Bebek Beslenmesi bebegimin boyu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Beril666

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2012
31
0
Bebegim bugun besinci ayini doldurdu kontrolunde 600 gr alip 8300gr olup boyu 64,3 cm den 69 cm olmus. doktorumuz boyunun fazla uzadigini soyledi ama bunun bi sorun olusturup ulusturmayacagini sormadim simdide cok telaslaniyorum acaba fazla uzamis olmasi bir sorun oldugu anlaminami geliyo. Normalde her ay maximum 2 cm uzamasi gerekiyomus benimle ayni durumda olan varmi yardim ederseniz sevinirim

Bence telaşlanacak hiçbirşey yok ben o aylarda kızımın boyu kaçdı ne kadar uzuyordu hatırlamıyorum ama daha önceki ölçüm tam doğru olmayabilir bilirsiniz bebeklerin boyunu ölçmek o aylarda kolay olmuyor düz durdurmak ağlamadan sakince durmalarını sağlamak hızla ölçülüyor boyları kimbilir belki ozaman 1 cm daha uzundu boyu belki uzun boylu olacakdır kafaya takacak birşey yok bence internetten persantil değerlerine bak istersen o ay bebeklerin

dert ettıgın seye bak:KK9:Allah baska dert vermasın evlatlarımız a bıze her ay aynı olacak dıye bırsey yok bu ayda fazla uzamıstır yavrun telaslanma yanı:KK76::KK76:

Bebegim bugun besinci ayini doldurdu kontrolunde 600 gr alip 8300gr olup boyu 64,3 cm den 69 cm olmus. doktorumuz boyunun fazla uzadigini soyledi ama bunun bi sorun olusturup ulusturmayacagini sormadim simdide cok telaslaniyorum acaba fazla uzamis olmasi bir sorun oldugu anlaminami geliyo. Normalde her ay maximum 2 cm uzamasi gerekiyomus benimle ayni durumda olan varmi yardim ederseniz sevinirim

bencede bir önceki ay az ölçülmüş olabilir yada bu ay fazla ölçülmüştür,sabit durmadıkları için zor oluyor,bizimde sağlık ocağına gittiğimizde 62 cm,15 gün sonra doktora gittiğimizde 60 cm çıkmıştı:KK1: yanlışlıklar olabilir,internette ayına göre boy kilo ölçüm tabloları var ineleyip fikir sahibi olabilirsiniz

Benim oğlumda her ay 4-5cm uzuyordu altıncı ayda 74cm di doktor bir yaşındaki cocuğun boyunda demişti bende sorun olabileceğini düşündüm ama doktor yapısaldir gelişmiş kilo almadığı halde çok güzel dedi son ikiay hastalikla ugrasmaktan boyunu olcmediler neyse canım merak etme sende ailencek uzun veyapiliysaniz hiç düşünme :))

beim oğlumda 1 ayda 6 cm uzamıştı doktorumuz uzun boylu olcak dedi 6 aylıkken bir yaşındaki çocuğun boyu kadarmış şuan 10 aylığız 9 aylıkken kontrolünde 77 cm di boyu

Hepinize çok teşekkür ederim. Biraz olsun rahatladim. Bazen doktordan daha yakin oluyor forumdaki anneler. Tekrar teşekkürler. Bebişlere öpücükler.

benim kızımda o aylarda ayda 5 cm uzamıştı zaten kızım yaşıtlarından uzun hiç korkma sevin maşaallah uzun olucak yavrunuz

canım korkama buyume atagında olablıyor boyle benım oğlumda 5cm uazamıstı bır ayda halada uzun gıdıyor

X