Evlendik muradımıza erdik-2013 gelinleri sohbet yeri

souv. kayınvaliden de evlere şenlik desene bizimkide kaynanam karışıyor deme sen bilirsin ama bunu böyle yap diyor. Bazen kızı gibi seviyor bazense neyse ben hüsnüzanda bulunup sevmeye çalışıyorum kendisini inşallah senin gibi bende arada laf sokarak geçiştiririm.:KK9:

Aslım bizimki borç delisi herhalde borçlar bitmeden kredi azalınca bir arabaya veya eve girelim diyor.Yok artık daha neler ben artık gezmek yemek içmek moduna girmek istiyorum.Kıyafet bile alamıyorken borçtan dolayı hafifleyince yeniden aynı strese girmek istemiyorum.:KK50:

ben o topiklere girmiyorum cnm tmm yaşanmış gerçek olaylar ama çok etkileniyorum:KK31:

işte bende etkileniyorum .. bu zamanda bi çok insan bebek sahibi olamıyor, yada çoook geç oluyor .. yediklerimizden mi oluyor acaba diye düşünüyorum :26: hiç bir sebep yokken bile hamile kalamayanlar var :KK14:

napıyorsunuz:KK3::KK3:

ben temizlik delisi oldum :KK53::KK53:

başka kim hamiş :KK53::KK53: :KK9:

İlkay o endişe arada bana da geliyor istediğimizde olmazsa diye hayırlı artık...

Bu gidişle ben senemi geçircem 2015 gelinleriyle hamiş kalırım :KK60: :KK60: hiç hazır değilim nayn :KK20::KK9::KK9: zaten ödemelerimiz senemizde hafifleyecek hemen bebişe yeltenmek istemiyorum :KK53:

Aslı düğün borçlarını siz mi ödüyorsunuz? Biz bir kısmını ödüyoruz zorlanıyoruz Allah ödeme kolaylığı versin hepimize:KK31:

seneniz dolunca belki sende biraz biraz istersin bircan :KK23: ahh şu sınava girmeyecek olsaydım :KK15: neyse bi kaç ay daha sabredeceğiz artık :KK31: bide şu içimdeki "ya hemen olmazsa" korkusunu atarsam rahat edeceğim :KK31:

İlkay aslında istiyorum ama cesaret edemiyorum... Bir de çalışmaya devam etmek istiyorum kv güvenemedim gittiğimizde hiç ben bakarım demedi önceleri sürekli söylüyordu çekimser durdu:KK31:
Annem de çalışıyor bakamaz Allah izin verir ise 3 yıl daha çalışması gerek...

Ben de korkuyorum ya hemen olmazsa diye Allah aratmasın :KK16:

bende de var o korku ya allah aratmasın inşallah
bi dee akşama ne yapacaksınız kızlar ya ne yemek yapayım diye sorduğumda istisnasız etli bişeyler yap diyen kocam dün bir müddet yemeklere et koymasan daha iyi olur dedi kurbanda et görmekten bıkmış ben de alşmışımşimdi ne yemek yapacağımı şaşırdım:KK9::KK9::KK9:

Benm akşama yemeğim yok ne yapacağıma da karar vermedim bu kararsızlığın sorun yumurta yemektir :KK60:

İlkay aslında istiyorum ama cesaret edemiyorum... Bir de çalışmaya devam etmek istiyorum kv güvenemedim gittiğimizde hiç ben bakarım demedi önceleri sürekli söylüyordu çekimser durdu:KK31:
Annem de çalışıyor bakamaz Allah izin verir ise 3 yıl daha çalışması gerek...

