seninki normal. Benim bildiğime göre 3 evre var ve en düşük evredeki değer 21den başlıyor. Yani diğer konudaki arkdaşın dediği gibi 50 falan olması gerekli değil .. 21 pg/m L ' den büyük olması lazım.

Canım seninki normal. Benim bildiğime göre 3 evre var ve en düşük evredeki değer 21den başlıyor. Yani diğer konudaki arkdaşın dediği gibi 50 falan olması gerekli değil .. 21 pg/m L ' den büyük olması lazım.

peki canım sağol bişey daha sorcam sanırım sen anlıyorsun lh 4,45 fsh 6,78 prolaktin 13.30 dheas 209.6 bunlar nasıl.

peki canım sağol bişey daha sorcam sanırım sen anlıyorsun lh 4,45 fsh 6,78 prolaktin 13.30 dheas 209.6 bunlar nasıl.

Canım detaylı şekilde sana normal aralıkları yazıyorum şimdi.

Estradiol(Östrojen)
Folliculer Phase = 21-251pg/mL
Mid-Cycle peak = 38-649 pg/mL
Luteal Phase = 21-312 pg/mL

FSH
Folliculer Phase = 3.39-21.63 mIU/mL
Mid-Cycle peak = 4.97-20.82 mIU/mL
Luteal Phase = 1.11-13.99 mIU/mL

LH
Folliculer Phase = 2.39-6.60 mIU/mL
Mid-Cycle peak = 9.06-74.24 mIU/mL
Luteal Phase = 0.9-9.33 mIU/mL

Prolaktin 1.20-29.93 ng/mL

Dheas 61.2-493.6 ug/dL

Tüm değerlerin normal canım.Sen neden doktora gittin ki :44:

Son düzenleme:
Canım detaylı şekilde sana normal aralıkları yazıyorum şimdi.

Estradiol(Östrojen)
Folliculer Phase = 21-251pg/mL
Mid-Cycle peak = 38-649 pg/mL
Luteal Phase = 21-312 pg/mL

FSH
Folliculer Phase = 3.39-21.63 mIU/mL
Mid-Cycle peak = 4.97-20.82 mIU/mL
Luteal Phase = 1.11-13.99 mIU/mL

LH
Folliculer Phase = 2.39-6.60 mIU/mL
Mid-Cycle peak = 9.06-74.24 mIU/mL
Luteal Phase = 0.9-9.33 mIU/mL

Prolaktin 1.20-29.93 ng/mL

Dheas 61.2-493.6 ug/mL

Tüm değerlerin normal canım.Sen neden doktora gittin ki :44:

canım ben yaklaşık 2 yıllık evliyim 9ay hap kullandım bıraktım ama bebeğimiz olmadı henüz hormonlarım normalmi diye gittim doktorda normal dedi ama daha bir ikna olmak istedim çok sağol canım yardımın için.

canım ben yaklaşık 2 yıllık evliyim 9ay hap kullandım bıraktım ama bebeğimiz olmadı henüz hormonlarım normalmi diye gittim doktorda normal dedi ama daha bir ikna olmak istedim çok sağol canım yardımın için.

Hmm .. Ne demek canım benim. İnşallah bebeğini kucağına alırsın, bütün değerlerin güzel :KK16:

kızlar uzun zamandır girmedim,depresyondan da çıktım artık.kafam raht alıştım,durumumu kabullendim ve mücadeleye devam hiçbirşey yapmıyorum.yıllardır adet olamayan ben 2011 yılında kendimle barışarak ocak ayında cyclo yu bıraktım 1 sene düzenli adet gördüm:)))sonra tekrar başladm birkaç ay kullandım ve doktora tekrar bırakmak istediğimi söyledim kabul etmedi gene olamassın dedi olucam dedim daha öncedende aynı şey oldu bırakıcam dedim ve şuan gene adetlerim gayet düzenli bir şekilde oluyorum.durumum nasıl e2 gene 0-5 fsh:12 faln ama kafama takmyınca adet olabiliyorum bunu anladm ben 5 ayda anca olabiliyordum yani siz düşünün bu yaşta bu dertle uğraşmak hiç kolay değil ama yendim diyorum kendime artık gülebiliyorum çoğunlukla,geçicekkkkkkkk bunlar......doktorum bile şaşırıyor biliyormusunuz mucize diyor...bizimde bebğimiz olucak inanıyorummmmmm!!!!:nazar:

X