Erkek İnfertilitesi Oligospermi ya da Polipi olanlar bu yazıyı mutlaka okusun!!Çözüm burda!!

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

telkadayif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2011
53
5
Arkadaslar bu yazıyı sizler de faydalanın diye yazıyorum. Herseyden once güçlü olup birbirimize destek olalım. Çünkü başımdan gecen seylerden dolayı edindigim deneyimleri butun çocuk sahibi olmak isteyenler duysun istedim.

Henuz bir kac aylık evliyiz. Ara kanamalarım (koyu renk lekelenme) oluyor diye dr.a gittim. Bana ovulasyon kanaması olabilecegini endiselenmemem gerektigini soyledi. İçim rahat etmedi ve kendi basıma gidip hsg cektirdim. (Hsg cekimi icin istanbuldakilere fındıkzade radyotomu onerırım) Bu film icin 350 tl odedim. Tup bebek merkezinden yonlendirdiler diyince 250ye iniyormus sonradan ogrendim. Herneyse sonucta şükür tüpler acık ancak 3 adet polipim çıktı...Meger lekenmeler bu yuzdenmıs. Bir dr arkadasım bana hsg en son bakılan seydır dedı. Once sperme bakılır dedı. Esimi sermiogram testine yolladım bu arada kendi hastalıgım ıcın arastırmaya da koyuldum bı yandan. Guzel haber basıt bı operasyonla poliplerimden kurtulacaktım ancak bu sefer esimde sperm sorunu cıktı.%95 hareketsızlık ve 1 cc dek sperma 2.860.000 yani cok dusuk...Morfoloji ise %9...
Basladık doktor aramaya. Tahlili aldıgımız gun acılen esım dorktora gıttı cok ılgılenmedı.Morfoloji bu kadar yuksekken degerler bu derece kotu olamaz benım calıstıgım nısantasındakı bır laboratuar var gıt orda yaptır dedı. Tam gıdecektık kı bır profesor bulduk ve ondan randevu aldık. Bu profesor ıse sadece biruni laboratuarının sonuclarını kabul edıyormus. Sımdı once o laboratuara ardından profesore gıdıcez. Lab. ücreti 125 tl doktor muayenesi 350 tl...
Diyecegim su ki; ben hsg cektırmeseydım kımse gel bı cekelım ıcımız rahat etsın demeyecektı...
Lutfen ara kanamaları sadece ovulasyondur dıye gecıstıren doktorlara guvenmeyın.Sız de suphecı olun...
Hem hsg sonrası rahım ıcınde var olan ufak yapısıklıklarda acıldıgı ıcın gebelık sansı yukselıyor.
VE MUTLAKA MUTLAKA ESINIZIN SPERMLERINE BAKILSIN...
sperm yapıları 2 ayda bıle degısebılıyor unutmayın...
Her iki hastalıgımızıda 1 hafta ıcınde ogrendık..Buyuk travmaydı...Cok agladık cok uzulduk. Ben cocugumuz olmasa bıle onu asla bırakmamaya soz verdım. Hersey Allahtan..Daha buyuk dertler vermesın..
Şimdi destekleyıcı urun arastırdım ve sıze uzun bı arastırma sonucu edındıgım bilgilerle hazırladıgım listeyi yazıyorum:

Ben tedavimden sonra sogan kuru yapıcam (onlem amaclı)

Eşim için bir karışım hazırlıyorum. Saracoglunun sitesinden keciboynuzu siparis ettim. Burdakiler soguk pres ve taze uretim oldugu icin. Yine aynı siteden arı sutu-bal-polen-propolis siparisi verdim. Keciboynuzu 17 tl karışım 65 tl.

keciboynuzunu sabah aksam yediricem ayrıca bal karısımına sunları eklıycem.

-Tarcın
-Zencefil
-Taze fındık
-Taze ceviz
-Çörekotu
-Hindistancevizi
-Rondodan gecirilmiş kuru incir.

Bunu macun gibi her sabah aksam yediricem. Aksamları da yemek sonrası cay icicez icinde anason zencefil karanfil ve dişi ısırganotu olacak.Ben gunduz adacayı da ıcıcem. Son olarak GNC den Arginmax aldım onu kullanacak.

Tüm bunların yanında keciboynuzu kürü de uyguluycam. Kahvaltı soframızda mutlaka Andız Pekmezi ve Dut Pekmezi olacak. İkisi de iyi geliyor. GNC deki urunun icinde çinko,selenyum,türlü vitaminler,kabak çekirdeği yagı folik asit gibi seyler var.Butun bunlar sperm yapıcı maddeler. Ben zaten 3 aydır folic plus kullanıyorum.
Savasmayı bırakmayın umudunuzu kaybetmeyın.Unutmayın 1 adet sperm olsa bıle gebelik sansınız oluyor.
Eşim bu konuyu bu kadar kafama taktıgımıda bılmıyor butun gun agladıgımıda bu kadar cok anne olmak ıstedıgımıde..Kendısını kotu hıssetmesını ıstemıyorum..Eslerınıze karsı hassas olun arkadaslar saglık sorunları yuzunden evınızde huzursuzluk olmasın ve unutmayalım İYİ GUNDE KOTU GUNDE HASTALIKTA SAGLIKTA diye yemın ettık biz...Onlara sevgiyle yaklasalım ilgimizi eksik etmeyelim.
Allah meleklerimizi yeryuzune indirmeyi nasip etsin.
SEVGİLER

