Çocuk Hastalıkları Bebeğim kakasini yapamıyor. :( ne yapmalıyım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
meraba kızlar bende yeni gördüm yazdıklarınızı benmde oğlum iki aylık.ve 9gündr kakasını yapamıyor.bende aptamil kullanıyorum.normalde emziriyorum ama sütüm bazen yeterli olmuyor.mecbur kalıp mama veriyorum.acaba o yüzdenmi kakasını yapamıyor diyorum kendmce.bizde neler denedik.zeytinyağı,fitil,sabun.ama bunlar hep anlık kurtarış.bende ne yapıcağımı şaşırıyorum.bana humananın kimyonlu rezene çayını tavsiye ettiler.onu kullanmaya başladım bugn ilk defa ve oğlum okadar rahtladıki,hatta fazla rahatladı.babasıyla kucağımıza alıyorz konuşuyoruz uyanık tutmaya çalışıoruz ama çockta tık yok:))gerçi hala kakasını yapamıyor ama enazından o ıkınmaları geçti.o ıkındıkça benm canımdan can gidio sanki..bana deselerdiki bir insan gaz çıkartınca sende rahatlayacaksın.yüreğin ferağa varacak diye:)) güler geçerdim:)) ama evlat okadar tatlıki.her saniye gözünün içine bakıosun işte:)) annem hep anne olunca anlarsın beni demişti.çok haklıymış.şimdi annemi en iyi anladığım zamanlardan birini yaşıyorum.ALLAH hepimzn evlatlarını bizlere bağışlasın...

meraba kızlar bende yeni gördüm yazdıklarınızı benmde oğlum iki aylık.ve 9gündr kakasını yapamıyor.bende aptamil kullanıyorum.normalde emziriyorum ama sütüm bazen yeterli olmuyor.mecbur kalıp mama veriyorum.acaba o yüzdenmi kakasını yapamıyor diyorum kendmce.bizde neler denedik.zeytinyağı,fitil,sabun.ama bunlar hep anlık kurtarış.bende ne yapıcağımı şaşırıyorum.bana humananın kimyonlu rezene çayını tavsiye ettiler.onu kullanmaya başladım bugn ilk defa ve oğlum okadar rahtladıki,hatta fazla rahatladı.babasıyla kucağımıza alıyorz konuşuyoruz uyanık tutmaya çalışıoruz ama çockta tık yok:))gerçi hala kakasını yapamıyor ama enazından o ıkınmaları geçti.o ıkındıkça benm canımdan can gidio sanki..bana deselerdiki bir insan gaz çıkartınca sende rahatlayacaksın.yüreğin ferağa varacak diye:)) güler geçerdim:)) ama evlat okadar tatlıki.her saniye gözünün içine bakıosun işte:)) annem hep anne olunca anlarsın beni demişti.çok haklıymış.şimdi annemi en iyi anladığım zamanlardan birini yaşıyorum.ALLAH hepimzn evlatlarını bizlere bağışlasın...
Katılıyorum size insan bı gaz icin bukadar sevinirmi o gaz çıkardıkca benim yüzüm gülüyor. Benim kız 6. Gunün gecesi kakasini kendisi yaptı hiç müdahale etmeden kendisi yapmış bezi açtığımda kakayı görünce resmen havalara uçtum sevinçten:) bu aylarda bağırsakları düzene giriyormuş onun içinmiş geç kaka yapmaları normalmiş yani. Kendini sikmalarida kakadan değilmiş çünkü kakadan sonrada bizim kız kendini sıkıyordu gaz yaklaşımda sıkıyor kendini. O bağıra bağıra aglamalarindada fon makinasını acıyoruz anında susuyor uyuyor yavrum benim.çok ağlarsa deneyin fon makinasını gercekten ise yarıyor. Boll kakali günler hepimize :))):18:

Son düzenleme:
Selam arkadaslar benimde 3 aylik bir kizim var ve bizde kakamizi yapamiyoruz ikiniyo mosmor oluyo ama bir turlu cikaramiyo sabun koydum bir kere yapmisti ama daha sonra yapmadi iti bisey olmadigini biliyorum ama mecbur kaldim denemedigim sey kalmadi masaj yaptim zinko damla kullandim rezene cayini hem ona verdim hem kendim kullandim ama faydasi olmadi cok aci cekiyo cok agliyo ne yapicam bilmiyorum yaptigi zamanda altin sarisi ve sivi yapiyor bir turlu anlayamadim:KK43:

X