Ben de korkuyorum ya hemen olmazsa diye Allah aratmasın :KK16:

Benm akşama yemeğim yok ne yapacağıma da karar vermedim bu kararsızlığın sorun yumurta yemektir :KK60:

canım belki o da sürekli söylüyorum, bu sefer söylemeyeyim demiştir, yani öyle düşünmüştür :KK31: bakar bence niye bakmasın :KK16: annem bakar benim bebişime galiba, kayınvalide pek sabırlı gibi görünmüyor, bide rahatına çok düşkün güvenemiyorum :KK31: eşim önceden "ikisi de bakar, sadece seninki bakarsa annem bozulur" diyordu, şimdi kendi diyor "annem bakmaz" diye :KK1: iyi oldu bende kırmadan nasıl hallederim diye düşünüyordum.. sonuçta bi kişinin bakması çocuğun psikoloji açısından daha uygun :KK31: keşke kendimiz bakabilsek ama bakalım.. benim iş durumum daha belli bile değil ..

canım belki o da sürekli söylüyorum, bu sefer söylemeyeyim demiştir, yani öyle düşünmüştür :KK31: bakar bence niye bakmasın :KK16: annem bakar benim bebişime galiba, kayınvalide pek sabırlı gibi görünmüyor, bide rahatına çok düşkün güvenemiyorum :KK31: eşim önceden "ikisi de bakar, sadece seninki bakarsa annem bozulur" diyordu, şimdi kendi diyor "annem bakmaz" diye :KK1: iyi oldu bende kırmadan nasıl hallederim diye düşünüyordum.. sonuçta bi kişinin bakması çocuğun psikoloji açısından daha uygun :KK31: keşke kendimiz bakabilsek ama bakalım.. benim iş durumum daha belli bile değil ..

ben cocuğumu kime bırakacam:KK31::KK31:kv çalışıyor mecburen ben işten uzun süreliğine ayrılacam:KK31:belki 3 belki 5 yaşına gelene kadar çalışamam galiba:KK31::KK31:

Keşke kendimiz bakabilsek gerçekten bebek dünya ya getirmek istiyoruz ama onun ile hep kısıtlı vakit geçireceğiz bu duruma da çok üzülüyorum :KK19:
Geçinmek kolay değil bizde haklıyız ben çalışmasam kıt kanaat geçiniriz hatta yetmez bile tek kişinin maaşı.. Hayırlısı olsun ne yapalım...

Keşke kendimiz bakabilsek gerçekten bebek dünya ya getirmek istiyoruz ama onun ile hep kısıtlı vakit geçireceğiz bu duruma da çok üzülüyorum :KK19:
Geçinmek kolay değil bizde haklıyız ben çalışmasam kıt kanaat geçiniriz hatta yetmez bile tek kişinin maaşı.. Hayırlısı olsun ne yapalım...

çok düşünmekten bunalıyorum bazen bazende keşke eltim gibi vurdum duymaz olsaydım diyorum kaç yaşındayım çocuğu 40 sefer düşünüyorum çok istediğim halde millet boğazına kadar borçla çocuk yapıyor bizim halimize bak onun kadar bile kıymetim bilinmiyor:KK47::KK47:
kaynım eltimi baştan aşağı giydirmiş bayramda bana iğne bile alan olmadı ne kısmetsiz kadersizmişim bazen eşime kızıyorum onların şeyinden bal damlıyor heralde diyorum biz itilelim kakılalım milletin ağız kokusunu çekelim evdekiler yan gelip yatsınlar bırç harç düşünmesinler kıymete binsinler diyorum çalışanlar daha kıymetli diyor eşim. ama bu kıymet gösterilmedikten sonra ne anlamı var
biz işten çıkarsak kıt kanaat geçinecez diye düşünüyoruz kıt kanaat geçinenlerin keyfi yerinde dünya umurlarında değil:KK47::KK47:

ben cocuğumu kime bırakacam:KK31::KK31:kv çalışıyor mecburen ben işten uzun süreliğine ayrılacam:KK31:belki 3 belki 5 yaşına gelene kadar çalışamam galiba:KK31::KK31:
böylesi belki daha iyi olur canım, hem belli olmuyor bu işler başa gelmeden .. belki bakacak biri olur :KK31:
çok şükür eşimin kazancı iyi ama borçları var kayınpederimin .. ee birlikte çalıştıkları için borçta birlikte ödeniyor :26: eşim 5-6 ay sonra biraz daha rahatlayacağız, bi yıl sonra çok daha rahatlayacağız diyor ama bilemiyorum yine de :26: belki ben çalışmasam da olur ilerde, ama çalışmak istiyorum .. ben çalışmazsam rahat harcayamam biliyorum.. eşimin kazandığını zevkine harcayamam.. o yüzden atanmak ve kazandığım parayı da güzel bi hayat için harcamak istiyorum :KK16: üstüme başıma rahatça alışveriş yapmak istiyorum :KK16: hem en çok istediğim geniş bir ev :KK16: evimiz oluncaya kadar çalışmayı bırakmayı istemiyorum :KK31: tabi birde emekliliği de düşünmek lazım .. çalışmadan emekli olmak çok zor diye biliyorum :26:
çok düşünmekten bunalıyorum bazen bazende keşke eltim gibi vurdum duymaz olsaydım diyorum kaç yaşındayım çocuğu 40 sefer düşünüyorum çok istediğim halde millet boğazına kadar borçla çocuk yapıyor bizim halimize bak onun kadar bile kıymetim bilinmiyor:KK47::KK47:
kaynım eltimi baştan aşağı giydirmiş bayramda bana iğne bile alan olmadı ne kısmetsiz kadersizmişim bazen eşime kızıyorum onların şeyinden bal damlıyor heralde diyorum biz itilelim kakılalım milletin ağız kokusunu çekelim evdekiler yan gelip yatsınlar bırç harç düşünmesinler kıymete binsinler diyorum çalışanlar daha kıymetli diyor eşim. ama bu kıymet gösterilmedikten sonra ne anlamı var
biz işten çıkarsak kıt kanaat geçinecez diye düşünüyoruz kıt kanaat geçinenlerin keyfi yerinde dünya umurlarında değil:KK47::KK47:
herkes kendi hayatlarını yaşıyor kuzum .. sen belki şuan zorlanıyorsun ama ileride rahat edeceksin :KK31: hem çalışmak para kazanmak için okumadık mı, yıllarca emek verdik :KK31: çalışalım, ihtiyacımız olmadığı günler gelse bile, kendimize harcayalım :KK31: alışveriş yapalım, kuaföre gidelim, bakımlar yapalım :KK23:

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslı düğün borçlarını siz mi ödüyorsunuz? Biz bir kısmını ödüyoruz zorlanıyoruz Allah ödeme kolaylığı versin hepimize:KK31:

benim ailem destek olsu ama eşim kendisi yaptı herşeyi.. biz ödüyoruz.:KK31:

iyi ki de biz ödüyoruz.. böylesi daha rahat bir şey demeye yüzleri yok :KK24:

-
Haticem sanırım evlenince artık birşekilde borç olacak hep hayatımızda.:KK31::KK31:

--
ben akşama balık yapacağım :KK56::KK56: çok sıkıldım evde çatlıcam:26:

Ben bir şey alırken 50 kere düşünüyorum ölçüp tartıyorum... Biz böyle gördük gereksiz almadık evimizi eşyalarla dolabımızı kıyafetlerle yığmadık çok şükür bir şeyimizde eksik kalmadı hiç yok yok diye ağlanmadık...
Ben eltilere bakıyorum paso ağlanıyolar yok diye ikiside kirada yaşamak nedir bilmiyor babaları evlerini alıp evlendirmiş oğullarını...
Evleri küçük diye kv para verdi ikiside evini yeniledi benim evlendiğim dönem üstüne eşyalarınıda yenilediler hala ağlanıyorlar...
Kızıyorum madem borç olacak eşyanı yavaş yavaş al aç değilsin açıkta değilsin ne gerek var hepsini bir arada almaya..

böylesi belki daha iyi olur canım, hem belli olmuyor bu işler başa gelmeden .. belki bakacak biri olur :KK31:

çok şükür eşimin kazancı iyi ama borçları var kayınpederimin .. ee birlikte çalıştıkları için borçta birlikte ödeniyor :26: eşim 5-6 ay sonra biraz daha rahatlayacağız, bi yıl sonra çok daha rahatlayacağız diyor ama bilemiyorum yine de :26: belki ben çalışmasam da olur ilerde, ama çalışmak istiyorum .. ben çalışmazsam rahat harcayamam biliyorum.. eşimin kazandığını zevkine harcayamam.. o yüzden atanmak ve kazandığım parayı da güzel bi hayat için harcamak istiyorum :KK16: üstüme başıma rahatça alışveriş yapmak istiyorum :KK16: hem en çok istediğim geniş bir ev :KK16: evimiz oluncaya kadar çalışmayı bırakmayı istemiyorum :KK31: tabi birde emekliliği de düşünmek lazım .. çalışmadan emekli olmak çok zor diye biliyorum :26:

herkes kendi hayatlarını yaşıyor kuzum .. sen belki şuan zorlanıyorsun ama ileride rahat edeceksin :KK31: hem çalışmak para kazanmak için okumadık mı, yıllarca emek verdik :KK31: çalışalım, ihtiyacımız olmadığı günler gelse bile, kendimize harcayalım :KK31: alışveriş yapalım, kuaföre gidelim, bakımlar yapalım :KK23:
cnm ya ilerde de emekli oluncaya kadar çalışacağım için hiç rahat edemiyeceğim gibi geliyor 60 yaşından sonraki rahatlığı ne yapacağım bilmiyorum:KK31:adaletsizliğe kızıyorum ben işten sıkıldım ayrılacam dediğimde herkesin gözleri yuvalarından çıkacak gibi oluyor ama tepelerinde oturan hatunu düşünen bişi diyen yok ama:KK47::KK47:eşim ödedi bütün borçlarını adamın bizim için borç yapacak gücü kalmamıştı

kimisinin sadece kocası çalışır ama kadın ne gezmesinden ne kıyafetinden geri kalır ve üstüne üstlük el üstünde tutulur kıymet bilinir.. anlamadım ben bu işi..

Gamze,Bircan üzülmeyin Allah büyük..

ben de artık birley alacağım zaman on kere düşünüyorum. bekar ve evlilik arasında muhakkak fark oluyor. o zaman da tutumlu olunuyor ama evlenince +plus ekleniyor :KK60: :KK60:

kimisinin sadece kocası çalışır ama kadın ne gezmesinden ne kıyafetinden geri kalır ve üstüne üstlük el üstünde tutulur kıymet bilinir.. anlamadım ben bu işi..

Gamze,Bircan üzülmeyin Allah büyük..

ben de artık birley alacağım zaman on kere düşünüyorum. bekar ve evlilik arasında muhakkak fark oluyor. o zaman da tutumlu olunuyor ama evlenince +plus ekleniyor :KK60: :KK60:

cnm üzülmüyorum allahıma şükür 5 aydır geçiniyoruz sıkıntımızda oldu rahatlığımızda bundan sonrada böyle devam edecek ama ben çocuk istiyorum dediğimde çalışmayacağımı bildikleri için herkes telaşa düşüyor (eşimin tarafı) başta kv. ya kimsede yardımcı oluruz demiyor ben sizin elinizi hiç birşeye sürdürmeden evlenmişim borcum var diye ağlanmıyorum sizden para istemiyorum daha ne istiyorsunuz diye bağırasım geliyor bazen:KK47: aman allah çalışana bereketini verirmiş aslıcım sende dinlen biraz sonra iş bulursun allahın izni ile:KK16::KK16:

Evet nedense bende çalışmayanların bizden daha üstün görüldüğünü düşünüyorum. Ben bayramda kendime bir şey almadım yalan değil. Evlendiğimizden bu yana dışarıda yemeklere, hediyeleşmelere, arkadaşlarla gezmeye ara verdim. Alışkın değilim bazen boğulduğumu hissediyorum ama borçları düşününce dikkatli davranmak gerektiğine inanıyorum. Söylemiştim yengem bayramda bize kahvaltıya geldi eve baktı bana baktı sonra evin bir sürü eksiğini saydı.Bende evet hepsi eksik ama benim evim yavaş yavaş keyfime göre döşeyeceğim dedim. Bayramlık almamışsın falan bir sürü laf etti evet dedim. (genellikle çocukluğumdan beri bayram için muhakkak kıyafet alırdım) Gardolabımı yenilemem lazım ama maddi durumum o kadar üstün değil kimseye muhtaç olmamak için elimdekiyle yetiniyorum.Kimseden de en ufak birşey talep etmiyorum. Abim iyi ev hanımı olmuşsun sinan şanslı Allah herkese böyle eş vermiyor dediğinde yengemin gözünde şimşekler çaktı.Sonra ama benim karım her zamanki gibi çok şık ve alımlı onun gibi (benim) değil diyince yüzü yumuşadı.
Demem oki biz k... yırtsak bazıları gibi rahat olamıyoruz.Çok şükür ki onlar gibi de değiliz.
Fakat bu kadar sıkıntıya ancak 2 sene katlanırım daha fazla olmamalı gençliğimi yaşamakta istiyorum.

