Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kuzucuğu ilk defa kreşe başlayacak anneler buraya toplanalım....

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
kamera sistemleri hepsind var hemen hemen iyi okulların. onlar hergün kayıt yapıyorlarmış sen istersen gidip izliyormuşsun sonradan.bende dün bir kreşle konuştum telefonla onlarda yasaklandığını ama istediğim zaman gidip oradan gün içnde yapılanları seyredebileceğimi söylediler.

Evet canım bakanlık tarafından yasaklı.......

Bugün kızımı kreşe alıştırma olsun diye okula götürdüm anasınıfına (gerçi bir ara okulun 3. katından bulup indirdik ama neyse :)) koydum. ilk başta çok iyiydi boyama yaptı yazı yazdı. sonra başka çocuklr da geldiler benimkini aldı bir huysuluk. oyun kurmayı bilmiyor. diğer çocuklar oyun kuruyorlar bizimki bozuyor. daha önce hiç dü<enli arkadaş ortamı olmadı çünkü. beni baya bir yordu. ama kreşe ihtiyacı varmış onu gördüm.

Merhaba kreşli kuzucukların anneleri...
biz kreşe 23 ağustosta başlıyoruz.
ben 1 eylülde göreve başlayacağım için en aından 1 hafta alışsın diye 3 gün de beraber gideceğiz.
siz ne aman başlıyorsunuz?

Merhaba kreşli kuzucukların anneleri...
biz kreşe 23 ağustosta başlıyoruz.
ben 1 eylülde göreve başlayacağım için en aından 1 hafta alışsın diye 3 gün de beraber gideceğiz.
siz ne aman başlıyorsunuz?

Hayırlı olsun..Benimkiler kreşe devam ediyorlar..:)

Hayırlı olsun..Benimkiler kreşe devam ediyorlar..:)

Çalışan annelerin çocukları durmadan eğitim hayatlarına devam ediyorlar :))
bizim maraton eylülde başlıyor...
Seninki bir de -ler...
Allah kolaylık versin. çoık özel bir duygu olmalı :)

size şimdiden kolaylıklar diliyorum, umarım çok rahat ve sıkıntısız bir şekilde kreş dönemini atlatırsınız.
bizde malesef öyle olmadı:KK43: oğlumu 31 aylıkken kreşe başlattık geçen sene Ekim ayıydı. 5 aylıkken
bakıcıya bıraktığım için çok kolay alışacak ve bizi pek aramayacak sanıyorduk ama tam aksine hiç gitmek
istemedi. Bize daha çok düştü, 1 ay alışma dönemi yaşadık bununla beraber sürekli hasta olmaya başladı.
antibiyotik bittiği gün ateşi tekrar çıkıyordu ve yine tekrar antibiyotiğe başlıyorduk bu böyle 45 gün devam
etti, en sonunda akciğer enfeksiyonuna çevirdi ve kreşi bıraktık. 5 ay boyunca ara verdik, havalar ısınsın
diye bekleyip Mayıs başında tekrar başlattık, yine gitmek istemedi ve gittiğinin 4.gunu hemen ateşlendi ve
yine antibiyotik başladık. haftasonu duzelttik pazartesi yine kreşe gitti cuma tekrar acile ve yine antibiyotik.
geniz etinden ameliyat olması gerekiyor. Perişan olduk anlayacağınız ve en sonunda bende pes ettim,
gitmesin dedim:KK43: Çünkü çocuk hem eriyor, hem siz üzülmekten ve yorgunluktan iyice çöküyorsunuz.
Biz birde sürekli bağışıklık güçlendirici ve vitamin takviyeleri yapmıştık hiç işe yaramadı. Bunları kullanmamanızı öneririm.
Şuan babaanne bakıyor, o da çok yaşlı hiç içimize sinmiyor ama mecburen bakıcı bakıyorum en azından 4 yaşını tamamlasın
ve ameliyat olsun sonra devam etsin istiyoruz. Bakıcıda bulamıyoruz:KK43:
Umarım sizin böyle sorunlarınız olmaz. Kreşe gitmesi okadar değiştiriyorki aslında çocukları, çok güzel seyler öğrenip, gelişiyorlar.

