Erkek İnfertilitesi Sıfır (0) Spermle Ne Yapabiliriz?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
arkadaşlar

istanbulda iyi bir aktar tavsiye edebilirmisiniz,dün bir kaç tane baharatçı gezdim, hepsi ayrı şeyler söyledi,bir kısmı ne sattıklarını bile bilmiyorlar,bende hangisine güveneceğimi bilmiyorum,sattıkları ürünler acaba gerçekten doğalmı veya hazırladıkları macunların içine gerçekten gerekli miktarda katıyorlarmı,balın kalitesi nedir.....bir sürü soru var aklımda, o kadar para vericem işe yaramazsa veya bilinçsizce hazırlanıp gereksiz bir şey eklenirse ve zararı olursa diye çok korkuyorum

inşallah yardımcı olabilecek birileri vardır

arkadaşlar

istanbulda iyi bir aktar tavsiye edebilirmisiniz,dün bir kaç tane baharatçı gezdim, hepsi ayrı şeyler söyledi,bir kısmı ne sattıklarını bile bilmiyorlar,bende hangisine güveneceğimi bilmiyorum,sattıkları ürünler acaba gerçekten doğalmı veya hazırladıkları macunların içine gerçekten gerekli miktarda katıyorlarmı,balın kalitesi nedir.....bir sürü soru var aklımda, o kadar para vericem işe yaramazsa veya bilinçsizce hazırlanıp gereksiz bir şey eklenirse ve zararı olursa diye çok korkuyorum

inşallah yardımcı olabilecek birileri vardır

canim aktardan birsey alma

ne alacaksin ki?

ben internette yaptığım araştırmalarda Ali bey için iyi şeyler okudum,inşallah gerçekten iyi bir doktordur, varikosel varmı bilmiyoruz, elle yapılan muayenede varikoselden bahsetmedi,ama emin olabilmek için ultrason istedi,bakalım artık stresli bir hafta geçiricez galiba

elle cikan varikosel i ciddiye alin
onemli olan elle cikip cikmamasi

evet sevgili arkadaşlar,

daha önce yazdığım gibi bugün doktora gittik, eşimi görmeniz lazımdı,stresten ölmek üzereydi,rengi mora döndü, ilk kez muayene olacağı için kendini çok kötü hissetti, bende haline şükret dışardan kontrol ediyor,kadın doğumcunun ultrasonunu felan görsen biz kadınlar nelere katlanıyoruz dedim,

gelelim muayeneye,
eşim bundan 2 yıl önce taş düşürmüştü, ocak ayında kontrole gittiğimizde doktor taşlardan bir tanesinin tam düşmemiş olabileceğini,idrar yollarını tıkamış olabileceğini söylemişti ve bize üroloğa görünmemizi tavsiye etmişti,tabi bu durum benim sevgili eşimin bir kulağından girdi diğerinden çıktı,doktora felan gitmedi,bugün nejat beye bu durumdan da bahsettik

nejat bey,elle yaptığı muayenede yumurtalıklarda bir sorun olmadığını söyledi, ama gerçekten taş varsa bunun bizim 1. problemimiz olduğunu eğer bir sorun varsa ve tedavi olmazsa ilerde Allah korusun böbreğini kaybetme ihtimalinin olduğunu söyledi,

2. problemin, bebek olduğunu ve her iki probleme neyin sebep olabileceğini anlayabilmemiz içinde bir takım testler yapılması gerektiğini söyledi, aşağıda istenen testleri yazıyorum.

Grubu hizmet adı
hematoloji kan sayımı-hemogram 18 paramet
biyokimya kreatinin
biyokimya üre
biyokimya ürik asit
mikrobiyoloji idrar mikroskopisi
hormon FSH
hormon luteinizan hormon (LH)
hormon proklaktin
hormon serbest testosteron
hormon testosteron,total
mikrobiyoloji idrar kültürü (aerob)
mikrobiyoloji u.urealyticum (üretral akıntı)
IVF spermiyogram
biyokimya antisperm antibody (ASA)
mikrobiyoloji antibiyotik duyarlılık testi
röntgen direkt üriner sistem gr (yatarak)
ultrason us.üriner sistem
doppler RDUS.skrotal doppler
BT-bilgisayarlı to BT,üriner sistem

eşim SSK lı olduğu için bu testler 842 tl tuttu,

tabi istenen testleri ve fiyatını duyunca eşimin rengi mordan sarıya,sonra kırmızıya felan döndü :)))
ama napalım herşey bebiş için ,bir kısmını devlet hastanesinde yaptırmaya çalışıcaz artık

bu testler için eşim perşembe günü hastaneye gidecek ,cumartesi günüde sonuçları doktorumuza göstericez,inşallah herşey iyi olur, inşallah ilk spermiogram testimizi yapan kişi yanlış yapmıştır ve yeni yaptıracağımız testlerde herşey normal değerlerde olur,

herkese iyi akşamlar....