Konu borctan acilmisken ben izmire gittigimde transferim olmaz hemen de is bulamam diye oyle cok korkuyorum ki.. O kadar borcu nasil odicem ben daha mobilyalarimin 5 ayi duruyo olcakk.//

Konu borctan acilmisken ben izmire gittigimde transferim olmaz hemen de is bulamam diye oyle cok korkuyorum ki.. O kadar borcu nasil odicem ben daha mobilyalarimin 5 ayi duruyo olcakk.//

Canım ben 5 aydır ödüyorum daha 2,5 yıl var bitmesine oturup ağlasam yeridir ama şükür emin olki ödeniyor sadece çok fazla maddi konularda tutarlı olman gerekiyor ve bekar hayatın gibi gönlünce gezip eğlenemiyorsun.Varsın olsun sevdiceğin yanında gözünü ilk açtığında kollarında olmak kadar güzeli yok

merhaba kızlar. konu borçlar ama daha özelini bilmiyorum, okuyamadım :KK30:
ben de dert yanayım. siz ne kadar kira veriyorsunuz, kiralar ne kadar pahalı ya :KK50:
ev almak da meçhul :KK50:

Evet nedense bende çalışmayanların bizden daha üstün görüldüğünü düşünüyorum. Ben bayramda kendime bir şey almadım yalan değil. Evlendiğimizden bu yana dışarıda yemeklere, hediyeleşmelere, arkadaşlarla gezmeye ara verdim. Alışkın değilim bazen boğulduğumu hissediyorum ama borçları düşününce dikkatli davranmak gerektiğine inanıyorum. Söylemiştim yengem bayramda bize kahvaltıya geldi eve baktı bana baktı sonra evin bir sürü eksiğini saydı.Bende evet hepsi eksik ama benim evim yavaş yavaş keyfime göre döşeyeceğim dedim. Bayramlık almamışsın falan bir sürü laf etti evet dedim. (genellikle çocukluğumdan beri bayram için muhakkak kıyafet alırdım) Gardolabımı yenilemem lazım ama maddi durumum o kadar üstün değil kimseye muhtaç olmamak için elimdekiyle yetiniyorum.Kimseden de en ufak birşey talep etmiyorum. Abim iyi ev hanımı olmuşsun sinan şanslı Allah herkese böyle eş vermiyor dediğinde yengemin gözünde şimşekler çaktı.Sonra ama benim karım her zamanki gibi çok şık ve alımlı onun gibi (benim) değil diyince yüzü yumuşadı.
Demem oki biz k... yırtsak bazıları gibi rahat olamıyoruz.Çok şükür ki onlar gibi de değiliz.
Fakat bu kadar sıkıntıya ancak 2 sene katlanırım daha fazla olmamalı gençliğimi yaşamakta istiyorum.

evet durumlar hep böyle galiba onlarında sıkıntıları olmasına rağmen kimse destek ol eşine ya da eşi bana destek ol çalış demiyor 3-4 ayda bir kafasındaki röflesi yenileniyor eltimin nerden baksan 60-70 lira para ben saçımı sarıya boyatacam diye kaç aydır para biriktiriyordum kaç sefer düşündüm düşündüm yazgeçtim para kazandığımız halde bu kadar sıkılıyoruz eşleri çalışmayanlar acaba dışa mı bu kadar rahat görünüyorlar:KK31:eltim tutturmuş balık avına gidelim diye biz kışın ve yazın olmak üzere 1 veya 2 sefer gideriz şimdi o da istiyor kişi başı 50 lira bize fazla geliyor artık kendi para kazanmadığı halde eşine gidelim yiyelim içelim diyor sürekli:KK31:allah yardımcımız olsun:KK31::KK31:

X