Saç Rengi ve Saç Boyama Syoss Saç Boyası

altın karamel güzel oluyomu peki benim saçlarım bal köpüğü karamel diplerimde geldi bu renkde hoşuma gitti aslında

kızlar inşallah güzeldir bende almayı düşünüyorum şuanda saçlarım rengarenkkk:KK43: boya siyahından kendim çok büyük bi çılgınlık yaparak bal köpüğüne döndüm kızlarla yurttaydık aniden estiiii:KK30: üstlerim çok açık tam bal rengi altlarımda koyu kaldı kahve köpüğü gibi bide yıkadıkça aktı siyahlarım çıktı uçlardan:KK43:palettede kafa derimi boyuyo güvenemiyorum kolestonda yıpratıyo kullanmıyorum loreal amonyaksız hemen akıyo onuda almıyorum artık zaten tecrübemde var her rengi denediğim için:KK1: ve ve 2 gün sonra doğum günüm sözlümle dışarı çıkıcaz beni böyle görmemeliii :KK50: yarın gidip ilk iş bu boyayı alıcam çikolata kahvesini ve altın karamelini çok beğendim inşallah güzel olur yaaaa :18:

kızlar, annem bu boyanın 8.6 açık sarısını denedi saçı çok fena oldu. saçı zaten ince telliydi ama şimdi tül tül gibi oldu, zarar verdi boya. bir daha kullanmayacağız...

bende boyayı hiç beğenmedim benimkini tültül yapmadı ama rengi hoşuma gitmedi 9-1 yazanla boyadım tupturuncu oldum çok çiğ bi sarı oldu bende 15 gün sonra lorealin 91 küllü sarısıyla boyadım şuan acaip mutluyum saçımda turunculuktan eser yok hem yumuşak yaptı hemde çiğlikten kurtuldum bi daha kullanırmıyım syossu bilemiyorum

Son düzenleme:
ben de bu boyayı araştırıyordum. yazılan yorumları okudum tek tek.. yine her zamanki gibi kimine iyi olmuş kimine olmamış.

kuaför değilim ama kuaförümün bana hep söylediği şeyi paylaşmak isterim bayanlar:
"saç rengi saç boyasıyla açılmaz. 2-3 ton açığını istiyorsanız ya da sarı renkler istiyorsanız saçınızdaki boyayı akıtmaları gerekir"

yani şöyle diyor; saçınız açık kumral bile olsa sarı tonlarına geçmek için sadece boyayı alıp sürmek yeterli değil. bunu yaparsanız hem istediğiniz renk tutmayacak hem de saçın farklı yerlerinde farklı renkler çıkacak. sonra da bu "bu boya hiç güzel değil. benim saçımı mahvetti. rengi çok berbat oldu" gibi serzenişler yükselecek..

kısaca toparlayacak olursam, eğer saçınızı kendiniz boyamak istiyosanız, saçınızın rengine yakın tonları tercih etmelisiniz ki iyi sonuç versin. kumral saçları bir boya ile turuncuya, sarıya, kızıla çevirmek mümkün değil.
bunun için profesyonel saç ürünlerinin kullanılması, gerekiyorsa saçtan boyanın akıtılması gerekkiyor..

benim saçıma hangi renkler uygun derseniz syoss' un sitesinde güzen bir öneri bölümü var. Renk Tonu Klavuzu

SYOSS Professional Performance

önce kendi doğal saç renginizi ve beyazlık durumunu seçiyorsunuz.
sonra saçınızın şu anki halinde ne gibi işlemler olduğunu seçiyorsunuz
son olarak sizin saçınıza uyabilecek olan renkleri bu seçimlerinize göre öneriyor.

bence saç boyası almadan önce bunu bir deneyin derim ben.. en azından kötü süprizlerden kaçınmış olursunuz :)

denedim, memnunum tavsiye ederim!
violeye boyadım, rengi tamı tamına aynı tuttu.. saçımda açık kahve boya vardı tamamen kapattı...
saçı uzun olanlar iki tüp kullansın derim ama sanki biraz azmış gibi geldi bana boyanın hacmi..

merhaba arkadaşlar. bu markanın orta sarısı ve koyu sarısını beğendim ama ikisinin küsuratı farklı. birisinin 6, diğerinin 8. bu boyadaki küsuratların dore mi, kül mü, akaju mu ne anlama geldiğini pek anlayamadım açıkçası...hangisi saça dorelik vermez sizce? Turunculaşma istemiyorum...
[

Bu linkte renk kodlama sistemini detaylı açıklamışlar Syoss için. Bi bak bence :KK66:

bu markayı dün watsonsda gördüm.organik değilmiş sadece bitkisel.garnier natural colours tercih ederim

ben de bu boyayı araştırıyordum. yazılan yorumları okudum tek tek.. yine her zamanki gibi kimine iyi olmuş kimine olmamış.

