Erkek İnfertilitesi Tüp bebek işlemi ......bir sorum var hanımlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

selin1997

Guru
Kayıtlı Üye
16 Mart 2012
107
16
Merhaba kızlar biz çok yakında emre bakırcıoğluna m.tese yaptıracağız .benim kafama takılan bişey var acaba bende eşim m.tese olurken hazırlansammı yani ilaç iğne yumurta toplama filan yoksa sonucu bekleyip daha sonra bulunanlar olursa dondurtup öylemi tedaviye başlasam .açıkcası pek ümidim yok niyeyse sperm bulunacağına dair çünki eşimin fsh 62 testisler küçük yani çalışmıyor .emre bey sizide hazırlarız dedi ama ben okadar hormonu almak mantıklımı bilemiyorum zaten kilom var fazla bir türlü zayıflayamıyorum stresten .ha bide rahim filmi çektirmem gerekecekmi bu tedavi sürecinde .cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Merhaba kızlar biz çok yakında emre bakırcıoğluna m.tese yaptıracağız .benim kafama takılan bişey var acaba bende eşim m.tese olurken hazırlansammı yani ilaç iğne yumurta toplama filan yoksa sonucu bekleyip daha sonra bulunanlar olursa dondurtup öylemi tedaviye başlasam .açıkcası pek ümidim yok niyeyse sperm bulunacağına dair çünki eşimin fsh 62 testisler küçük yani çalışmıyor .emre bey sizide hazırlarız dedi ama ben okadar hormonu almak mantıklımı bilemiyorum zaten kilom var fazla bir türlü zayıflayamıyorum stresten .ha bide rahim filmi çektirmem gerekecekmi bu tedavi sürecinde .cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

merhaba canım öncelikle geçmiş olsun inş eşinde fazlasıyla kaliteli sperm bulunur...
benim eşimde kanser tedavisi sonrasında azosperm olmuştu şükür sonradan tekrar çıkış oldu...
bizim drumuzda emre hocaydı...
bizde temmuz sonunda tüp bebek tedavisine başlamıştık...
herşey sonuna kadar çok güzel ilerledi ancak bebişim bana tutunamadı...
ama merkezden de drlarımdan da çok memnunum...
biz m.tese olmadık çıkış olduğu için ama m.tese olan biçok arkadaşımın eşinde sperm buldu emre hoca...
bu konuda çok başarılı doğru kararı vermişsiniz...
canım bence ne olursa olsun sende hazırlan...
umudun yok şuanda ama hiç belli olmaz...
fshı üksek olup sperm bulunanlarda var...
sen kötü düşünme...
sperm az bulunursa dondurulup çözülünce elinizde kalmayabilir...
ama sende hazırlanırsan o az spermle embriyoların oluşabilir...
kaç tane arkadaşımız var çok az sperm bulunupta embriyosu oluşan ve şuan hamile olan...
yani diyeceğim sen işini şansa bırakma...
allah korusun sperm bulunmayabilir senin düşüncende doğru olabilir...
ama herşey evlatlarımıza kavuşmak için değil mi...
sonradan pişman olma az sayıdaki spermle bile evladına kavuşma şansın var...
zaten herşey 1 sperme bakıyor...
hasretim diye bi arkadaşımız eşinde m.tesede bulunan 1 kaliteli spermle şuanda hamile...
daha biçok örnek verebilirim sana...
onun için bence kesinlikle hazırlan sende...
ayrıca burada görüyorum biçok azospermli hasta var...
herkes ayrı ayrı topik açıyor...
oysa biz hepimiz bi topikte toplandık...
yeni gelenler yeni topikler açıp sorularına yanıt almaya çalışmaktansa bizim topiğimize gelseler tüm sorularının yanıtını bulabilirler...
elimizden geldiğince herkese yardımcı oluyoruz...
http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...lar-burada-dertleselim-9358.html#post26999592
umarım yardımcı olabilmişimdir inş herşey gönlünüze göre olur :KK16::KK16::KK16:

sevgili bahar85 cevabın için gerçekten çok teşekkür ederim .Sanırım bende hazırlanıcam tüp bebek için en doğrusu bu galiba hernekadar umutsuz olsamda işi şansa bırakmasam iyi olacak senin dediğin gibi .ben 9 yıllık evliyim daha ilk adımı mayıs ayında attık tüp bebek için burada yazılanları çok takip ettim ve emre beye gitmeye karar verip gittik birtakım tahliller vs.eşimin zaten azosperm olduğunu biz 4 yıllık evliyken öğrenmiştik ilk yapılan spermiyogramda ama hiçbirşey yapamadan bekledik biraz eşimin inadı biraz da maddi açıdan diyelim neyse artık yolca çıkma zamanı geldi ben 34 eşim 40 oldu neyse umarım hakkımızda hayırlısı olur

bende sizinle aynı durumdayım..Bu cuma günü eşim mikro tese olacak, akabinde sperm bulunursa ben tedaviye başlayacağım..Bende beraber hazırlanalım diye çok direttim.Eşim kabul etmiyor..Boşu boşuna hormon ilaçları alma, ya çıkmazsa diyor..Doktorumda beraber hazırlanın tavsiyesinde bulundu.Emre bey ise kadın doğumculardan farklı düşündüğünü söyledi. Taze sperm ile dondurulmuş sperm arasında fark olmadığını, dolayısıyla sperm çıkarsa kadının tedaviye alınmasının en mantıklı yol olduğunu söyledi. Bakalım bizde o şekilde gideceğiz.Hakkımızda hayırlısı inşallah..Allah isteyen herkese hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin..:KK49:

bende sizinle aynı durumdayım..Bu cuma günü eşim mikro tese olacak, akabinde sperm bulunursa ben tedaviye başlayacağım..Bende beraber hazırlanalım diye çok direttim.Eşim kabul etmiyor..Boşu boşuna hormon ilaçları alma, ya çıkmazsa diyor..Doktorumda beraber hazırlanın tavsiyesinde bulundu.Emre bey ise kadın doğumculardan farklı düşündüğünü söyledi. Taze sperm ile dondurulmuş sperm arasında fark olmadığını, dolayısıyla sperm çıkarsa kadının tedaviye alınmasının en mantıklı yol olduğunu söyledi. Bakalım bizde o şekilde gideceğiz.Hakkımızda hayırlısı inşallah..Allah isteyen herkese hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin..:KK49:

öncelikle tedaviniz hayırlı olsun diyelim herşeyin hayırlısı.benimde kafam çok karışık doğrusu inanın düşünmek bile canımı acıtıyor

X