Maske Tarifleri Bildiğiniz güzellik sırları

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

firstcherry

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2012
61
0
selam arkadaşlar ben formunuzun yeni üyesiyim bildiğiniz güzellik sırlarınızı paylaşırsnız sevinirim benim evde yaptığım bazı bakımlar var mesela diş beyazlatmak için karbonat , limon , z.yağı çok iyi anında dişlerinizdeki beyazlığı hissedebilirsiniz :KK70:

CİLT BAKIMI
Düzgün, güzel görünümlü bir cilde sahip olmak yalnızca kremler, cilt losyonları kullanmakla elde
edilebilecek bir şey değildir. Güzel bir cildi olmak dışardan değil, içerden gelen bir şeydir. Cilt sağlığı
sağlıklı bir beden ve zihne sahip olmanın dışa yansıyan görünümüdür. Cilt bakımının en önde gelen
koşulu genel sağlığı korumaya gösterilen özendir. Cilt sorunlarının nedenlerinin en başında kabızlık ve
hazımsızlık gelir. Bunun için de sindirimle ilgili organların sağlıklı bir biçimde çalışması gereklidir.
Bereketsizlik, fazla kilolar, ruhsal çalkantılar ve yemek saatlerine dikkat edilmemesi, uyku saatlerinde
düzensizlik cilt sorunlarının en başta gelen nedenleri arasındadır. Cilt gereği gibi beslenemeyince rengi
solar, pütürlenir, kurur, kabalaşır, üzerinde lekeler belirir ve kırışır.
Şiatsu arada bir darbeler yaparak ya da masaj yaparak cildi canlandırmak demek değildir. Şiatsu
bedenin yüzeyinde bulunan belirli noktalara düzenli bir biçimde parmaklarla bastırma yöntemidir. Bu
bastırmalar kasların içine kadar işler ve gerginlikleri ve gerilimleri giderir. Kan damarlarının, iç salgı
bezlerinin ve sinir sisteminin rahatlamasını sağlar. Şiatsu'da yaptığınız basıncın şiddeti basınç
uyguladığınız her kasın gerginlik ve sertlik durumuna göre ayarlanmalıdır. Böylelikle bedenin her yanı
uyumlu bir duruma getirilmiş olur. Bedenin bütününe uygulanan şiatsu cildi canlandırır, cilt dokusunu
uyararak cildin kendi kendisini yenilemesine imkan verir. Kan dolaşımını hızlandırarak cildin taze, nemli
ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

İç salgı bezlerinin gerektiği gibi çalışır durumda olması cilt için son derece önemlidir. Böbrek üstü ve
tiroid salgı bezlerine şiatsu yapılması özellikle önemlidir. Böbrek üstü salgı bezi altmış kadar çeşitli salgı
yapmaktadır. İyi bir kan dolaşımı özellikle ellerin derileri için önemlidir. Eğer ellerinizin derisi kuru ve
çatlaksa ya da elleriniz soğuksa kendinize düzenli şiatsu yapın. Böylelikle ellerinizdeki kan dolaşımını
hızlandırmış ve bedenin kendi kendini iyileştirme sürecini harekete geçirmiş olursunuz.

— Öncelikle boyunda şahdamarının ön yanındaki noktalardan soldakilere, sonra sağdakilere
başparmağınızla bastırın. Bu noktalara bastırılmasĹ baştaki kan dolaşımını güçlendireceği için yüze renk
ve aynı zamanda mana ve ifade getirir. Üçüncü ve dördüncü noktalar arasında cilde parlak görünümünü
veren tiroid salgı bezi vardır
$38997834st7.jpg
resme tıklayın büyüsün

4— Sonra yüze şiatsu yapın. Alındaki noktalara üç parmakla bastırın. Burnun iki yanındaki noktalara,
elmacık kemiklerinin altındaki noktalara, ağzın iki yanındaki noktalara, gene göz yuvasındaki noktalara
üst üste bindirdiğiniz işaret ve orta parmaklarınızla bastırın. Cildin kuru, buruşuk ya da kaba olduğu
yerlere özel bir ihtimam gösterin. Önce hafif bastırın, sonra azar azar basıncı artırın