canim yaptirabilirseniz sperm testini bahcelievler medical parkta yaptirin cunki oranin tup bebek unitesi var ve cok iyi
sonuclarida cok dogru
biz bircok yerde denedik ama medical park bahcelievlerin sonuclari cok garanti

hormontestlerini yapabilirseniz devlet hastanesinde yaptirin hic para vermezsiniz

su grubu devlet hastanesinde yaptirin

biyokimya kreatinin
biyokimya üre
biyokimya ürik asit
hormon FSH
hormon proklaktin
hormon testosteron,total
IVF spermiyogram

sperm testi ile ultrosonu ozelde yaptirabilirsiniz

Bitkisel kurleri aktardan degil eczaneden yada GNC den alin...

GNC den daha önce Mega men almıştık,birde C vitamini,ayrıca Amwayden omega-3 almıştık
Megameni bitirdi ama C vitamini ve omega3 hala duruyor,bizimki bu konularda pek rahat ,1 tablet ilacı alıp ağzına atmak zor geliyor,ben getirip versemde işine karışıyorum diye kızıyor,sanki ilaç değilde zehir veriyormuşum gibi, o zamanlar ciddi bir problemimiz yoktu sadece sağlıklı olması için bunları almıştık bende onunla uğraşıp sinirlerimi bozmaktansa içmezse içmesin deyip bırakmıştım ama sanırım artık onunda jetonu düştü ,inşallah bundan sonra alacağımız şeyleri dikkatli kullanır

bu arada GNCden ne almamızı tavsiye edersin?

yardımların için çoookk teşekkür ederim :)

canım aynı süreçten geçeceğiniz için size tavsiyem umut tüp bebekten -kadıköy koşuyolunda- emre bakırcıoğlu ya da ankara tıp fakültesinden Prof. dr. kaan aydos ile iletişime geçmenizdir. azosperm konusunda türkiye deki iki isimdir. öncelikle bu tahlilleri yaptırın. doktorunuz durumu tam olarak belirlesin. eğer azosperm sonucunuz kesin ise -umarım değildir- vakit kaybetmeden bu iki isme mail atmanızı öneriririm. kaan aydost azospermde ilaç tedavisine inanıyor ama emre bakırcıoğlu inanmıyor, mikroteseye yönlendiriyor. laboratuvar nedeniyle ameliyat durumunda kesinlikle emre bey derim. tüm ürolog-androloglar başta standart ilaçlar veriyor endol, trental ve klomen sonrasında sonuçlar tekrar değerlendiriliyor. umarım bir başka seferde sperm çıkışı olur. bizde az da olsa sperm çıkışı oldu. umudunuzu kaybetmeyin. kolaylıklar diliyorum. iki hocanında mail adresini veriyorum. en geç 3 gün içinde sana dönerler. ksaydos@tr.net, emre@emrebakircioglu.com rabbim yardımcınız olsun.

canım aynı süreçten geçeceğiniz için size tavsiyem umut tüp bebekten -kadıköy koşuyolunda- emre bakırcıoğlu ya da ankara tıp fakültesinden Prof. dr. kaan aydos ile iletişime geçmenizdir. azosperm konusunda türkiye deki iki isimdir. öncelikle bu tahlilleri yaptırın. doktorunuz durumu tam olarak belirlesin. eğer azosperm sonucunuz kesin ise -umarım değildir- vakit kaybetmeden bu iki isme mail atmanızı öneriririm. kaan aydost azospermde ilaç tedavisine inanıyor ama emre bakırcıoğlu inanmıyor, mikroteseye yönlendiriyor. laboratuvar nedeniyle ameliyat durumunda kesinlikle emre bey derim. tüm ürolog-androloglar başta standart ilaçlar veriyor endol, trental ve klomen sonrasında sonuçlar tekrar değerlendiriliyor. umarım bir başka seferde sperm çıkışı olur. bizde az da olsa sperm çıkışı oldu. umudunuzu kaybetmeyin. kolaylıklar diliyorum. iki hocanında mail adresini veriyorum. en geç 3 gün içinde sana dönerler. ksaydos@tr.net, emre@emrebakircioglu.com rabbim yardımcınız olsun.

