Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

Kizlar bunu KKdan birinden duydum. Pancar bildiginiz kirmizidir ya neden olmasin ki? :KK52:

Bu arada koyu renk saçlarda bakır yansımalar için pancarı haşlayıp suyunu saçınıza sürüp güneşte kurutacaksınız

Ayrica saclari acik kumral olup da saclarini papatya suyuyla acan var mi? Bazilarina bakir rengi veriyormus, merak ettim. :44:

Bakır renkler için safran ilgimi çekti en sevdiğim tonlar bakır tonları deneyen varmıdır acaba

Bakır renkler için safran ilgimi çekti en sevdiğim tonlar bakır tonları deneyen varmıdır acaba

Bilmiyorum ki canim internetten buldum buldugum yerde kullananlarin yorumlari yoktu. Sadece bilgi amacli verilmis. Safran nasil bisey onu da pek bilmiyorum. Sarimsi bir rengi vardi sanirim.

Su an sacimda siyah boya oldugu icin hic birini deneyemiyorum. Yaza saclarim iyice uzasin o zaman artik...

Bu tarifler de saclarinin rengini acmak isteyenler icin. Umarim isinize yarar. :KK6:

Suna Dumankaya'dan sarı saçlar için formülleri....

1-Malzemeler:
Bir tutam kır papatyası
Bir tutam sarı kantaron
Bir tutam limon kabuğu

Hazırlanışı: Malzemeler eşit miktarda 1 lt. suda kısık ateşte kaynatılır. 15 dakika çay gibi demlendikten sonra
süzülür. Son durulama suyu olarak kullanılır.

2- Malzemeler:
Bir tutam alman papatyası
Bir tutam sarı kantaron
Bir lt. su

Hazırlanışı: Bir tutam alman papatyası ve bir tutam sarı kantaron eşit miktarlarda 1 lt. suda 7 dakika kaynatılır.
15 dakika çay gibi demlendikten sonra saça sürülür ve durulanır. Güneşte bekletildiğinde çok daha etkili
olacaktır.

Saçların rengini sarı yapmak ve ona sarı röfleler vermek için 5 baş küçük papatya 5 tutam akpapatya
(bitkinin tümü)küçük papatya yerine romen papatyası kullanabilirsiniz. Kaynar suya atın 10 dakika kaynatın.
10 dakika demlensin saçlara sürün masaj yapın 10-15 dakika tutun. Sonra yıkayın. Her gün saçlarınız istediğiniz
renge gelene kadar devam edin.

Sac rengini acmak icin
-Ceyrek fincan limon
-3/4 fincan su
Banyodan sonra son durulama suyu olarak sürülür ve güneste beklenir.

100 gram ıhlamur
Yarım litre su

Ihlamuru yarım litre suda iyice özü çıkacak şekilde yaklaşık 20 dakika kaynattıktan sonra süzün.
Elde ettiğiniz suyu saçınıza sürün. Islattığınız saçınızı güneş altında kurutun. Saçınızı kuruturken taramaya özen
gösterin. Bu işlemi istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

ya bunların hepsinde güneşe çıkmak mı gerekiyor nerden bulcaz bu havada güneşi

Sacin yapisina göre degisiyor. Kiminin saci fön makinesiyle acilabiliyor, kimininki birak fön makinesini güneste bile acilamiyor. Istersen tariflerden birini fön makinesiyle dene, ama sabirli olup bir kac kez takrar etmen lazim.

ya benim kendi sac rengim acık kumral.ama ben yllardır boyuyorum saçımı şu andada kumral renkte.bir ara bakırlıktan kurulmak için yapmadığım kalmadı şimdide bakır yansımalar hoşuma gidiyor ,)sanki çayda kızıllık verir gibi geliyor ama bilemiyorum.boyalı saça etki eder umarım deneyeceğim en yakın zamanda

ya benim kendi sac rengim acık kumral.ama ben yllardır boyuyorum saçımı şu andada kumral renkte.bir ara bakırlıktan kurulmak için yapmadığım kalmadı şimdide bakır yansımalar hoşuma gidiyor ,)sanki çayda kızıllık verir gibi geliyor ama bilemiyorum.boyalı saça etki eder umarım deneyeceğim en yakın zamanda

Canim boyali saca etki etmeyebilir, ama sen yine de dene. Cay koyulastirabilir sacini, sogan kabugunu deneyebilirsin. Bu tarifi vereyim ben senin icin cay da var icinde istersen sacinin bir kisminda dene koyulastirirsa tariften cayi cikar. Umarim isine yarar.

Koyu renk saçlara röfle vermek için ;

bir miktar soğan kabuğu

bir miktar su

3 çorba kaşığı çay

Soğan kabuğu suda kaynatılıp soğumadan süzülür. İçine çay katılıp 15 dakika demlendirdikten sonra tekrar
süzülür. Losyon daha ılıkken saçlar çalkalanır

nette bununla ilgili bişeyler buldum:
Kumral saç boyası yapımı :

Gerekenler:
bir/iki fincan kurutulmuş adaçayı

bir tatlı kaşığı karanfil

bir çorba kaşığı kına

iki fincan su

Adaçayı geceden kaynar suya konularak, ertesi gün süzülür. Kınayla karanfil karıştırılır; içine. macun halini alacak kadar adaçayı losyonundan katılır.

