Arkadaşlar akik taşı hakkında neler biliyorsunuz?

Benim de haftada 2-3 kez ağrır hem gözden hem de boyun fıtığım var ondan gözlerimden başlayıp ense köküme kadar ağrır genelde..
Akik taşının bende iyi enerji verdiğini duydum özellikle ikizler burcuna da pozitif enerji yansıtırmış eskiden kullanırdım.Tekrar alacağım..

canım ilgine teşekkür ederim.. sebebi olan bi ağrıyı çekmek belirsiz bi ağrıdan daha zor biliyomusun. en azından sen sebebini biliyorsun boyun fıtığından kaynaklanıyormuş..ama ben belirsiz bi ağrıyı çekiyorum hemde hemen hemen her gün... elbette ağrının iyisi kötüsü olmaz ama boyun fıtığına dayalı ilaç vs kullanırsın masajı boyun bölgene yapar rahatlarsın ama ben nasıl yapacağımı ne yapacağımı bilmez durumdayım.. içmediğim ağrı kesici kalmadı en hafif en sert ilaçları içtim deva olmadı.. buradan medet bekliyorum bilgisi olanlar yardım ederse bellimi olur bi çare bulabilirim belki.

Öncelikle çok geçmiş olsun, Allah şifalar versin.

Akik ya da başka taşlarla ilgili bir bilgim yok ama baş ağrısının bir çok sebebi olabiliyor, kafayla alakası olmayan organlar dahi olsa. Mesela benim müstakbel eniştem zamanında çok baş ağrısı çekmiş sonradan anlaşılmış ki apandisiti ters dönmüş, apandisiti alınmış vs. O yüzden başka bir bölüme de git derim yine ben. Tekrar geçmiş olsun.

sağol canım allah razı olsun..başka biryerden kaynaklanabileceğini bende tahmin ediyorum ama sonuçta insan anatomisini bilemem ki..hani tesadüfen bi bölüme gitmek doğrumudur ki..göz olabilir dediler gittim dahiliye gittim..nörolojiye gittim.. ama başka yerden kaynaklanıyor olsa bile bunu doktorların yönlendirmesi lazım fakat hiçbir doktordan tavsiye almadım..ısrarla sordum ama yok..ilaç verip ylladılar..hemde özele gidiyorum uzun uzun anlatıyorum.. hacı hocaya git dediler inanın onu bile yaptım.çaresizlik insana herşeyi yaptırıyor. nazardır dediler okuttum kendimi yok.. okunmuş sular bile içtim.. nafile.. ama son zamanlarda kendimde şunu farkettim parfüm gibi ağır kokular sigara gibi veya benzin gibi yoğun kokular tetikliyor ağrıyı...evde ne kadar parfüm varsa attım..eşime tembih ettim kolonya bile kullanmaz olduk.. ne bileyim bi bağlantısı olabilirmi ki..napcam bilmiyorum bu ağrıya mahkum olarak yaşayacakmıyım ben :KK43:

arkadaşlar benim sorunum sürekli başağrısı çekmem.. aklınıza gelebilecek her tedaviye başvurdum..röntgenler tomografiler emarlar...hepsini denedim birçok doktora gittim ama herşey temiz çıkıyor.. hemen hemen hergün ağrıyor bıktım artık..en son taşlardan çare ara dediler..akik taşını vücutta taşımak ağrı giderici özellik veriyormuş..geçenlerde bi arkadaşta gördüm çok övdü taşı..onunda çok başı ağrıyormuş önceden çok rahatım şimdi diyor..ne bileyim taşlar bu kadar etkili olabilirmi insan vücudunda..önceleri pek inanmıyordum ama duyduklarım gerçekten inanılmaz.. sizcede taşlara umut bağlanırmı.. peygamber efendimizde akik yüzük takarmış rivayete göre.. hiç bir faydasını görmesem bile sırf peygamberimizin üzerinde taşımaya layık gördüğü bir taşı bende taşımak şerefine erişmek istedim.. siz ne düşünüyorsunuz sipariş verdim kolye ve bileklik olarak bir haftaya kadar gelir.. bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum lütfen...

Merhaba gazeldustubaglara, aradığınız akik taşları sitemizde var. www.lilapebbles ve Burç Taşları Denince Aklınıza Ne Gelirse... sitemize bakınız. Baş ağrısı ile ilgili site üç önerim var. Ametist, Kristal Kuvars ve Kaplan Gözü Taşı. Umarım seçtiğiniz taş size şans, bereket, huzur ve sağlık getirir...

Akik taşı, Carnelian, Sard, Sardonyx

Akik taşı doğada başta kırmızı olmak üzere sarı, turuncu, mavi, yeşil ve beyaz renklerde bulunur. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Mutluluk, huzur, bereket, başarı ve uğur getirdiği, kalbe ve gözlere iyi geldiği, özellikle kırmızı renkte olanının yüksek tansiyonu düşürerek dengelediği, cesaret, güç, keyif ve iyimserlik hissi verdiği, aklı ve vücudu güçlendirdiği, üreme gücünü artırdığı, mide ve bağırsak gazlarını düzenlediği, akıcı bir konuşma sağladığı, öfkeyi yatıştırdığı, stresi giderdiği, nazardan koruduğu ve beyaz renkte olanın uyumayı kolaylaştırdığı inancı yaygındır. İkizler, yengeç, aslan, başak, balık ve tüm burçlarla uyumludur.

Taşların iyi geldiğini duydum ama hangi taş neye iyi geliyor bilmiyorum.

Aldığınız taşın gerçek akik olup olmadığına dikkat edin.

Birde vucuda direkt temas etmesi gerekiyor taşların.
Yani kolye üstündeyse, ya da yüzük kaşı olarak kullanılıyorsa işe yaramıyormuş, buna dikkat edin..

Allah şifa versin.

Kıymetli Taşlar Şifa Etkilerini Titreşim Yolu ile Verirler. Bunun için tenimize deymesi gerekir. Kıymetli metaller de (Altın, Gümüş) titreşimi iletirler. Nazar taşlarının başkaları tarafından görünecek şekilde takılması gerekir ki, negatif enerjiyi kendi üzerine çekebilsin. Ayrıca kristalleri, biblo, doğal kaya ve taş tabloları dinlenme ve çalışma odalarımızda yine bizi görüp titreşimini ulaştırabilecek yerlere koymak gerekir.
Kıymetli taşlarımız, mahrem eşyalarımız gibi kişiye özeldir. başkaları ile paylaşmamak gerekir. Bir şekilde dokunulmuş veya bulunduğumuz gergin ortamda bizi korumak amacı ile kirlenmişse, saksı toprağında veya akar suya tutularak arındırmak gerekir.

Taşı kimin elinden aldığınız çok önemlidir. Tıpkı kayıt cihazları gibi olumlu olumsuz her şeyi kaydederler. Bazı taşların uğursuzluk getirdiği hikayelerin nedeni budur. Yıllarca değerli taşların ticaretini yaptık. Satın alınmadıkça taşlarımıza kimsenin elini deydirmeyiz. Taşlar bu arada birbirlerini arındırırlar.

Güvenilir yerler dışında kıymetli taşları edindiğinizde arındırmadan kullanılmamasında yarar var. Taşlarınızla mutlu ve sağlıklı bir yaşam dileriz. Lila-Pebbles | Doğal Taş Tesbih, Takı ve Aksesuar Çeşitleri | ve Burç Taşları Denince Aklınıza Ne Gelirse... sitemize bakınız.

X