Dövme Tca-Dövme silme (resimli)

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
Izlerinin gecmesi icin bisey kullandin mi yoksa lemorin izini tca ile mi sildin

arkadaşlar merhaba,

dövmeleriniz konusunda ne yaptınız? var mı bir gelişme? ben şu an farklı bir durumdan dolayı devam edemedim ama lemor ve tca ile baya bi çıktı dövme. çok hafif izler var ama beyazkedinin yaptığı kadar değil klasik yanık izleri gibi şu anda da çok hafifledi dövmede de yer yer çıktı çıkmayan yerler de soluk. benim dövme kolumda ve tam kas bölgesinde olduğu için vücudumun baya bi belirgin bölümünde. zaten biraz da var olan izlerin geçmesi açısından şu an mecburi olarak beklemek iyi oldu :) ama daha sonra kalan kısmı için ne önerirsiniz? dermabrazyon yöntemi nası? yada lazerle mi devam etmeliyim??

Sadece lazerle mi silindi dövme yoksa başka şeyler yaptınız mı bir de ücretler nedir

Sadece lazerle mi silindi dövme yoksa başka şeyler yaptınız mı bir de ücretler nedir

Julietim_ki ben önceden 1 seans lazere gitmiştim ama renk solması dışında bir sonuç alamadım. daha sonra 4 seans falan lemoru uyguladım asıl dövmeyi çıkaran oydu. benim simsiyah ve kopkoyu bir dövmem vardı. şu an baya bi solmuş ve yer yer çıkmış durumda. 3 seans falan da tca uyguladım ama çok fazla önermiyorum. cildi inanılmaz yakıyor. sadece lemoru yapsaydım belki o hafif olan yanık izleri olmayacaktı bile. kalanı da lazerle sildirmeyi düşünüyorum doğumdan sonra hatta emzirme dönemi de bittikten sonra. lazerin ücretleri bulunduğu yerlere göre değişiyor kibrit kutusu kadar dövme için 100 -150 arası fiyat istiyorlar. lemor ise 15-20 tl. ama lazerden önce bunu uygulayım dersen çok dikkatli olmalısın skar dokuları oluşan arklar gördüm izler çok fena

Julietim_ki ben önceden 1 seans lazere gitmiştim ama renk solması dışında bir sonuç alamadım. daha sonra 4 seans falan lemoru uyguladım asıl dövmeyi çıkaran oydu. benim simsiyah ve kopkoyu bir dövmem vardı. şu an baya bi solmuş ve yer yer çıkmış durumda. 3 seans falan da tca uyguladım ama çok fazla önermiyorum. cildi inanılmaz yakıyor. sadece lemoru yapsaydım belki o hafif olan yanık izleri olmayacaktı bile. kalanı da lazerle sildirmeyi düşünüyorum doğumdan sonra hatta emzirme dönemi de bittikten sonra. lazerin ücretleri bulunduğu yerlere göre değişiyor kibrit kutusu kadar dövme için 100 -150 arası fiyat istiyorlar. lemor ise 15-20 tl. ama lazerden önce bunu uygulayım dersen çok dikkatli olmalısın skar dokuları oluşan arklar gördüm izler çok fena

Çok teşekkür ederim lemor ucuz ama tehlikeli diğeri pahalı ama çıkarmıyor anladığım kadarıyla :) en iyisi kalsın napalım böyle gezmeye devam

Neden istemiyorsun dövmeni . Silmek için Birsey yaptın mi

Kizlar iyi geceler hayirli ramazanlar...bende kaşıma kalıcı makyaj yaptirdim çok pismanim. simdiler de ise sürekli arastirip sildirme yollarini ariyorum.
Ben zeki gündüzün kremini almistim pek kullanmadim ve dolapta duruyodu aklima geldi kaşlarima sürmeye başladım.suan kabuklu ne oldugu pek anlasilmiyor ama bazi yerlerde solma var gibi.her gece yatmadan önce sürüyorum.
Benim gibi bu kremi kullanan var mi acaba?

