Batık lekeleri nasıl geçer ?

hepimiz aynıyız bacılar. kanarya'nın bacaklarını görünce aha dedim aynı ben. Benimkileri epilatörle aldıktan sonra tavuk derisi gibi oluyo zaten, gözenekler belli, pütür pütür... kk'da çok tavsiye var bu sorunları gidermeye yönelik ama çok zaman istiyor ya. Ne zaman keseyi, yağı, kremi aksattın, hoop başa dönüyorsun. Ben şunu çok merak ediyorum özellikle evli ve çalışan hanımlar, yazın, bacakları için ağdayla alınacak kadar uzamasını nasıl bekliyorlar? Uzamasını beklerken çok kötü görünüyor.

Pürüzsüz, gözenekleri kapalı, lekesiz bacaklara hasretim.

bende hastetim.. baska kızların bacaklarına nasıl bakıyorum ya... :KK43:

ben epilatörle alıyorum hep, eskiden deli gibi batık olurdu.. şimdi ise epilatörle aldıktan sonra limon suyu sürüyorum, sonra tuzla iyice peeling yapıp üzerine pudra sürüyorum. pamık gibi oluyorlar.. limon eski yaraların izlerini bile açtı...

bir de her duşta mutlaka ponza taşıyla özellikle batık olan yerlere sürün.. ya da sert bir kese ile, çok faydasını görürsünüz... ağdayla, makinayla ilgisi yok benim fikrimce, bünye yapıyor bunu, ben senelerce jiletle de aldım, onda bile oluyordu... :KK36:

Son düzenleme:
sea_d bence bacakların gayet iyi durumda.Sen bu işi çözmüşsün dostum :KK34:

yakınlaştırıp baktın mı peki ?
annemde dedi daha yeni azaldı lekelerin , yaz geldi bacaklar meydanda oynamaya başlarsın diye ...
bazı lekelerim açık kahverengiye döndüklerinde belli olmamış akşam çekip ekledim çünkü .
pürüzsüzlüğü yakalayamadıktan sonra her şey boş ya :KK43:

yakınlaştırıp baktın mı peki ?
annemde dedi daha yeni azaldı lekelerin , yaz geldi bacaklar meydanda oynamaya başlarsın diye ...
bazı lekelerim açık kahverengiye döndüklerinde belli olmamış akşam çekip ekledim çünkü .
pürüzsüzlüğü yakalayamadıktan sonra her şey boş ya :KK43:

evet senin bacağında yok ki.. annem benmkine de geçiyor diyor ama psikojik işte..

Aynı benim bacaklarım... dı daha doğrusu. Hala çok düzelmiş değil ama ben artık batık lekelerine razıyım yeterki şu kırmızılık gitsin, şu nokta nokta görüntü gitsin diyordum. Burda limon suyu sürdüklerini okuyordum hep sonunda cesaret edip denedim. İyi ki de denemişim. Sir ağdadan sonra her gün sürdüm, hala da sürüyorum. Bir limonu ikiye bölüyorum ortasından, birini buzdolabında saklıyorum diğerini de o akşam bacaklarıma sürüyorum. Baya böyle masaj yapar gibi arada sıkarak posasıyla filan yediriyorum :) O kıpkırmızı noktalı görüntü gitti. Batıklar ve kahverengi lekeler duruyor. Onun tek çaresi oynamamak ve zamanla derinin kendini yenilemesi diye düşünüyorum. Arada madecassol de sürüyorum. Malum deriyi yenileyen bir yara merhemi. Bakalım ne olacak.

Sonuç: Kırmızılık için limon diyorum. :)

Son düzenleme:
evet senin bacağında yok ki.. annem benmkine de geçiyor diyor ama psikojik işte..

olur mu bacağımda açık kahve lekeler var .hatta bacağımın ön kısmındaki batıkları elimde kaldırdım. küçük kırmızı yaralar var.özellikle arka tarafta bissürü açık kahve izler var.resimlere dikkatli bak.
sadece kırmızılık yok o da sen bacağını yeni alıp eklemişsin sanırım ondan :KK1:
benimki alınalı 1 hafta oldu ama bu sefer isteğim sonucu alamadım. hemen çıktılar :KK43:

Son düzenleme:
Diode lazerler uzun zamandır dünyada yaygın olarak kullanılan epilasyon lazerleridir. Bu lazer ışınları teknik özellikleri nedeni ile alexandrite lazerlerden daha derine ilerler. Diode lazerlerin bu özellikleri sayesinde sırt, kol, omuz gibi derin yerleşimli kıllarda daha iyi sonuçlar elde edilir.

