2 günlük pirinç lapası diyeti deneyimlerimiz

Eewwweettttt an itibariyle lapa diyetime başlamış bulunmaktayim..
Başlangıç kilo : 69.6

Ben de yeni yaptım. İki gün için 4 çay bardağı kepekli pirinç kullandım. Düdüklüde haşladım yoksa çok zor haşlanır. Kepekli pirinç diğerinden daha çok şişiyor. 2 kaşık yoğurt, pul biber ve biraz tuz ekledim. 2 günde 1kg gitti. Tabiki yağ olduğunu düşünmüyorum. Zaten diyetteyim metabolizmamı şaşırtmak için yaptım. Yaparken hiç zorlanmadım. Ancak diyeti bitirdiğimin ertesi günü sabah çok fena ishal oldum. Sanırım kepekli pirinç kullandığım içindi

Çok kilo fazlası olanlarda muhtemelen 1 kilodan fazla gider ve yağdan da olabilir. Benim pek fazlam yok biraz daha ince olmak için uğraşıyorum

Kahvaltiyi diyet gibi yapip aksamina bu lapayi yapsak

Bence deneyecekseniz pek değiştirmeden yapın. Uğraştığınıza değsin. Tek yönlü diyetlerde değişiklik yapınca pek sonuç alınamıyor çünkü. Hatta ben yoğurt ekledim ama bu diyetin orijinalinde onu bile yapmamak lazım. Normalde de karbonhidrat ve proteini beraber tüketmenin sindirimi zorlaştırdığını söyleyen Pek çok uzman var.

Selam arkadaşlar belki yararım olur ben hiç ara vermeden 1.5 ay yapacağım bu diyeti insallah bugün 5 gün pirinç lapası başlayalı 79.800 dü kilom başladığımda şimdi 75.100 kg düştü ben Hipotiroidi hastasıyım 175 mg levotiron kullanıyorum benim kilo vermem zor oluyor hastalığımdan dolayı düzenli 1 saat yürüyüş yapıyorum koşu bandında 5.5 te hedefim eski kilom 57 inşallah bir tanıdığım bu diyetle 115 kilodan 75 kiloya geldi ama sadece pirinç lapası içine hiç bir şey koymuyorum sadece kaynayan suya 1 kahve fincanı pirinç onu tüketiyorum sınırsız içecek şekersiz bol su sadece 1 gün zor sonrası oruç gibi alıştım tartildikca mutlu oldum

Merhaba kızlar bende 2 gündür bu diyeti yapıyorum bugün 2. günüm. sabah tartıldığımda ilk gün 800 gram verdiğimi gördüm. Şuan 64.8im yarın sabah tartılıp sonucu söyleyeceğim.

Ben yağsız pirinçleri haşlayıp üstüne limon nane kekik ve pulbiber atarak yedim. 1 günde bile hafifleme hissediyor insan ödem atmak için birebir.

X