bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
$418546_10150656052660854_2115583369_n.jpg

Aslında yapılışı çok basit ama anlatan annem olunca anlamak biraz zorlaşıyor galiba:KK9: ya da ben anlayamıyorum :KK1: bu bebek patiği bildiğimi haroşadan işleniyor ve bebek şekeri için gayet kolay ve şirin. Bir tavsiye: beyaz renk çok tatlı duruyor patiklerde:KK16:

YAPILIŞI:

Yapılışı:20 ilmek başlayıp 8 kez haroşo ile gidip geliyoruz 9.sırada 7 ör,6kes,7ör bir sonraki sırada kalan ilk ve son 7 şer ilmeği beraber örüyoruz,3-4sıra örüp bitiriyoruz,İkiye katlayıp kenarlardan ve ortada bitirdiğimiz ilmekleri dikip patik şeklini veriyoruz.İçine bir parça tülbente sardığımız lavantaları koyup,boncuk ve kurdaleyle süslüyoruz

Herkese kolay gelsin millet!En Büyük TÜRKİYE

Tekrardan hoşgeldin KARTOPU344 En Büyük TÜRKİYE Topicimi çok seviyorum ama bu aralar okulda comenius projesiydi dil sınavıydı uğraşmaktan bloguma bile zaman ayıramadım (kendi adıma):KK1: Bu arada fotoğraflarına bayıldım mum değil mi? Ben daha küçük oluyor sanıyordum ne güzeller ama! Nerden satın aldın ya da yaptın mı? Oğluşun çok şanslı! Bu ara yan komşuma diş buğdayı süsleri hazırlıyoruz biz de bir de darısı benim 7,5 aylık oğluma diyeyim. :KK9: Paylaşımın için çok teşekkür ederim.:nazar:

katinamu özür dilerim şimdi görüyorum yazını. evet canım mum bunlar.mumu hazır aldım sonra kendim süsledim tülünü,çiçekleri ve tüylerini eminönünden aldım.çok güzel oldular.misafirlerde çok beğendi. size birkaç foto daha yükleyeyim.bannerları ben yaptım.

katinamu,

kapı süsü senden. çok şey öğrendim buradan.şimdide 1 yaş kutlamaları için fikirler bekliyorum

Allahim Allahim, disi cikti diye mi tum bunlar:)))
Masallah diyorum, ne guzel bir annesiniz siz oyle.
Ne aklima gelirdi boyle bir sey, ne de simdiye kadar karsilastim.
Aman masallah diyeyim.
Ins damat oldugu gunleride gorursunuz bebisinizin.

:nazar::nazar::nazar:AMAN TANRIM! :KK52:BUNLAR DA NEDİR ÖYLE! En Büyük TÜRKİYEBAAA-YILLL-DIMMMMM! :KK9:HER ŞEY ÖYLE MUHTEŞEM OLMUŞ Kİ NE DESEM AZ OLUR! :KK16:ELİNE KOLUNA SAĞLIK! :21:MÜKEMMEL ÖTESİ HEPSİ!:KK9::nazar:En Büyük TÜRKİYE Sünneti düşünemiyorum!:KK1::KK34:

Ne kadar seni uğraştırmıştır ama sonuç nasıl da muhteşem olmuş. Oğluşun çok şanslı böyle annesi olduğu için.:KK34: Diş fırçası fikrine bayıldım. Şekerlerin üstündeki etiketleri yaptırdın mı kendin mi yaptın? Bir de pastayı sen mi yaptın? Bizim oğlanın 2 dişi çıktı ama pasta becerim olmadığı için herhalde yapamayacağım:KK1: Kapı süsüne de ayrıca bayıldım:KK9: Pastalar kurabiyeler harika ay bayıldım maşallah diyorum:nazar: hemen facede paylaşıyorum ve diş buğdayı için elimi çabuk tutayım diyorumEn Büyük TÜRKİYE

Bir yaş için bir fikir! Bir tane beyaz zıbın al. Üstüne keçeden ya da eva süngerden yazı yaz "1 yaşındayım" vb. oğluşun adını yaz. Oğluşa mesela keçeden bir de taç yap. gelen arkadaşlarına da küçük kese kağıtlarında şeker verebilirsin ya da süslü bebek şekerleri hazırlayabilirsin. Benimkine zıbın üzerine keçe ya da eva sünger harfler kesip dikecem kapı süsünü ve kesinlikle banneri unutma sakın :KK34::KK16:

:nazar::nazar::nazar:AMAN TANRIM! :KK52:BUNLAR DA NEDİR ÖYLE! En Büyük TÜRKİYEBAAA-YILLL-DIMMMMM! :KK9:HER ŞEY ÖYLE MUHTEŞEM OLMUŞ Kİ NE DESEM AZ OLUR! :KK16:ELİNE KOLUNA SAĞLIK! :21:MÜKEMMEL ÖTESİ HEPSİ!:KK9::nazar:En Büyük TÜRKİYE Sünneti düşünemiyorum!:KK1::KK34:

Ne kadar seni uğraştırmıştır ama sonuç nasıl da muhteşem olmuş. Oğluşun çok şanslı böyle annesi olduğu için.:KK34: Diş fırçası fikrine bayıldım. Şekerlerin üstündeki etiketleri yaptırdın mı kendin mi yaptın? Bir de pastayı sen mi yaptın? Bizim oğlanın 2 dişi çıktı ama pasta becerim olmadığı için herhalde yapamayacağım:KK1: Kapı süsüne de ayrıca bayıldım:KK9: Pastalar kurabiyeler harika ay bayıldım maşallah diyorum:nazar: hemen facede paylaşıyorum ve diş buğdayı için elimi çabuk tutayım diyorumEn Büyük TÜRKİYE

Bir yaş için bir fikir! Bir tane beyaz zıbın al. Üstüne keçeden ya da eva süngerden yazı yaz "1 yaşındayım" vb. oğluşun adını yaz. Oğluşa mesela keçeden bir de taç yap. gelen arkadaşlarına da küçük kese kağıtlarında şeker verebilirsin ya da süslü bebek şekerleri hazırlayabilirsin. Benimkine zıbın üzerine keçe ya da eva sünger harfler kesip dikecem kapı süsünü ve kesinlikle banneri unutma sakın :KK34::KK16:

beğenmene çok sevindim canım,evet biraz uğraştık ve annemden ültimotomu yedim.1 yaş için dışarıda kutlama yap ve herşeyi hazır al dedi :KK1:
birtek pastası hazır,gerçi tam istediğim gibi olmamıştı süslemesi ama tadı nefisti.onuda yapacaktım ama artık daha fazla kendimi kasmayayım dedim. etiketlerde benim ,daha doğrusu birkısmını arkadaşım çizip yolladı ben kestim ve yapıştırdım.ama bannerları ben yaptım.

senin hazırlıklarında harika görünüyor.pasta konusunda iyice uzman oldun tebrik ederim.

kızınada nice mutlu yaşlara ömrü uzun bahtı açık olsun inşallah. :KK54: :nazar:

teşekkür ederiz canım

nurayturan pastana ve doğumgününüze ne söyleyeceğimi bilemiyorum hamaratlık az gelir yani:KK1: maşallah:nazar: umarım burdan diğer annelerimiz de sizleri örnek alıyordurEn Büyük TÜRKİYE darısı bana oğlanın 2 dişi çıktı kapı süsünü bile astım ama ramazandan araya kaynadı :KK43:

bunlarda iftarlı doğum günümüzden görüntüler. o akşam ki fotolar hiç iyi çıkmamış malesef :KK43:

kürdan süsleri kendim yaptım üzerinde zehra 1 yaşında yazıyo banner da da iyiki doğdun prenses yazıyo sizlere fikir olsun diye ekledim

$1..JPG $3..JPG $2..JPG $4..JPG

Son düzenleme:
uzun zamandır giremiyordum bi bakayım dedim şok oldum :KK52::KK52:
yine döktürmüşsünüz kızlar:nazar::nazar::nazar: tebrik ederim. benim oğlumda haftaya 4 aylık olacak diş buğdayı için sabırsızlanıyorum ne zaman hazırlanmaya başlamalı acaba, malum çalışınca vakit sıkıntısı yaşıyorum

bunlarda iftarlı doğum günümüzden görüntüler. o akşam ki fotolar hiç iyi çıkmamış malesef :KK43:

kürdan süsleri kendim yaptım üzerinde zehra 1 yaşında yazıyo banner da da iyiki doğdun prenses yazıyo sizlere fikir olsun diye ekledim

Eki Görüntüle 475655 Eki Görüntüle 475656 Eki Görüntüle 475657 Eki Görüntüle 475677

nuray zehrayı büyüttünde yaşına girdi bile:nazar:, çok güzel olmuş yine herşey ellerine sağlık, darısı başıma:KK1:

Merhaba kızlar nasıl güzel bir doğumgünü olmuş öyle! Nerdeyse bilgisayarıma kavuşamayalı 2 ay oluyor. Ara kablom da yanımda olmayınca fotoları atamıyorum. Ama ben de oğluşum için nazar boncuklu, diş şeklinde ve sepetli bebek şekerlerinden hazırladım. Bir de kapı süsü yaptım ve astım. Tabii fotoları ancak evime dönüşte yayınlayabileceğim. :KK43: Bunun yanında diş şekelerini kalıbım yanımda olmayınca dışardan alayım dedim ama sağolsunlar 4,5 lira-5lira arasında değişen fiyatları bir kez daha görünce vazgeçtim pasta börek işi eve kaldı. Ama burdaki bir pastaneden ,Alanya'dayım bu arada :KK66: , mavi sıvı gıda boyalarından azcık istedim sağolsunlar baya bi verdiler. :KK70: Dönüşe baya yapılacak iş var. Şimdiden herkesin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Kendinize çok iyi bakın millet! :)

X