İgne tedavisiyle hamile kalan var mı ?

ben adetimimn 3,günü başladım ilk önce büyütüyolar yeterli olgunluğa kavuşuncada çatlatıyorlar..benimkininde hızları biraz yavaş..ilaç verdi doktor ama adamakıllı kullanmadı vallaaa..sayılarda problem yok..rahim filmi denen şey ne bilmiyorum ama benide adetimin 2.günü alttan ultrason çekti eğer oysa seninkide acımıyor pekkk..

çok teşekkür ederim bilgin için canım :) şimdi benim ilacım perşembe bitti adet söktürücü ama hala olmadım..inşallah 1-2 güne olurum da doktora giderim...benide adetimin 3.4. günü rahim ağzını açıp rahmin içine bir sıvı enjekte ediolarmış sonrada ultrasonlaa görüntülüolarmış..bi kaç yerde okudum çok can yakıcı oluyomuş bazısınında yanmıomuş canı kişiye göre değişiyomuş ama yinede tedirginim :KK43: bide bu aşılama tedavisinde kullanılıomuş benim yapacağım iğne veya hap tedavisi aşılama mı oluyor acaba ?? ay Allah ım bian önce bebişlerimizi versin hayırlısıyla...

slm güzelim rahim filmi hakkinda pek bilgim yok daha yaptirmadim, ama önceki sayfalara bakarsan arkadaslar yaptirmisti tecrübelerini paylasmislardi vede cok abartici bir agri degilmis. sana sanirim önce igne yada hap tedavisi vericek, mesala igne diyelim adetinin 3. günü belirli bir gramla basliyorsun 10 gün falan kendin göbekten yada baldirindan vuruyorsun hic aci verici birsey degil,ayni zamanda doktor kontrolu altindasin o seni belli araliklarla takip ediyor, yumurtan büyümüsmü, yada kactane büyümüs diye, belirli asamaya gelince catlatma ignesi vuruyor vede 36 sonra iliski diyor. adetinle birlikte toplam 12, yada 14 gün sürüyor, sonrada artik bekliyoruz:KK49::KK49: tabi bu anlattiklarim kisiden kisiye degisiyor, hakkinda hayirlisi olsun insallah. sormak istedigin sorun olursa yazabilirsin, noreee ve kader de yardimci olurlar. sonuc veriyor bir arkadasimiz ikizlere hamile:)))

ay çok teşekkğr ederim aynurcum içimi rahatlattın valla :)) ah bi adet olsam gerisi gelecek inşallah ama hala olmadım :KK43: göbekten yapılan iğneyi kendiniz nasıl vuruyorsunuz nasıl yapacağınızı gösterirler gerçi dimi ?? rahim filmi kişiye göre değişiyormuş acıyanı da olyormuş acımayanıda ..bu tedavi yanlızca aşılama da kullanılomuş..şimdi benim olacağım tedavi aşılama oluyo yani ...Allah ım artık çok fazla kişi normal yollardan hamile kalamıyor :KK43: inşallah hayırlısıyla herkesin gönlüne göre versin Allah :))

tekrar teşekkür ederim :)

çok teşekkür ederim bilgin için canım :) şimdi benim ilacım perşembe bitti adet söktürücü ama hala olmadım..inşallah 1-2 güne olurum da doktora giderim...benide adetimin 3.4. günü rahim ağzını açıp rahmin içine bir sıvı enjekte ediolarmış sonrada ultrasonlaa görüntülüolarmış..bi kaç yerde okudum çok can yakıcı oluyomuş bazısınında yanmıomuş canı kişiye göre değişiyomuş ama yinede tedirginim :KK43: bide bu aşılama tedavisinde kullanılıomuş benim yapacağım iğne veya hap tedavisi aşılama mı oluyor acaba ?? ay Allah ım bian önce bebişlerimizi versin hayırlısıyla...

5.Günü anca gelir canım merak etme..problemli vakalar olunca:KK9::KK9:dediğim gibi benimde 2.gün bişi çektiler ama ağrılı bişi değildi..hap tedavisinde yumurtlamayı ilaçlara bırakıyolar ama ben 3ay ilaç tedavisiyle yumurtlamam gerçekleşmedi...iğne tedavisi daha etkili diye sonra iğneye yöneldik..aslında iğne tedavisiyle aşılama yapılmıcaktı gün verip o gün ilişkiye gir dencekti..ama ben herşeyi özelde yaptırıyom..iğnenin tanesi gonal f 450 lik benim kullandığım 350 tl...madem bu kadar masraf harcadın ilk aşılamayıda deneyelim dedi...doğal yolla olmazsa diğer ay aşılama yapcaktı ilk aşılama şansı yüzde 30 muş..deneyelim olsun dedi bende kabul etiim oldum gitii....

rahim filmi değildir bence doktorun istediği...çünkü regl iken rahim filmi çekilmez...ultrasondur bence...

bu arada kızlar ben dün regl oldum...hani ufacık %0,01 bir ihtimal vardı hamiş olmam için ama olmadı..

neyse alıştım artık zaten....bu gidişle de olacağını sanmıyorum...hep stres hep stres....

