Görümcem bana küfür etti suçlu ben oldum!

sad_but_true

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2012
351
0
Merhaba hanımlar inanılmaz üzgünüm hata bende mi size bir danışmak istedim

Yaklaşık bir ay önce bebeğimi kaybettim plansız olmasına rağmen alışmıştım ve çok üzüldüm.Bunun üzüntüsü üzerimdeyken görümcemle bir tartışma yaşadım alttan aldım yapı gereği zaten münakaşa edemem insanlarla alttan alırım genelde.Tartışma orada kaldı yine de surat yapmadım.Memlekete giderlerken uğurlamaya gittim hemen ertesi gün.Geçenlerde eltim ağzından kaçırdı bana küfrettiğini görümcemin kaynım da doğruladı.Takma boşver cahil insanlar üzülmeye değmez dedi.

Eşime söyledim neden ,ne hakla, kim oluyor o?İçimden geçenleri bir bir anlattım.Eşimin cevabı beni seviyorsan sineye çek.Ben zaten yine de çıkıp yüzüne konuşmam -yüzünü bile görmek istemiyorum zaten- sadece abla kendine gel sen benim karıma ne hakla küfredersin demeni beklerdim dedim.Ben onu da diyemem bu olay böyle kapanacak dedi.Hazmedemiyorum ama kızlar yaa.Ne demek o kadar ağır bir küfür ki.Bir kadın nasıl böyle küfreder, kocam nasıl buna tepki göstermez.Yıkıldım kocam gözümde yerle bir oldu.Yine de bi şey demedim.Niye somurtuyorsun dediğinde artık patladım seninle bi müddet konuşmak istemiyorum lütfen üstüme gelme dedim.Bu sefer o delirdi evlendiği güne lanet olsunmuş keşke ölseymiş bi sürü laf söyledi kendi kendine vurdu kapıyı gitti.

Kızlar Allah aşkına söyleyin var mı burada suçum?Ne yapmam gerekiyor ki benim bu durumda?

ya canım bnm evet eşinin ablası bi çirkinlik yapmıs ama eşini ablasıyla karsı karsıya getirmeye zorlama..ztn savunulcak bi yanı yok ablasının ettiği küfrün..büyütme bence konuyu kapansın gitsin..belki eşin senden hbrsiz konusur ablasıyla böyle böyle demişsin diye..

Son düzenleme:
tatlım hiç kafana takma görümceni dış kapının mandalı onlar ben sallamıyorum benim eşimde öyle hiç laf söyletmez bacısına ama ben sevmiyorum sevmediğimi hissettirdim ona kendisine yani görümcene hatta eşimle telefonla konuşınca bile sinir oluyorum ben sevmiyorum sevmek zorunda mıyım değil ama saygı duyuyorum ama beni sevmiyor bende bunu hissettim ona hissetirdim onun sevgisine ihtiyacım yok abisii sevsin gitsin görüşsün onla benle uğraşmasın bende sayesinde hazır cevap oldum o bana ne derse aynısını yapıyorum zaten artık görüşmüyorum çok da mutluyum bu durumdan ....

canm eşini dolduruşa getirme ki görümcenle yüz göz olmayın ve artık ona karşı mesafeli olman için bi sebebin olsun
aslında dolduruşa getirmek değil bu ama erkekler öyle algılar..üstüne gitme zamanı geldiğinde değerlendirirsin durumu

Son düzenleme:
zaten en ufak munakasada evlendigi gune lanet etmeyen erkek nesli tukenmis denecek kadar azdir.
kafaniza takmayin
sizin gorumcenizle konusmamak icin bir sebebiniz var bu konu da esiniz de olsa kimse sizi zorlayamaz.
ha esiniz karisina yapilan agir bir kufuru hazmedebiliyorsa o onun kisiliksizligidir.
asla taviz vermeyin!