Selam canim bizde evliliyimizin 7. ayinda esimde oligospermi oldugunu oyrendik ve cok yikildik. 6 aylik tedaviye ragmen pek iyilesmedi gecen hafta esimde varikosel oldugunu oyrendik ve cuma gunu ameliyyat oldu, doktor 3-6 ay beklememiz gerektigini soyledi. INSALLAH RABBIM kucaklarimizi bos birakmaz hayirlisiyla. Ben hep dua ediyorum her kes icin...

Arkadaslar bu yazıyı sizler de faydalanın diye yazıyorum. Herseyden once güçlü olup birbirimize destek olalım. Çünkü başımdan gecen seylerden dolayı edindigim deneyimleri butun çocuk sahibi olmak isteyenler duysun istedim.

Henuz bir kac aylık evliyiz. Ara kanamalarım (koyu renk lekelenme) oluyor diye dr.a gittim. Bana ovulasyon kanaması olabilecegini endiselenmemem gerektigini soyledi. İçim rahat etmedi ve kendi basıma gidip hsg cektirdim. (Hsg cekimi icin istanbuldakilere fındıkzade radyotomu onerırım) Bu film icin 350 tl odedim. Tup bebek merkezinden yonlendirdiler diyince 250ye iniyormus sonradan ogrendim. Herneyse sonucta şükür tüpler acık ancak 3 adet polipim çıktı...Meger lekenmeler bu yuzdenmıs. Bir dr arkadasım bana hsg en son bakılan seydır dedı. Once sperme bakılır dedı. Esimi sermiogram testine yolladım bu arada kendi hastalıgım ıcın arastırmaya da koyuldum bı yandan. Guzel haber basıt bı operasyonla poliplerimden kurtulacaktım ancak bu sefer esimde sperm sorunu cıktı.%95 hareketsızlık ve 1 cc dek sperma 2.860.000 yani cok dusuk...Morfoloji ise %9...
Basladık doktor aramaya. Tahlili aldıgımız gun acılen esım dorktora gıttı cok ılgılenmedı.Morfoloji bu kadar yuksekken degerler bu derece kotu olamaz benım calıstıgım nısantasındakı bır laboratuar var gıt orda yaptır dedı. Tam gıdecektık kı bır profesor bulduk ve ondan randevu aldık. Bu profesor ıse sadece biruni laboratuarının sonuclarını kabul edıyormus. Sımdı once o laboratuara ardından profesore gıdıcez. Lab. ücreti 125 tl doktor muayenesi 350 tl...
Diyecegim su ki; ben hsg cektırmeseydım kımse gel bı cekelım ıcımız rahat etsın demeyecektı...
Lutfen ara kanamaları sadece ovulasyondur dıye gecıstıren doktorlara guvenmeyın.Sız de suphecı olun...
Hem hsg sonrası rahım ıcınde var olan ufak yapısıklıklarda acıldıgı ıcın gebelık sansı yukselıyor.
VE MUTLAKA MUTLAKA ESINIZIN SPERMLERINE BAKILSIN...
sperm yapıları 2 ayda bıle degısebılıyor unutmayın...
Her iki hastalıgımızıda 1 hafta ıcınde ogrendık..Buyuk travmaydı...Cok agladık cok uzulduk. Ben cocugumuz olmasa bıle onu asla bırakmamaya soz verdım. Hersey Allahtan..Daha buyuk dertler vermesın..
Şimdi destekleyıcı urun arastırdım ve sıze uzun bı arastırma sonucu edındıgım bilgilerle hazırladıgım listeyi yazıyorum:

Ben tedavimden sonra sogan kuru yapıcam (onlem amaclı)

Eşim için bir karışım hazırlıyorum. Saracoglunun sitesinden keciboynuzu siparis ettim. Burdakiler soguk pres ve taze uretim oldugu icin. Yine aynı siteden arı sutu-bal-polen-propolis siparisi verdim. Keciboynuzu 17 tl karışım 65 tl.

keciboynuzunu sabah aksam yediricem ayrıca bal karısımına sunları eklıycem.

-Tarcın
-Zencefil
-Taze fındık
-Taze ceviz
-Çörekotu
-Hindistancevizi
-Rondodan gecirilmiş kuru incir.

Bunu macun gibi her sabah aksam yediricem. Aksamları da yemek sonrası cay icicez icinde anason zencefil karanfil ve dişi ısırganotu olacak.Ben gunduz adacayı da ıcıcem. Son olarak GNC den Arginmax aldım onu kullanacak.