Diode lazerler yine özel bölgelerden olan ve diğer lazerlerin yeterince başarı sağlayamadığı yüz bölgesinde de etkili ve başarılı epilasyon sağlar. Yüz bölgesi özellikle hormon duyarlı kıl yapısı nedeniyle diğer lazerlerin zayıf kaldığı bir bölgedir. Alexandrite lazerlerin yüz bölgesindeki olası komplikasyonu olan tüylerde ters etki ile artış bu lazer uygulamalarında görülmez.

Diode lazerler dalga uzunluklarının uzun olması nedeni ile hem açık hem de koyu cilt tiplerinde kullanılabilir. Diode lazerler esas olarak kalın tüylede etkilidir. Fakat bir kısım ince tüyde de etkili olabilmektedirler.

Diode lazerler tüm vücut bölgelerinde etkilidir. Bu lazerler alexandrite lazerden hafif daha ağrılı olduğundan genital bölge gibi hassasiyetin yüksek olduğu alanlarda alexandrite lazer varsa ve cilt tipi açıksa alexandrite lazer yeğlenebilir. Fakat özellikle alexandrite lazerlerin başarılı olamadıkları her durumda diode lazer tercih edilmeli denenmelidir. Bu nedenlerle bizce diode lazer bir lazer kliniğinde mutlaka bulunması gereken en önemli lazerdir.

Bu lazer sistemi sadece açık tenli kişilerde kullanılabilen bir lazer türüdür. Uzun zamandır kullanılan başarılı bir lazer olmasına karşın tüm bölgelerde ve tüm cilt tiplerinde kullanılamıyor olması önemli bir dezavantajdır. Bu lazer sistemi özellikle yüz bölgesinde kullanılmamalıdır. Çünkü ters etki yaparak ince tüyleri arttırabilir ya da ince tüylerin terminal yani kalın kıllara dönüşmesine neden olabilir. Bu yan etkiye tıpta indüksiyon denmektedir.

Cilt tipi açık bile olsa bu lazer tipini yüz, boyun, ense gibi bölgelerde alexandrite lazer kullanımını önermiyoruz.

Sırt, omuz, kol bölgesinde tüyler derin yerleşimlidir. Alexandrite lazerlerin etkinliği bu bölgelerde düşüktür. Bu nedenle yüz, sırt, omuz, kol, boyun, ense bölgelerinde diode lazerler tercih edilmelidir.

Hormonsal nedenli tüylenmelerde de diode lazerleri önermekteyiz. Alexandrite lazerler eğer kişi açık cilt yapısına sahip ve koyu kalın kılları varsa ve genital, koltuk altı, bacak bölgesi yapılacaksa düşünülmelidir. Yoğun lazer kliniklerinde pratikliği nedeni ile bu bölgelerde alexandrite lazerler tercih edilmektedir.

hangi lazer benim için daha uygun.. yaptıran bilen var mı..?

benim de bacağımda batıklar vardı dr. gittim bana lazer epilasyon ve dıştan sürmem için iki krem ismi verdi bir tanesi fucicort diğeri de momesalic bunlar bana iyi geldi yavaş yavaş geçiyo izlerde birden geçmiyo malesef :KK43:

benim de bacağımda batıklar vardı dr. gittim bana lazer epilasyon ve dıştan sürmem için iki krem ismi verdi bir tanesi fucicort diğeri de momesalic bunlar bana iyi geldi yavaş yavaş geçiyo izlerde birden geçmiyo malesef :KK43:

yavaş yavaş geçsin razıyım.. ama geçsin.. birde dün kuaförüm bana birsey söyledi 16 yasındaki kızlara lazer epilasyonu yapmıyorlarmıs..
çocuk olmama riski varmıs... doğrumu

Batıklar için en iyi çözüm epilasyon. 3-4 seans sonra hiçbir şey kalmıyormuş. Benim 2. seans oldu acayip farketti.
kesinlikle tavsiye ederim.

