Doğal Saç Bakım Kürleri En hızlı şekilde saç uzatma formülü!!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

seyran

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
842
7
54
Malzemeler:

1 çay bardağı kemik iliği

1 kahve fincanı hakiki zeytinyağı

1 adet Bepanthen ampul

Yarım şişe badem yağı

1 adet günlük yumurta

Hazırlanışı:

“Kemik iliği mi? Bu da ne?” dediğinizi duyar gibiyim. Kasaba giderek yaklaşık iki parça kemikten iliğini çıkarttırıp alın. Eve geldiğinizde su dolu bir tencerenin içine, başka bir kap içerisinde iliği koyarak eritin. Aksi takdirde suya karışır. Yağ konumuna geldikten sonra ateşten alın. Diğer bütün malzemelerle birlikte harmanlayın.

Uygulanışı:

Karıştırdığınız bütün malzemeleri saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Dipten uca doğru tarayın. Tüm malzemeyi saçınıza sürdükten sonra iyice karıştırın. En az 25 dakika bekletin. Yalnız sevgilinizle buluşacağınız ya da eve misafir geleceği zaman yapmaktan sakının.............

İlk ay haftada bir, ikinci ay iki haftada bir, üçüncü ay ise ayda bir kere uygulamanız yeterli. Bu işlem sonrasında gördüklerinize inanamaycaksınız. Bizden söylemesi..

evet bu tarifin tıpkısının aynısı bende de var :KK1: malzemeleri bir araya getirmeye üşendiğim için hala yapıcam..kemik iliğini kurbandan saklayıp buzluğa atmıştım diğer malzemeler yoktu, şimdi diğer malzemeler var ama annem sağolsun iliğimi kullanmış :KK53: şimdide ilik için bekletiyorum bu uygulamayı..kısır bir döngü yani :KK52: en kısa zamanda yapmaya başlayıp gelişmeleride paylaşırım mutlaka..he birde mahallede tavuğu olan birini bulmam lazımmm :KK1:

evet bu tarifin tıpkısının aynısı bende de var :KK1: malzemeleri bir araya getirmeye üşendiğim için hala yapıcam..kemik iliğini kurbandan saklayıp buzluğa atmıştım diğer malzemeler yoktu, şimdi diğer malzemeler var ama annem sağolsun iliğimi kullanmış :KK53: şimdide ilik için bekletiyorum bu uygulamayı..kısır bir döngü yani :KK52: en kısa zamanda yapmaya başlayıp gelişmeleride paylaşırım mutlaka..he birde mahallede tavuğu olan birini bulmam lazımmm :KK1:

sen çok yaşa emi...bizim mahellenin tavuğunu yollayayım sana :KK1::KK1:

canım en hızlı şekilde derken 3 ay sonra mı ?
yoksa ilk bir ayda uzama oluyor mu ?

Ben geldimmm.sonunda bütün malzemeyi denkleştirdim ( yumurta için tavuk bulamadım, normal buzdolabında duran yumurtalardan birinin sarısını kullandım :KK52: ) birde yukarıdaki ölçüler tek kullanım için fazla gelebileceğinden ölçüleri azalttım..1 yemek kaşığı kemik iliği erittim, bir yemek kaşığı sarımsakla beklettiğim hakiki z.yağından ekledim, bir tane bemix bir tane bepanten ampul, bir yemek kaşığı badem yağı, kokuyu güzelleştirmek için 1 çay kaşığı lavanta yağı, bi yumurta sarısı..hepsini güzelce karıştırdım bi kasede ve hemen donmaya başladığı için kaseyi kaynar suyla dolu başka bi kabın içine koydum sonra ara ara karıştırarak şırınganın iğnesini çıkarıp şırıngaya çekip çekip saç derime sıkıp iyice yedirdim heryerine, çokta pratik oldu ve bütün gece de öyle yattım, sabah saçımı yıkamadan önce başım streç filmliyken sıcak suyu tuttum ki biraz yağlar erisin yıkaması kolay olsun, sonra ıslatmadan bi kez şampuanladım sonrasında bir kere daha şampuanladım, durulama suyunada herzamanki gibi elma sirkesi koyup duruladım, mis gibide işe geldim :KK42: bu arada başlarda benimde buradaki diğer arkadaşlar gibi yağlı bakımlardan sonra saçım çok dökülürdü artık maşallahhhhh diyeyim dökülme % 80 azaldı..bir aydır sarmısaklı hakiki yağlı bakımı haftada 2 kez olmak üzere yapıyordum..özellikle durulama suyuna elma sirkesini mutlaka alışkanlık haline getirin derim..ne çok yazmışım, şimdilik bukadar :KK64:

Son düzenleme:
bunu unutmuşum yaklaşık 15 gündür hergün düzenli olarak solgar biotin, zinco ve benexol b12 yi de alıyorum mutlaka. bunları yapmadan önce günde 100 tel dökülüyorsa artık günde 10-20 tel ancak dökülüyordur, yıkama, tarama ve gün içi dahil :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

bunu unutmuşum yaklaşık 15 gündür hergün düzenli olarak solgar biotin, zinco ve benexol b12 yi de alıyorum mutlaka. bunları yapmadan önce günde 100 tel dökülüyorsa artık günde 10-20 tel ancak dökülüyordur, yıkama, tarama ve gün içi dahil :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

hadi bakalım arkadaşım..iyi haberlerini bekliyoruz..
bu arada bizim mahallenin tavuğu çok bozuldu onun yumurtalarını istemedin diye :KK52::KK52::KK52:

hadi bakalım arkadaşım..iyi haberlerini bekliyoruz..
bu arada bizim mahallenin tavuğu çok bozuldu onun yumurtalarını istemedin diye :KK52::KK52::KK52:

İnşallah arkadaşım :KK76: bakalım azimle canla devam ediyorum şimdilik iyi gidiyor, bu akşam ilikli olan bakımı 2. kez yapıcam, şöyle en azından 1 ay falan geçsin daha net belli olur sanırım..ama inan neyi hangi gün yapıcağımı hangi güne sığdırıcağımı şaşırdım, saçlarımın kalanıda isyan edip beni temelli terk etmez umarım :KK52::KK52::KK52: ayyy kıyamam ben ona :KK1::KK1::KK1: bu arada sen herhangi bir bakım yapıyor muydun ?

bişey sorıcam bu salgar biotin doktor reçeteye yazabiliyo mu

bişey sorıcam bu salgar biotin doktor reçeteye yazabiliyo mu

bu ürünleri reçeteye yazdırsan bile güvence karşılamaz. yani yine eczanede parasının tamamını ödersin. ücreti 20-30 arasında değişiyor. ama saçlar için uzun kullanımda çok iyi nem kazandırdığını, güçlendirdiğini düşünüyorum. ben başta kullanırken neredeyse 2 ay hiç sonuç göremedim. ama 2 ayın sonunda, yıllardır hiç yıkamasan bile asla yağlanmayıp aksine daha da çok kuruyan saçlarıma bir can, bir nem geldi. hayata döndü resmen. artık 3 günün sonunda yağlanıyor saçlarım. iyi bir ürün. ben 1000 mikrogramlıktan günde 2 kez alıyordum....

b vitaminleri içeren ilaçlar sanırım saçları yağlandırıyor...iki aydır b12 vitamini kullanıyorum ,kuru ,nemsiz saçlarım azıcık yağlanmaya başladı ...belki yaptığım yağ karışımları da etkiliyordur ama saçım yağlandı birazcık..zaten biraz daha kafama yağ bakımı yaparsam bitleneceğim :)

X