Saç Uzatma Yöntemleri Entele Bitkisi kullananların Paylaşım Alanı

entele sirkeli tarifi uyguladım ilk uygulamamdan 2 gün sonra saçım 1 cm uzamıştı inanamadım. şimdi 2. uygulamam 4 gün arayla yaptım. bakalım yarın neler olacak. böyle giderse haftada 3 gün yapsam rapunzel olabilirim :)))

kızlar enteleyi bikaç yıl önce kullandım ve size söyliceğim tek şey hiçbir etkisi olmuyor. bir sürü de para verdim ama siz yapmayın lütfen! saçımı saç derime masaj yaparak uzatıyorum ve sodyum sülfat ve paraben olmayan şampuanlarla yıkıyorum. asla saçlarımın uçlarını şampuanla ovmuyorum, sadece diplerini ovuyorum ve durularken zaten uçlara doğru şampuan akıyor ve arındırıyor uçlarını. saçınızın ucunun saç dibinden gelen yağa ihityacı vardır siz banyoda onları ovalayıp yıkarsanız kuruma yaşarsınız.

akşamları yatarken sabah kalktığınızda saçlarınızın diplerine masaj yapın hergün, saç derisini canlandırıp harekete geçirmeniz ve derisini temiz tutmanız nefes almasını sağlamanız yeterli bunun için de sodyum sülfat ve paraben içermeyen herhangi bir şampuan kullanmanız yeterli olucak.

kızlar enteleyi bikaç yıl önce kullandım ve size söyliceğim tek şey hiçbir etkisi olmuyor. bir sürü de para verdim ama siz yapmayın lütfen! saçımı saç derime masaj yaparak uzatıyorum ve sodyum sülfat ve paraben olmayan şampuanlarla yıkıyorum. asla saçlarımın uçlarını şampuanla ovmuyorum, sadece diplerini ovuyorum ve durularken zaten uçlara doğru şampuan akıyor ve arındırıyor uçlarını. saçınızın ucunun saç dibinden gelen yağa ihityacı vardır siz banyoda onları ovalayıp yıkarsanız kuruma yaşarsınız.

akşamları yatarken sabah kalktığınızda saçlarınızın diplerine masaj yapın hergün, saç derisini canlandırıp harekete geçirmeniz ve derisini temiz tutmanız nefes almasını sağlamanız yeterli bunun için de sodyum sülfat ve paraben içermeyen herhangi bir şampuan kullanmanız yeterli olucak.

gerçek entele otu mutlaka uzatıyor sırf şampuanla yanık saç uzamıyor maalesefff!

Kızlar ben enteleyi bulamadım solüsyonunu aldım dün kullanmaya başladım aynı zamanda turp lu su ve karısım yağda kullanıyorum fakat bunları haftaya yayınca neredeyse hergün birini yapmam gerekiyor:))) entele ile yağ karısımını aynı anda kullansam etkisi kaybolur mu

Entele otuyla saç uzatmak hakkında edindiğim deneyim ;

"Evet, bir çoğunuz duymuşsunuzdur entele otunu… Baya bir süre forumlarda entele otu kullananları araştırdım. Biraz bahsetmek gerekirse entele otunun zararları konusunda her yerde zehirli bir bitki olduğu yazıyor. Ayrıca Hindistan’da yetiştirildiği ve Hintli kadınların mükemmel saçlarının sırrı olduğu da bilinen bir gerçek.
Bende sık sık heveslenip saçımı kestirme kararı alır, işlemi uyguladıktan sonrada pişman olurum :) Ne tuhafız biz böyle :)
Neyse bitkiyi Kadıköy’de bir sürü aktara sordum ama satan yok. İnternet’ten araştırmaya başladım ve Kapalı Çarşı da olduğunu öğrendim..."

Yukarıdaki yazının devamı ve Entele otu nereden bulunur? Entele otu gerçekten saç uzatır mı? Entel otunun fiyatı nedir? Entele kürü nasıl yapılır? sorularının cevabı için siteme davet ediyorum sizi.