Bende epilatörle alıyorum... Epilatörümün yanında batık oluşumuna karşı bir eldiven var, onunla bacaklarıma masaj yapıyorum batık oluşumunu engelliyor. Bir kere batık lekesi olmuştu bacağımda onu da acnelyse kremle geçirmiştim 2 haftaya yakın krem sürdüm, öyle geçti...

aynı benim bacaklarım ya bende bıktım böyle görmekten onları haftaya doktora gideceğim gelişmeleri yazarım

kızlar ben dün doktora gittim bana bir karışım yazdı günde 1 defa uyguluyorum 1 ay boyunca kullanacakmışım öyle geçecekmiş bütün lekeler yaralar eczanede karışımı hazırlattırıyorsun...

renk açıcı krem / losyon / sabunlar acaba bu lekelerde faydalı olur mu? bir de bio oil var, o da lekelere faydalı diyorlar ama denemedim...

canım senin lekelerin hiçbsy tam 6 7 yıldr bu dertten yakınıyodum pek etek gymedgmden umuursamıyodum dokunmyaınca geçer diyodum ama son zamnlarda baya canımı sıktılar kk uyelerinn yaptıgı seyleri tek tek okudum ve acnelyse ve expigment kullanmaya karar verdım hı tabı bunları kullanmadan 1 gun one sinir otunu aktarlarda var kaynattım yaprakları teker teker lekelere bırktım strecle sardım 24 saat durdu.ve ertsı gun backlarıdakı ızler pembemsıydı hazır yumusakken de acnelyse yı surdum aksam ve yarım saat snrada expigment olece yattım ertsı gun bsy yoktu aksam yıne aynısını yaptım yaı sadece kremlerı 3.gun bacaklarımda bır soyulma oldu kı nasıl kıpkırmızı bbepantan madecaasolle yatstrmaya calstım ılk 2 3 gun baya acıyo ama baktıgmda bıe lekelrin olmadgnı gordum bak bgn 5 yada 6.gunm kırmızılık gttı LEKELERDE GİİTİ :))) öyle cok mutluyum kı ümitsizdim gecmez diyodm yazın sort gymek eteke gymek artk beni bekler :) senn lekelrin gordgm kadryla cok haff bnm berbattı t-yanı lekelerden bacagım zoukmuyodu öle dıyım bnmkı gectyse sennkı halıyle gecer.cok uzun oldu k.bakma geçms olsun :)

ben yıllarca neler çektim sedef hastasıyım ağda yapsam hastalıklı bölge soyulurdu yara olurdu jilet sedef bölgesini keserdi çok dikkat etsem bile ama bana silkepil yaradı her cilt farklı bence ve tabii aletlerde farklı bilmiyorum iyi araştırmak lazım. neyse sonuca geleyim conturatubex kullandım 6- 7 ay ama eskiden sağlık ocağı bile yazıyodu şimdi sadece plastik cerrahlar yazıyor diye biliyorum yanında acneyclis kullandım oda çok soydu resmen yeniledi ama sürekli yapmak lazım üşenmeden iyice ölü deriyi soymak lazım ara vererek tabi ki alerji tahriş yapmasın diye , ikisininde çok faydasını gördüm çok hafifledi tavsiye ederim ayrı forumda vardı zaten ilaçlarla ilgili lazer tek çözümü kıllar giitği zaman geçer yeni batık oluşmaz roaccutane kullandığım için yapılmıyormuş lazer beklemem lazım tedavimin bitmesini maalesef herkese geçmiş olsun umarım kurtuluruz tamamen

