Bebek Beslenmesi 7 aylık bebeği olan anneler buraya

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sabah kahvaltı veriyorum öğleye doğru çorba akşama doğru meyvepüresi aksamyoğurt gecedearada muhallebi veriyorum aralardada emziriyorum ya siz?

cnm sırası saati bazen şaşıyor ama bizim menüde bu şekilde, tek fark sütüm yok biberon maması veriyorum onun yerine

bizim düzenli bir menümüz yok. oğlum birgün severek yediği şeyi ertesi gün yemiyor. ben de artık zorlamıyorum. yumurta sarısını birgün sabah yiyor, bir gün öğleden sonra yiyor, bazı günler hiç vermiyorum. yaptığım şeyleri yemezse kavanoz maması veriyorum. sebze yemiyor, üstüne limon sıkarsam yiyor. 8 tahıllı meyveli mama aldım, hiç sevmedi. tavuk ve balığı sevdi. yoğurt da seviyor ama günlük süt bulamadığım için mama ile mayalıyorum.

ek gıdaya ilk başladığımızda çok sinirleniyordum. ağzını kilitliyor, açmıyor, eliyle her yeri batırıyor, ağzında biriktirdiklerini birden tükürüveriyordu. şimdi yemiyorsa zorlamıyorum, sinirimi bozmuyorum.

sebzeye alışması önemli, nasıl alışacak bilmiyorum. her şeye limon sıkacağım bu gidişle.:KK56:

bu arada, bulamaç gibi kahvaltı vermek istemiyorum ve vermiyorum.
yumurta, pekmez, peynir vs.hepsini birbirine karıştırmak garip değil mi? siz öyle mi yapıyorsunuz?

*şeker ve tuz ne zaman vermeyi düşünüyorsunuz? 2 yaşından sonra mı?

sabah genelde 6 gibi uyanıyor önce normal mamasını veriyorum 150cc aptamil
3 saat sonra 6 bebe bisküvisi,yarım çay kaşığı peynir-zeytin ezmesi-yumurta sarısı- pekmez azcık ceviz rendesi ve 45 cc aptamil ile hazırladığım kahvaltı
3saat sonra meyve suyu ya da püresi
2 saat sonra bizim yediğimiz herhangi bir çorba
sonra sütaş babymix yoğurt,sade ise 3 bebe bisküvisi katarak yediriyorum
yine 3 saat sonra arı mama muhallebiisi
ve en son tekrar aptamil 150cc mama ile yatırıyorum

tabi bu en mükemmel halimiz. her öğününü tam hazırlayamadığım oluyor o zaman doğrudan mama veriyorum. hepsini bitirmediği ,öğün atladığı da oluyor

Son düzenleme:
yeri değil ama madem 7 aylık bebeklerden bahsediyoruz
uyku düzeniniz nasıl arkadaşlar
bizim çok kötü
zaten sallanarak zorla uyuyordu ,artık iyice bozuldu geceleri sürekli uyanıp ağlıyor
bugün 3 buçuktan sonra uyumadı diyebilirim

bizim de uykularımız delik deşik.dişimiz yok onla mı alakalı bilmiyorum.bugun dr a gittik rutin kontrolümüz vardı.gece artık uyanıp emmemeli uyuyup sabah uyanmalı,beslenmesine gerek yok altı ayı bitirdi sonuçta,uyanırsa pışpışlayıp uyutun sabah kahvaltı verin dedi..ya kızlar sizce tuhaf değilmi zaten gece zorla emio dr a kalsa emzirme alışsın ,kahvaltıdan sonra emzir diyor.tecrübeli anneler lütfen yardım edin napayım ben,belki doğru diyor ama zaten yemeyen bi bebek,gece acıkınca ağlayınca vermeyeyimmi meme....

bizde 1 aydır geceleri deliksiz 2 saat uyumadık, uyanmadan ağlıyor gözler kapalı gecede 4 5 kere bazen sabaha kadar ayağımda sallıyorum, doktor dişten demişti 2 diş çıkardık ama hala aynı durumdayız.
beslenmeside haftadan haftaya değişiyor çok dengesiz mesela 1 haftadır kaşığa ağzını hiç açmıyor bardakla vermeye çalışıyorum yaptığım şeyleri sulu veriyorum mecburen. artık çorbalara bi gün tavuk bi gün kıyma ekliyorum. yumurtayı tam yemesi lazım ama 1/4 yese şükrediyorum...bütün günümüz savaşarak geçiyor anlayacağınız

benimde bir sorum olacak, bebekleriniz baybay, alkış, çak gibi hareketleri yapmaya başladımı elleriyle? ben öğretmeye çalışıyorum bayadır ama sadece bana bakıyor henüz yapamıyor

sabah uyanınca 9 gibi kahvaltı için olan kaşık maması içerisine bir yumurta sarısı eziyorum 1 kase yiyor
Ardından 11 gibi meyve püresi, bazen meyve püresinin içine 5 tane cici bebe eziyorum
Saat 13 de genelde 1 kase kaşık maması
16 gibi yoğurt, içine toz halde 1 ölçek mama katıyorum.
18 de içine 20 gr labne peyniri katılmış sebze çorbası ya da tarhana
20:30 da muhallebi
21 de uyuyor 22:30 gibi 180 cc aptamil, bazen bitirmiyor bazen bitiriyor.
Genelde gece aralıksız uyur. Sabah 6:30 da işe gitmek için uyanınca 150 cc aptamil ile besliyorum.

