Kilo Vermemizi Hızlandırma Konusunda Bireysel Tecrübelerimiz

saucys

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2007
22
1
selamm kızlar,
sınavlarım dolayısıyla 2 haftadır düzenli giremiyordum. Dün akşam cuma yarışması topiğinde püsküütün yazdıklarını okudum, hızlı kilo verenlerin yaptıklarını paylaşmalarını rica etmiş bende düşündüm ve bu başlığı açmaya karar verdim. Hızlı kilo verenler değil hepimiz bence bi kaç ipucu yazarsak daha iyi olur. Grup olarak tabikide paylaşıyoruz bu önerileri ama böyle bi başlık altında toparlarsak hepimiz yararlanabiliriz. Denenmiş ve sonuç aldığınız önerilerileri yazarsanız sevinirim. Hepinize şimdiden teşekkürler a.s.a.s.

konuyu ben açtımm ilk öneriler benden kızlar:teytey:

öncelikle sunu kafaam çok iyi oturttum bunu düzenli yaparsanızz öle aşırı bi diyet yaomadan bi ayda 4-5 kilo verirsinizz bence
1-sabah kahvaltımı çok çok iyi yapmaya çalışıormm mutlaka peynir yumurta domates 1 tane kırmızı biber 1 dilim kepek ekmeği yiyorm zeytinde yiyebilirsinizz . sabahları eminimm insan böle aç kalkıo ve diyetteyken yediği şeyler tatmin etmiyo bu yüzdende bi süre sonra bozuyor diyeti.

2- öğlen yemeğinde canım ne isterse yiyorm gerçekten özellikle sınav zamanı sürekli mc donalds dan mc chickenları götürdümm söliimm
diceksinizz o kadar şeyi yiyip nası kilo verdinn işte işin sırrı burda eğer öğlen yemeğinde böle yağlı şeler yediysemm akşam dengeliyorumm yediklerimi böylelikle kiloya dönüşmüyor hemde istedimi, yemiş oluyorum.

3- öğlen fazla yediğim zaman yada yağlı böle kalorisi çok şeyler yediğimde akşamaları yoğurt meyve yada yoğurtlu salaata yiyormm. hem öğlen hemde akşamm kalorili hiçbi şekilde yemiyorumm bunaa çok dikkat ediormm.

4- mutlaka günde 2 bardak ginkgolu yeşil çay içiyorum bunuda aksatmıyorum. ben yeşil çayıı sade denemiştmm bi kezz sora nefret ettm ama bıgun bunu deniim bide dedm ve tadına bayıldımm gerçektenn harika bi tadi var bu arad küçük bi ipucu daha hem yeşil çayın hemde ginkgonun metabolizma hızlandırma etkisi var. yani 1 taşta 2 kuş yağların yakımını daha çok hızlandırıyor.

5- sınav döneminde hiç spor yapamadımm sizde biliosunuzz. bunu telafi etmek adınaa sarkmasn die vucudum özellikle karın bölgeme fındık yağı sürüyorum hergün ve derse başlıyormm :KK70: bunun yanında haftada 1 2 kez bi kaç yağla bacaklarıma ve karnıma masaj yapıp streç filmle sardmm 1- 1 buçuk saat bekledm sonra banyoda kabak lifiylee heryerimi kızarana kdr fırçalayıp yosun sabunuylaa yıkadım vucudumu. birgün eğer görüşürsekk kızlarr yüzyüze bu yaptıklarımın faydasını görüceksinizz vucudumm acayip sıkı hiçbiyernde sarkma yok gören benim 63 kilo olduma inanmıyor daha zayıff gözüküosnn diolar buda sıkılıktan kaynaklanıor. bu arada masaj yaptığım yağlar portakal ,biberiye, okaliptus, susam, limon yağları bide cildimi nemlendirsin diye tatlı badem yağı katıyorum buna tabi bu sizin tercihiniz. bu sayede sadece selülit ve sıkılaşma değil çatlaklarımın görünümündede acayip azalma oldu. tavsiyee ederimm kesinlikle

6- günde en az 2.5 lt su içiyorum. yanında 2 tane yeşil çayım herzmn var. bunun yanında bazı otların karışımından oluşan bi selülit çayı vardı sitede onu içiyorum 2 bardak. eğer isterseniz onuda yazarım kızlar. o çayın sadece selülite değil birçok şeye iyi geldini söyleyebilirim. içindeki bitkilerinn yararlarını okuyunca bana hak verirsiniz.