Tüm bunların yanında keciboynuzu kürü de uyguluycam. Kahvaltı soframızda mutlaka Andız Pekmezi ve Dut Pekmezi olacak. İkisi de iyi geliyor. GNC deki urunun icinde çinko,selenyum,türlü vitaminler,kabak çekirdeği yagı folik asit gibi seyler var.Butun bunlar sperm yapıcı maddeler. Ben zaten 3 aydır folic plus kullanıyorum.
Savasmayı bırakmayın umudunuzu kaybetmeyın.Unutmayın 1 adet sperm olsa bıle gebelik sansınız oluyor.
Eşim bu konuyu bu kadar kafama taktıgımıda bılmıyor butun gun agladıgımıda bu kadar cok anne olmak ıstedıgımıde..Kendısını kotu hıssetmesını ıstemıyorum..Eslerınıze karsı hassas olun arkadaslar saglık sorunları yuzunden evınızde huzursuzluk olmasın ve unutmayalım İYİ GUNDE KOTU GUNDE HASTALIKTA SAGLIKTA diye yemın ettık biz...Onlara sevgiyle yaklasalım ilgimizi eksik etmeyelim.
Allah meleklerimizi yeryuzune indirmeyi nasip etsin.
SEVGİLER
slm cnm bende sana benim hikayemi anlatayım bebğim olmuyo diye evliliğimin 3.aylarında doktor doktor gezmeye başladım neyse doğum hastanesinde ultrason çektirdim ve bana polip var kürtaj yoluyla alınması gerek dedi aldırıcam ama rahmede zarar vermekten korkuyorum sorun kendimde sanıyorum polipten dolayı bu arada naptım ettim eşimide yolladım doktora sorun ne yazıkkki onda çıktı :KK43: tüp bebek tedavisi için bu arada polipi aldırmam gerek ya bidaha ultrasona girdim başka hastanede polip yok dediler ben şaşkın bişekilde nasıl olur bende polip var diyorum doktorum bidaha ultrason istedi bu sefer sulu ultrason istedi Allahtan bu sonuçlarda temiz çıktı şimdilik polip derdin de kurtuldum bilmem diğer doktorlar polip diye neyi alcaklarmış töbe töbe insanı varya hasta ederler kaç gece uyıyamadım kürtaj olucam diye...sakın bi hastalığınız çıkınca bir tahlille yetinmeyin bi kaç sefer yaptırın..inş.tüp bebk tedavimizde en kısa zmnda başlar ve başarılı geçer...bende eşimle herşeyimi paylaşamıyorum sıkılıyor bu konular onu üzüyor konuyu kapatmaya çalışıyor ,paylaşmıyınca bana vurdum duymaz gibi geliyor ben istiyorumki düşüncelerini bana anlatsın,çünki ben derdimi kimseye anlatamıyorum beni en iyi o anlamalı :KK43:((

Selam canim bizde evliliyimizin 7. ayinda esimde oligospermi oldugunu oyrendik ve cok yikildik. 6 aylik tedaviye ragmen pek iyilesmedi gecen hafta esimde varikosel oldugunu oyrendik ve cuma gunu ameliyyat oldu, doktor 3-6 ay beklememiz gerektigini soyledi. INSALLAH RABBIM kucaklarimizi bos birakmaz hayirlisiyla. Ben hep dua ediyorum her kes icin...

slm.az önce yazdıklarınızı okudum ameliyat sonrası eşinizde düzelme oldumu merak ettim benim eşimde ptesi ameliyat olacak

bir türlü hamile kalamayıp, özelde doktorlara, tahlillere yüzlerce binlerce lira verme imkanı olmayan arkadaşlara da ben bir tavsiyede bulunayım:
eğitim araştırma hastanelerinin ya da üniversite hastanelerinin infertilite bölümlerine başvurun. (bulunduğunuz yerdeki hastanelerde böyle bir bölüm yoksa jinekoloji de olur)
onlar sizi yönlendiriyor, eşinizi de ürolojiye yolluyorlar. ultrasonlarınızı, hsg filminizi de çekiyorlar, spermiogram da yapılıyor, hormonlara ve yumurta rezervinize de bakılıyor, 1 kuruş para da ödemiyorsunuz. biz eşimle 7-8 ay boyunca özelde doktor doktor gezip 1500-2000 lira civarında bir para harcadık. hep tüp yapın dediler. ne zaman ki rapor çıkarmak için bir devlet hastanesine gittik, önümüze bir liste koydular. idrar ve kan tahlilleri, hsg filmi, smear testi,en az 3 kere yapılacak spermiogram gibi sürüyle test vardı bu listede. bunların heepsini yaptıracaksınız, ondan sonra neden çocuğunuz olmuyor teşhis koyacağız, ona göre tedavi belirleyeceğiz dediler. evet konu sahibi arkadaşın dediği gibi özeldeki bir çok doktor git sen bir hsg çektir demiyor ama devlette bunlar ilk yapılan tetkikler.ha tüm bu tetkikler yapılıp incik bocuk her şeyinize bakıldıktan sonra aşılama ya da tüp falan yapmak zorunda da değilsiniz. sadece isterseniz bu tetkiklerle bir dosya açtırıp aşılama ya da tüp için sgk raporuna başvuruyorsunuz. ayrıca tetkiklerinizi alıp özelde bir doktora gidip çare de arayabilirsiniz.

Son düzenleme:
X