Günde 8 öğün oluyor ama bizim de bazen öğün atladığımız oluyor. Öğünlerimiz genelde 1 kase hazırlanıyor.

bizimkisi sabah 9-9.30 gibi uyanıyor biraz emiyor yarım saat sonra kahvaltı yapmaya çalışıyoruz biraz labne peyniri ( ekmeğe sürüp eline veriyorum ) birazda yumurta sarısı onuda çok kuru diye yemek istemiyor çok açık çayla veriyorum pekmezi hiç sevmedi veremiyorum öğlen 1.30-2 gibi sebze çorbası yediriyorum her uyku öncesi emiyor öğleden sonra aralarda ya meyve püresi yada meyveli yoğurt veriyorum

oglum buara yemez oldu diştenmi acaba?surekli emmekistiyo ne yapmalıyım?
:18:

sabah 6.30 gibi uyanıyoruz önce emziriyorum saat 8.30 gibi kahvaltısını veriyorum (tuzlularla tatlıları karıştırmıyorum. tatlı olduğu zaman bisküvi,pekmez yada ev yapımı reçel,tereyağ,yarım ceviz ve devam mamasını karıştırıyorum tuzlu olursa; cici bebenin etimeği,yarım ceviz,yumurta sarısının yarısı,suda bekletilmiş tuzu gitmiş keçi peyniri ve devam maması hepsini havanda ezip öyle karıştırarak veriyorum kızım afiyetle yiyiyor)
saat 10.30 meyve saati cam rendede hazırlıyorum. meyveden sonra ferrum ve devit 3 veriyorum.
saat 13.30 sebze çorbası (kabak+patates+havuç+irmik)
saat 16.00 ev yapımı yogurt
saat 19.00 devam maması veya hipp in gece muhallebisi
tabi aralarda istedikçe emziriyorum. gecede 1 veya 2 kere uyanıyor emziriyorum.

bu ay doktorumuz tarhana ve yayla çorbasınıda ekledi menümüze tarif yazan olursa sevinirim nasıl yapacağımı henüz bilmiyorum:2:

Arkadaslar cok sağolun yorumlarınız için
benim oğlumun uykudüzeni berbt
beni emdiği sürece uyuor

kızlar bu ek gıdalarınızı biraz daha ayrıntılı yazarmısınız...msl sabah kahvaltısını ben artık ayrı vermek istiyorum önceden karıştırıyodum...siznasıl ayrı ayrı veriyosunuzu..benim kızım kaşıkla yemeği değilde elle yemeği daha çok seviyor.kaşıkla pek alışamadı bi gün yiyosa 3 gün yemiyo...böyle kusar gibi hareketler yapıyo..ama bizimö yeddiğimiz normal yemeklere deli gibi saldırıyo...bide bana çorba tarifleri verirmisniz?ne oluuuuuuuuurrrrrrrrrr.....

Ben 2 yaşına kadar tuz ve şeker vermeyi düşünmüyorum; dolayısıyla bebek bisküvisi ve kendimize hazırladığımız yemeklerden vermiyorum.

Her şeyi ayrı ayrı veriyorum, tatları öğrenmesini istiyorum. O yüzden bulamaç şeklinde karmakarışık mamalar vermiyorum. Peyniri ayrı, yumurtayı ayrı, pekmezi ayrı veriyorum.

Cam rendede elma veya muz.

Hero baby'nin 8 tahıllı sütlü kaşık maması veya pirinçli kaşık maması.

Patatesi blenderdan geçirirsem yemiyor, hafif ezip veriyorum. Limonlu seviyor.

Tavuk, et ve balığı da çok hafif ezip veriyorum.

Bu arada başlık 7 aylık bebeklerdi, bizimkiler artık 8 aylık oldu, başlığı geride bıraktı.

Selamlar herkese...benim de 7 aylık bir oğlum var. Beslenme menüsü sizlerle benzer. Kahvaltıyı karıştırıp veriyorum çünkü besleyici değeri olan ve yemesi gereken şeyleri tek tek yemesi çok güç.
sabahları: anne sütü içine 5-6 bebe bisküvisi, yumurta sarısı, tuzu alınmış peynir.(labne de olabilir), tereyağ, ceviz, pekmez, ve tahin.
öğleden önce meyva (bazen rondada ben karışık meyva hazırlıyorum bazen de kavanoz meyva )
öğlen çorba (karışık sebze) kıymalı yapıyorum genelde
akşamüstü yoğurt
gece yatmadan önce kaşık maması. milupanın sütlü bisküvilisini çok sevdi. ama tok olmasına rağmen çok sık uyanıyor malesef :)

1 avuç kadar balkabağı, 2 yemek kaşığı kırmızı mercimek, 1 yemek kaşığı pirinç, 1 avuç pırasa, 1 havuç, 1 patates, 1 yemek kaşığı kıyma ve 2 bardak suyla 15 dk düdüklü tencerede pişirip blenderlıyorum. Oğlum çok severek yiyor. denemeni öneririm :)

kızlar konuyla alakalı diil ama bişi sormak isiyorum. benim oğlumda 8 ay 10 günlük şuan ama haala dişi çıkmadı. diş çıkarmayan var mı haala sizlerde? bu arada benim oğlumun da iştahı yerindeydi ama son bi haftadır hiç bişi yemiyo emziriyorum genelde bide yoğurt yiyo. diş çıkarcak diye mi acaba yoksa yemekleri seçmeye mi başladı:18:

kızlar konuyla alakalı diil ama bişi sormak isiyorum. Benim oğlumda 8 ay 10 günlük şuan ama haala dişi çıkmadı. Diş çıkarmayan var mı haala sizlerde? Bu arada benim oğlumun da iştahı yerindeydi ama son bi haftadır hiç bişi yemiyo emziriyorum genelde bide yoğurt yiyo. Diş çıkarcak diye mi acaba yoksa yemekleri seçmeye mi başladı:18:

canım benim oğlumda öyleydi 10-15gün sonra dis cıkardı hem de2 tane birden

X