verdiğin bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim, iyi ki bu site ve sizler varsınız,bu konuda o kadar acemiyimki, ayrıca nedendir bende anlamıyorum ama bu konuyu ne ailemizle nede arkadaşlarımızla paylaşamıyoruz,durum böyle olunca derdimi paylaşacak beni anlayacak bir arkadaşa ihtiyaç duyuyorum,sizlerin verdiğiniz bütün bilgileri dikkate alıyorum,tahlil sonuçlarımız çıkınca bu iki doktorada email atıp görüşmelere başlarım

iyigünler

canim yaptirabilirseniz sperm testini bahcelievler medical parkta yaptirin cunki oranin tup bebek unitesi var ve cok iyi
sonuclarida cok dogru
biz bircok yerde denedik ama medical park bahcelievlerin sonuclari cok garanti

hormontestlerini yapabilirseniz devlet hastanesinde yaptirin hic para vermezsiniz

su grubu devlet hastanesinde yaptirin

biyokimya kreatinin
biyokimya üre
biyokimya ürik asit
hormon FSH
hormon proklaktin
hormon testosteron,total
IVF spermiyogram

sperm testi ile ultrosonu ozelde yaptirabilirsiniz

sevgili krishazel,

yardımların ve verdiğin fikirler için inan çok teşekkür ederim,sizler benim hocam gibisiniz,bizde kan tahlillerini devlet hastanesinde yaptırmayı düşünüyoruz,eşim 3 gün izin alacak ,bu testleri yaparken birde işe yetişme stresi yaşamasın,sonuçta stresinde sperm sayısını etkilediğini okumuştum biryerlerde,haftaya cumartesi de sonuçları doktorumuza göstericez,inşallah iyi haberler alırız

bana verdiğiniz fikirler için hepinize çok teşekkür ederim,böylece sizler sayesinde bir adım önde olduğumu hissediyorum, bu konuda malesef kimseyle dertleşemiyorum,en yakın arkadaşlarıma bile henüz birşey söylemedim,zaten söylesem bile bana söyleyebilecekleri tek şey "vah vah"tan öteye gidemez, şu an ihtiyacım olan son şeyse çevremde vah vahlayıp dolaşan insanlar, yıllar boyunca zaten hayatım hep mücadele ve duayla geçti,elde ettiğim şeylere hep mücadeleyle,kendi dualarımla ve büyüklerimin dualarıyla kavuştum,inşallah bu seferde Allahın izniyle yavrularımı kucağıma alacağıma inanıyorum,derdi veren rabbim inşallah dermanınıda verir,

hepinizi kocamannn öppüyorummmmm:KK54:

merhaba funda kardeş alla şifa versin hepimize.bizde tek taraflı inmemiş testis sorunumuz var.emre beyde 5 aydır ilaç tedavisindeyiz.hormonlarda yükselme var ama canlı sperm çıkışı şu an yok.yaza kadar çıkış olmazsa emre beyde micro tese düşünüyoruz.sizin durumunuz bizim gibi yumurtalık sorunları olanlara göre biraz daha şanslı görüyorum.çünkü en ağır inferfelite yumurtalık sorunu ve genetik.emre beyi tavsiye ederim.alanında uzman br kişi.hem ürolog hem androlog (erkek kısırlık sorunları) ile ilgilenendir.her üroloji uzmanı bu konuda yetersiz olabiliyor.doktorunuzun ANDROLOG EĞİTİMİ almasına çok dikkat edin derim.üzülmenize gerek yok.çünkü stres tedaviyi dolaylı yönden olumsuz etkilebiliyor.

merhaba funda kardeş alla şifa versin hepimize.bizde tek taraflı inmemiş testis sorunumuz var.emre beyde 5 aydır ilaç tedavisindeyiz.hormonlarda yükselme var ama canlı sperm çıkışı şu an yok.yaza kadar çıkış olmazsa emre beyde micro tese düşünüyoruz.sizin durumunuz bizim gibi yumurtalık sorunları olanlara göre biraz daha şanslı görüyorum.çünkü en ağır inferfelite yumurtalık sorunu ve genetik.emre beyi tavsiye ederim.alanında uzman br kişi.hem ürolog hem androlog (erkek kısırlık sorunları) ile ilgilenendir.her üroloji uzmanı bu konuda yetersiz olabiliyor.doktorunuzun ANDROLOG EĞİTİMİ almasına çok dikkat edin derim.üzülmenize gerek yok.çünkü stres tedaviyi dolaylı yönden olumsuz etkilebiliyor.