kuaför değilim ama kuaförümün bana hep söylediği şeyi paylaşmak isterim bayanlar:
"saç rengi saç boyasıyla açılmaz. 2-3 ton açığını istiyorsanız ya da sarı renkler istiyorsanız saçınızdaki boyayı akıtmaları gerekir"

yani şöyle diyor; saçınız açık kumral bile olsa sarı tonlarına geçmek için sadece boyayı alıp sürmek yeterli değil. bunu yaparsanız hem istediğiniz renk tutmayacak hem de saçın farklı yerlerinde farklı renkler çıkacak. sonra da bu "bu boya hiç güzel değil. benim saçımı mahvetti. rengi çok berbat oldu" gibi serzenişler yükselecek..

kısaca toparlayacak olursam, eğer saçınızı kendiniz boyamak istiyosanız, saçınızın rengine yakın tonları tercih etmelisiniz ki iyi sonuç versin. kumral saçları bir boya ile turuncuya, sarıya, kızıla çevirmek mümkün değil.
bunun için profesyonel saç ürünlerinin kullanılması, gerekiyorsa saçtan boyanın akıtılması gerekkiyor..

benim saçıma hangi renkler uygun derseniz syoss' un sitesinde güzen bir öneri bölümü var. Renk Tonu Klavuzu

önce kendi doğal saç renginizi ve beyazlık durumunu seçiyorsunuz.
sonra saçınızın şu anki halinde ne gibi işlemler olduğunu seçiyorsunuz
son olarak sizin saçınıza uyabilecek olan renkleri bu seçimlerinize göre öneriyor.

bence saç boyası almadan önce bunu bir deneyin derim ben.. en azından kötü süprizlerden kaçınmış olursunuz :)

ama her boyanın kalitesi bir değil ki bu bir gerçek. ve tabi herkesin saç yapısı da bir değil. fakat saçı 2-3 ton açmak için açıcı gerekmiyor, saç boyasıyla da açılabiliyor. misal ben koyu kahve doğal saçlarımı (4 numara) 7-8 tonuna kadar açabildim, bunun için de 8 ve 9 tonundaki boyaları kullandım (palette, loreal recital markalarıyla). daha da açmak için yani 4-5 ton ve daha fazla açmak için oryal gerekiyor...bir de koyu renge boyalı saçı açmak için oryal gerekiyor. onun haricinde doğal saç açıcı olmayan boyalarla açılabiliyor.

evet bitkisel değil neredeyse tamamen kimyasal (şampuan için söylüyorum) az evvel dikkatimi çekti. boyasını kullandım renk konusunda sorunum yok çok begendim ancak bende (şampuan mı sac boyası mı bilemedim) saç dökülmesi iyice arttı :KK43: :KK53:

ben syoss un altın karamel rengini aldım bu gün boyamayı düşünüyorum renkleri çok güzel geldi kataloğunu gösterdi parfümerim ordan beğendim...
kuaförlerin kullandıkları boyalara benzerliği varmış beyaz kapatımı ve renkleri bakımından farklıymış.. bakalım deneyip göreceğim....

bende saçımı boyayacağım hep kızıldı kahve tonlarına boyamıştım kollestonla ama tekrar kızıl yapmak istiyorum ilk defa markette gördüm renkleri çok güzel kararsız kaldım :s

bende saçımı boyayacağım hep kızıldı kahve tonlarına boyamıştım kollestonla ama tekrar kızıl yapmak istiyorum ilk defa markette gördüm renkleri çok güzel kararsız kaldım :s

benim saçım kumral bakırdı bu sebeple açık rengi tercih ettim altın karamele boyadım dün ve memnun kaldım çıkan renkten saçımı 1 ton açtı ki ben açabileceğini düşünmemiştim... etkili boya gerçekten...
koyu renk tercih edeceksen küçük rakamları alma onlar siyah gibi çıkıyormuş.... ama tabi kızıl tercih edeceksen resim ekledim bi o renk var galiba...
$Syoss-yogun-kirmizi.jpg

Son düzenleme:
ben dün boyadım syoss altın karamel kızlarrr :KK66: ilk defa syoss kullandm zaten sırf rengi için bu markayı almıstımm valla ben begendm kalite iyi saçlarım yumusacık bakım kremnide sevdimm boya kokmuyoda üstelk basıma agrılar girmedi boyarkenn renkde tuttu ilk defa kutunun tam üstündeki rengi yakaladım bi boyada :KK70: hatta koyulaşır diye korkuyodum acık bile tuttu ..gayet memnunum bu marka bu tonla devam edicem şiddetle öneririm hakkaten profosyonelmişş :KK66::21:

ben dün boyadım syoss altın karamel kızlarrr :KK66: ilk defa syoss kullandm zaten sırf rengi için bu markayı almıstımm valla ben begendm kalite iyi saçlarım yumusacık bakım kremnide sevdimm boya kokmuyoda üstelk basıma agrılar girmedi boyarkenn renkde tuttu ilk defa kutunun tam üstündeki rengi yakaladım bi boyada :KK70: hatta koyulaşır diye korkuyodum acık bile tuttu ..gayet memnunum bu marka bu tonla devam edicem şiddetle öneririm hakkaten profosyonelmişş :KK66::21:

cnm altin karamelli resmini koyarmisin cok merak ediorum o boyayi

bu arada gittikçe değişiyo bu renkk açılıyo sanırımm 2. hafta sonunda şu an bu haldelerr :)
$Görüntü0392.jpg

X