Entele Otu ile Saç Uzatma

:KK49: Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen :KK16:

Son düzenleyen: Moderatör:
birkaç ay önce ben de entele otu almak için aktarları dolaştım fakat bulamadım üstelik bir kaç aktar gözümü korkuttu sakın kullanma çok tehlikeli filan diyenler olunca vazgeçtim çok yakın çevremde kullanan olsa belki cesaret edebilirim :KK43:

öncesi ve sonrası fotolarını yayınlayan var mı acaba?? 165 sayfayı tek tek bakamadım maalesef ... varsa link yollayabilir ya da yeniden yükleyebilirseniz mutlu olurum :KK66:

Entele otuyla saç uzatmak hakkında edindiğim deneyim ;

"Evet, bir çoğunuz duymuşsunuzdur entele otunu… Baya bir süre forumlarda entele otu kullananları araştırdım. Biraz bahsetmek gerekirse entele otunun zararları konusunda her yerde zehirli bir bitki olduğu yazıyor. Ayrıca Hindistan’da yetiştirildiği ve Hintli kadınların mükemmel saçlarının sırrı olduğu da bilinen bir gerçek.
Bende sık sık heveslenip saçımı kestirme kararı alır, işlemi uyguladıktan sonrada pişman olurum :) Ne tuhafız biz böyle :)
Neyse bitkiyi Kadıköy’de bir sürü aktara sordum ama satan yok. İnternet’ten araştırmaya başladım ve Kapalı Çarşı da olduğunu öğrendim..."

Yukarıdaki yazının devamı ve Entele otu nereden bulunur? Entele otu gerçekten saç uzatır mı? Entel otunun fiyatı nedir? Entele kürü nasıl yapılır? sorularının cevabı için siteme davet ediyorum sizi.

Entele Otu ile Saç Uzatma

:KK49: Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen :KK16:

Ben bahçelievler çalışlar cad. Aktardan aldım losyonu gibi bir şey

Merhaba arkadaşlar. Ben 2 sene önce losyonunu kullanmıştım. Sonra neden kestim kullanmayı hatırlayamıyorum. Ama işe yaradığını hatırlıyorum. Bugün aklıma gelince aktara koşup yine aldım losyondan. Kullanmaya başlayacağım. Umarım yine faydasını görürüm ama dediğim gibi, daha önce memnun kalmıştım.
İşe yaradı mıı?? Bende düzenli kullanıyım ya umrım olur saçlarım kısacık

bugün saçlarımı boyattım ve enteleyi sipariş verdim
değişimi hep birlite göreceğiz :KK3:
birde bugün foto çektim ama koyamıyorm hata veriyooo :KK43:

$hair.jpg

yaşasınnn ekledim.....
:21::21::21::21::21:

10 gün sonra yeni foto ile görüşürüzzzzz :KK3::KK3::KK3:

kızlar bu enteleyı ben nerdeyse 10 yıl once taaa ilk okuldayken anneannemlerde bir kıtap var ibni sinanın kitabıydı yanlıs hatırlamıyorsam. bayagı kalın bitki kitabı ıcınde herturlu hastalıga bıtkısel cozumlerı yazıyordu.bende ozaman gormustm tabı ozamanlar bulamamıstım yanı anlayacagnız ta ozamandan takıntılıydım. ben kullandım ılk kullanmamda uzattı ama bır kere kullandım 1ayda 4cmden fazla uzatmıstı. uzun bır aradan sonra yıne aldım ankarada sakarya cad. aktarlardan bırıınden ama o işe yaramadı adam bana kötusunden mı verdı bılmyorum ındırım yapmıstı cunku.:KK47: ıkı kere yaptım ıkısındede cok sukur bır yan etkısı olmadı. sınemakı kurum bıtsın yaza doğru tekrar yapıcam.yağ bakımlarınızı eksık etmeyın onlarında etkısı buyuk. :KK51:

Ben yeni katıldim araniza. Benim saclarim cok kisa. Entele ve ozonlu bir karisim aldim aktardan bioxlife adi 1 haftadir kullaniyorum 2 gunde bir. 25 tl kullanim talimati arkasinda yaziyor zaten. Onunla birlikte sinamekide kullaniyorum ama bir sorum olacak enteleyi mi onerirsiniz sinameki ? Yardimci olursaniz sevinirim . İkisini birlikte uygulamamin bir zarari olur mu ? Ve hergun uygulamam birsey degistirir mi ?

