Arkadaşlar akik taşı hakkında neler biliyorsunuz?

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
arkadaşlar benim sorunum sürekli başağrısı çekmem.. aklınıza gelebilecek her tedaviye başvurdum..röntgenler tomografiler emarlar...hepsini denedim birçok doktora gittim ama herşey temiz çıkıyor.. hemen hemen hergün ağrıyor bıktım artık..en son taşlardan çare ara dediler..akik taşını vücutta taşımak ağrı giderici özellik veriyormuş..geçenlerde bi arkadaşta gördüm çok övdü taşı..onunda çok başı ağrıyormuş önceden çok rahatım şimdi diyor..ne bileyim taşlar bu kadar etkili olabilirmi insan vücudunda..önceleri pek inanmıyordum ama duyduklarım gerçekten inanılmaz.. sizcede taşlara umut bağlanırmı.. peygamber efendimizde akik yüzük takarmış rivayete göre.. hiç bir faydasını görmesem bile sırf peygamberimizin üzerinde taşımaya layık gördüğü bir taşı bende taşımak şerefine erişmek istedim.. siz ne düşünüyorsunuz sipariş verdim kolye ve bileklik olarak bir haftaya kadar gelir.. bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum lütfen...

ben ametisti bilirim. tuzlu suya ara ara koyup negatif enerjiyi temizlersin... akiği hiç duymadım... yıldızın filan mı düşük acaba senin de ben gibi, çabuk nazara geliyo olmayasın?

ben ametisti bilirim. tuzlu suya ara ara koyup negatif enerjiyi temizlersin... akiği hiç duymadım... yıldızın filan mı düşük acaba senin de ben gibi, çabuk nazara geliyo olmayasın?

canım cevap yazdığın için öncelikle teşekkür ederim..ametist taşının cinsel gücü azalttığını duydum okudum... dediğim gibi bu taş olaylarını son zamanlarda çok araştırdım..işimiz taşlara kaldı.. akikte karar kıldım ama emin değilim napsam taksammı takmasammı bilemedim.. gözlerim yeşil renkli olunca çok nazara geldiğimi söyler annem..olabilirmi acaba bilemedim..napmam lazım inan tıkandım artık çaresiz kaldım..kim ne derse dener oldum..

canım akik taşının iyi enerji verdiğini,stresten arındırdığını falan duymuştum ama ben taşlara inanmıyorum.başının ağrısı illa beyinle ilgili olacak diye birşey yok,sinizüt yada göz olabilir,birde göz doktoruna gitsene herşey yolundamı bir baksın,çünkü benim gözümle ilgili problem hemen başıma vurur hatta bende geçen sene bu yüzden nörolojiye gitmiştim ama sorun gözümdeymiş meğer.lensimin numarasını değiştirdim geçti:KK1:

canım akik taşının iyi enerji verdiğini,stresten arındırdığını falan duymuştum ama ben taşlara inanmıyorum.başının ağrısı illa beyinle ilgili olacak diye birşey yok,sinizüt yada göz olabilir,birde göz doktoruna gitsene herşey yolundamı bir baksın,çünkü benim gözümle ilgili problem hemen başıma vurur hatta bende geçen sene bu yüzden nörolojiye gitmiştim ama sorun gözümdeymiş meğer.lensimin numarasını değiştirdim geçti:KK1:

gözlük kullanıyorum zaten miyopum..doktora gittiğimde nörolojiye bütün testler temiz çıkınca doktor gözümden olabileceğini söyledi dediğin gibi..belki numara değişmiştir dedi göze gittim numaram aynı.. gözde bi sorun yok göz tansiyonu falan çıkmadı..bende inanmıyorum taşlara araştırsam bile hala şüpheyle yaklaşıyorum ama insan çaresiz kalınca inan herşeye başvuruyor..acaba mı ki diye diye...çaresiz kaldım napıyım belki olur diye..

Taşların iyi geldiğini duydum ama hangi taş neye iyi geliyor bilmiyorum.

Aldığınız taşın gerçek akik olup olmadığına dikkat edin.

