Hoşlandığım kişi şeker hastası

glzclli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
148
0
merhaba;benim sorunumhoslandığım kişi ;(daha sevgili değiliz ama telefonda arkadaş olarak iletilim halindeyiz sürekli,onunda benden hoslandıgını hissediyorum) şeker hastası iğne vuruyo hergün kendine ...bu benim için elbet bir problem değil fakat ;annem diyorki;kızım daha en basındasın sonradan üzülücegine simdiden kendini böyle bir zorluga atma,ben senin mutsuz olmanı istemem,kendisi cok karakterli bir cocuk 25 yasında bende 22...fakat bana sölemesede hastalıgının vermiş oldugu bir karamsar bazen isyankar ve birazda olumsuz bir ruh hali var ...bana diyorki her an ölücek gibi yasıyorum bu dünyadan hiç gitmiycekmiş gibi yapısıp kalmak bana göre değil...ve bunların dısında hiç olmucak seylerden alıngan bir yapısıda var hiç akla gelmiycek seylerden ama...lütfen bana akıl verin kafam o kadar karışıkkki ....yoksa annem haklımı ? napmalıyım ben ?

canım çok genç ve tecrübesizsin ...sevdiğin içinde dışarıdan görünen şeyleri şu an sen göremezsin...ama annen haklı...hastalık bu allahtan geliyor hepimizin başında olabilir ama canım sağlıklı hayata bağlı hayat dolu insanlarla vakit geçirmek varken böylesi karamsar biriyle nasıl başedeceksin...şu an başederim ben herşeye razıyım dersin ama zamanla sıkılmaya başlarsın hayat sanada onada zehir olur....hemde şeker hastalığı öyle kolay bi hastalık değil...ilerleyen dönemlerde gözlerini kaybetme hatta hayatını kaybetme durumları söz konusu...onunla evlendiğini çocukların olduğunu düşün....onunda hastalığı ilerledi ve kör oldu çalışamaz hale geldi çocuklarınla mı hasta eşinlemi yoksa maddi problemlerlemi boğuşacaksın....hayat şartları çok zor ileride vefat ettiğini düşün çocukların babasız sense dul kalacaksın...babasız çocuk yetiştirmek o kadar zorki onların baba isteklerini karşılamaya çalışmak onların psikolojisiyle uğraşmak...canım bana kalırsa annenin sözünü dinle...üç günlük dünyayı kendine zehir etme...bile bile lades deme...

merhaba;benim sorunumhoslandığım kişi ;(daha sevgili değiliz ama telefonda arkadaş olarak iletilim halindeyiz sürekli,onunda benden hoslandıgını hissediyorum) şeker hastası iğne vuruyo hergün kendine ...bu benim için elbet bir problem değil fakat ;annem diyorki;kızım daha en basındasın sonradan üzülücegine simdiden kendini böyle bir zorluga atma,ben senin mutsuz olmanı istemem,kendisi cok karakterli bir cocuk 25 yasında bende 22...fakat bana sölemesede hastalıgının vermiş oldugu bir karamsar bazen isyankar ve birazda olumsuz bir ruh hali var ...bana diyorki her an ölücek gibi yasıyorum bu dünyadan hiç gitmiycekmiş gibi yapısıp kalmak bana göre değil...ve bunların dısında hiç olmucak seylerden alıngan bir yapısıda var hiç akla gelmiycek seylerden ama...lütfen bana akıl verin kafam o kadar karışıkkki ....yoksa annem haklımı ? napmalıyım ben ?

canım buna ancak sen karar verebilirsin...o nasıl bakıyor bu olaya oda önemli..çok karamsar bir insanlada hayat çok zor geçer..ama su var hastalığındna dolayı vazgeçme derim..sonuçta şöyle düşün evlenirsin adam sağlam bi kaza olur sakat kalır Allah korusun...Allah yardımcın olsun

canım çok genç ve tecrübesizsin ...sevdiğin içinde dışarıdan görünen şeyleri şu an sen göremezsin...ama annen haklı...hastalık bu allahtan geliyor hepimizin başında olabilir ama canım sağlıklı hayata bağlı hayat dolu insanlarla vakit geçirmek varken böylesi karamsar biriyle nasıl başedeceksin...şu an başederim ben herşeye razıyım dersin ama zamanla sıkılmaya başlarsın hayat sanada onada zehir olur....hemde şeker hastalığı öyle kolay bi hastalık değil...ilerleyen dönemlerde gözlerini kaybetme hatta hayatını kaybetme durumları söz konusu...onunla evlendiğini çocukların olduğunu düşün....onunda hastalığı ilerledi ve kör oldu çalışamaz hale geldi çocuklarınla mı hasta eşinlemi yoksa maddi problemlerlemi boğuşacaksın....hayat şartları çok zor ileride vefat ettiğini düşün çocukların babasız sense dul kalacaksın...babasız çocuk yetiştirmek o kadar zorki onların baba isteklerini karşılamaya çalışmak onların psikolojisiyle uğraşmak...canım bana kalırsa annenin sözünü dinle...üç günlük dünyayı kendine zehir etme...bile bile lades deme...

