Doğuma Hazırlık Kızlar hasta bezi mi?Yoksa Ped mi?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
slm kızlar doğum için hastaneye pijama takımımı gecelik sabahlıkmı daha mantıklı.yanımıza yedek almakta fayda var dimi..birde mağazalara baktım lohusa geceliği diyolar genelde açık ve düz renk madem bukadar çok batıyo kan oluyo neden açık krem ve pembe mavi yapıyolar anlamış değilim..ben koyu renkte 2-3 çift alırım gerçi daha çok var :)))))))

Sezeryanda zaten gecelik en mantıklısı...

Peki bişi sorucam ... Sezeryanda da hasta bezi bağlanıyomu???

ben de 34 haftalık hamileyim ben de hastane çantamı hazırladım 2 tane hasta bezi koydum 8 tane kadar da gece pedi koydum kotexin yeterli olur herhalde,tecrübeli olanlar bizi bilgilrndirirse sevinirim.nasip olursa ben de sezeryan doğum yapıcam.bir pijama bir de gecelik koydum çantama yeterli olur herhalde.

arkadaşım ped ufak gelebilir kanamana baglı ama ben büyük marketlerde makata kadar olan bezler var ne ped ne hasta bezi ped lerin büyü diyim onlar çok iyi aslında tam adını hatırlasam senin için çok iyi olucak ama unuttum yaaaa

Sezeryanda zaten gecelik en mantıklısı...

Peki bişi sorucam ... Sezeryanda da hasta bezi bağlanıyomu???

hastanenin kendi nin steril olan gazlı beze kalın pamuk koyuyolar pedlerden biriz geniş ve büyük, geliyo onlar degiştiriyo sen ayaga kalkana kadar aklına takılan bişi varsa cevaplayabilirim

Son düzenleme:
kızlar bence orkid kesinlikle yeterli olmaz özellikle ilk 3 gün.ben 4 ay önce normal doğum yaptım hastanedede evdede ilk 1 hafta hasta bezi değilde mesane pedi kullandım hastanede ondan vermişlerdi evdede onu kullandım hasta bezi gibi büyük diil orkidin biraz daha uzun ve kalını sanırım canpeddi markası üstünde mesane pedi yazıyordu sarı paket eczanelerde satılıyor genelde.şimdiden hayırlı doğumlar diliyorum doğum yapıcak arkadaşlara...

birde eğer hastaneniz vermiyorsa bu beziyanınıza 2taneden fazla alın arkadaslar 2 tane yeterli olmaz hijen açısından 2 en fazla 3 saatte bi değişmesi gerekiyor

doğum sonrası için hasta bezi götürmüştüm kilot şeklinde olanlardan fakat gereksiz büyük ve çok terletmişti..normal pedler de yetersiz olur, o nedenle bebek bezi en ideali bence de..reglin yoğun günlerinde de kullanıyorum ben, çok emici..
sezeryan olmanız durumunda hastaneden büyükçe bir ped koymuş oluyorlar onun da szıdırmazlığı iyiydi bayağı...
tüm hamilere hayırlı doğumlar ...:emir_bebek:

Merhaba hepiniz dogum yaptınız sanırım ben bu depend kilotlardan almayi düşünüyorum ama bunun içine ekstra ped koyuluyormu yoksa tek onu giymek yeterlimi yoksa hasta bezimi aliyim

Merhaba hepiniz dogum yaptınız sanırım ben bu depend kilotlardan almayi düşünüyorum ama bunun içine ekstra ped koyuluyormu yoksa tek onu giymek yeterlimi yoksa hasta bezimi aliyim
Merhabalar.
Depend çok işe yarıyor, hatta doğumdan sonra evde de bolca kullandım.
Large bedenini edinin en az 2 paket alın, rahatlık önemli dikişlerden.
İçine ped koyarsanız yapışkanı söküp panuklu bölümü alıyor ikinci değişimde.
Hastanede size sargılı pamuklu ped verecekler, içine onu koyup 2-3 saatte bir bu tampon pedi değiştirmeniz yeterli olacaktır.
Ama bence asrın buluşu, sıfır sızıntı.
Evimde hala var, regl döneminin ilk günlerinde giyiyorum, rahat ediyorum.

Ok teşekkür ederim cevap ıcın ne alicagim belli oldu içine normal ped de koysam yeterli olurmu hastanede yoksa onların verdiği bezmi ekstra hasta bezi almalimiyin

Ok teşekkür ederim cevap ıcın ne alicagim belli oldu içine normal ped de koysam yeterli olurmu hastanede yoksa onların verdiği bezmi ekstra hasta bezi almalimiyin
İçine hiçbir şey koymanıza gerek yok, çok emici ve sızıntı asla yapmıyor ama 3 satte bir kilodu heba etmemek adına ben o verilen sargılı bezlerden koydum.
Normal pedi kanat bölümünü yapıştırmadan da koyabilirsiniz, o da bir tercih.

X