Birde vucuda direkt temas etmesi gerekiyor taşların.
Yani kolye üstündeyse, ya da yüzük kaşı olarak kullanılıyorsa işe yaramıyormuş, buna dikkat edin..

Allah şifa versin.

Taşların iyi geldiğini duydum ama hangi taş neye iyi geliyor bilmiyorum.

Aldığınız taşın gerçek akik olup olmadığına dikkat edin.

Birde vucuda direkt temas etmesi gerekiyor taşların.
Yani kolye üstündeyse, ya da yüzük kaşı olarak kullanılıyorsa işe yaramıyormuş, buna dikkat edin..

Allah şifa versin.

emin biryerden alıyorum canım..bursadayım ben..taa konyadan sipariş ettik eşimle..eşimin samimi arkadaşı özel olarak arayıp bulmuş..tene değmesi şartmış zaten..kolye ve bileklik olarak alıyorum..direk taş olarak takıcam..herhangi bir metale temas etmiyor..inşallah faydasını görürüm çünkü artık çare bulamadım işim taşa kaldı..

emin biryerden alıyorum canım..bursadayım ben..taa konyadan sipariş ettik eşimle..eşimin samimi arkadaşı özel olarak arayıp bulmuş..tene değmesi şartmış zaten..kolye ve bileklik olarak alıyorum..direk taş olarak takıcam..herhangi bir metale temas etmiyor..inşallah faydasını görürüm çünkü artık çare bulamadım işim taşa kaldı..

İnşaallah rahatlatır sizi.. Tıpla birlikte alternatif bazı tedaviler aramak normal.Hastalık zor.

başka bir tavsiye bilen varmı acaba. taş haricinde bitki falan olabilir.. emin olun denerim garanti..çaresizlik insana herşeyi yaptırır.

Bitki v.s sormuşsunuz ama imkanınız varsa masaj yaptırın. Çok iyi geliyor.

canım innırmısın masaj yapa yapa iyice kızarıyo artık..eşime yalvarıyorum belki saatlerce yapıyo masaj ama sadece o an hafifler gibi oluyo sonra tekrar... denemediğim şey kamadı son çare sizlere başvurmak geldi aklıma..gecelerce göz yaşı döktüğüm zamanlar oluyo..baş ağrısı çok zor..vücudu taşıyan baştır derler ya doğru..baş ağrırken herşey boş..

canım innırmısın masaj yapa yapa iyice kızarıyo artık..eşime yalvarıyorum belki saatlerce yapıyo masaj ama sadece o an hafifler gibi oluyo sonra tekrar... denemediğim şey kamadı son çare sizlere başvurmak geldi aklıma..gecelerce göz yaşı döktüğüm zamanlar oluyo..baş ağrısı çok zor..vücudu taşıyan baştır derler ya doğru..baş ağrırken herşey boş..

Ama nedensiz ağrı olmaz ki ? Psikolojik ağrılar vardır ama bu boyutta olduğunu sanmıyorum.

Mutlaka bir nedeni vardır, vucudunuzun başka bir yerinden kaynaklanan ? Safra kesesine baktırdınız mı ?

Öncelikle çok geçmiş olsun, Allah şifalar versin.

Akik ya da başka taşlarla ilgili bir bilgim yok ama baş ağrısının bir çok sebebi olabiliyor, kafayla alakası olmayan organlar dahi olsa. Mesela benim müstakbel eniştem zamanında çok baş ağrısı çekmiş sonradan anlaşılmış ki apandisiti ters dönmüş, apandisiti alınmış vs. O yüzden başka bir bölüme de git derim yine ben. Tekrar geçmiş olsun.

Benim de haftada 2-3 kez ağrır hem gözden hem de boyun fıtığım var ondan gözlerimden başlayıp ense köküme kadar ağrır genelde..
Akik taşının bende iyi enerji verdiğini duydum özellikle ikizler burcuna da pozitif enerji yansıtırmış eskiden kullanırdım.Tekrar alacağım..

Konu içeriği nedeniyle "Taşlarla Alternatif Tıp" başlığına taşınmıştır.
Konuları lütfen içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya dikkat edelim.

X