güzel şeyler yazmıssınız emeğiniz için tesekkür ederim okuyunca gercekten haklısınz..ama bir yandanda o kadar karakterli ve kibar bir cocukki onu bir kenara itemiyorum cok zor bir durumdayım :KK43:...seker hastalıgının bu kadar ciddi boyutları olabiliceginide düşünmemiştim...

canım buna ancak sen karar verebilirsin...o nasıl bakıyor bu olaya oda önemli..çok karamsar bir insanlada hayat çok zor geçer..ama su var hastalığındna dolayı vazgeçme derim..sonuçta şöyle düşün evlenirsin adam sağlam bi kaza olur sakat kalır Allah korusun...Allah yardımcın olsun

bu da aklıma geliyor canım ...hastalıgı yüzündende bırakılmayı haketmiyor o...esasında sürekli bir karamsarlık değil ama zaman zaman oluyor ciddi anlamda

En iyi kararı sen verirsin ama içindeki aşkı büyütmeden vazgeç derim ben. Ama hasta olduğu için değil böyle hayata küsmüş biri olduğu için. Çünkü böyle yaparak senin de tüm yaşam enerjini alacak. sonra mutsuzluklar, tartışmalar başlayacak. Bence böyle insanlardan uzak dur.
Hem daha gençmişsin bulursun daha iyilerini :):)

canım ben senin ablanım... yaş olarak senden daha tecrübeliyim hayata dair....ben ne kaybettiysem hep karşımdakini düşündüğüm için kaybettim....hiç bir zaman vefasız bencil biri olamadım....acıdığın zaman acınacak hale sen düşüyorsun...önce kendini kendi hayatını düşünenler her zaman kazanmışlardır...evlilik insan hayatını çok fazla etkiliyor ....öyle hemen kolay karar verme ....kendini kendi hayatını düşün....daha çok gençsin...çok karakterli iyi görünen kültürlü insanlar biliyorum evlendikten sonra değişen....bu insanın hayat sevgisi yok anlattığın kadarıyla hep ölümü düşünüyor bu karamsarlıkla sana ne verebilir seni ne kadar mutlu edebilir....

[aslında ablacım söyleki normalde otur konus o kadar iyi niyetli güldürebilen cok hos vakit gecirebilicegin birisi bana o karamsar modunu cok belli etmeye calısmasada ben anlıyorum...babası85 yasındaymıs anneside sanırım yaslı...onunda verdiği bir kargasa oldugunu düşünüyorum..erken yasta kaybetme olaslıgı var babasını...anlıycagınız sıkıntıları cok...ama bana bunları yansıtmıyor,iç dünyasında yasıyor, bunlar benim cıkardıklarım...:KK43:

Son düzenleme:
En iyi kararı sen verirsin ama içindeki aşkı büyütmeden vazgeç derim ben. Ama hasta olduğu için değil böyle hayata küsmüş biri olduğu için. Çünkü böyle yaparak senin de tüm yaşam enerjini alacak. sonra mutsuzluklar, tartışmalar başlayacak. Bence böyle insanlardan uzak dur.
Hem daha gençmişsin bulursun daha iyilerini :):)

aslında bende olmuycagını düşünüyorum..ama o kadar iyi niyetli bir cocukki bırakamıyorum...ne oluyosa su merhametimden geliyor ya zaten :s

Şeker hastalığı değişik türleri var. O şahıs her gün insülin iğnesi vuruluyor. Sonuçta sürekli dikkat edecek sanılanın aksine bu şekilde erken teşhis şeker hastalığı konmuş kişiler daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü oluyor. Çünkü normalde insan beslenmesine dikkat etmez, aldığı kalorilere bakmaz ama onlar mecburen dikkat ediyor. Bence hastalığı öyle çok abartılacak birşey değil. Benimde arkadaşım vardı bayandı iki çocuk sahibi bile oldu ki hergün iğne vuruluyor.

Şeker hastalığı değişik türleri var. O şahıs her gün insülin iğnesi vuruluyor. Sonuçta sürekli dikkat edecek sanılanın aksine bu şekilde erken teşhis şeker hastalığı konmuş kişiler daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü oluyor. Çünkü normalde insan beslenmesine dikkat etmez, aldığı kalorilere bakmaz ama onlar mecburen dikkat ediyor. Bence hastalığı öyle çok abartılacak birşey değil. Benimde arkadaşım vardı bayandı iki çocuk sahibi bile oldu ki hergün iğne vuruluyor.

aslında bende böyle düşünüyorum..ama annem riskli bir durum diyince benimde kafam karısmıyor değil..:KK43:

Şeker hastalığı herkes için risktir. Benim yakınlarımda var çoğu sonradan ortaya çıktı. İşte gözünü kaybedip felç olanlarda oldu. Ama erkenden teşhis konulan ve iğne olanlar daha sağlıklı. Çünkü sürekli düzenli kontrol yapılıyor. Ama tabi herkes için risk var.

