Dabbe : Bir Cin Vakası

VivaLaJuicy

KIZIM❤️
Pro Üye
20 Şubat 2010
32.880
6.229
Hasan Karacadağın senaryosunu yazıp, yönettiği Dabbe: Bir Cin Vakası filmi, 3 Ağustosta UIPnin dağıtımıyla Türkiye ile birlikte Avrupa ve Uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecek.

Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi Hasan Karacadağ tarafından, Dabbe: Bir Cin Vakası filmiyle sinemalaştırıldı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

Dabbe: Bir Cin Vakası, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.'nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine Ceyda T. kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

Dabbe: Bir Cin Vakası filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, Ankara GATA Tıp Fakültesinde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm. Ben her zaman insan gözü görüyorsa, kamera da görür anlayışına sahibim. Filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları da kullandık görüşünü belirtti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afiş beni çok ürküttü. :s Filmi izlemedim ama henüz.

dabbe%20bir%20cin%20vakasi-2b6.jpg

dabbe-bir-cin-vakasi-04.jpg

Dabbe_CinVakasi_Gorsel_1-1024x576.jpg

cocuklari neden oynatirlar boyle filmlerde anlamam..ne kadar kurguda olsa cocuga yansitmamaya calissalarda mutlaka cakar,etkilenir..ben ilk filmine gitmistim sinemada..diger filmelrini izlemedim..

İzlemeye fırsatınız oldu mu kızlar :26: Yorumlara şöyle bir baktım ,pek iç açıcı değildi .

ben izledim. Sıradışı bir konusu yok ama gerçekte yaşanmış bir olaymış. :18:Bu tür şeylere inanan biri olarak filmi beğendim. Daha doğrusu bir Türk filmi olmasına rağmen güzeldi..Çok etkilendim. Öğretici bilgiler olması da ayrıca güzeldi..:KK9:

Bence hiç paranızı boşa harcamayın. Berbat oyunculukları ve senaryosuyla üstelik nerdeyse 3 saat sürmesiyle tam bir vakit kaybı. Sinemadaki herkes ben de dahil uyuduk ve güldük.. Saçmalıklar abidesi

Bence hiç paranızı boşa harcamayın. Berbat oyunculukları ve senaryosuyla üstelik nerdeyse 3 saat sürmesiyle tam bir vakit kaybı. Sinemadaki herkes ben de dahil uyuduk ve güldük.. Saçmalıklar abidesi

Aynı yönetmenin dabbe'si vardı bir de... Bu da onun devamı gibi bir şey sanırım. Rezalet bir filmdi. Korkudan çok komediydi. Nerdeyse "yönetmen izleyiciyle dalga geçmek istemiş." diyecektim. Bu da ona benziyor anlaşılan. Eminim dediğin gibidir kucukavril.

bence o kdar da komik değildi yani ben ortaya bi yaratık salıp da onunla korkutan filmleri sevmiyorum
ya da şu testere gibi filmler bunlar hiç korkunç değil
burda gerçek bişeyi ele aldıkları için daha etkileyici geldi cinler falan gerçekten korkutuyo beni
ilk 1 saatte pek bişey yoktu ama son yarım saatte cidden korktum efektler de güzeldi ben beğendim valla:KK34:

Bende bugün gittim. Serinin ilk filmini evde izlemiştim. Acaip etkilenmiştim, gerçekten korkutmuştu beni, 2. film çıktığında "Dabbe 2" ye sinemada gitmiştim umduğumu bulamamıştım. Çok fazla görsel efektler vardı hiç korkmamıştım.
Bunuda öyle olur sandım. Pek umudum yoktu açıkçası ama eve geldiğimden beri yatıyorum vücudum o kadar gerilmiş ki kendimi çok yorgun hissediyorum. Film tek kelimeyle müthişti. Gerçek bi hikayeden alınmış olmasıda ayrıca ürküttü beni. Film bu sefer çok gerçekçiydi ilkinden daha fazla korktum bunda.
Korku-gerilim filmlerini sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. Yalnız sonu pek olmamış. Arkasında soru işaretleri bırakarak bitti.
Yalnız filmde faydalı birçok bilgide verdi. Güzeldi yani izleyin.

Ben de izlemek istiyorum ama çok korkuyorum. Cesaret edemiyorum bir türlü. İzlerken korkmam belki ama sonra gecenin bi vakti aklıma gelir ve uyuyamam diye izlemiyorum. Yer ediyor çünkü bilinçaltında. :KK43:(

Doğruyu söylemek gerekirse özellikle dün izlemekte ısrar ettim çünkü akşam düğünümüz vardı unuturum diye dünün seçtim. Çünkü günlerce çıkmıyor aklımdan. Her karanlıkta, gözümü kapattığım anda bile korkuyordum.
İyiki dün izlemişim düğün ortamı, arkadaşlarım, müzik falan derken unuttum gitti.
Sizde izlemek istiyorsanız, benim gibide korkuyorsanız akşama yapacağınız aktiviteden önce gidin. Kafanız dağılır, unutursunuz..

X