Rabbim size nasip etsin inşallah....

rahim filmi değildir bence doktorun istediği...çünkü regl iken rahim filmi çekilmez...ultrasondur bence...

bu arada kızlar ben dün regl oldum...hani ufacık %0,01 bir ihtimal vardı hamiş olmam için ama olmadı..

neyse alıştım artık zaten....bu gidişle de olacağını sanmıyorum...hep stres hep stres....

olsun bee kuzum vardır bi hayrı ben kendim içinde öle dua ediyom hayırlıysa rabbim olsun diom hergün hemde...

üzülme canim ya... olucak diyorum sana, tedavini ihmal etme bak tiinn ikizleri var ne güzel dime... bende adet olunca senin gibi karamsar oluyorum sonra geciyor insallah birdaki sefere diyorum. sen bu ay bisey kullanmismiydin??

ay çok teşekkğr ederim aynurcum içimi rahatlattın valla :)) ah bi adet olsam gerisi gelecek inşallah ama hala olmadım :KK43: göbekten yapılan iğneyi kendiniz nasıl vuruyorsunuz nasıl yapacağınızı gösterirler gerçi dimi ?? rahim filmi kişiye göre değişiyormuş acıyanı da olyormuş acımayanıda ..bu tedavi yanlızca aşılama da kullanılomuş..şimdi benim olacağım tedavi aşılama oluyo yani ...Allah ım artık çok fazla kişi normal yollardan hamile kalamıyor :KK43: inşallah hayırlısıyla herkesin gönlüne göre versin Allah :))

tekrar teşekkür ederim :)

yok güzelim sadece asilama da degil, kader asilama yaptirdi, bende ayni tedaviyi görüyorum ama normal yolla, doktor sugun beraber olun diycek, asilama olsa daha olumlu tabi ama bizim burda belli bir tedaviyi yapmadan, bir asamayi gecmeden asilama yapmiyorlar, herseyi deniyorlar en son asilama, oda olmassa tüp bebek. Allah hepimizin gönlüne göre versin.. ilk igneyi doktorunla, yada eczaciyla yapiyorsun, ben tecrübeliydim cünkü benim annem 13 senedir diabetes hastasi ben ona göbekten igne yapardim.

bu arada bisey söyliycem kader seker hapindanmi ne??? benim göbegim inmeye basladi, cay tiryakisiyimdim ben simdi icemiyorum. hayirdir insallah bana bir haller oluyor insallah tamamen estahim giderde zayiflarim:KK1::KK1::KK1::KK1:

bu arada bisey söyliycem kader seker hapindanmi ne??? benim göbegim inmeye basladi, cay tiryakisiyimdim ben simdi icemiyorum. hayirdir insallah bana bir haller oluyor insallah tamamen estahim giderde zayiflarim:KK1::KK1::KK1::KK1:

kaç tane içion canım gündee??sonradan ağzının tadı alışıyoo..yemeğe devam yane...benim göbek gene fırladı bu iğnelerden kızı varryaaa hiç bu kdr büyümemiştiiii...eski hali daha iyimiş:KK60::KK60::KK60::KK60:

üzülme canim ya... olucak diyorum sana, tedavini ihmal etme bak tiinn ikizleri var ne güzel dime... bende adet olunca senin gibi karamsar oluyorum sonra geciyor insallah birdaki sefere diyorum. sen bu ay bisey kullanmismiydin??

yok canım 2 aydır bir şey kullanmıyorum hatta folik asit ve şeker hapını da almıyorum..

allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah yakın zamanda iyi haberler alırız..bnde regl oldum bu sabah itibariyle :KK70: artık cuma ya doktora gidiyorum ve ne olucaksa oluyor iğne hap film ultrason ne isterse :d yeterki sonuç versin bir an önce hayırlısıyla hamele olalaım da hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alalım :)) noree cim inşallah seninde hayırlısıyla allah gönlüne göre verir karamsarlık yok :)):KK66:

allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah yakın zamanda iyi haberler alırız..bnde regl oldum bu sabah itibariyle :KK70: artık cuma ya doktora gidiyorum ve ne olucaksa oluyor iğne hap film ultrason ne isterse :d yeterki sonuç versin bir an önce hayırlısıyla hamele olalaım da hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alalım :)) noree cim inşallah seninde hayırlısıyla allah gönlüne göre verir karamsarlık yok :)):KK66:

teşekkür ederim canım...hepimize inşallah....