ya arkadaşlar yapmayın. şeker hastalığı tamam önemli bir durum ama kendine dikkat ettiği sürece hiç bir sorun olmaz. benim babam , eniştem, kuzenim (13 yaşında ), arkadaşlarımdan 1 tanesi şeker hastası. ve 3 ü inlüsin kullanıyor. ve gayet ii durumdalar. o kör olma durumuda şöle. kendine dikkat etmezsen oluyor. kendine dikkat etme derken düzenli yemek yemesi, öğün atlamaması ve ilaçlarını düzenli alması. bunları yaparsa hiçbir sorun olmaz. bu bir ilişkiye başlamamak için bir sebep olamaz. hem bir sürü tipi var. şeker aslında bir hastalık değil bir organın(pankreas) çalışmaması. tek böbrekle insanlar yaşıyor dimi. ilk önce bir araştır şeker hastalığını öle karar ver bence cnm :KK34:

ya arkadaşlar yapmayın. şeker hastalığı tamam önemli bir durum ama kendine dikkat ettiği sürece hiç bir sorun olmaz. benim babam , eniştem, kuzenim (13 yaşında ), arkadaşlarımdan 1 tanesi şeker hastası. ve 3 ü inlüsin kullanıyor. ve gayet ii durumdalar. o kör olma durumuda şöle. kendine dikkat etmezsen oluyor. kendine dikkat etme derken düzenli yemek yemesi, öğün atlamaması ve ilaçlarını düzenli alması. bunları yaparsa hiçbir sorun olmaz. bu bir ilişkiye başlamamak için bir sebep olamaz. hem bir sürü tipi var. şeker aslında bir hastalık değil bir organın(pankreas) çalışmaması. tek böbrekle insanlar yaşıyor dimi. ilk önce bir araştır şeker hastalığını öle karar ver bence cnm :KK34:

içimi rahtatlattın canım :) aslında ben seker hastalıgı konusunda cok fikrim olmadıgı için bu kadar endişeliyim esasında benim için bir problem değil ama annem atılma böyle bir ilişkiye daha basındasın diyor..onun içine sinmeyince benimde içim huzursuz oluyor ;umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir :) babasıda 85 yasında ilerde birsey olunca babasına;psikolojisi daha kötü olur diyor daha basından hersey karıstı...gerci oratda öyle sevgililik bir durumda yok 2.5 ay oldu arkads olarak konusyoruz ama bana cok deger verdiğini önemli oldugmu söylüyor bende hissediyorum bazı seyleri..

anneler hep kızlarının uzun vadede mutlu olmasını ister. o açıdan bakınca haklı ama senin de sırf hasta diye sevdiğin insanı yarı yolda bırakman doğru olmaz.

alt tarafı şeker hastası cüzzamlı değil ya
sanki çok kısa ömrü kalmış gibi konuşmuşsunuz
sevgi hastalık falan dinlmez garantiniz var mı şeker hastası olmamak için
ben de şeker hastasıyım hayatımı etkileyen bişey değil bu
aksine şeker hastaları hayatlarına dikkat ettikleri sürece
şeker hastası olmayanlara oranla daha uzun yaşar

şeker hastalığı zordur.. helekii insülin iğnesi kullanıyorsa.. henüz başındayken bence anneni dinlee

ben bu zihniyeti anlayamıyorum ya eğerki şu anda buraya sevgilim çok karamsar falan filan diye konu açsan sonuna kadar seni anlardım ama sevgilim şeker hastası annem çok riskli diyor güzelim senin bundan sonraki nefesi alabileceğinin garantisi varmı yaradanla sözleşmemi yaptın (töbe haşa) risk hepimiz için var sen Allah göstermesin yarın bir kazaya kurban gidersin ama sevgilin yıllar boyunca gayet sağlıklı bir şekilde yaşar Allah islah etsin ne diyeyim:KK43:

benim sevgilimde şeker hastası ve insülin kullanıyor.babamda şeker hastası. bunu bu kadar büyütcek bişey yok. sevgiliyi seçmecemi alıyosun çok kınadım seni. hasta bu bunu değişeyim der gibi.üstelik hoşlandığını sölüosun

Son düzenleme:
benim sevgilimde şeker hastası ve insülin kullanıyor.babamda şeker hastası. bunu bu kadar büyütcek bişey yok. sevgiliyi seçmecemi alıyosun çok kınadım seni. hasta bu bunu değişeyim der gibi.üstelik hoşlandığını sölüosun

yanlıs anlamıssınız..ben direk seker hastalıgına ilişkin hiçbirsey yazmadım sadece kafamdaki soru işaretlerini belirttim ..ve bunun benim için hiçbir problem olmadıgını annemin biraz problem ettiğini o yüzden kararsız oldugumu yazdım yoksa benim hastalıgıyla ilgili problemim yok.

X