Saç Rengi ve Saç Boyama Saç numaraları ne demektir (saç boyamadan önce mutlaka bilmeniz gerekenler)

Verite

Guru
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2006
1.132
40
arkadaşlar hep görüyorum, yok fıstık kahvesi, yok platin çilek rengi, yok gece mavisi vb renklere boyamak istiyorsunuz ama önemli olan bunların ticari adları değil, numarasının aslında neyi ifade ettiğidir. o yüzden genelde istediğiniz sonucu alamıyorsunuz. eğer numaraların anlamlarını bilirseniz böyle bir sorununuz olmaz, kutudaki renge de aldanmazsınız. ben örnek olarak 8.34 rengini verdim . bu orta sarı altın bakırdır, yani altın sarısı ama bakır yansımalı ama eğer bu ton 8.43 olsaydı bakır ağırlıklı ve altın yansımalı, daha turuncu bir ton olurdu. bu tabloyu ben hazırladım umarım yardımcı olur

iqemJ.jpg

çok güzel bir konu. çok iyi açıklamışsınız teşekkürler. ben de nette araştırmış ama pek birşey bulamamıştım bu konuyla ilgili. bir de zaten moda oldu renklere değişik değişik isimler vermek. yok papatya sarısı, yok ışıltılı kahve, fındık kahvesi, badem kahvesi falan. hiç gerek yok bence, rengin gerçek adını yazsalar boyanın üzerine, insanlar daha emin olarak o boyayı alır ve kullanır...

bilgilendirdiğin için çok teşekkürler sayende aradığım rengi en sonunda bulucam galiba :))

renk konusunda tecrübesizken ben de nolara bakmazdım loreal recital serisinden havana açık ambre diye bir renk almıştım kutu üzerinde çok tatlı açık bi kahve tonu vardı ona güvenerekten :KK9: sonuç..... felaketti bildiğin kızıl :KK53: sonradan renk konusunda tecrübeli olunca anladım nedenini ve üstelik lorealde 6.35 çikolata kahveye denk geliyormuş :KK53: isimler aldatıcı aynen anlattığın gibi..

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, tatlım.
Bu şemayı hazırlamak için baya emek verdin ama çok faydalı bir bilgidir.
Tekrar teşekkür ederim. :KK9:

teşekkürler bu sıralar bu bilgiye gerçekten ihtiyacım vardı :KK66:

arkadaşlar hep görüyorum, yok fıstık kahvesi, yok platin çilek rengi, yok gece mavisi vb renklere boyamak istiyorsunuz ama önemli olan bunların ticari adları değil, numarasının aslında neyi ifade ettiğidir. o yüzden genelde istediğiniz sonucu alamıyorsunuz. eğer numaraların anlamlarını bilirseniz böyle bir sorununuz olmaz, kutudaki renge de aldanmazsınız. ben örnek olarak 8.34 rengini verdim . bu orta sarı altın bakırdır, yani altın sarısı ama bakır yansımalı ama eğer bu ton 8.43 olsaydı bakır ağırlıklı ve altın yansımalı, daha turuncu bir ton olurdu. bu tabloyu ben hazırladım umarım yardımcı olur

iqemJ.jpg

sanırım siz bu konulardan anlıyorsunuz .. size bir şey danışabilirmiyim..saçım röfleliydi üzerine sıcak çikolata ile boyadım 4 ay kadar kullandım fakat alttan röfleleri çıktı am çok hoş bi renk ortaya çıktı .tabi bu arada diblerden koyu renkte kendi saçımda çıktı bende koförde karemele boyattım .fakat daha açık bi karamel istiyordum .saçımı bir iki ton daha açmak için ne önerirsiniz:97:

sanırım siz bu konulardan anlıyorsunuz .. size bir şey danışabilirmiyim..saçım röfleliydi üzerine sıcak çikolata ile boyadım 4 ay kadar kullandım fakat alttan röfleleri çıktı am çok hoş bi renk ortaya çıktı .tabi bu arada diblerden koyu renkte kendi saçımda çıktı bende koförde karemele boyattım .fakat daha açık bi karamel istiyordum .saçımı bir iki ton daha açmak için ne önerirsiniz:97:

canım bi fotoğraf koysan daha çok yardımcı olabilirim sana

peki ben ne yapıcam anladıgım kadarıyla istediğim renk yumuşak bitazda koyu kahve.. saç rengim bakır karamel kızıl ağırlıklı bi renk.. tuculuk fazla ama :KK43: ben palette 5.60 sıcak çikolata veya voila 6.32 ye mi boyasam nasıl olur saç rengim kapanırmı istediğim gibi koyu sıcak bi kahve olurmu?

iqemJ.jpg

7.554 Altın karamel. Altın yoğunlukta mı oluyor iki tane 55 geçiyor içinde:26:
7.55 palete Karamel 7.554 palette altın karamel 4 numara bej rengi nasıl bi fark yaratıyor ?:KK17:

evet aynen öyle altın yoğunluklu bej rengi, igoradaki bej zaten karamel rengine benziyor :=)

peki ben ne yapıcam anladıgım kadarıyla istediğim renk yumuşak bitazda koyu kahve.. saç rengim bakır karamel kızıl ağırlıklı bi renk.. tuculuk fazla ama :KK43: ben palette 5.60 sıcak çikolata veya voila 6.32 ye mi boyasam nasıl olur saç rengim kapanırmı istediğim gibi koyu sıcak bi kahve olurmu?

palette çikolata kahve aldım :/

X