Şimdi, görümceniz arkanızdan küfretmiş ki; siz bunu eltiniz ve kaynınızdan duymuşsunuz..
Eğer eşiniz, gitse ablasına çatsa, ablası demeyecekmi ki, 'sen bunu nerden biliyorsun, kim söyledi' diye..
Eşiniz ne diyecek, abimle yengen mi söyledi, diyecek?
Bu durumda kaynınızla eltiniz, laf taşıyan konumuna düşmeyecek mi? Tabiki düşecek..
Sonra görümceniz, gidecek eltinizle tartışcak, kaynınızla tartışcak, ondan önce eşinizle tartışacak..
Eltiniz gelip size, 'ben sana ağzımdan kaçırdım, sen niye gidip kocana yumurtladın da, o da gidip ablaya çattı' dicek..
Diyen diyene bi açık oturum..
Ve sonunda meydan savaşı gibi bir durum oluşacak..
Değer mi, hadsiz bi kadın yüzünden ailenizi karıştırmaya?

Ayrıca, zaten arkanızdan küfretmiş, cesareti olsaydı, siz tartışırken yüzünüze karşı yapardı bu terbiyesizliği..

Bi laf vardır; BEYİN ARKASINDAN, BEYİN AVRADINA SÖVERLER, diye..

Onun için, o kadını fazla önemseyip muhatap almaya değmez..

Görümcen gerçekten büyük terbiyesizlik etmiş
eşin neden çıkıpta bir laf edemiyor ablasına
bu kadar mı korkuyor anlamadım yanı
bence seni koruması gerek böyle bi durumda
eşin seni kendi ailesiyle ilgili bir olayda korumazsa
zaten oğlum,kardeşim vs. herneyse
bişey demediğine göre biz haklıyız
istediğimizi yaparız istediğimiz lafı ederiz diyerekten
cesaret alıcaklardır
bence eşin ablasıyla düzgün bir dille konuşmalı.
ayrıca bu olay yüzünden de sana öle yapması hiç hoş değil eşinin
evlenmeseymiş ozaman Allah Allah madem o kadar lanet okuyor.
ama bence sinirden demiştir eşin o lafları
siniri geçince umarım özür diler sizden
özür dilemezse sizde uzak davranın hatasını anlasın

Son düzenleme:
Aranızdaki tartışma geçmiş, siz unutmaya başlamışken, eltin sana bunu neden yetiştiriyor?
Eltinize de dikkat edin, zira sizin söyleyeceklerinizi de onlara yetiştirebilir.

asıl suçlu küfreden görümce,bu küfürü size yetiştireen elti ve kb iken konunuzda size göre suçlu eşiniz,eşinize göre siz... değerini küfür ve laf taşıyarak azaltanlar için,ilişkinizi yıpratmaya değmez..

Görümcenizin yaptığı büyük terbiyesizlik ama bence daha fazla eşinizi ve kendinizi üzecek davranışta bulunmayın.
Eşinizin tepkisi ne yapacağını bilemediğinden ama ona söyleyerek iyi yapmışsınız,bişey demesede en azından ablasının terbiyesizliğini bilsin.
Ayrıca eltinizin bunu size anlatması da hoş değil korkulur öylesinden:KK19:

Size edildiğini söylediğiniz küfür için beni seviyorsan sineye çek diyerek, bu küfürün edilmiş olabileceğini doğruluyor aslında.. Da neden seviyorsan küfürü duymazdan gel diyen koca, sizin haklı tribiniz karşısında bu kadar terbiyesizleşebiliyor.
Bunlar boşanma nedeni değil şimdilik ama.. Gerçekten saygısız ve konuşulamaz bir ailenin içindesiniz.
Ve korkarım canınız çooook sıkılacak...

eşini zorlama bu konuda daha fazla...
görümcenin küfür etmesi çirkin ama yüzüne etmemişki yani ne diyeceksin...
eltine gelinceeeeeee kadın yanından ağzından bişey kaçırmış bi küfür çıkmış belki çok sinirlendi belki kendini tutatmadı belkide eltine güvende rahat konuştu....
ne sen suçlusun ne başkası..
bunu yayan eltin hatalı...

