Bebek Beslenmesi 8 Aylık Bebeğim Emerek Uyuyor ve Ben 1 Ay Sonra İşe Başlayacağım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

voice79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2011
29
0
arkadaşlar,
bebeğim emerek uyuyor ve uyuya kaldığında yanından ayrıldığımda birsüre sonra uyanıyor,1 ay sonra işe başıcam ve yanında olamıcam,emmeyi seven bir bebek ve o istediğinde yanında olamıcamı düşünmek ve ne yapacağını düşünmek beni şimdiden çok üzüyor.

bebeğini uyumasına yakın memeden al ayaklarında salla cnm. çok sık uyanırsa uykudan eve bi salıncak kur yavaş yavaş sallanarak uyur. ben öle yaptım hala arada salıncakta uyuyor daha uzun uyur ozmn.

bebeğini uyumasına yakın memeden al ayaklarında salla cnm. çok sık uyanırsa uykudan eve bi salıncak kur yavaş yavaş sallanarak uyur. ben öle yaptım hala arada salıncakta uyuyor daha uzun uyur ozmn.

sallamaya alıştırmayalım dedik ama şimdi de buna alıştı bir arada kucakta uyuyordu kilolu da maşallah:)biraz zor oluyordu illa birşeye alışıyor bu bebişler de ,deniyeyim teşekkür ederim:)

Canım emziğe alıştırmayı denesen :26:
En azından sen yokken bakacak olan kişi emzik verir o şekilde uyur yavrucak
Aklın kalıyor tahmin edebiliyorum benimde aklımdan hiç çıkmıyor bu mevzu
Anne olmak ne kadar zormuş tek düşüncemiz bebeğimiz
Baktın olmuyor ayakta sallamak en garantisi :KK30:

aslında en guzeli kendilerinin uykuya dalması ama biz anneler kıyamıyoruz öyle bırakmaya. ama uyutma tekniği içinde en iyi olanı ayakta sallamak neereye gidersen git zorluk çekmezsin. salıncakda çok iyi oluyor gece uyandı mesela söle bi kere salla uzun süre sallanıyor bebeğinde sende uyuyorsun :KK1:
emzikde iyi fikir benimki sadece uyurken alıyor ama gece emzik ağzından düşünce ühüh die başlıyor :) emziği veriyorsun devam uykuya salıncakda

Son düzenleme:
aslında en guzeli kendilerinin uykuya dalması ama biz anneler kıyamıyoruz öyle bırakmaya. ama uyutma tekniği içinde en iyi olanı ayakta sallamak neereye gidersen git zorluk çekmezsin. salıncakda çok iyi oluyor gece uyandı mesela söle bi kere salla uzun süre sallanıyor bebeğinde sende uyuyorsun :KK1:
emzikde iyi fikir benimki sadece uyurken alıyor ama gece emzik ağzından düşünce ühüh die başlıyor :) emziği veriyorsun devam uykuya salıncakda

evet memeden çekip emzik vermeyi deiyorum arada,tadınıbeğenmiyor birden yüzünü buruşturuyor:)

emziğe tatlı bişiler sür ozmn belki alır birde kauçuk meme dene.
eskiden bakkal memeleri varmş yumuşak onuda dene
bnm kızım kaucuk meme emiyor ( chicconun)

Canım emziğe alıştırmayı denesen :26:
En azından sen yokken bakacak olan kişi emzik verir o şekilde uyur yavrucak
Aklın kalıyor tahmin edebiliyorum benimde aklımdan hiç çıkmıyor bu mevzu
Anne olmak ne kadar zormuş tek düşüncemiz bebeğimiz
Baktın olmuyor ayakta sallamak en garantisi :KK30:

emzik vermeye çalışıyorum evet arada ama yüzünü buruşturuyor hemen zınk diye gözleri açıyor,bir de süt artık azalır diye devam sütüne alıştırmaya çalışıyorum ama almıyor,siz o durumu nasıl çözdünüz,yani süt hep olmıyaacak sonuçta ve çalışmaya başlayınca daha az emzirdiğim için azalacak zamanla.

emziğe tatlı bişiler sür ozmn belki alır birde kauçuk meme dene.
eskiden bakkal memeleri varmş yumuşak onuda dene
bnm kızım kaucuk meme emiyor ( chicconun)
biizmkinin de 1 tane var memesi zaten o da aynı marka ve kauçuk evet,şu orodontik olanlardan almıştım emer diye.

aç olursa biraz mamayı alır acıkınca 5-10 dk verme meme. biberonla mama ver daha kolay gelicektir. biberon emin ol.
çabuk alışıyorlar biberona canım

emzik vermeye çalışıyorum evet arada ama yüzünü buruşturuyor hemen zınk diye gözleri açıyor,bir de süt artık azalır diye devam sütüne alıştırmaya çalışıyorum ama almıyor,siz o durumu nasıl çözdünüz,yani süt hep olmıyaacak sonuçta ve çalışmaya başlayınca daha az emzirdiğim için azalacak zamanla.