Kedi Dövme silmeye Sak'ın gitmeyin ben gittim ama Dövme yapar gibi siliolar ve ben yaptırdım üç sene oldu hala sanki darbe almış gibi Çukur izleri var

Be üstüne yeniden Dövme yaptırmak zorunda kaldım şuan ne saçımın rengini deişe biliorum ne de makyajsız geze biliorum makyajsız çok koyu hortlak gibi duruorum ve yine bunun rengini nasıl açarım araştırıorum

kızlar selam benim de ufak bi dövmem var .sıkılmam dıyordum ama sürekli gözümün onunde olusu ve yer ıtıbarıyle dıkkat cekıyor olusundan dolayı oldukca pişman oldum.3 gün önce lazere gittim.şuan etrafı hafif pembe kremleri düzenli kullanıyorum.diliyorum bariz bi leke iz kalmadan geçer.biraz sabır gerektıren bir süreçmiş seanslar 7-8 i bile bulabilir.

kızlar merhaba İzmir'de yaşıyorum ben yaklaşık 8 sene önce bir dövme yaptırdım daha sonra beğenmedim ve 2 sene önce üstüne başka bir dövme ile kapattırmak istedim fakat sonuç berbat dövme çok kötü oldu ve ben askılı t-shirt bile giyemez duruma geldim.
Şimdi İzmir Çankaya'da bir dövme silme merkezine gidiyorum daha 1. seansta gayet iyi sonuç aldım eğer dövmeniz siyah ağırlıklıysa kesin çıkıyor bence kendinize eziyet etmeyin acı çekmeden istenmeyen dövmenizden kurtulun bilgi için mail atarsanız yardımcı olurum. ....

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar selam benim de ufak bi dövmem var .sıkılmam dıyordum ama sürekli gözümün onunde olusu ve yer ıtıbarıyle dıkkat cekıyor olusundan dolayı oldukca pişman oldum.3 gün önce lazere gittim.şuan etrafı hafif pembe kremleri düzenli kullanıyorum.diliyorum bariz bi leke iz kalmadan geçer.biraz sabır gerektıren bir süreçmiş seanslar 7-8 i bile bulabilir.
Mina25 merhaba dövme silme işlemi sonrası hangi kremi kullanıyorsun fito mu ?

Arkadaşlar nasıl çözeceksiniz bilmiyorum ama tca'yı 50-30 filan yüzünüze denemeyin derim. Çünkü benim bileğimde şuan derim yanmış gibi kabuklar oluştu ama bir türlü kabuklar atmıyor. Bende bekliyorum hala yüzünüzde Allah korusun iz fln kalır.
Merhaba dövme niz den kurtuldunuzmu acaba ?

kızlar ankarada bi yer var asit falan olmadan siliyolar dövmeyi hemde profesyonel olarak ne acı ne yanma ben kaşımı sildirdim şimdi yeni üye olduğumdan nasıl resim yüklenir bilemiyorum ama en kısa zamanda önceki ve sonraki halimi koyarımmmm
Merhaba ankara da nerde acaba ve fiyatları nedir

7 yıl önce hangi akla yaptırdığımı bilemediğim 7 yıldır kısa kollu giymeye hasret kaldığım, çoğu kişi dövmeli biliyorum bu utanılacak gizleyecek bir şeyde değil ama yapı meselesi sanırım, dövmemi kimse görsün istemiyorumdum. 2 yıldır bu dövmeden kurtulmak için denemediğim yol, okumadığım forum kalmadı lakin bu 7 yıllık beladan 2015 yılında kurtulmuş bulunmaktayım. 2 yıldır sanırım bu formu yeni bir çözüm yolu var mı acaba gerekçesiyle yüzlerce kez okumuşumdur.

Dövmem amatör bir dövme idi, bildiğimiz rapido mürekkebi çini mürekkebi kısaca, amatör makine.

Forumlarda bir çok yöntem okudum karşılaştırma yaptım yorumları ve deneyimleri inceledim, sunulan seçenekler, sıcak domates suyu, sıcak ekmek içi basmak, dövme üzerine meyve asidi ile tekrar dövme yapılması, TCA ve Lazer.