7- su sıralar özellikle çok mutluyumm kirazz çıktı artık hemde çok güsel. ben acayip severim kirazıı ve sizede tavsiye ediyorum günde rahat 1 kiloya yakın yiyorum. kirazında yararı çok fazla vucutta su kaybını önlüyor daha birsürü yararı var.

çok uzun oldu kusura bakmaynn okumak zor olcak ama bunlar denemişş şeyler ve sonuç alcanızı garanti edermm. ben diyet yapamadm ama bunlarla bile rahat kilo verdimm

Selam, bende denediğim bişeyi yazmak istiyorum..
Sabahları kalkar kalkmaz daha kahvaltıya oturmadan, ılığa yakın sıcak suya limon damlatıp içmek, ve kahvaltıdan önce yarım greyfurt yemek.. ikisi de sabah sabah vücudun çalışmasını hızlandıran şeyler. Greyfurt ise yağ yakıcı etkisi olan bi meyve olduğu için sabahları yarım greyfurt yemek yararlı, yağ yakımını hızlandırıyo, ama yarım!! bir tanesi boş mideye kötü bi etki yapabilir çünkü çok asitli de bi meyve aynı zamanda, özellikle mide sorunu olanlar için zararlı olur.. aklıma bunlar geldi şimdilik, geldikçe yazarım yine daha sonra.. kendinize iyi bakın. :)

Bir ipucu:Canınız bir şey yemek istediğinizde kesinlikle bir şey yiyin...Yani şöyle hepimizin aklı diyet sırasında çeliniyor.Ya en sevdiğimiz yemek yapılmış oluyor ya bir arkadaşımız en sevdiğimiz yemeği sipariş ediyor..veya önümüze koyuyor..Şunu diyoruz..Yememeliyim kendimi kontrol edebilirim..Bi sürü self motivasyon..Ama sadece bu kontrol çabası bir yerde iflas ediyor.Ben ne zaman böyle bir durumla karşılaşsam artık mutlaka başka bir şey yiyorum.Kendime kendimi acındırma fırsatı kesinlikle vermiyorum..Diyelim ki eşiniz aldı önüne çikolatalı pastayı afiyetle yiyor..Size de bu kadar katı diyet olur mu falan filan sallıyor işte ..Kendisinin de diyet yapacağı günler gelene kadar anlamayacağı şekilde anlamıyor pastayı reddedişinizi...böyle bir durumda hemen mutfağa gidin...
başka bir şey yeme isteğiniz olmasa bile pasta yerine meyve,peynir,yoğurt gibi şeyler yiyin
aklınızı çelen yiyeceği güya çok istemiyor olsanız bile mutlaka başka bir şey yiyin.

ama ben meyve istemiyorum ki pastanın yerini tutmuyor diyenlere şunu diym..valla öyle bi şey yok..ayrıca beyin çok akıllı..yediğimizi yemek istediğimiz yerine koyabiliyor...süper bi özellik..

daha önceleri yaptığım diyetlerde süper iradeli bir insan olduğumu düşündüğüm için kendimi oyunlarla hilelerle yönetme gereği duymuyordum güya...yenmeyecekse yenmeyecek..hött..
sonra bi saldırıyordum ki..o an değil..alakasız bi zamanda..örneğin gündüz bütün diyet işkencelerini çekmişim..kendimi çok iyi hissediyorum..manyak iyiyim..gece yatmadan önce öyle bi bardak su içeyim diyorum açıyorum dolabı..bakıyorum şu kiloluk dondurmalardan almışım evdekiler için.biraz ağzım tatlansın diye alayım .bi kaşık daha bi kaşık daha..allah kahretsin yemeyecektim...uff nasılsa yedim...of puf diyerekten homidi bi kiloya yakın dondurma yediğimi bilirim...kendini ne kadar sıkarsan o oranda salıyorsun...bunu unutmayınn..asla kendinizi ve iradenizi kandırmayın..ona yardımcı olun...

Son düzenleme:
X