size şimdiden kolaylıklar diliyorum, umarım çok rahat ve sıkıntısız bir şekilde kreş dönemini atlatırsınız.
bizde malesef öyle olmadı:KK43: oğlumu 31 aylıkken kreşe başlattık geçen sene Ekim ayıydı. 5 aylıkken
bakıcıya bıraktığım için çok kolay alışacak ve bizi pek aramayacak sanıyorduk ama tam aksine hiç gitmek
istemedi. Bize daha çok düştü, 1 ay alışma dönemi yaşadık bununla beraber sürekli hasta olmaya başladı.
antibiyotik bittiği gün ateşi tekrar çıkıyordu ve yine tekrar antibiyotiğe başlıyorduk bu böyle 45 gün devam
etti, en sonunda akciğer enfeksiyonuna çevirdi ve kreşi bıraktık. 5 ay boyunca ara verdik, havalar ısınsın
diye bekleyip Mayıs başında tekrar başlattık, yine gitmek istemedi ve gittiğinin 4.gunu hemen ateşlendi ve
yine antibiyotik başladık. haftasonu duzelttik pazartesi yine kreşe gitti cuma tekrar acile ve yine antibiyotik.
geniz etinden ameliyat olması gerekiyor. Perişan olduk anlayacağınız ve en sonunda bende pes ettim,
gitmesin dedim:KK43: Çünkü çocuk hem eriyor, hem siz üzülmekten ve yorgunluktan iyice çöküyorsunuz.
Biz birde sürekli bağışıklık güçlendirici ve vitamin takviyeleri yapmıştık hiç işe yaramadı. Bunları kullanmamanızı öneririm.
Şuan babaanne bakıyor, o da çok yaşlı hiç içimize sinmiyor ama mecburen bakıcı bakıyorum en azından 4 yaşını tamamlasın
ve ameliyat olsun sonra devam etsin istiyoruz. Bakıcıda bulamıyoruz:KK43:
Umarım sizin böyle sorunlarınız olmaz. Kreşe gitmesi okadar değiştiriyorki aslında çocukları, çok güzel seyler öğrenip, gelişiyorlar.

evet kreşle ilgili çok güzel deneyimleri olanlar olduğu gibi sizin gibi çok kötü anılar yaşayanlar da oluyor. umarım kuzucuğunuz kendini toparlar
bir daha da böyle şeyler yaşamazsınız. ve yine Umarım ki rabbim bize böyle deneyimler yaşatmaz.

konuyu baştan sona okudum ve gördüm ki genelde çocuklar 2 yaşından sonra kreşe gönderilmiş.benim eylül ayında bir yaşını dolduracak olan bir oğlum var,5.ayından itibaren kendi evimde kayınvalidemle birlikte bir bakıcı baktı ama ben memnun kalmadım bu süreçte çok yoruldum.kayınvalidem çok yaşlı olduğu için idare edemez diye ona tek başına bırakamıyorum mutlaka bir yardımcıya ihtiyacımız oluyor ama diğer taraftan da iyi bir bakıcı bulmak çok zor şu an yaz tatilindeyim,öğretmenim,yarım gün çalışıyorum(7:30-1:30 arası) eylül ayından itibaren çocuğuma yeni bir bakıcı mı bulayım yoksa kreşe mi göndereyim?lütfen bana fikir verin.kafam çok karışık.

konuyu baştan sona okudum ve gördüm ki genelde çocuklar 2 yaşından sonra kreşe gönderilmiş.benim eylül ayında bir yaşını dolduracak olan bir oğlum var,5.ayından itibaren kendi evimde kayınvalidemle birlikte bir bakıcı baktı ama ben memnun kalmadım bu süreçte çok yoruldum.kayınvalidem çok yaşlı olduğu için idare edemez diye ona tek başına bırakamıyorum mutlaka bir yardımcıya ihtiyacımız oluyor ama diğer taraftan da iyi bir bakıcı bulmak çok zor şu an yaz tatilindeyim,öğretmenim,yarım gün çalışıyorum(7:30-1:30 arası) eylül ayından itibaren çocuğuma yeni bir bakıcı mı bulayım yoksa kreşe mi göndereyim?lütfen bana fikir verin.kafam çok karışık.