Domates suyu ve sıcak ekmek basma gerek kullanıcı yorumları gerekse bana göre mantıksız geldiği için bu yöntemleri eledim. Dövme üzerine meyve asidi ile işlem yapılması ve derinin kalın bir kabuk bağlayarak dövme ile beraber sökülmesi işlemi deride kalıcı bir iz bırakan işlem, yaptıran kişilerde bunu gördüğüm için bu işlemden uzak durmaya karar verdim.

TCA ile işe koyuldum, geçen sene 100 liraya siparişle tca denilen asidi ve siparişle gelen yanık kremini aldım TCA denilen asidi dövme alanına çok mu fazla sürdüm, asit çok mu yakıcıydı bilemiyorum ama ne çektiğimi bir Allah bilir birde ben 1 ay arayla 3 kez bu işlemi tekrarladım, bırakın dövmenin çıkmasını dövme dahada koyulaştı ya da bana öyle geldi. renkte herhangi bir açılma olmayan bir dövmeyle karşılaştım, kısaca çekilen acı yanıma kar kaldığı gibi bu dövmeden kurtulamayacağım galiba psikolojisi ile ruh halimde bozuldu.

Lazerle silme işlemine başvurmaya karar verdim, Lazer pahallı bir işlem, maaşla geçinmeye çalışan ve bunu zar zor başaran bir ekonomik durum mevcut. Hem fiyat almak hemde bunu en ekonomik nasıl başarırız gerekçesiyle Lazerle silme işlemi yapan klinikleri telefonla aradım, dövme resimlerini gönderdim. Dövme de öyle küçük bir dövme değil ki, omuzun tamamından başlayan ve kol dirseğinde sonlanan devasa bir dövme. Dövmenin rapido mürekkebi olması nedeniyle dövme çıkarılması garantisi vermeyen kliniklerle ya da çok uçuk fiyatlar veren kliniklerle karşılaştım, İstanbul Nişantaşı'nda bir klinik seans başı 250 TL gibi uygun bir teklifte bulundu. Çalışıyor olmam nedeniyle ancak hafta sonu gelebileceğimi belirttim ve randevu aldım, Ankara'dan sabah otobüse bindim ve İstanbul'a gittim. Lazerle dövme maceramda böylelikle başlamış oldu.

Lazer işlemine başlamadan 10 dakika önce bir krem sürdüler ve lazer işlemi başladı, lazer sadece gıdıklıyor öyle ahım şahım bir acı yok. İşlem bitti ve Ankara'ya döndüm. Deride kırmızılık var oldukça da su topladı, 1 hafa boyunca Bepanten denilen kremi sürdüm ama durum hiç iç açıcı değil dövmede hiç bir açılma yok, 1 ay sonra işlem tekrarlandı, 1 ay sonra tekrar. dövme bana mısın demiyor. Lazerle le bu işlemi yapan kişi, bu rapido mürekkebi, çini mürekkepleri içeriğinde metalik kimyasallar içerir bu nedenle başarı oranı çok az demesin mi! 3 seans için verilen 750 Tl bu arada Ankara - İstanbul arası yol masrafı da dahil paraya mı yanayım, çektiğim yorgunluğa mı bilemedim. Lazer defterini de böylelikle kapatmış ve bu çikletten çıkmış gibi olan devasa dövmeyle ömrümün sonuna kadar yaşamaya razı olmuş oldum.

Bu yıl Mart ayı sonlarında, Ankara Tunalı Hilmi caddesinde bulunan bir binanın eskiyen elektrik tesisatlarının değişmesi gerekiyor ve çalıştığım şirket bu işlemi yapacak malzeme listesi çıkarmak için bu binaya gittim, alt katta bir eczane ve binada iş yerleri olan bir bina, tek tek bu mekanlara girdim bunlardan bir tanesi de özdemir estetik denilen bir klinik, tek tek sigorta priz buat anahtar sayarken gözüme o kabusum olan lazer makinesi ilişti birden, odaları dolaşırken bana eşlik eden Arif beye bu lazerle ne yapıyorsunuz? Sakın dövme siliyoruz bununla deme! dedim. Arif bey, dövme siliyoruz tabi ki dedi, Benim dövmemi silemedi ama dedim, güldü. Bakayım dövmeye, baktı. Vaktin var mı? dedi birde ben deneyeyim, buyur dene dedim..

