Bebek Beslenmesi kızlar bebeğimi uyandıramıyorum :S

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

violetviolet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2010
285
8
kızlar 10 gün önce sezeryanla doğum yaptım..rabbime şükürler olsun sağlıklı bir oğlum oldu..:nazar:şükür sütüm de geliyor..:nazar:hastanede hemşireler bebişi bol bol emzir dediler..gerekiyorsa uyandırıp emzir dediler..sarılığı yükseliir yoksa dediler..ben 2,5 saatte bir uyandırıp emzirmeye çalışıyorum,emmeyle ilgili bir problemi yok, memeyi tutabiliyor , emebiliyor.ama öyle derin uyuyorki uyandıramıorum kuzucuğumu ne yapsam boş..büyüklerim karnı aç olsa uyumaz ağlar diyorlar..ama benim içime sinmiyor..fikrinizi öğrenmek istedim..ne yapmalıyım, sizce gerçekten karnı tok olduğu için mi uyuyor bebeğim? ağlama huyu da yok öyle..acıkınca biraz ağlar o kadar..küçük olduğu için mi uyuyor..emerken bir de çabuk yoruluyor..uyuyakalıyor..uff içim hiç rahat diil..karnı tok mu bebeğimin yaa..

kızlar 10 gün önce sezeryanla doğum yaptım..rabbime şükürler olsun sağlıklı bir oğlum oldu..:nazar:şükür sütüm de geliyor..:nazar:hastanede hemşireler bebişi bol bol emzir dediler..gerekiyorsa uyandırıp emzir dediler..sarılığı yükseliir yoksa dediler..ben 2,5 saatte bir uyandırıp emzirmeye çalışıyorum,emmeyle ilgili bir problemi yok, memeyi tutabiliyor , emebiliyor.ama öyle derin uyuyorki uyandıramıorum kuzucuğumu ne yapsam boş..büyüklerim karnı aç olsa uyumaz ağlar diyorlar..ama benim içime sinmiyor..fikrinizi öğrenmek istedim..ne yapmalıyım, sizce gerçekten karnı tok olduğu için mi uyuyor bebeğim? ağlama huyu da yok öyle..acıkınca biraz ağlar o kadar..küçük olduğu için mi uyuyor..emerken bir de çabuk yoruluyor..uyuyakalıyor..uff içim hiç rahat diil..karnı tok mu bebeğimin yaa..

Canım valla benım tecrubem yok ama daha kucuk yoruluyordur mutlaka panık yapma ne mutlu sanakı kucagına aldın bende onun telası var RABBIM banada nasıp etsın inşallah..

canım hastanelerde bebek yorulup uykuya dalınca hemen ayağının altına fln gıdıklar gibi dokunup uyandırıyorlar, bence uykuya çabuk dalmasını böyle engelle biraz. ve emzirmek için iki saati bekleme bebeğin emme refleksi var başına dokununca ve dudaklarına meme değince emmeye başlayabilir biraz zorla , sütün de çoğalır hem emdikçe :) allah güle güle büyütmek nasip etsin:emir_bebek:

Canım valla benım tecrubem yok ama daha kucuk yoruluyordur mutlaka panık yapma ne mutlu sanakı kucagına aldın bende onun telası var RABBIM banada nasıp etsın inşallah..

çok şükür canım..rabbim sana da nasip eder inşallah..öyle güzel bir duygu ki, onu gördüğüm an tüm acılarım dindi, tüm yorgunluklarım geçti..bu süreci iyi geçirmeye bak..stressiz bir hamilelik geçirmeye çalış ki bebeğin de doğduğunda huzurlu mutlu bebek olsun..

canım hastanelerde bebek yorulup uykuya dalınca hemen ayağının altına fln gıdıklar gibi dokunup uyandırıyorlar, bence uykuya çabuk dalmasını böyle engelle biraz. ve emzirmek için iki saati bekleme bebeğin emme refleksi var başına dokununca ve dudaklarına meme değince emmeye başlayabilir biraz zorla , sütün de çoğalır hem emdikçe :) allah güle güle büyütmek nasip etsin:emir_bebek:
canım , çok teşekkür ederim..darısı senin başına inşallah..sorumluluk almak zormuş,söz konusu bebeğin olunca insan garip oluyor..aklına çok şey takılıyor..allahımıza dua edip, içimizi ferah tutmamız tek çözüm sanırım..

canim benimde 4 bucuk aylik kizim var ilk bebegim,
hastanede banada aynisini dediler her 3 saatte emzir dediler,
sezeryanla dogum yaptim bende,
ilk gunler iyidi fakat hastaneden ciktiktan sonra
derin uyumaya basladi evime haftada iki kere ebe geliyodu,
ona sordum uyuyan bebek cabuk buyur dedi,
kafaya takma uykusunuda bolme hircinlasir dedi,
acikinca uyaniyorlarmis zaten, aradan 1 ay gecti
uyku duzeni yemek saatleri belli oldu bence fazla zorlama bebisi;-)
acikinca bagiriyorlar nasil olsa:-D

Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsun
benim bebem yok ama yeğenim sizin anlattığınız gibiydi uyandırarak emzirilmesi lazımdı onuda hoplatarak zıplatarak gıdıklayarak uyandırıp emzirirdi gelinimiz
yeğenim prematüre bebekti yani erken doğmuştu o yüzden normal ayına gelinceye kadar uyumuştu :)) kuzum şimdi büyüdü maşallahı var:nazar:

benim oğlum 4 aylık ,2. bebeğim . aynen bahsettiğiniz gibi sürekli uyudu ilk 1 ay . panik yapmayın ,muhtemelen sarılığından dolayı uyuyor .emzirmek için 3 saati geçirmemeye dikkat edin .. ayağını yada elini hafif sıkarsanız emebilecek kadar kendine gelecektir . aç kalmasından endişe duymayın ,acıktığında ağlar mutlaka ..
sağlıkla büyütmeniz dileğiyle ..

Ben de 10 gun once normal dogum yaptim.bana da 2 saatte bir emzir uyuyosa da uyandir dediler.aynen dediklerini yaptim sadece banyo yaptirdigim gun biraz fazla uyudu onu da ayaklarini biraz cimdikledim burnuyla oynadim.buna ragmen suan hastanedeyiz sarilik olmus.ben bebegim doyuyor zannederken meger o hicbeslenememis.sarilk derecemiz 18 di su saatlerde dusmeye baladi.fototerapi goruyo minicik kollarina damar yolu actilar.korkumdan 2 saati de beklemiyorum .saat basi uyandirip emziriyorum.

canim benimde 4 bucuk aylik kizim var ilk bebegim,
hastanede banada aynisini dediler her 3 saatte emzir dediler,
sezeryanla dogum yaptim bende,
ilk gunler iyidi fakat hastaneden ciktiktan sonra
derin uyumaya basladi evime haftada iki kere ebe geliyodu,
ona sordum uyuyan bebek cabuk buyur dedi,
kafaya takma uykusunuda bolme hircinlasir dedi,
acikinca uyaniyorlarmis zaten, aradan 1 ay gecti
uyku duzeni yemek saatleri belli oldu bence fazla zorlama bebisi;-)
acikinca bagiriyorlar nasil olsa:-D

canım moralim düzeldi yazdıklarını okuyunca sağol..

benim oğlum 4 aylık ,2. bebeğim . aynen bahsettiğiniz gibi sürekli uyudu ilk 1 ay . panik yapmayın ,muhtemelen sarılığından dolayı uyuyor .emzirmek için 3 saati geçirmemeye dikkat edin .. ayağını yada elini hafif sıkarsanız emebilecek kadar kendine gelecektir . aç kalmasından endişe duymayın ,acıktığında ağlar mutlaka ..
sağlıkla büyütmeniz dileğiyle ..

çok teşekkür ederim canım, amin bebişlerimizi sağlıkla büyütmeyi nasip etsin rabbim..

Ben de 10 gun once normal dogum yaptim.bana da 2 saatte bir emzir uyuyosa da uyandir dediler.aynen dediklerini yaptim sadece banyo yaptirdigim gun biraz fazla uyudu onu da ayaklarini biraz cimdikledim burnuyla oynadim.buna ragmen suan hastanedeyiz sarilik olmus.ben bebegim doyuyor zannederken meger o hicbeslenememis.sarilk derecemiz 18 di su saatlerde dusmeye baladi.fototerapi goruyo minicik kollarina damar yolu actilar.korkumdan 2 saati de beklemiyorum .saat basi uyandirip emziriyorum.

geçmiş olsun canım, inşallah sarılığı düşer bebeğinin, sarılık olduğunu nasıl anladınız? ben de korkuyorum sarılığı artarsa diye..

Acaba Kan Şekeri Düştüğü İçinmi Uyuyor Sürekli
Biliyorsunuzdur Kan Şekeri Düşen Bebek Uyanamaz Bu Durumda Sarılığı Fırlar Allah Korusun
Bence Siz Saat Başı Emzirin Ayaklarını Filan Gıdıklayın Kulağının Arkasından Hafifçe Tutun Cimcik Atar Gibi
Bir Şekilde Uyandırmalısınız Onu
Yüzüne Ve Gözlerinin İçine Bakın Sararma Varmı Diye
Birde Sütünüzü Sağıp Verin Beslendiğinden Emin Olun En Azından Sarılık Riski Geçene Kadar
Ama Eğer Sarılık Yoksa Korkmayın Uyusun Yumurcak :emir_bebek:

Son düzenleme:
öncelikle bebebğini güle güle büyüt... aslında uyuması da onun gelişiminde önemli ancak bebeğin henüz çok küçük... dotoruna sordun mu? o nediyor?
benim kızım da geceleri pek uyanmazdı.. hatta 3. ayı bittiğinde sağlık ocağına götürdüğümde hemşire gece emmesini sormuştu, ben de gece uyanmadığını söylediğimde ne yap ne et uyandır çünkü zayıf değil ama olması gereken kilonun biraz altında demişti... ama gel gör ki kızım ne yaptıysa ne ettiysem uyandıramıyordum .. şimdi 5 yaşından gün alıyor ve halen gece uykusu çoook ağır :) hatta anaokulunda gündüz uykusunda öğretmeni de onu çok zor uyandırıyor :))

Biliyorsunuzdur Kan Şekeri Düşen Bebek Uyanamaz Bu Durumda Sarılığı Fırlar Allah Korusun
Bence Siz Saat Başı Emzirin Ayaklarını Filan Gıdıklayın Kulağının Arkasından Hafifçe Tutun Cimcik Atar Gibi
Birde Sütünüzü Sağıp Verin Beslendiğinden Emin Olun En Azından Sarılık Riski Geçene Kadar
hastanede sarılık var felan dememişlerdi..ama 5 günlükken sağlık ocağına götürdüğümde hemşire hafif sarılık var demişti..bilmiyorum artık derecesini..sağıyorum ama kaşıkla almayı sevmiyorum bebeğim..yüzünde sararma yok..gözünde hafif var gibi..başkaları yok dio..ama sanki bana hafif sararma var gibi gelio gözünde..

öncelikle bebebğini güle güle büyüt... aslında uyuması da onun gelişiminde önemli ancak bebeğin henüz çok küçük... dotoruna sordun mu? o nediyor?
benim kızım da geceleri pek uyanmazdı.. hatta 3. ayı bittiğinde sağlık ocağına götürdüğümde hemşire gece emmesini sormuştu, ben de gece uyanmadığını söylediğimde ne yap ne et uyandır çünkü zayıf değil ama olması gereken kilonun biraz altında demişti... ama gel gör ki kızım ne yaptıysa ne ettiysem uyandıramıyordum .. şimdi 5 yaşından gün alıyor ve halen gece uykusu çoook ağır :) hatta anaokulunda gündüz uykusunda öğretmeni de onu çok zor uyandırıyor :))

canım çok teşekkür ederim.sen de yavrunu sağlıkla büyüt inşallah..doktora götürmedim..götürmelimiyim bilmiyorum..sanki dün geceden beri daha rahat uyandırmaya başladım gibi..düzelir inşallah..sarılık çıkar die korkuyorum..dua edin kızlar..

hastanede benim kizimdada hafif sarilik tesbit edilmisti,
doktor gun isigina gunese koyun cocugu dedi bende oyle yaptim su an sarilik falan yok.
sizde öyle yapin;-)

hastanede sarılık var felan dememişlerdi..ama 5 günlükken sağlık ocağına götürdüğümde hemşire hafif sarılık var demişti..bilmiyorum artık derecesini..sağıyorum ama kaşıkla almayı sevmiyorum bebeğim..yüzünde sararma yok..gözünde hafif var gibi..başkaları yok dio..ama sanki bana hafif sararma var gibi gelio gözünde..

canım çok teşekkür ederim.sen de yavrunu sağlıkla büyüt inşallah..doktora götürmedim..götürmelimiyim bilmiyorum..sanki dün geceden beri daha rahat uyandırmaya başladım gibi..düzelir inşallah..sarılık çıkar die korkuyorum..dua edin kızlar..

Canım Bence En Yakın Bir Sağlık Kuruluşuna Götürüp Muayene Ettirsen Fena Olmaz
Hem Seninde İçin Rahatlamış Olur :44:

sarılığın derecesini tahlil yapılmadan anlayabilmek oldukça zor ama bebeğin çıplakken dikkatle bak ,göbeğinden aşağısı ,bacak kısmı falan da sararmaya başlandığında tehlikeli boyut alabiliyor .,başından göbeğine kadar olan kısmı çok önemli değilmiş ,dr umuz bu şekilde açıklamıştı bize .

canım benim kızım bebekken akşam 10-10.30 gibi uyurdu ertesi gün 12-12.30 a kadar hiç uyanmazdı..bende senin gibi panik yaptım ve hemen doktora götürdüm...doktorumuz kesinlikle bebeqi uyandırmayın uyku en büyük vitamin kaynaqı acıkırsa zaten kendiliqinden uyanır dedi...heleki gece uykusunu kesinlikle bölme derim..sonra hep aynı saatte uyanıyorlar ve çok zor oluyor..2 tane çocuk büyüttüm ikiside geceleri hiç uyanmazlardı...saqlıkları ve kilolarıda yerinde... yani bizler gibilerdi gece uyuyup gündüz uykusunu almış bir şekilde huzurlulardı...sakın uyandırma canım..bir problem olduqunda yada acıktıklarında aqlayarak çok güzel kendilerini ifade ediyorlar paniqe gerek yok cnm :KK16:

X