Canım benim kızımın emmesi başından beri problemliydi bizde devam sütü takviyesi yapıyorduk zaten ilk 1 ay anne sütü ve devam sütü,sonra 3. aya kadar sadece anne sütü derken 3.aydan sonra bebeğim beni çok emmediği için (yani bu süreç zarfında da 2-3 dakika emip bırakıyordu) bende sabah ve akşam devam sütü verdim.Biberon tutmadığı için kaşıkla verdim canım ağlıyordu istemiyordu ama sakinleştirip tekrar veriyordum çünkü onu da yemese aç kalacaktı yavrum.Sewnde sevmiyorsa kaşıkla vermeyi dene canım.Şimdi ise bebeğim 5 aylık ve hiç sorma sütüm yok denecek kadar azaldı ve biberon tutmaya başladı biberonla veriyorum.Geceleri emziriyorum tabi artık ne kadar varsa.Sabah 11 e kadar devam sütü vermeden emzik niyetine de olsa emziriyorum saat 11 de tekrar devam sütü...offffff ne zormuş hiç aklıma gelmezdi sütümün olmayacağı.Allah yinede bi damla da olsa sütlerimizi eksik etmesin,bebeğimizin bağışıklık sistemi için gerekli :nazar:
Canmım şuanda senin süt durumun nasıl ? Sadece anne sütü mü veriyorsun? Eğer öyleyse elektrikli bi pompa almayı denesen en azından sütünü sağar bırakırsın ve böylece bebeğinde anne sütü almış olur biberonla hemde senin sütün azalmamış olur.Dediğim gibi biberonla almıyorsa kesinlikle kaşıkla denemelisin.Ben Chicco'nun kauçuk uçlu biberonunu kullanmaya başladım bebeğim hiç birini tutmamıştı onu tuttu yumuşacık ucu.Ve anne memesine de yakın tavsitye ederim

Canım benim kızımın emmesi başından beri problemliydi bizde devam sütü takviyesi yapıyorduk zaten ilk 1 ay anne sütü ve devam sütü,sonra 3. aya kadar sadece anne sütü derken 3.aydan sonra bebeğim beni çok emmediği için (yani bu süreç zarfında da 2-3 dakika emip bırakıyordu) bende sabah ve akşam devam sütü verdim.Biberon tutmadığı için kaşıkla verdim canım ağlıyordu istemiyordu ama sakinleştirip tekrar veriyordum çünkü onu da yemese aç kalacaktı yavrum.Sewnde sevmiyorsa kaşıkla vermeyi dene canım.Şimdi ise bebeğim 5 aylık ve hiç sorma sütüm yok denecek kadar azaldı ve biberon tutmaya başladı biberonla veriyorum.Geceleri emziriyorum tabi artık ne kadar varsa.Sabah 11 e kadar devam sütü vermeden emzik niyetine de olsa emziriyorum saat 11 de tekrar devam sütü...offffff ne zormuş hiç aklıma gelmezdi sütümün olmayacağı.Allah yinede bi damla da olsa sütlerimizi eksik etmesin,bebeğimizin bağışıklık sistemi için gerekli :nazar:
Canmım şuanda senin süt durumun nasıl ? Sadece anne sütü mü veriyorsun? Eğer öyleyse elektrikli bi pompa almayı denesen en azından sütünü sağar bırakırsın ve böylece bebeğinde anne sütü almış olur biberonla hemde senin sütün azalmamış olur.Dediğim gibi biberonla almıyorsa kesinlikle kaşıkla denemelisin.Ben Chicco'nun kauçuk uçlu biberonunu kullanmaya başladım bebeğim hiç birini tutmamıştı onu tuttu yumuşacık ucu.Ve anne memesine de yakın tavsitye ederim

benim ek gıda dışında anne sütü alıyor sadece aslında tabiki çok mutluluk verici sütümün yeterli olması çok şükür ama bir öğün de olsa devam sütü alsa tadına alışsa birgün süt kalmayacak çünkü bende de o zaman çok bocalamsını istemiyorum sen de sürekli emzir emdikçe sütün çoğalır ve sürekli su iç çok çok önemli bir de humana süt arttırıcı çayın çok faydasını gördüm düzenli olarak içmelisin.umarım senin de sütün çoğalır lıkır lıkır içer senin ufaklık da:)

bayanlar emerek uyumaya alışan bir bebek annesiyim. 2 yaşa yaklaştık ve gündüzleri emmeen nasıl uyuyacak bunu düşünüp duruyorum.. hadi geceleri bir şelikde hallederiz ama gündüz ne olacak. sallamak da istemiyorum..

benimde bebeğim 6.ayına girdi 3 ay sonra işe başlayacağım.bana çok alıştı ağlamaya başladığı zaman emmeden asla susmuyor.karnı tok bile olsa emmeden sakinleşmiyor.bu yüzden hiç birilerine bırakıp bir yere ayrılamıyorum.biberonla devam sütüne alıştırayım dedim verdiğim anda daha çok bağırmaya başlıyor.yalancı memeyi hiç almadı .geceleride uyandığında emmeden asla uyumuyor.biberonla mama yemeye nasıl alışacak.bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarınızı rica ediyorum.

bayanlar emerek uyumaya alışan bir bebek annesiyim. 2 yaşa yaklaştık ve gündüzleri emmeen nasıl uyuyacak bunu düşünüp duruyorum.. hadi geceleri bir şelikde hallederiz ama gündüz ne olacak. sallamak da istemiyorum..
Benim bebeğim 9 aylık emmeden uyumuyor ama ilerde düzelir diye düşünüyordum. Bu iki yaş yorumunu duyunca korktum ne yalan söyleyeyim.

arkadaslar merhaba bebegim 5 aylık ve gece memeden ayrıldığı anda uyanıyor ve çok fazla ağlıyor.tekrar vermedende susmuyor sabaha kadar birlikte yatıyoruz.emziğin hiçbir çeşitini kabul etmiyor.şaşırdım ne yapacağımı.lütfen yardım edin.

X