Zencefil Çayının Zayıflamaya Katkısı

Canım nabersin sarmsaktan sonra sıra zenceifldemi İşe yarıyormu bari benide bilgilendirin ne işe yarıyor bu zencefil ilk defa duydum kusuruma bakma:1shok::a015:

Zencefil: Zencefil de, içerdiği yağlarla, tıpkı kırmızı acı biber gibi kalori yakımını hızlandırır. Aynı zamanda midenin yeterli derecede enzim salgılamasına yardım ederek sindirimi kolaylaştırır.

ZENCEFİL - Faydaları: Gribal durumlar için doğal bir ilaç değeri taşıyan, balgam söktüren, bronşite iyi gelen, kolestrolü düşüren, iltihaplanmayı ve ödemi atan zencefil; solunum yolu rahatsızlıklarında, terlemeyi arttırması nedeniyle toksinlerin atılmasına ve ateş düşürücü etkiye de sahip. Isıtıcı etkisi, soğuk algınlığı ve faranjit gibi solunum yolu rahatsızlıklarında oldukça etkilidir. Böyle bir rahatsızlıkta taze zencefili sıcak su olan bir bardağa rendeleyip, bal ile tatlandırabilirsiniz. Öksürük içinse bal ile zencefili karıştırıp bir kaşık yiyebilirsiniz. Romatizmal ağrıları azaltır, kusmayı önler, yağları yakar, bağırsak gazı söktürür, ishali keser, bedeni ve zihni gücü arttırır, cinsel isteği çoğaltır.

tabiiki tek başına zayıflattığı kesinlikle söylenemez beslenmeye dikkat etmek ve egzersiz yapmak gerekiyor bu tür çaylar sadece yardımcı oluyor ve destek veriyor

tulipscim zencefili ne kadar kullandın faydasınıgördün mü canım.bir de tazesini hiç görmedim b ben burda sen istanbulda nerelerde buldun .market mi manav mı

2 defa 7-8 gün kullandım ve memnun kaldım metabolizmayı hızlandırıyor çünkü içerken insan verdiği yakıcılığı hisediyor soğan suyuna ara verdiğimde yine başlayacağım , yenilerini aldım buzdolabında bekliyorlar
özellikle gribe karşı gerçekten çok etkili buna karşı da etkisini gördüm ve çok hafif atlattım çok şükür
ayrıca bağırsakları da çalıştırıyor

2 defa 7-8 gün kullandım ve memnun kaldım metabolizmayı hızlandırıyor çünkü içerken insan verdiği yakıcılığı hisediyor soğan suyuna ara verdiğimde yine başlayacağım , yenilerini aldım buzdolabında bekliyorlar
özellikle gribe karşı gerçekten çok etkili buna karşı da etkisini gördüm ve çok hafif atlattım çok şükür
ayrıca bağırsakları da çalıştırıyor

tulipbscimben kök zencefil alıyorum onu havanda dövüp kullanıyorum tazesi neye benziyor biraz tarif edebilirmisin rica etsem

tulipbscimben kök zencefil alıyorum onu havanda dövüp kullanıyorum tazesi neye benziyor biraz tarif edebilirmisin rica etsem

çok açık kahverengi sarımsi gibi ve belli bir şekli yok 5 - 7cm kalınlığında ağaç dallarına benziyor bilmiyorum tarif edebildim mi

bende kullanmak istiyorum inşallah işe yarar

sadece zayıflamaya değil birçok faydası var ve klinik testlerle grip virüsünü öldürdüğü kanıtlanmış
grip olunca da mutlaka günde iki fincan zencefil çayı içiyorum ve 3 günde hiçbir şey kalmıyor
umarım sen de faydalarını görürsün

arkadaşlar ben adım pazardan yumru gibi bişeydi ama nasıl demliycem kaç tanesini bir bardak için demlemeliyim yada kaynatmalıyım

Arkadaslar bende yaklasik 2 haftadir zencefil cayi yapip iciorum gunde 2 kez, sindirim sistemimi duzenledi ama henuz zayiflayamadim.sizler ne yaptiniz varmi olumlu bi gelisme??

ben de bu akşam ilk defa denedim, taze zencefilden çok az miktarda kaynar suda limonla beklettim 10 dak. böyle olunca tadı kötü olmadı. ama midemi yaktı biraz, gastrit sorunum var ondan olabilir. çok rahatsız etti. sanırım ben devam edemem.

deneyipte sonuc alanlar yazabilirmisiniz lütfeenn :)))
nedir son durum

bende 5 gündür zencefil tarçın ve karanfili birlikte kaynatıp içiyorum henüz zayıflama etkisini farkedemedim ama sanırım toksin atıyor ve terletiyor şimdilik memnunum devam edicem galiba

Angelina Jolie, Brad Pitt'in bebeğini dünyaya getirdikten sonra, üç hafta içinde tam 11 kilo vererek herkesi şaşırttı. ışte Angelina Jolie'nin formülü...

Bebeğini emzirdiğini söyleyen Jolie, basına küçük sırrını da açıkladı: Sarımsak çayı! Bebeğini en iyi şekilde besleyebilmek için yemekten kısmadığını söyleyen güzel yıldız, zayıflamak için Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor.

Bağırsakları çalıştırma özelliği olan çay, yağları yakmada da etkili. Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyleyen güzel yıldız, çayın nasıl hazırlandığını da anlattı.

ışte sarmısaklı çayın tarifi

Küçük bir taze zencefili soyun ve 2 fincan suyla kaynatın. 6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve soğuk için.

bayanlar zencefilin tozu çok acımsı oluyor tazesini veya aktarlardan alabileceğiniz kurusunu kullanın

X