Asistana bir sıvı getirmesini istedi, koluma sürdü ve streçle kapattı, bu acı duymaman için dedi, bende dayanırım daha önce lazer yaptırdım hissetmedim bile dedim, olsun dedi Arif bey yinede ben bölgeyi uyuşturayım da bu arada siz işlemlerinizi bitirirsiniz streçin 15-20 dakika kalması gerekir dedi, ben binadaki sayım işlerimi tamamladım aradan yarım saat geçti sanırım, ve geldim özdemir kliniğe uzandım hasta koltuğuna lazerle silme işlemi başladı

Lazer ışını dövme olan bölgeye değer değmez koltuktan fırladım, ben önceki lazer gibi olacağını bekliyorum ya Allahım bu ne acı, dayanılır gibi değil, kanter içinde işlemin bitmesini bekledim ama başıma da 3 günlük ağrı girdi, sanırım. İşlem bitti, lazer yeri hissedilir ölçüde kabarmış. 30 gün sonra gel bu arada 3 gün bölgeye hametan adlı kremi sürmeyi ihmal etme dedi ve beni uğurladı, para dedim ücret almayacak mısınız? 30 gün sonra gel, sonuçtan memnun olursan o zaman konuşuruz dendi.

Dövme 1 hafta içinde inanılmaz ölçüde açıldı grileşti, o yanık kabarık durum zaten 2 gün içinde iyileşmişti, kabuklanma su toplama hiç yaşanmadı.

30 gün sonra tekrar Özdemir estetiğe gittim, nasıl dedi durum Arif bey gülerek, çok iyi dedim, o zaman gel bunu 5 ton daha açalım önce, ısıl işlem yapalım üstüne lazerle silme işlemine geçelim. Yalnız dedim bu lazer çok acılı bir işlem yani dayanılır gibi değil, bunun bir çözümü yok mu?, iğneyle deri altı uyuşturma vs. O zaman soğutucu sprey vuralım dedi ve spreyle bölgeye sıktı sanırım 10 dakika kadar bekledik önce ısıl işlem ve lazer silme işlemini tamamladık, öyle ahım şahım bir acı yaşamadım. Fiyat nedir dedi seans 300 TL dedi ne zaman biterse ilk seans benden.

Mayıs ayında 3 seansa girdim, Haziranda 4. seansa girdim kliniğe giderken aşağıdaki eczaneden soğutucu spreyi almayı ihmal etmiyorum. Cephaneyi yanımda götürüyorum. Şu anda dövmem belli belirsiz gölge halinde kahverengi olmuş, Arif bey bir seans daha yaparız, belki o gölge içinde sadece bir ısıl işlem duruma göre diyor, seans zamanı geldi bugünlerde tekrar gideceğim sanırım ısıl işlem yeterli olacak ama bazı bölgelerde belli belirsiz nokta halinde mürekkep izi var sanırım belki bir seans lazer akabinde 1 ay sonra gölge kaybolsun amacıyla ısıl işlem olacak bilemiyorum artık.

Kısa kollu giyebiliyorum artık ve çok mutluyum. Bu yazıyı benim gibi olan, dövmesini bir sorun olarak gören ve buna bir çözüm arayan kişiler için yazdım, benim yaşadıklarım bunlar, ama bir şey daha öğrendim öyle veya böyle benimki tesadüfte olsa her şeyin bir çözümü var. Karamsar olmamak gerekiyor.

Sevgiler

Valla kızlar ben lazerle kaş sildirdim çok memnunum!
Çok acağip kaşlarım vardı nihayet kurtulup,kıl tekniği yaptırdım çok beğenilyor!

X