Saçlar şampuanla yıkanıp havluyla kurutulduktan daha sonra, macun düzgün bîr biçimde saçın her yanma, saç diplerim tarakla yol yol açarak sürülür. daha sonra saçlar taranır. Elde etmek istenen renge göre 30 dakika, daha koyu bir renk için bir-iki saat yada daha fazla bekletilir.

Bundan daha sonra saçlar sıcak suyla çalkalanır. Bu uygulama saca kızıl - kahverengi bir ton verir. Pek tabiidir ki, elde edilen renk saçın cinsine ve önceki rengine bağlı olacaktır. Cevizin taze, yeşil dış kabuğundan da saç boyası yapılabilir. Ceviz kabuğu kuvvetli bir boya olduğundan, kolaylıkla cildi ve elleri boyar. Bu nedenle boya yaparken ellere eldiven geçirmeli; cildin gereksiz kısımlarını boyamaması için de yüze yakın olan saç diplerine biraz zeytinyağı yada vazelin sürmeli. Cevizin taze yeşil dış kabuğu sıcak suda kaynatılır. Su yarıya inince ateşten çekilir. Soğuduktan daha sonra süzülür. Uzun süre bozulmadan dayanması için içine bir miktar alkol konur. Saçlar istenilen rengi alıncaya kadar pamukla her gün saç diplerine sürülür. Daha daha sonra haftada bir yada iki kez sürmek yeterlidir

Ya arkadaslar diyelim çayla yıkadım sacımı tekrar durulayacakmıyım yoksa çaylı mı kalacak?:KK1:

şimşir ağacının yapraklarını suda kaynatıp saca sürmek de sac rengini acıoms :)

Akitra sagol tarif icin :KK71:

Ya arkadaslar diyelim çayla yıkadım sacımı tekrar durulayacakmıyım yoksa çaylı mı kalacak?:KK1:

Durulanmayacak diye biliyorum ben, sonucta yagli ya da kötü kokulu bir sey degil.

şimşir ağacının yapraklarını suda kaynatıp saca sürmek de sac rengini acıoms :)

Bunu da duymustum hatta KKdan biri önermisti sanirim, ama denemedim. Yaza su saclarim iyice uzasin deneyecegim.

Siyah boya cik artik su sactan. :95:

saçımı bol demli çayla yıkadım.ablam koyulaşmış sacların dedi.bende farkettim :KK34: ki benim saçımda boya vardı.tekrar tekrar yıkayacağım saçımı.cok teşekkür ederim arkadaşlar

arkdslar bu paptya suyunu ne kdr bkletıoruz kac saat??

3. sayfada papatyali tarifler var. Tarifine göre degisiyor, kimini sürüp yikiyorsun kimini son durulama suyu olarak kullaniyorsun. Nasil kullanacagin tarifte yaziyor zaten. :KK6:

saçımı bol demli çayla yıkadım.ablam koyulaşmış sacların dedi.bende farkettim :KK34: ki benim saçımda boya vardı.tekrar tekrar yıkayacağım saçımı.cok teşekkür ederim arkadaşlar

Sevindim canim. :KK8:
Sacinda ne renk boya vardi ve kizillasma yapti mi? Ben kizillik istiyorum az demli cayla yikasam istedigim gibi olur mu ki acaba? :44:

canım benim saçım kumral ama arada bakırımsı renklerde var özellikle güneşte çok belirginleşiyor.bence yıka saçını birşey kaybetmezsin canlandırıyor sanki saçı:KK51:

tarçın:KK55:
ama sarı renk saça sahip olanlar bununla kırmaya kalkmasınlar saç rengini,,,sadece kumral ve kestane saçlılar için....

kızlar koyu kahve boyalı saçın rengini papatya ile açma şansım var mı acaba sizce papatya alıp suyuyla boyalı saçımı açabilirmiyim acaba bir fikir verebilirmisiniz?

tarçın:KK55:
ama sarı renk saça sahip olanlar bununla kırmaya kalkmasınlar saç rengini,,,sadece kumral ve kestane saçlılar için....

Merhaba Lys,
Sen saca kinadan baska kizillik veren bir yöntem yok demistin, kinayi direk sürmek istemiyorum, hem sactan cikmasi imkansiz hem de onunla sac boyamak zahmetli is. Acaba diyorum su tarcinli olan tarifin benzerini kinayla yapsam, krem yerine de sampuan kullansam. Hem uygulamasi kolay olur, hem de fazla cirt bir kina rengi elde etmem. Benim istedigim sacimdaki dorelik daha fazla belli olsun, cok hafif kizil isiltilar versin. Yani aslinda büyük bir degisim istemiyorum. Zaten saclarimi papatyayla acmayi düsünüyorum. Acik renk sac üzerine daha iyi etki eder belki. Söyle bir sey yapmayi düsünüyorum; Bir miktar sampuana, biraz kina koyacagim. Iyice karistirip saclarimi onunla yikayacagim. Bu miktar tek kullanimlik olacak. Cünkü o sekilde kinanin etkisi bir süre sonra geciyormus. Taze taze kullanacagim yani. Sence denemeli miyim?

kızlar koyu kahve boyalı saçın rengini papatya ile açma şansım var mı acaba sizce papatya alıp suyuyla boyalı saçımı açabilirmiyim acaba bir fikir verebilirmisiniz?

Boyali saca etkisi olmuyor malesef...

X