Evet ben bahceci kliniginde tup bebek yaptirdigim zaman emre bey esime micro tese yapmisti
iyi bir doktor
ama tup bebegimiz malesef tutmamisti

funda arkadasimizin sonuclari bir ciksin bakalim ona gore biz zaten onu yonlendirecegiz hangi doktora gitmesi gerektigini
belkide hormon degerleri cok dusuktur ki onunda tedavisi ilacla zaten
sonuclar ciksin hersey ortaya cikacak

sevgili krishazel,

yardımların ve verdiğin fikirler için inan çok teşekkür ederim,sizler benim hocam gibisiniz,bizde kan tahlillerini devlet hastanesinde yaptırmayı düşünüyoruz,eşim 3 gün izin alacak ,bu testleri yaparken birde işe yetişme stresi yaşamasın,sonuçta stresinde sperm sayısını etkilediğini okumuştum biryerlerde,haftaya cumartesi de sonuçları doktorumuza göstericez,inşallah iyi haberler alırız

devlet hastanesinden randevu almayi unutmayin sakin
once doktora gozukmesi gerekiyor ki tahlil istesin
hangi hastaneye gideceksiniz?

haşlanmış nohut üstüne kimyon döküp eşlerinize yedirin....saraçoğlunun tavsiyesi

Merhabalar Esma kardeşim,
inşallah Allah hepimize şifa versin,androlog kelimesini ilk kez dün okudum ama anlamını henüz araştırmamıştım,bir haftadır bu konuyu araştırmaktan gözlerim iyice yoruldu beynim karıştı,Ali beyin androloji eğitimi varmı bilmiyorum,sanırım cumartesi günü bize bir yol çizecek, bende eşime stres yapmamasını söylüyorum,hatta sprem testi vermeden 1 gün önce evde kalıp dinlenmesini söyledim ,öyle yapacak,sevdiği filmleri izlesin falan filan,burda sizlerin yazdıklarınızı okuyorum onun içinde moral oluyor ,

görüşmek üzere

devlet hastanesinden randevu almayi unutmayin sakin
once doktora gozukmesi gerekiyor ki tahlil istesin
hangi hastaneye gideceksiniz?

benim gittiğim bir poliklinik var,kan tahlillerimi orda yaptırıyorum,salı günü gidip doktorla konuşucam,eğer tahlilleri orda yaptırabiliyorsak eşimde oraya gelecek,olmazsa artık 3 gün izin alıp evde olacak ya gidip bir yerde yaptırır, bizim yaş biraz ileri olduğu için acele etmemiz gerekiyor,geç evlenmeninde böyle bir sorunu var işte :KK43:

benim gittiğim bir poliklinik var,kan tahlillerimi orda yaptırıyorum,salı günü gidip doktorla konuşucam,eğer tahlilleri orda yaptırabiliyorsak eşimde oraya gelecek,olmazsa artık 3 gün izin alıp evde olacak ya gidip bir yerde yaptırır, bizim yaş biraz ileri olduğu için acele etmemiz gerekiyor,geç evlenmeninde böyle bir sorunu var işte :KK43:

canim hormon testleri heryerde yapilmiyor o yuzden onceden arastirin
yas konusuna takilma bizde oyleyiz:) ben 32 esim 39 yasinda bak yeni hamile kaldim
sen bu azimle basarirsin ben kesin eminim buna
durumunuz da cok kotu degil ayrica.

haşlanmış nohut üstüne kimyon döküp eşlerinize yedirin....saraçoğlunun tavsiyesi

evet nohut kürü olduğunu bende okumuştum,onuda yapıcaz inşallah ,bilgi için teşekkürler :) peki siz nohut kürü uyguladınızmı? deneyipte faydasını gören varmı? veya kaç ay uygulamak gerekiyor?

X