Ben 7 aylıkken verdim ikizlerimi......

Arkadaşım mecbur kalıp da 8-9 aylık bile kreşe gönderen arkadaşlar var. ama 2 yaş daha ideal hatta 3 yaş. senin durumunu da anlıyorum. bence yaz tailinde bakıcı arayışına devam et. yine de olmazsa kasım-aralık gibi verirsin. kreşte mutlu olur olmasına ama benim asıl korkum hastalık.

Ben 7 aylıkken verdim ikizlerimi...... [/Qpeki memnun musunuz? bazı arkadaşlarım sakın kreşe verme en kötü bakıcı bile kreşten iyidir diyorlar.hatta çocukların üzerinden atlayarak yürüyenleri gördüm kendi gözlerimle dedi bir arkadaşım.kafam çok karışık bakıcı olayından çok yoruldum kimsenin nazını çekecek gücüm kalmadı artık.kreş en azından kurumsallaşmış belli kriterleri ve disiplini vardır herkes istediği gibi davranamaz diye düşünüyorum.

Arkadaşım mecbur kalıp da 8-9 aylık bile kreşe gönderen arkadaşlar var. ama 2 yaş daha ideal hatta 3 yaş. senin durumunu da anlıyorum. bence yaz tailinde bakıcı arayışına devam et. yine de olmazsa kasım-aralık gibi verirsin. kreşte mutlu olur olmasına ama benim asıl korkum hastalık.

siz de haklısınız tabi ama ksım aralık gibi bir şansım yok ya eylülde olacak ya da hiç.hastalık konusuna gelince ister 1 yaşında olsun ister 5 yaşında olsun okul ortamına giren çocuklar ilk yıl mutlaka çok hasta oluyorlarmış buna hazırlıklı olun diyor tecrübeli anneler.

siz de haklısınız tabi ama ksım aralık gibi bir şansım yok ya eylülde olacak ya da hiç.hastalık konusuna gelince ister 1 yaşında olsun ister 5 yaşında olsun okul ortamına giren çocuklar ilk yıl mutlaka çok hasta oluyorlarmış buna hazırlıklı olun diyor tecrübeli anneler.

Anladığım kadarıyla sen bakıcı olayını tamamen kafandan atmışsın o zaman kreş araştırmalarına başla. sen de öğretmenmişsin ben de öyle. ben 23 ağustosta başlatıyorum alışma dönemine.

bu hafta başladık iyi kötü adapte oldu gibi ama çocuklardan biri sürekli hasta ya umarım bulaşmaz en korktuğum şey birbirlerine hastalık bulaştırmaları
bunun yanında kızım olduğu süre boyunca asla oturmadan koşturma hali içerisinde ben 2 gün beraber geçirdim 3. gün bıraktım bütün çocukların sırtı sürekli ter
yemesinin iyi olduğunu söylediler ama pek inandırıcı gelmedi
bir erkek çocuğu var sürekli iteleyip silkeleyip duruyor bu sepepten kreş değişme ihtimalim var
sürekli aklım kızımda inanın içim acıyor özlüyorum ama çalışmam lazım başka gelirimiz yok maalesef babadan kuruş görmüyoruz
öğretmeni bide ablası çok güzel şeyler öğretiyor
eve geldiğinde pek kımıldanacak hali kalmamış oyuncaklarıyla sakince oynuyor

