dişlerinizi sıkma ve gıcırdatma sorunu yaşıyor musunuz?

dryelizokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2011
2
0
modern hayatın getirgi bircok kolaylık ve teknolojik imkanlar bir yana, bireysel olarak bizleri stresyon yükledigi de cok aşikar.Durum böyle olunca, malesef, sıkıntımızı da dişlerimizi istemsiz sıkma ve gıcardatma youluyla gösterebiliyoruz,ki dişhekimliğinde buruksizm denilen hadiseyi yaşıyoruz ve bircogumuz bunun farkına bile varmıyoruz.Uzun vadede ne gibi sorunlar yaratagı hakkında da en ufak bir bilgimizin olmaması,durumu daha kronik hale getirip,geri dönüsümü olmayan noktaya kadar getirebiliyor.
Bilgi almak isteyen üyelerimiz icin sorularınızı cevaplamaya hazırım.
SAYGILARIMLA,
DT.Yeliz Okay

Ben 28 yaşında bir bayanım ve 2 senedir bunu yaşıyormuşum onuda ailemdekilerden dişçimden öğrendim..Çünkü dişlerimde sürtmeden dolayı erime oluyordu vede diş etimde içi kanlı olan şişkinlikler çıktı dişçim sebebinin dişlerimi sıkmaktan olduğunu söyledi gece plağı yaptırdım 3 aydır kullanıyorum ama hala geçmedi o yaralar nedendir acaba..?

bnde aynı dertten muzdaribim 28 yaşındayım ve dişlerimin ağrısını hissedince sıktığmı anlıyorum napıcamı bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Ben gece plağı yaptırdım azda olsa dişlerimde ağrı azaldı..Ağız içi yaralarım yok oldu ağız içindeki derilerimde hep bir kabarma olurdu artık yok oldu..

X