bu entele losyonundan sonuç aldınız mı acaba

isvicrede satiliyor srhirki degil ojsuruk icin bile kullaniliyor.arastirdim ciro

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Enteleyi aralikli olarak kullaniyorum sanki faydasini görür gibiyim. Sinameki otunu da ismarladim gelebilse baslicam...turplu havuclu su denedim tin demedi...hergün sac icin olan vitamin kullaniyorum ise yariyo ama 1 ay fln sonra anliyosunuz vitamini genel olarak hergün aliyorum icten eksik vitaminim varsa diye öneririm icten beslenme önemli ve takviye vitaminde tabi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba kızlar, ben enteliyi 5 yıl önce kullandım ve 6 içinde omuzlarımdaki saç belimdeydi sonrasında entele otuna çıplak elle elleyen 3 kişi hastaneye kaldırılınca bıraktım ama sonradan sacımı boyattım defalarca ve kesile kesile tekrar kısacık kaldı. Kesinlikle düzenli kullanınca faydası var fakat bununla bırlıkte saçınıza ayda bir iki gün fön, duzlestırıcı ve masa gıbı ıslemlerı yapmalısınız cunku ısı cok zarar verıyor ve uzamayı gecıktırıyor.

Sizlere sorum su ki entele otunu hiçbir aktarda yasaklandı diye bulamıyorum açıkcası losyonuda almak ıstemıorum cunku 30ml cok az geldi gözüme. Nereden bulabilirim lütfen yardımcı olun. Internette online satışı olsa ordan alcam o da yok :KK43:

diğer bir başlığa yazmıştım ama buraya da yazayım bulunsun entele denen şeye bulaşmayın saç uzattığı falan da yok.

"evet geldik bir başka faciaya. adı entele otu, nedir bu entele otu bileniniz var mı, bit otu diye satılan şeyin toxic etkilerinden haberiniz var mı? yok Bunu satmaya çalışıyorsunuz, kılıfı da yağ, neymiş entele yağı sen nereden topladın o kadar otu da yağını çıkardın diyen de yok nasılsa, aktarlar üzerinden sahtekarlıkla ürün satma çabaları. nedir entele biliyormusunuz zehirli bir ot, kullanmayın bu tarz şeyler. Alın bakın bakalım neymiş.

(Saç uzatma konusunda bir başka efsane entele otu. Üstelik zehirli bir bitki olan entele otu, o kadar çok konuşulmuş ki, şaşmamak elde değil. Ticaretinin yapılması yasak bir bitkiyi kim bu kadar anlatıyor, bitkiyi bulamayan losyonu kullanıyor, zehirli ve yasak bir bitkiden kim losyon yapıp satıyor bunların hepsi düşünülmesi gereken konular.
Entele Losyonu
Aktarlarda, çeşitli kozmetikçilerde ve internette bulunabilen bir ürün olan entele losyonu zannımca bu işin popülerliğini gören bazı uyanıklarca üretiliyor veya tam tersi bu losyonu üretenler entele otunu popülerleştiriyorlar. Sonuçta meselenin ucu para kazanmaya dayanıyor ve insanların sağlığı kimsenin umurunda değil.
Bit Otu
Entele halk arasında bit otu olarak da bilinir. Bu otun tıpkı sinemaki de olduğu gibi mikrop kırıcı özellikleri biliniyor. zaten zehirli olan entele (bit otu) zannımca eskiler tarafından bit ve parazitleri öldürmekte kullanılıyormuş.
Ayrıca bu bitkinin çok fazla türü bulunuyormuş, özellikle en etkili olanı Türkiye'de değil afrikanın yüksek dağlarında yetişen türüymüş. araştırmalar bunu söylemekte.
"Yapılan bitkisel preparatların kullanımı D. staphisagria vücut biti yok etmek için tohum antik çağlardan beri kabul edilmiştir. solucan ve böcekleri yok etmek için kullanılmış bir ot var karşımızda) http://hizlisacuzatma.blogspot.com.tr/2013/04/entele.html"

Olumsuz yorumlara inanamiyorum. 1,5 aydan beri kullaniyorum ve saclarim 6 cm kadar uzadi. Dokulmesi durdu ve gayet sagliklilar. Saclarim tam anlamiyla kendine geldi. Her gun yiyecekten icecege, kullandigimiz kimyasal kozmetiklere kadar trilyon tane zararli ve kanserojen madde tuketmekte zarar gormezken alti ustu toprakta dogada yetisen bir bitkiyi boyle yerden yere vurmak enteresan geldi bana :) belki yarari kisiden kisiye degisiyordur ancak basimda cikan yeni saclara, mevcut saclarimin inanilmaz hizli uzayisina ve eski saglikli halini geri kazanmasina baktigimda iyi ki var bu entele otu diyorum

X