:naz

merhaba rahim filmi adetin 7-11. günleri arasında çekilir yani adetiniz bitmiş olur devlet hastaneleri anestesiz ve ücretsiz yapıyor ne yalan söyliyim ağrılı oluyorancak ağrısı zamanla azalıyoıri ilk başta yürürken de biraz zorlanıyorsunuz aleti yerleştirirlerken kasıyorsunuz ( özelde belki daha itinalı olunur devlethastanesinde çabuk çabuk yapıyorlar önemsemiyorlar pek):98: tabi kendisini bir den sıvı ilacı veriyorlarişte o zaman süper bi ağrı saplanıyo o anda çekiyorlar filmi sonra aleti çıkarıyorlar vs. benim yaklaşık 5-6 saat sürmüştü hafifleyerek tabi ki ama ertesi güne hiçbir şey kalmıyor bebekiçin her şeyi yapıyoruz canım benim filmim temizçıkmıştı umarım senin ki de temiz çıkar ama anestezi olursandaha rahat olur canım geçmiş olsun:emir_bebek:

kaç tane içion canım gündee??sonradan ağzının tadı alışıyoo..yemeğe devam yane...benim göbek gene fırladı bu iğnelerden kızı varryaaa hiç bu kdr büyümemiştiiii...eski hali daha iyimiş:KK60::KK60::KK60::KK60:

günde 2 tane dedi doktor ama benim miydeme cok dokundu bende 1 tane aliyorum, ne kadar faydasi olur onuda bilmiyorum. sorma göbek cook yaa.. ben eskiden 90 60 90 dim, hatta gelinlik ölcülerimi alan kadin masallah manken gibi kiz aliyorsun demisti :KK66::KK66::KK66:

günde 2 tane dedi doktor ama benim miydeme cok dokundu bende 1 tane aliyorum, ne kadar faydasi olur onuda bilmiyorum. sorma göbek cook yaa.. ben eskiden 90 60 90 dim, hatta gelinlik ölcülerimi alan kadin masallah manken gibi kiz aliyorsun demisti :KK66::KK66::KK66:

yumurta yerleştirmiş gibi yayvan bir göbekkk ayret bişii yaww...kısım ben şimdi çok kötüyüm...ağrıdan kasılmalardan duramıyorum...şeyim çok fena sızlıyorr..yerinden çıkçakmış gb..bidde iştee bütün gün koltuk tepesindeee akşam olsada eve gitsem yatsam derdimdeyim.kaynanamda yemek yiyoz amaaa hiççç ben mi yiyom yemek mi beni yiyo hiç bilmiom..mecburiyetten çıkıom vallaaa...aslında çıkasım yoktaaa..karı aşağıda göndermiyoorr.. o anca evinde eksik kahve olursa benim kapımı açar ihtiyacını alırr..ctesi zaten benimki yaptı temizlik ama bende ayakta dineldim durdumm onla ooo..ptesi olsun artıkkk nolcaksaaa...çok sıkılıdımmm...yrn da evde kendim test yapayaım diyorum..12.gününde kendisi test yapanlar varmış çıkmış mesela onların hamileliği...

:naz

merhaba rahim filmi adetin 7-11. günleri arasında çekilir yani adetiniz bitmiş olur devlet hastaneleri anestesiz ve ücretsiz yapıyor ne yalan söyliyim ağrılı oluyorancak ağrısı zamanla azalıyoıri ilk başta yürürken de biraz zorlanıyorsunuz aleti yerleştirirlerken kasıyorsunuz ( özelde belki daha itinalı olunur devlethastanesinde çabuk çabuk yapıyorlar önemsemiyorlar pek):98: tabi kendisini bir den sıvı ilacı veriyorlarişte o zaman süper bi ağrı saplanıyo o anda çekiyorlar filmi sonra aleti çıkarıyorlar vs. benim yaklaşık 5-6 saat sürmüştü hafifleyerek tabi ki ama ertesi güne hiçbir şey kalmıyor bebekiçin her şeyi yapıyoruz canım benim filmim temizçıkmıştı umarım senin ki de temiz çıkar ama anestezi olursandaha rahat olur canım geçmiş olsun:emir_bebek:

:KK43::KK43: çok canım sıkkın çok :KK43: teşekkür ederim verdiğin bilgi için canım..bugün gittim doktora testi şimdi istemediğimi söyledim tamam dedi oda.o zaman bi ultrasonla bakalım dedi..ve malesef 8cm lik bir kist çıktı sağ yumurtalığımda :KK43::KK43::KK43::KK43: çok üzgünüm ilk defa bu kadar büyük kist çıktı doktor bu şekilde yumurtalama çoğaltıcı ilacı veremem dedi önce bu kist gitmeli dedi..doğum kontol hapı verdi..10 gün sonra kontrole gidicem bi dahaki adetimde de rahim filmini çektircem anestezili 310 tl. ama şimdi yapacağım ilk şey hemen soğan kürüne başlamak olacak.hastanede bi kadınla sohbet ettim ve kesinlikle bana soğan kürünü tavsiye etti.bugünden itibaren başlıyorum belki kontrole gittiğimde gitmez ama en azından ufalmış olur...

ay kızlar buraya yazdığımdan beri o kadar rahatladım ki iiyiki varsınız çok teşekkür ederim desteklerinize ve iyi niyetinize :))):KK49::KK49: yakın zamanda böyle olmak dileğiyle inşallahhhh :)

X