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.Ben de beni neden korumadıyla aile arasında kavga çıkmaması arasında gidip geliyorum zaten.Ama benim amacım kavga çıkartsın değil zaten.Ablasını bi köşeye çekip hayrola abla neden böyle bi şey söyledin bi daha duymıcam vs tarzında bi konuşmaydı.Yani karısına herkesin her şeyi söyeleyemeyeceğini göstermesi.

Gerçekten küfretti mi diyenler olmuş.Sadece eltim söylese inanmazdım da kaynım doğruladı ki zaten eşimin de haberi varmış.Ben zaten görümceye tavrımı koyucam da eşimin de bana sahip çıkmasını isterdim.Dün gece çıktı gitti sonra eve geldi konuşmadan yattı uyudu sonra sabah işe gitmiş ben uyurken.Kızlar gidip ben mi konuşmalıyım?Ben hala hazmedemiyorum olayları :KK14:

asıl suçlu küfreden görümce,bu küfürü size yetiştireen elti ve kb iken konunuzda size göre suçlu eşiniz,eşinize göre siz... değerini küfür ve laf taşıyarak azaltanlar için,ilişkinizi yıpratmaya değmez..

Ben eşimi suçluyorum tabi ki benimle ailesi arasında denge kuramadığı için.Aynı olayı tam tersi yaşasak ben küfür etsem ne olurdu dedim.Gelip hesabını sorardım diyor.Bu durumda ne yapılır ki?

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.Ben de beni neden korumadıyla aile arasında kavga çıkmaması arasında gidip geliyorum zaten.Ama benim amacım kavga çıkartsın değil zaten.Ablasını bi köşeye çekip hayrola abla neden böyle bi şey söyledin bi daha duymıcam vs tarzında bi konuşmaydı.Yani karısına herkesin her şeyi söyeleyemeyeceğini göstermesi.

Gerçekten küfretti mi diyenler olmuş.Sadece eltim söylese inanmazdım da kaynım doğruladı ki zaten eşimin de haberi varmış.Ben zaten görümceye tavrımı koyucam da eşimin de bana sahip çıkmasını isterdim.Dün gece çıktı gitti sonra eve geldi konuşmadan yattı uyudu sonra sabah işe gitmiş ben uyurken.Kızlar gidip ben mi konuşmalıyım?Ben hala hazmedemiyorum olayları :KK14:

git konuş eşinle canım.....

Arkadaşlara katılıyorum; bunu size yetiştiren eltiniz görümceniz kadar suçlu.
Peki cevapları ne olmuş çok merak ediyorum, tepki vermişler mi ?
..

Eşinizin denge kurmasını beklemeyin sad_but_true, bu kadınların en büyük hatalarından biri.
Eş ve aile arasında denge yoktur, ayrı kulvarlardalar. Eşinizin önceliği sizsiniz.

Eşinize bu konuda çok yüklenmeyin.
Kulağıyla duyduğu bir konuda ablasına uyarıda bulunmasaydı o zaman kırılmaya hakkınız vardı, fakat bir yerden duyulan size aktarılan bir konuyu değerlendirip ablasına hesap sormasını beklemeyin.
Ben olsam bende yapmazdım bunu.

İşin içinde aile olunca ve bu aile ile münakaşa yaşanınca kırılan ilk çark eşler arasında oluyor, bunun önüne geçmek için gereksiz beklentiler içinde olunmamalı.

Kulaktan dolma bir haber için sizin hakkınızı arayacak eşiniz değil, sizsiniz.
Yalnız olmayan bir ortamda naif bir şekilde böyle bir cümleyle sormalısınız görümcenize eğer dert düştüyse içinize.
Hesap sorara gibi değil, doğruluğuna inanmak istemeyen bir tavırla sormalısınız.

Eşinize kırılmayın. Huzur kaçırmaya inanın değmez, değmez insanlar için.

Valla ben anlamadım.Herşey olup bitiyor,herkes sineye çekiyor.En son ihale eşe (kocaya) kalıyor.

Madem öyle,elti hanım ile kayın bey neden tepki göstermemişler ?

Tepki göstermeyi bilmiyorlar ama lafı yetiştirmeyi biliyorlar.

Orada görümceyi susturup ağzının payını vereceklerdi,konu kapanacaktı.

X