memnunum yada değilim diyemiyorum
ilk hafta deneyimlerim bunlar

Onu diyenler halt etmiş canım.. O kreşin kalitesine bağlıdır..Bakıcılar çocuk bakımı konusunda herhangi bir eğitim,sertifika vs almıyorlar..Cahil eğitimsiz bir insan da kendi çocuklarıma baktım ,yok yeğenlerime baktım deyip bakıcılık yapabiliyor..Ama kreş öğretmenleri en azından çocuk gelişimi mezunu insanlar..Daha bilinçli bakıyorlar..Bütün gün tv açıp sözüm ona çocuğu oyalama düşünceleri olmuyor...Çocuklar bir arada daha çabuk sosyalleşiyorlar,yaşıtlarına fark atıyorlar... Eve aldığın bakıcının ne olduğunu bilemezsini,nasıl baktığını,ne yaptığını..Eve kimi aldığını..Ama kreş öğretmenleri sürekli denetleniyorlar..
Ben 7 aylıkken verdim ikizlerimi...... [/Qpeki memnun musunuz? bazı arkadaşlarım sakın kreşe verme en kötü bakıcı bile kreşten iyidir diyorlar.hatta çocukların üzerinden atlayarak yürüyenleri gördüm kendi gözlerimle dedi bir arkadaşım.kafam çok karışık bakıcı olayından çok yoruldum kimsenin nazını çekecek gücüm kalmadı artık.kreş en azından kurumsallaşmış belli kriterleri ve disiplini vardır herkes istediği gibi davranamaz diye düşünüyorum.
Ayrıca dediğiniz gibi aynen kurumsallaşmış ve disiplini var kreşlerin...Yeme içme,uyuma ,oyun zamanları bile belli saatlerde...

Son düzenleyen: Moderatör:
bu yorumlardan sonra sanırım kreşe yollucam.eşimi razı edebilirsem tabi...

Hayırlısı olsun,ancak hemen tamam buna gönderiyorum demeyin..Çok iyi araştırın..Hatta mümkün olabiliyorsa bir kaç kreş alternatifiniz olsun..Bir kaç gün ,1 hafta kadar deneme süresi tanıyın kendinize..Veli ile iletişim halinde olan bir kreş öğretmenine denk düşer inşallah..Gerçi siz de öğretmensiniz.. :) Tabi bu arada çocukların alışma süreci 1 ayı bulabiliyor..Sonradan alışıyorlar ...

bu hafta başladık iyi kötü adapte oldu gibi ama çocuklardan biri sürekli hasta ya umarım bulaşmaz en korktuğum şey birbirlerine hastalık bulaştırmaları
bunun yanında kızım olduğu süre boyunca asla oturmadan koşturma hali içerisinde ben 2 gün beraber geçirdim 3. gün bıraktım bütün çocukların sırtı sürekli ter
yemesinin iyi olduğunu söylediler ama pek inandırıcı gelmedi
bir erkek çocuğu var sürekli iteleyip silkeleyip duruyor bu sepepten kreş değişme ihtimalim var
sürekli aklım kızımda inanın içim acıyor özlüyorum ama çalışmam lazım başka gelirimiz yok maalesef babadan kuruş görmüyoruz
öğretmeni bide ablası çok güzel şeyler öğretiyor
eve geldiğinde pek kımıldanacak hali kalmamış oyuncaklarıyla sakince oynuyor

memnunum yada değilim diyemiyorum
ilk hafta deneyimlerim bunlar

Canım,
Hiçbir kurum kuruluş ya da insan bizim gibi gözünden sakınarak bakamaz onlara.
Biz her zaman sırtlarına havlu sokup atlet değiştiremeyiz. Kızın da itelenip silkelendikçe
kendini korumayı öğrenecek ama tabii ki görevliler müdahale etmesi gereken yerde etmiyorlarsa haklısın.
ama tam alışma sürecindeyken şimdi yeni bir kuruma başltmak bilemiyorum ne kadar doğru olur. yemeye gelince benimki evde de yemiyor :)
kamera kayıtlarına bakmayı denesen bakalı nasıl yiyor?çünkü biz evde istedikleri hr an bir şeyler veriyoruz ama orada hem saatli hem de oynayıp yoruluyorlar.
eve geldiğinde enerjisini atmış ve yeni yeni şeyler öğrenmiş olması ne güzel :)

X