$53270532zu0.jpg
resme tıklayın büyüsün

Son düzenleme:
ŞİATSU VE STREÇİNG
Şiatsu kaslardaki gerginlikleri ve sertlikleri giderir, kasların esnekliğini, bükülebilirliğini artırır, yorgunluğu
geçirir. Streçing kasları uzatır, kan dolaşımını olumlu yönde etkiler, kasları güçlendirir ve kaslara daha bir
kıvraklık kazandırır. Her ikisi birden yapılınca birbirlerini tamamlarlar. Birbirlerinin etkinliğini artırırlar.
Sonuç elde edilecek yararın çoğalmış olmasıdır. Temelde şiatsu'nun amacı gerginlikleri gidermek ve
yorgun kaslara esnekliğini, eğilip bükülebilirliğini yeniden kazandırmaktır.
Streçing kasları daha da güçlendirir, eğilip, bükülebilirliğini, esnekliğini artırır. Streçing bir yandan da
eklemlerin hareket alanını çoğaltır ve hareketleri kolaylaştırır. Streçing yavaş ve nefesle uyumlu olarak
yapılmalıdır. Kasların uzatıldığı duruşlar bu bölümde belirtildiği süre kadar sürdürülmelidir.
Bu egzersizleri yapmak için hiç bir alet ya da herhangi özelliği olan bir mekâna ihtiyaç yoktur. Üç dakika
burada, beş dakika orada, aklınıza geldikçe ya da kendinizi biraz yorgun ve gergin hissedince bunları
yapmanız son derece yararlı olacaktır. Eğer bunları yapmak için özel bir zaman ayırma imkanım
bulamaz ya da belirli bir yer ayarlayamazsanız biç olmazsa banyodan ya da duştan çıktıktan sonra
birkaç dakikanızı bunlara ayırın. Yatmadan önce veya işinize kısa bir ara verince günlük yaşamınızın
birkaç dakikasını şiatsu ve streçing'e ayırın.
Burada bedenin her bölümü için öneriler vardır. Tekniği öğrendikten sonra her gün yalnızca bir veya iki
bölüme şiatsu yapmayı ve öteki bölümlere bir sıra içinde sırası geldikçe şiatsu yapmayı uygun görmüş
olabilirsiniz. Zamanla yorgunluğun ve gerginliğin biriktiği yerlere şiatsu yapmak günlük yaşamınızın son
derece doğal bir parçası olacaktır.
Not: Tersi önerilmedikçe her öneri önce sol yana sonra sağ yana
uygulanmalıdır.

YÜZ
l—Göz yuvası içindeki noktalara, önce yukarıdakilere sonra da aşağıdakilere
olmak üzere üç parmak basıncı uygulayın. Sonra parmaklarınızı
kaldırmadan o noktaları yavaş yavaş dışa doğru kaydırın. Sonuncu noktada

on saniye süreyle parmaklarınızı böylece tutun. Daha sonra basıncı kesin. Birden dörde kadar olan
bütün maddelerdeki önerilerde iki yana birden aynı zamanda bastırın.

2— Şakaktaki noktalara üç parmakla bastırın. Sonra deriyi birinci maddede anlatıldığı gibi yana doğru
çekin.

$26366988qh4.jpg
3-Burnun iki yanındaki noktalara üst üste bindirdiğiniz işaret ve orta parmaklarınızla bastırın. Sonra deriyi
bu noktalara doğru on saniye süreyle çekin.

4— Alındaki noktalara ortadan başlayıp yanlara doğru üç parmakla bastırın. Sonra parmakları aynı nokta
üzerinde oynatarak deriyi gerin. Ağzın iki yanındaki noktalara da aynı şeyleri yapın
$2.jpg $3.jpg

teşekkür ederim konuyla iligili bazı bilgilendirmelerde bulunmuşsunuz ama benm dediğim evde yapabileceğimi ve gözle görünür bakımlar :KK70:

benim yüzüm zaten pürüzsüz.sivilce yara çil vs yok.maya varmış ama maya ayrıca saç dökülmesini de önlüyormuş yani sonra yüzde kıllar falan yapmasın. saç için denemeyi düşünüyorum

