Hamileler hakkında BATIL İNANÇ listesi :))

emlersn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2012
131
1
-Hamile kadın saçını kestirirse bebeğin ömrü az olur.
-Hamile kadın kocasının ayakkabısından su içerse doğum kolay olur.
-Hamile kadın kirpiye dokunursa ve ellerini yüzüne sürerse çocuğun yüzü de kirpiye benzer.
-Hamile kadın misafirliğe gittiğinde ev sahibi odadaki koltuklardan birinin altına bıçak diğerine makas koyar. Şayet makas olan koltuğa oturursa kız, bıçak olana oturursa erkek olur.
-Hamile kadın ayva yerse çocuğun yanakları gamzeli olur.
-Hamileliğin son ayında göğüsten akan süt su dolu bir bardağa konur. Süt çökerse bebek oğlan, yüzeyde kalırsa kız olur.
-Hamile kadın bebeğin ilk kundağını biçerken odaya kadın girerse bebek kız, erkek girerse erkek olur.
-Hamile kadın bebeğin sağda yattığını hissederse oğlan, solda yattığını hissederse kız olur.
-Hamile kadın rüyada ayva yediğini görürse oğlu olur
-Hamile kadın aşererken çanı ekşi isterse bebek erkek tatlı isterse kız olur.
-Kadın hamileliğinde sürekli bir tarafa yatarsa bebeğin boynu yamuk olur.
-Hamile kadın bebeğin her şeyini tam yaparsa bebek yaşamaz
-Hamile kadının midesi çok bulanırsa ona köpek yalağından bir şey yedirilir.
-Hamile kadın eline kına yakarsa bebek gelincik hastalığına yakalanır.
-Hamile kadın habersiz başkasının malına el sürmez, sürerse doğacak bebek hırsız olur.
-Hamile kadın ölüye bakmaz, bakarsa bebeğin yüzü sarı olur
-Hamile kadın deveye bakmaz, bakarsa bebek çok uzun boylu olur.
-Hamile kadın balık eti yemez, yerse bebeği kemiksiz olur

-Hamile kadın saçını kestirirse bebeğin ömrü az olur.
-Hamile kadın kocasının ayakkabısından su içerse doğum kolay olur.
-Hamile kadın kirpiye dokunursa ve ellerini yüzüne sürerse çocuğun yüzü de kirpiye benzer.
-Hamile kadın misafirliğe gittiğinde ev sahibi odadaki koltuklardan birinin altına bıçak diğerine makas koyar. Şayet makas olan koltuğa oturursa kız, bıçak olana oturursa erkek olur.
-Hamile kadın ayva yerse çocuğun yanakları gamzeli olur.
-Hamileliğin son ayında göğüsten akan süt su dolu bir bardağa konur. Süt çökerse bebek oğlan, yüzeyde kalırsa kız olur.
-Hamile kadın bebeğin ilk kundağını biçerken odaya kadın girerse bebek kız, erkek girerse erkek olur.
-Hamile kadın bebeğin sağda yattığını hissederse oğlan, solda yattığını hissederse kız olur.
-Hamile kadın rüyada ayva yediğini görürse oğlu olur
-Hamile kadın aşererken çanı ekşi isterse bebek erkek tatlı isterse kız olur.
-Kadın hamileliğinde sürekli bir tarafa yatarsa bebeğin boynu yamuk olur.
-Hamile kadın bebeğin her şeyini tam yaparsa bebek yaşamaz
-Hamile kadının midesi çok bulanırsa ona köpek yalağından bir şey yedirilir.
-Hamile kadın eline kına yakarsa bebek gelincik hastalığına yakalanır.
-Hamile kadın habersiz başkasının malına el sürmez, sürerse doğacak bebek hırsız olur.
-Hamile kadın ölüye bakmaz, bakarsa bebeğin yüzü sarı olur
-Hamile kadın deveye bakmaz, bakarsa bebek çok uzun boylu olur.
-Hamile kadın balık eti yemez, yerse bebeği kemiksiz olur

sonuncusu da pek tuhafmış

anne ciğer yedikten sonra bi yerine dokunursa çocukta et beni çıkarmış, meyve yiyip elini yıkamadan bi yerine dokunursa bebeğin orasında meyvenin şeklinde leke olurmuş, bir de tuhaf çirkin eciş bücüş şeylere iç geçirerek mi diyim artık böle içten bakarsa bebeği ona benzermiş

bunlar da benden olsun

Ayy ne garip seyler. Kirpiye dokunursa bebek kirpiye mi benzermis.. Neden dokunur ki zaten bi insan kirpiye durup dururken :)
Bebek karinda sağ tarafta yatiyosa bebek erkek olurmus. Benim hep sag tarafta ve erkek.. Oglusum benimm seviyorum kucuk prensimi :)

özellikle şu meyveye ve ciğere dokunup yüzüne sürme mevzusu beni çok korkutuyor :KK70:

allah aşkına hangi hadiste, hangi ayette var bunlar:) tamamen batıll inanç gerçekten.. allah kimseye yaşatmasın kötü şeyler ...

Ilk kizim soldaydi,Buda solda hic saga gitmiyor.doktorum kiz dedi.genelleme belki ama Bende tuttu

elini sürdüğü meyve olarak değilde gittiği yerde ev sahibinden habersiz alıp yerse cocukta o aldığı oluyormuş diye duydum

:KK52::KK52::KK52:
Çok komik ya.
Bi de şu var hamile kadın türbeye giderse bebeği izli doğarmış. Ben buna nedense inanıyorum. Çünkü mahallemizde bi teyze var, onun 40 yaşında bi oğlu var yüzü izli. Hamileyken türbeye gittiğini ondan olduğunu sölemişti. :KK53::KK53::KK53::KK53:

çok komik ya bazılarını annanemde bana söylüyor saçlarımı kestirmeye gidicem annanemin etkisinde kalıyorum vallahiii :):):):)

Ecis bucus seylere bakinca bebegin onlara benzeyecegini dusunmuyorum ama cirkin oldugunu dusundugun ornegin (aa sunun burnu uzun bunun burasi boyle ,cok sisman cok zayif vs) dersen bebekte o sekil de olabilir bence..

Bende hamileyim ve hep solumda hissediyorum oglumu.bende tutmadi yani.:)Ama ilk aylarda canim genelde tuzlu seyler ve meyve cekiyordu.Tatli hic yiyemezdim agzimin tadini bozuyordu adeta..

Sacma sapan inanislar iste..

ama ayva olayını görümcem yaptı miniği gamzeli gerçekten onu denemenin bi zararı yok yapılabilir :KK66::KK66:

siyah zeytin yediğinde yüzüne dokunma lekeli olur çoçuk ve gül koklarsan ve ya ellersen gül lekesi olur deniliyor

ciğer elleyip bi yerime sürmek demiş bi arkadaş benim arkadaşımda inanmayıp yaptı sürdüğü yerde o leke çıktı dikkatli olun derim biraz da inanınn

hamileyken gözünüze badem veya çağla sürerseniz gözü yeşil olur (annem kardeşime hamileyken yapmış oldu) bende badem sürdüm bakalım olacak mı :KK70:

X