canım senin lekelerin hiçbsy tam 6 7 yıldr bu dertten yakınıyodum pek etek gymedgmden umuursamıyodum dokunmyaınca geçer diyodum ama son zamnlarda baya canımı sıktılar kk uyelerinn yaptıgı seyleri tek tek okudum ve acnelyse ve expigment kullanmaya karar verdım hı tabı bunları kullanmadan 1 gun one sinir otunu aktarlarda var kaynattım yaprakları teker teker lekelere bırktım strecle sardım 24 saat durdu.ve ertsı gun backlarıdakı ızler pembemsıydı hazır yumusakken de acnelyse yı surdum aksam ve yarım saat snrada expigment olece yattım ertsı gun bsy yoktu aksam yıne aynısını yaptım yaı sadece kremlerı 3.gun bacaklarımda bır soyulma oldu kı nasıl kıpkırmızı bbepantan madecaasolle yatstrmaya calstım ılk 2 3 gun baya acıyo ama baktıgmda bıe lekelrin olmadgnı gordum bak bgn 5 yada 6.gunm kırmızılık gttı LEKELERDE GİİTİ :))) öyle cok mutluyum kı ümitsizdim gecmez diyodm yazın sort gymek eteke gymek artk beni bekler :) senn lekelrin gordgm kadryla cok haff bnm berbattı t-yanı lekelerden bacagım zoukmuyodu öle dıyım bnmkı gectyse sennkı halıyle gecer.cok uzun oldu k.bakma geçms olsun :)[

bu yazını okudum canım resimlerini buldum sinir otunun parka bahçede heryerde var sanırm tam zamanı şimdi taze taze topladım taze şeklde ezdim lapa yaptım sürüdm 6 saatkadar beklettim ve sonuç aynen dediğin gibio soyulmayı hayatımda görmedim ve hiç yara yapmadı bembeyaz oldu bacaklarım büyük izlerimyoktu ama her kılın kökünde minik minik sankikıl varmışgibi siyah izler kalmıştı daha ilk yapışımda çok güzel oldu ya ne desem sana az gerçekten böyle bibilgiyi paylaştığın için çok teşekkürler mutluluktan ağlayablirm o kadar dediğin gibi hametanla nelendirdim ben ama evde o vardı tekrar takrar teşşekürler allah ne muradın varsa versin

Bende de cok oluyordu tek bir çözüm buldum lazer epilasyon şimdi koltuk altım bacaklarım ve özel bölgem bebek cildi gibi tavsiye ederim bir deneyin bence

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım senin lekelerin hiçbsy tam 6 7 yıldr bu dertten yakınıyodum pek etek gymedgmden umuursamıyodum dokunmyaınca geçer diyodum ama son zamnlarda baya canımı sıktılar kk uyelerinn yaptıgı seyleri tek tek okudum ve acnelyse ve expigment kullanmaya karar verdım hı tabı bunları kullanmadan 1 gun one sinir otunu aktarlarda var kaynattım yaprakları teker teker lekelere bırktım strecle sardım 24 saat durdu.ve ertsı gun backlarıdakı ızler pembemsıydı hazır yumusakken de acnelyse yı surdum aksam ve yarım saat snrada expigment olece yattım ertsı gun bsy yoktu aksam yıne aynısını yaptım yaı sadece kremlerı 3.gun bacaklarımda bır soyulma oldu kı nasıl kıpkırmızı bbepantan madecaasolle yatstrmaya calstım ılk 2 3 gun baya acıyo ama baktıgmda bıe lekelrin olmadgnı gordum bak bgn 5 yada 6.gunm kırmızılık gttı LEKELERDE GİİTİ :))) öyle cok mutluyum kı ümitsizdim gecmez diyodm yazın sort gymek eteke gymek artk beni bekler :) senn lekelrin gordgm kadryla cok haff bnm berbattı t-yanı lekelerden bacagım zoukmuyodu öle dıyım bnmkı gectyse sennkı halıyle gecer.cok uzun oldu k.bakma geçms olsun :)[

bu yazını okudum canım resimlerini buldum sinir otunun parka bahçede heryerde var sanırm tam zamanı şimdi taze taze topladım taze şeklde ezdim lapa yaptım sürüdm 6 saatkadar beklettim ve sonuç aynen dediğin gibio soyulmayı hayatımda görmedim ve hiç yara yapmadı bembeyaz oldu bacaklarım büyük izlerimyoktu ama her kılın kökünde minik minik sankikıl varmışgibi siyah izler kalmıştı daha ilk yapışımda çok güzel oldu ya ne desem sana az gerçekten böyle bibilgiyi paylaştığın için çok teşekkürler mutluluktan ağlayablirm o kadar dediğin gibi hametanla nelendirdim ben ama evde o vardı tekrar takrar teşşekürler allah ne muradın varsa versin

sinir otunu nerden topladın canım ya ?? aktarlarda kurusu var , tazesini nerden bulcamm ?

X