Son düzenleme:
kızlar bu ara PERVİN BULGAK ürünlerine ve maskelerine kafayı takmış durumdaydım allık ruj tarifi verdi yaptım kullanıyorum çok memnunum birde rimel istiyorum kendinden :) az önce tüy azaltıcı krem aldım inşallah işe yarar dah önce bioder ,tala uygulandım hiç işe yaramadı lazer epilasyon yaptırmak istiyorum tedaviden dolayı olmuyor kollarımdan çok rahatsızım eşim diyorki sen doğur ben seni komple lazere sokacam hatta gidip ben randevu alacam diyor :))))) eşimin kollunda kıl yok ya :KK43:(( bana bak orman maki maki

ben genelde böle bilgilerden ziyade kullandığınız güzellik maskeleri veya evde hazırlayıp kullandığınız maskeleri işe yarayanlarını yazmanızı istiyorum ben size örnek vereyim siyah nooktalar için derin bir kaba o kabı dolduracak şekilde su kaynatılıp içine 1 tatlı kaşığı kekik atılır sonra yüzünüzü o suya yaklaştırıp o buharla siyah noktaların sökülmesine yardımcı oluyor bu işlem 10 - 15 dk. yapılması yeterli oluyor ama dayanabiliyorsanız daha uzunda yapabilirsiniz :KK70:

ben genelde böle bilgilerden ziyade kullandığınız güzellik maskeleri veya evde hazırlayıp kullandığınız maskeleri işe yarayanlarını yazmanızı istiyorum ben size örnek vereyim siyah nooktalar için derin bir kaba o kabı dolduracak şekilde su kaynatılıp içine 1 tatlı kaşığı kekik atılır sonra yüzünüzü o suya yaklaştırıp o buharla siyah noktaların sökülmesine yardımcı oluyor bu işlem 10 - 15 dk. yapılması yeterli oluyor ama dayanabiliyorsanız daha uzunda yapabilirsiniz :KK70:

kaş ve kirpiklerim için tatlı badem ,hint yağı kullanıyorum
göz altı morluklarıma e vitamini kullanıyorum
cidldim için banyodan sonra susam yağı sürüyorum ,
çilek ,limon, kakao gibi şeylerle bir sürü maske yapıyorum pervin hanımı yazarken onun tariflerini uyguluyorum demek istedim :)

ayak topuklarım için kakao giliserin yağını ve vazelin karışırıp kullanıyorum

Son düzenleme:
bu arada pervin hanım sayesinde allığımı ve rujumu evde kendim yaptım kullanıyorum çok memnunum ev yapımı mineral fresh ürünler :) tavsiye ederim

bende kirpiklerin daha uzun ve gör olması için uçlarından azıcık kesilmesi gerektiğini duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum şimdi kesecem kirpiklerimi sonra kalacam öle ortada kirpiksiz kirpiksiz :KK70:

sence ne yapmalıyım rimel kullanmaktan yoruldum ve kirpiklerim çok seyrek hatta hiç yok :KK70:

pervin bulgak kirpik güçlendirici diye arat güzel tarifleri var o yapları kullan faydası oluyor ,ben tatlı badem sürüyorum bir hafat bir hafta hint yağı valla pervin hanım doğal rimel tarifi istiyorum verirse paylaşırım ben makyaj malzemlerinde tamamen doğala döndüm cildim gayet güzel 28 yaşındayım alnınmada biraz leke var çok oynuyorum onda :KK43:

pervin bulgak kirpik güçlendirici diye arat güzel tarifleri var o yapları kullan faydası oluyor ,ben tatlı badem sürüyorum bir hafat bir hafta hint yağı valla pervin hanım doğal rimel tarifi istiyorum verirse paylaşırım ben makyaj malzemlerinde tamamen doğala döndüm cildim gayet güzel 28 yaşındayım alnınmada biraz leke var çok oynuyorum onda :KK43:

saol cnm o lekelere limon sürüldüğünde iyi geldiğini duymuştum deneyebilrsin

ismid sürmesi sürmek kirpikleri güçlendirir çoğaltır uzatır gözü parlaklaştırır. göz ağrısına iyi gelir. numaralı gözlerde numaranın büyümesini önler veya geciktirir bazen numaranın geriye gitmesini bile sağlayabilir. bu açıdan bazı göz doktorları tavsiye eder sürmeyi.
katı çapak oluşumunu engeller.

ismid sürmesi sürmek kirpikleri güçlendirir çoğaltır uzatır gözü parlaklaştırır. göz ağrısına iyi gelir. numaralı gözlerde numaranın büyümesini önler veya geciktirir bazen numaranın geriye gitmesini bile sağlayabilir. bu açıdan bazı göz doktorları tavsiye eder sürmeyi.
katı çapak oluşumunu engeller.

ismid ney bunun hakkında biraz bilgi verir misin :)

bu arada toz şekeri yüzünüzün siyah noktalı olan yerlerine sürerseniz dairesel şekillerde peeling etkisi yapıyor her banyoda denerseniz sonuç elde edebilirsiniz :KK22:

X